Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12546
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 24 Απρ 2024, 12:20

Εικόνα
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
decadent
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: 28 Μαρ 2023, 12:57

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από decadent » 24 Απρ 2024, 18:43

επιθυμώ τον ολικό αφανισμό του ανθρώπινου είδους να σωθεί ο πλανήτης

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25288
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 24 Απρ 2024, 22:47


Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32807
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 25 Απρ 2024, 09:23

αυριο χαραματα, φευγω για το νησι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3103
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 25 Απρ 2024, 10:41

Καλή σεζόν να χεις
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13432
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 26 Απρ 2024, 13:07

Ασέβαστος έγραψε:
25 Απρ 2024, 09:23
αυριο χαραματα, φευγω για το νησι.
Καλή αρχή Μητσάκο!
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4212
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 26 Απρ 2024, 13:19

Ασέβαστος έγραψε:
25 Απρ 2024, 09:23
αυριο χαραματα, φευγω για το νησι.
Με το καλό!!
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11945
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 26 Απρ 2024, 13:23

decadent έγραψε:
24 Απρ 2024, 18:43
επιθυμώ τον ολικό αφανισμό του ανθρώπινου είδους να σωθεί ο πλανήτης
Παραλίγο να πιάσει τόπο η επιθυμία σου.
Δεν μπορούσαμε να μπούμε στο φόρουμ :smt047

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4212
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 26 Απρ 2024, 13:25

taliban έγραψε:
26 Απρ 2024, 13:23
decadent έγραψε:
24 Απρ 2024, 18:43
επιθυμώ τον ολικό αφανισμό του ανθρώπινου είδους να σωθεί ο πλανήτης
Παραλίγο να πιάσει τόπο η επιθυμία σου.
Δεν μπορούσαμε να μπούμε στο φόρουμ :smt047
:smt005::smt005:
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15660
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 26 Απρ 2024, 14:05

taliban έγραψε:
26 Απρ 2024, 13:23
decadent έγραψε:
24 Απρ 2024, 18:43
επιθυμώ τον ολικό αφανισμό του ανθρώπινου είδους να σωθεί ο πλανήτης
Παραλίγο να πιάσει τόπο η επιθυμία σου.
Δεν μπορούσαμε να μπούμε στο φόρουμ :smt047
:lol::goodpost:
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Casp
Δημοσιεύσεις: 3001
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 26 Απρ 2024, 15:16

Θα πεθάνω από το άγχος, θα αρρωστήσω...
Θέλω να παραιτηθώ γιατί καθημερινά είμαι άρρωστη, και τα πράγματα θα γίνουν χειρότερα...
Αλλά, δεν μπορώ, έχουμε το ενοίκιο. Και ξέρω πως ήρθα εδώ γιατί δεν ζητούσαν εμπειρία, και ήθελα να φύγω μετά τα 2 χρόνια, όταν θα έχω την εμπειρία και μετά. Αρχίδια.

Ο προ σήμερα παραιτήθηκε. Βρήκε δουλειά remote με πάνω από 600 ευρώ παραπάνω, αφού εδώ είναι τσιγκούναροι και δεν δίνουν.
Όταν τον ρώτησε ένα παιδί του τίμ τι θα γίνει με όλη αυτή την δουλειά, του απάντησε πως δεν σκοπεύουν να φέρουν άλλο, και ότι θα δώσουν έξτρα δουλειά σε όσους μένουν. Για μένα είπε πως το πρότζεκτ με τους ακαδημαϊκούς που έχει πολλύ δουλειά, θα το αναλάβω εγώ (ενώ του είπα ήδη ότι ο head μου είπε πως δεν θα το έχω πια)...

Στην νέα ομάδα, ακούστε το εξής κουλό. Ο manager δεν έχει ΙΔΕΑ από προγραμματισμό. Εγώ θα αντικαταστήσω έναν προγραμματιστή ο οποίος δεν μου δείχνει Τ Ι Π Ο Τ Α, ασχολείται με ένα σωρό πράγματα, πάει να μου εξηγήσει ΕΝΑ πράγμα, τα σκατώνει και μάλιστα περιμένει να τα ξέρω όλα. Ο manager τους, σήμερα στο meeting, με το καλημέρα, χωρίς training χωρίς τίποτα, χωρίς να μου δείξει κανένας, με ρώτησε αν μπορώ να αναλάβω το project ενός παιδιού που τον είχαν assign και δεν κατάφερε να το κάνει! Του απαντάω απλά "για τι πράγμα είναι ακριβώς;!" κατάλαβε και πετάχτηκε αυτός που θα αντικαταστήσω και είπε πως θα το κάνουμε μαζί, επειδή ΑΥΤΟΣ ήθελε να το αναλάβει (επειδή νομίζει πως τα ξέρει όλα). Τελικά αποδείχτηκε ότι είναι πολύ πολύπλοκο και ανέλαβε άλλος να το κάνει!

Άρα ουσιαστικά, με τα ψωρολεφτά που παίρνω, εγώ θα πάω να αναλάβω θέση προγραμματίστριας, administration, τα projects του AI που κάνω και τώρα και μάλιστα όλα αυτά χωρίς training, που περιμένουν ότι τα ξέρω ήδη και να είμαι μόνη μου εκεί χωρίς βοήθεια αφού ούτε καν ο ίδιος ο manager δεν το κατέχει;

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΡΑ;;;;!!!

Από χθες, λες και το ήξερα σήμερα για την παραίτηση, είμαι ήδη συνέχεια εργοδότηση και ψάχνω για δουλειά...
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10022
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 26 Απρ 2024, 15:21

Ψάξε για δουλειά. Το αεροδρόμιο τι λέει τώρα που ανοίγει η σεζόν;

Α, έχουμε κι ένα προβληματάκι με το πχώρουμ, μήπως μπορείς να βοηθήσεις; :003:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
decadent
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: 28 Μαρ 2023, 12:57

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από decadent » 26 Απρ 2024, 16:13

taliban έγραψε:
26 Απρ 2024, 13:23
decadent έγραψε:
24 Απρ 2024, 18:43
επιθυμώ τον ολικό αφανισμό του ανθρώπινου είδους να σωθεί ο πλανήτης
Παραλίγο να πιάσει τόπο η επιθυμία σου.
Δεν μπορούσαμε να μπούμε στο φόρουμ :smt047
:lol::lol:

συνεχίζει να σέρνεται πάντως

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3103
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 26 Απρ 2024, 18:00

Casp έγραψε:
26 Απρ 2024, 15:16
Θα πεθάνω από το άγχος, θα αρρωστήσω...
Θέλω να παραιτηθώ γιατί καθημερινά είμαι άρρωστη, και τα πράγματα θα γίνουν χειρότερα...
Αλλά, δεν μπορώ, έχουμε το ενοίκιο. Και ξέρω πως ήρθα εδώ γιατί δεν ζητούσαν εμπειρία, και ήθελα να φύγω μετά τα 2 χρόνια, όταν θα έχω την εμπειρία και μετά. Αρχίδια.

Ο προ σήμερα παραιτήθηκε. Βρήκε δουλειά remote με πάνω από 600 ευρώ παραπάνω, αφού εδώ είναι τσιγκούναροι και δεν δίνουν.
Όταν τον ρώτησε ένα παιδί του τίμ τι θα γίνει με όλη αυτή την δουλειά, του απάντησε πως δεν σκοπεύουν να φέρουν άλλο, και ότι θα δώσουν έξτρα δουλειά σε όσους μένουν. Για μένα είπε πως το πρότζεκτ με τους ακαδημαϊκούς που έχει πολλύ δουλειά, θα το αναλάβω εγώ (ενώ του είπα ήδη ότι ο head μου είπε πως δεν θα το έχω πια)...

Στην νέα ομάδα, ακούστε το εξής κουλό. Ο manager δεν έχει ΙΔΕΑ από προγραμματισμό. Εγώ θα αντικαταστήσω έναν προγραμματιστή ο οποίος δεν μου δείχνει Τ Ι Π Ο Τ Α, ασχολείται με ένα σωρό πράγματα, πάει να μου εξηγήσει ΕΝΑ πράγμα, τα σκατώνει και μάλιστα περιμένει να τα ξέρω όλα. Ο manager τους, σήμερα στο meeting, με το καλημέρα, χωρίς training χωρίς τίποτα, χωρίς να μου δείξει κανένας, με ρώτησε αν μπορώ να αναλάβω το project ενός παιδιού που τον είχαν assign και δεν κατάφερε να το κάνει! Του απαντάω απλά "για τι πράγμα είναι ακριβώς;!" κατάλαβε και πετάχτηκε αυτός που θα αντικαταστήσω και είπε πως θα το κάνουμε μαζί, επειδή ΑΥΤΟΣ ήθελε να το αναλάβει (επειδή νομίζει πως τα ξέρει όλα). Τελικά αποδείχτηκε ότι είναι πολύ πολύπλοκο και ανέλαβε άλλος να το κάνει!

Άρα ουσιαστικά, με τα ψωρολεφτά που παίρνω, εγώ θα πάω να αναλάβω θέση προγραμματίστριας, administration, τα projects του AI που κάνω και τώρα και μάλιστα όλα αυτά χωρίς training, που περιμένουν ότι τα ξέρω ήδη και να είμαι μόνη μου εκεί χωρίς βοήθεια αφού ούτε καν ο ίδιος ο manager δεν το κατέχει;

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΡΑ;;;;!!!

Από χθες, λες και το ήξερα σήμερα για την παραίτηση, είμαι ήδη συνέχεια εργοδότηση και ψάχνω για δουλειά...
Καλή τύχη με τον επόμενο εργοδότη...
αν θυμηθείς για λίγο πως μας περιέγραφες αρχικά τον τωρινό εργοδότη σε σχέση με το μπουρδέλο του προηγούμενου, ίσως ν αρχίσεις να βλέπεις το πάτερν της πραγματικότητας που θα ξαναζήσεις λίγο παρακάτω.

Μην έχεις ψευδαισθήσεις μόνο, θα συμβούλευα. Ακόμα και στο τοπ 100 brand globally να φτάσεις να δουλεύεις, τα ίδια ακριβώς έργα θα ζήσεις. Μη σου πω και στο τοπ 10...
απλά οι πιθανότητες τότε είναι λίγο καλύτερες να μην εμπλέκεται ο όρος "ψωρολεφτά". Σου εύχομαι να το καταφέρεις...για όλα τα υπόλοιπα που περιγράφεις...χλωμό.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4212
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 26 Απρ 2024, 19:44

Casp έγραψε:
26 Απρ 2024, 15:16
Θα πεθάνω από το άγχος, θα αρρωστήσω...
Θέλω να παραιτηθώ γιατί καθημερινά είμαι άρρωστη, και τα πράγματα θα γίνουν χειρότερα...
Αλλά, δεν μπορώ, έχουμε το ενοίκιο. Και ξέρω πως ήρθα εδώ γιατί δεν ζητούσαν εμπειρία, και ήθελα να φύγω μετά τα 2 χρόνια, όταν θα έχω την εμπειρία και μετά. Αρχίδια.

Ο προ σήμερα παραιτήθηκε. Βρήκε δουλειά remote με πάνω από 600 ευρώ παραπάνω, αφού εδώ είναι τσιγκούναροι και δεν δίνουν.
Όταν τον ρώτησε ένα παιδί του τίμ τι θα γίνει με όλη αυτή την δουλειά, του απάντησε πως δεν σκοπεύουν να φέρουν άλλο, και ότι θα δώσουν έξτρα δουλειά σε όσους μένουν. Για μένα είπε πως το πρότζεκτ με τους ακαδημαϊκούς που έχει πολλύ δουλειά, θα το αναλάβω εγώ (ενώ του είπα ήδη ότι ο head μου είπε πως δεν θα το έχω πια)...

Στην νέα ομάδα, ακούστε το εξής κουλό. Ο manager δεν έχει ΙΔΕΑ από προγραμματισμό. Εγώ θα αντικαταστήσω έναν προγραμματιστή ο οποίος δεν μου δείχνει Τ Ι Π Ο Τ Α, ασχολείται με ένα σωρό πράγματα, πάει να μου εξηγήσει ΕΝΑ πράγμα, τα σκατώνει και μάλιστα περιμένει να τα ξέρω όλα. Ο manager τους, σήμερα στο meeting, με το καλημέρα, χωρίς training χωρίς τίποτα, χωρίς να μου δείξει κανένας, με ρώτησε αν μπορώ να αναλάβω το project ενός παιδιού που τον είχαν assign και δεν κατάφερε να το κάνει! Του απαντάω απλά "για τι πράγμα είναι ακριβώς;!" κατάλαβε και πετάχτηκε αυτός που θα αντικαταστήσω και είπε πως θα το κάνουμε μαζί, επειδή ΑΥΤΟΣ ήθελε να το αναλάβει (επειδή νομίζει πως τα ξέρει όλα). Τελικά αποδείχτηκε ότι είναι πολύ πολύπλοκο και ανέλαβε άλλος να το κάνει!

Άρα ουσιαστικά, με τα ψωρολεφτά που παίρνω, εγώ θα πάω να αναλάβω θέση προγραμματίστριας, administration, τα projects του AI που κάνω και τώρα και μάλιστα όλα αυτά χωρίς training, που περιμένουν ότι τα ξέρω ήδη και να είμαι μόνη μου εκεί χωρίς βοήθεια αφού ούτε καν ο ίδιος ο manager δεν το κατέχει;

ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΡΑ;;;;!!!

Από χθες, λες και το ήξερα σήμερα για την παραίτηση, είμαι ήδη συνέχεια εργοδότηση και ψάχνω για δουλειά...
Ένα έχω να πω μετά από 25 και πλέον συναπτά έτη που εργαζόμουν είτε σε πολυεθνική ή κάτω από καποιον ιδιώτη εργοδότη
ΟΛΟΙ είναι τα ίδια θκατα....
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών