Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 27 Ιαν 2023, 23:45

GoBack έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:37
Τατιανα Στεφανιδου;
Excuse me, what?
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 27 Ιαν 2023, 23:45

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:40
Gherschaagk έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:22
Πολεμική τακτική είναι. :)

Έχε τον εχθρό όσο πιο κοντά μπορείς, για να μπορείς να ελέγχεις καλύτερα τις κινήσεις του.

Θα έχει πολύ ενδιαφέρον η εξέλιξη.
Πάντως καλύτερος ένας φιλικός εχθρός παρά ένας εχθρικός φίλος.
Οι φιλικοί εχθροί παίζουν στα ίσα, οι εχθρικοί φίλοι ποτέ.
Απ'ότι φαίνεται, χειρότεροι είναι οι εχθρικοί γονείς.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 27 Ιαν 2023, 23:48

Στύγιος έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:21
Casp έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:14
talaipwros έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:13
πηγε η μανα, τον βρηκε και του ειπε να φυγει απο τη ζωη της.
Αποδοση 1.9
Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙ

ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΕ/ΔΕΧΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ

:o:o:o:o:o

Ζεσταίνουν μηχανές τα Ραφάλ για την Κύπρο.
Για τα Corsair έχεις καμμία πληροφορία, τύπε;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 27 Ιαν 2023, 23:48

Dwarven Blacksmith έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:37
Εικόνα
Το μλκ :smt005:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69847
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Ιαν 2023, 23:49

Gherschaagk έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:40
Gherschaagk έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:33


Πάντως καλύτερος ένας φιλικός εχθρός παρά ένας εχθρικός φίλος.
Οι φιλικοί εχθροί παίζουν στα ίσα, οι εχθρικοί φίλοι ποτέ.
Απ'ότι φαίνεται, χειρότεροι είναι οι εχθρικοί γονείς.
Σαφώς γιατί σ' αυτούς δεν μπορείς να τραβήξεις ένα χ και να τελειώνει η ιστορία.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 27 Ιαν 2023, 23:50

Feindflug έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:48
Στύγιος έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:21
Casp έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:14


Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙ

ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΕ/ΔΕΧΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ

:o:o:o:o:o

Ζεσταίνουν μηχανές τα Ραφάλ για την Κύπρο.
Για τα Corsair έχεις καμμία πληροφορία, τύπε;
Είναι σε αποθήκευση , θα σας ειδοποιήσουμε.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2891
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 27 Ιαν 2023, 23:57

Naida έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:34
Εσύ πως αισθάνεσαι για αυτό;
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:39
Πρόσεχε, πρόσεχε, πρόσεχε. Μπορεί όντως η μάνα σου να κατάλαβε κάποια πράγματα αλλά οι άνθρωποι δεν αλλάζουν τόσο εύκολα.

Το θέμα δεν είναι να φερθεί ευγενικά, αυτό σαφώς και μπορεί να το κάνει αλλά ίσως η πραγματική της πρόθεση να μην είναι τόσο θετική και απλώς να θέλει να κρατήσει επαφή για να μην βροντήξεις την πόρτα τώρα.

Σε κάθε περίπτωση, εσύ την ξέρεις πολύ καλύτερα και μπορείς να πιάσεις περισσότερα πράγματα από τις αντιδράσεις της. Πότε υποκρίνεται, πότε είναι ειλικρινής κλπ
Θα απαντήσω και στις 2. Εννοείται πως φοβάμαι και είμαι αγχωμένη. Όχι για μένα, για μένα χέστηκα, την ξέρω. Απλά δεν θέλω με τίποτα να τον κάνει να νιώσει άβολα ή να πει κάτι και να το παρεξηγήσει η λατρεία. Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν. Ξέρω πως θέλει ναι μεν να δει αν είναι καλό παιδί, αλλά ταυτόχρονα θέλει και να βρει κάτι να μου χτυπάει. Ήδη μου χτυπάει περί εμφάνισης, και της λέω πριν λίγο «δεν γίνεται να τον λες άσχημο, ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ» και μου λέει «οκ καλός είναι, αλλά είναι κοντός, είναι κρίμα το παιδί όμως, δεν φταίει που γεννήθηκε έτσι. Και όπως πάει θα χάσει τα μαλλιά του αλλά στα 30 είναι λογικό, πολλοί τα χάνουν» και εκεί ξεκίνησε να μιλάει πιο θετικά και μου λέει «μπορεί να είναι καλός, αφού δεν μου τον γνωρίζεις για να ξέρω» και της λέω «μα ΕΣΥ δεν θες να τον γνωρίσεις!» και μου λέει «Να πάμε να πιούμε καφέ να τον γνωρίσω, αλλά δεν θα κάνεις βλακείες μπροστά μου, ούτε αγκαλιές ούτε φιλιά, νευριάζω με αυτά». Μετά μου άρχισε ότι δεν σημαίνει κάτι αν τον γνωρίσει, ότι δεν θέλει να δεσμευτώ επειδή θα πάω να ζήσω μόνη μου και θέλει να είμαι ελεύθερη :-? ότι δεν θέλει παντρειές (λες και εγώ θέλω), αν αυτός θέλει, αν γνώρισα τους δικούς του, να μην ολοκληρώσω την σχέση μου και διάφορες ερωτήσεις ανάκρισης. Και το ξέρει κιόλας πως πάω ξημερώματα δουλειά και ενώ είμαι στο δωμάτιο δεν σταμάτησε να γράφει.

Μου λέει η λατρεία το ξέρει ότι θα πας δουλειά; Βάλε μας σε ένα chat και άσε με να αναλάβω εγώ, πήγαινε να ξεκουραστείς :smt005:
Και μόλις του το είπα και δέχτηκε του λέω «Ελπίζω να μην πάει κάτι στραβά ή να παρεξηγήσεις κάτι εσύ, αλλά καλύτερα να σε γνωρίσει για να της φύγει η έγνοια». Και μου λέει «Yes true, θα σε έχω δίπλα μου όμως αγάπη μου..θα καταλάβεις αν νιώσω άβολα or something» και του λέω «θα της αρρώσω.. ΗΔΗ την έχω προειδοποιήσει!» (αρρώσω = γαυγίζω = θυμώνω).. «απλά επειδή νομίζω δεν θα είναι σωστό, όταν θα θες να κλείσει το θέμα, μου το λες και φεύγουμε».. και το θέμα είναι πως στο αυτοκίνητο πριν φύγουμε το συζητούσαμε και μου έλεγε πως η μάνα μου τον έχει βάλει στην black list και προσπαθούσα να τον κάνω να πιστέψει ότι δεν είναι ακριβώς έτσι (επειδή όντως έβλεπα να μιλάει λίγο θετικά τελευταία, και δεν ξέρω αν την επηρέασε κάπως ο μπαμπάς μου που της είπε ότι είμαι ερωτευμένη και δεν μπορούν να κάνουν κάτι, ή να το είδε και στην πράξη επειδή μια βδομάδα τώρα το βλέπει πως ό,τι και να μου πει, πέφτει στο κενό).. και τώρα αυτό. Και μείναμε και οι 2.


Όπως και να’ χει, μια φορά θα γίνει και θα της το κόψω. Και εννοείται θα την παρακολουθώ φουλ. Ξέρω καλά την μάνα μου.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69847
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Ιαν 2023, 00:07

Casp έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:57
«οκ καλός είναι, αλλά είναι κοντός, είναι κρίμα το παιδί όμως, δεν φταίει που γεννήθηκε έτσι. Και όπως πάει θα χάσει τα μαλλιά του αλλά στα 30 είναι λογικό, πολλοί τα χάνουν» και εκεί ξεκίνησε να μιλάει πιο θετικά και μου λέει «μπορεί να είναι καλός, αφού δεν μου τον γνωρίζεις για να ξέρω» και της λέω «μα ΕΣΥ δεν θες να τον γνωρίσεις!» και μου λέει «Να πάμε να πιούμε καφέ να τον γνωρίσω, αλλά δεν θα κάνεις βλακείες μπροστά μου, ούτε αγκαλιές ούτε φιλιά, νευριάζω με αυτά».
Ε, αυτό ακριβώς εννοώ σφάξιμο με το βαμβάκι, που μετά την πρώτη συνάντηση θα συνεχιστεί. Μια στο καρφί και μια στο πέταλο.

Και το δεύτερο που μπολντάρισα, είναι η συνέχεια του ελέγχου που ανέφερα.

Δηλαδή κάτι του στυλ "οκ, σου κάνω τη χάρη να το ανεχθώ επειδή σε αγαπάω και νοιάζομαι για σένα αλλά τον τρόπο που θα φέρεστε θα τον καθορίζω εγώ". :)

Θα επαναλάβω ότι δεν αλλάζουν οι άνθρωποι. Οπότε, δες το θετικό μέρος της φάσης, ότι θα πάψει να σε πρήζει αρνητικά και ότι δεν θα χρειάζεται να κρύβεσαι αλλά προσπάθησε να αποστασιοποιείσαι σιγά σιγά. Χωρίς δράματα. Όσο πιο ήρεμα το κάνεις, τόσο καλύτερα για όλους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Ιαν 2023, 00:10

Casp έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:57
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:34
Εσύ πως αισθάνεσαι για αυτό;
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:39
Πρόσεχε, πρόσεχε, πρόσεχε. Μπορεί όντως η μάνα σου να κατάλαβε κάποια πράγματα αλλά οι άνθρωποι δεν αλλάζουν τόσο εύκολα.

Το θέμα δεν είναι να φερθεί ευγενικά, αυτό σαφώς και μπορεί να το κάνει αλλά ίσως η πραγματική της πρόθεση να μην είναι τόσο θετική και απλώς να θέλει να κρατήσει επαφή για να μην βροντήξεις την πόρτα τώρα.

Σε κάθε περίπτωση, εσύ την ξέρεις πολύ καλύτερα και μπορείς να πιάσεις περισσότερα πράγματα από τις αντιδράσεις της. Πότε υποκρίνεται, πότε είναι ειλικρινής κλπ
Θα απαντήσω και στις 2. Εννοείται πως φοβάμαι και είμαι αγχωμένη. Όχι για μένα, για μένα χέστηκα, την ξέρω. Απλά δεν θέλω με τίποτα να τον κάνει να νιώσει άβολα ή να πει κάτι και να το παρεξηγήσει η λατρεία. Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν. Ξέρω πως θέλει ναι μεν να δει αν είναι καλό παιδί, αλλά ταυτόχρονα θέλει και να βρει κάτι να μου χτυπάει. Ήδη μου χτυπάει περί εμφάνισης, και της λέω πριν λίγο «δεν γίνεται να τον λες άσχημο, ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ» και μου λέει «οκ καλός είναι, αλλά είναι κοντός, είναι κρίμα το παιδί όμως, δεν φταίει που γεννήθηκε έτσι. Και όπως πάει θα χάσει τα μαλλιά του αλλά στα 30 είναι λογικό, πολλοί τα χάνουν» και εκεί ξεκίνησε να μιλάει πιο θετικά και μου λέει «μπορεί να είναι καλός, αφού δεν μου τον γνωρίζεις για να ξέρω» και της λέω «μα ΕΣΥ δεν θες να τον γνωρίσεις!» και μου λέει «Να πάμε να πιούμε καφέ να τον γνωρίσω, αλλά δεν θα κάνεις βλακείες μπροστά μου, ούτε αγκαλιές ούτε φιλιά, νευριάζω με αυτά». Μετά μου άρχισε ότι δεν σημαίνει κάτι αν τον γνωρίσει, ότι δεν θέλει να δεσμευτώ επειδή θα πάω να ζήσω μόνη μου και θέλει να είμαι ελεύθερη :-? ότι δεν θέλει παντρειές (λες και εγώ θέλω), αν αυτός θέλει, αν γνώρισα τους δικούς του, να μην ολοκληρώσω την σχέση μου και διάφορες ερωτήσεις ανάκρισης. Και το ξέρει κιόλας πως πάω ξημερώματα δουλειά και ενώ είμαι στο δωμάτιο δεν σταμάτησε να γράφει.

Μου λέει η λατρεία το ξέρει ότι θα πας δουλειά; Βάλε μας σε ένα chat και άσε με να αναλάβω εγώ, πήγαινε να ξεκουραστείς :smt005:
Και μόλις του το είπα και δέχτηκε του λέω «Ελπίζω να μην πάει κάτι στραβά ή να παρεξηγήσεις κάτι εσύ, αλλά καλύτερα να σε γνωρίσει για να της φύγει η έγνοια». Και μου λέει «Yes true, θα σε έχω δίπλα μου όμως αγάπη μου..θα καταλάβεις αν νιώσω άβολα or something» και του λέω «θα της αρρώσω.. ΗΔΗ την έχω προειδοποιήσει!» (αρρώσω = γαυγίζω = θυμώνω).. «απλά επειδή νομίζω δεν θα είναι σωστό, όταν θα θες να κλείσει το θέμα, μου το λες και φεύγουμε».. και το θέμα είναι πως στο αυτοκίνητο πριν φύγουμε το συζητούσαμε και μου έλεγε πως η μάνα μου τον έχει βάλει στην black list και προσπαθούσα να τον κάνω να πιστέψει ότι δεν είναι ακριβώς έτσι (επειδή όντως έβλεπα να μιλάει λίγο θετικά τελευταία, και δεν ξέρω αν την επηρέασε κάπως ο μπαμπάς μου που της είπε ότι είμαι ερωτευμένη και δεν μπορούν να κάνουν κάτι, ή να το είδε και στην πράξη επειδή μια βδομάδα τώρα το βλέπει πως ό,τι και να μου πει, πέφτει στο κενό).. και τώρα αυτό. Και μείναμε και οι 2.


Όπως και να’ χει, μια φορά θα γίνει και θα της το κόψω. Και εννοείται θα την παρακολουθώ φουλ. Ξέρω καλά την μάνα μου.
Είναι και η περιέργεια της τώρα, να γνωρίσει το πρώτο σου αγόρι. Ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά και να φανεί συγκαταβατικη και στη συνέχεια.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9971
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 28 Ιαν 2023, 00:10

Casp έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:57
ότι δεν θέλει παντρειές (λες και εγώ θέλω), αν αυτός θέλει, αν γνώρισα τους δικούς του, να μην ολοκληρώσω την σχέση μου και διάφορες ερωτήσεις ανάκρισης.
Γιατί δεν θέλει παντρειές η μητέρα σου;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69847
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Ιαν 2023, 00:13

vagabondo έγραψε:
28 Ιαν 2023, 00:10
Casp έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:57
ότι δεν θέλει παντρειές (λες και εγώ θέλω), αν αυτός θέλει, αν γνώρισα τους δικούς του, να μην ολοκληρώσω την σχέση μου και διάφορες ερωτήσεις ανάκρισης.
Γιατί δεν θέλει παντρειές η μητέρα σου;
Γιατί τη θέλει διαθέσιμη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7408
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 28 Ιαν 2023, 00:16

Aν ο μισθός από το αεροδρόμιο φθάνει για να νοικιάσεις μόνη, φύγε χθες από το σπίτι. Και να μην τον γνωρίσουν ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Ιαν 2023, 00:16

Ναι αλλά δεν θέλει να έχει ούτε ολοκληρωμένες σχέσεις. Γιατί; φοβάται καμιά εγκυμοσύνη; για θρησκευτικούς λόγους; περίεργο μου κάνει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 28 Ιαν 2023, 00:19

εχει ενδιαφερον που εκφραζετε αποψη κ δινετε συμβουλες παιρνοντας σαν δεδομενα τα διηγουμενα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 28 Ιαν 2023, 00:20

Casp έγραψε:
27 Ιαν 2023, 23:57
και μου λέει «οκ καλός είναι, αλλά είναι κοντός, είναι κρίμα το παιδί όμως, δεν φταίει που γεννήθηκε έτσι. Και όπως πάει θα χάσει τα μαλλιά του αλλά στα 30 είναι λογικό, πολλοί τα χάνουν» και εκεί ξεκίνησε να μιλάει πιο θετικά
Εικόνα
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών