Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13315
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Φεβ 2023, 12:08

Ασέβαστος έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:02
Ερμής έγραψε:
02 Φεβ 2023, 11:34

Στα 15; Το μετά θελω να μου πεις, όταν εμφανίστηκες, τι συνέβη; Πως σε αντιμετώπισε ο γέρος σου;
εφυγα σαββατο πρωι για μπανιο, εκατσε μια φαση με παρεα σε μια βιλλα με πισινα στο ριο, οπου οι γονεις ελλειπαν διακοπες, και μειναμε και παρταραμε εκει, καμμια 10-15 νοματοι, επι 3 μερες.
μετα την πρωτη διανυκτερεση (πιτα μεθυσμενος, εννοειται) ηξερα οτι αν γυρισω σπιτι, δεν θα μου επιτραπει να ξαναερθω. οποτε εκατσα μεχρι να τελειωσει το παρτι.

την τριτη μερα, αφου ξεσουρωσα και ειχαν σχολασει οι περισσοτεροι, καταλαβα οτι "η ζωη εδω τελειωνει", μολις εμφανιστω σπιτι. η αναμενομενη τιμωρια, αυτη που θα με πονουσε περισσοτερο, ηταν οτι θα μου επαιρνε το παπι, κατι σαν να παρεις το λαπτοπ απο σημερινο νεαρο.

αποφασισα να παιξω οτι τελευταιο χαρτι ειχα, πηρα τρικαβαλο στο παπι 2 κοπελλες (αθηναιες, τι με βαζεις και θυμαμαι τωρα) και πηγα απο τη δουλεια του γερου μου, να του πω οτι ειμαι καλα, και να εδω παω τα κοριτσια μεχρι τα κτελ, και επιστρεφω. ηθελα να ειμαι σε δημοσιο χωρο στην πρωτη επαφη, να μη μαζεψω αμεσα φαπες, και να δωσω λιγο χρονο να ψευτοκαλμαρει.
ακουμπησε το χερι του στο σβερκο μου, και μου εδωσε κατι λεφτα, "να κερασεις εναν καφε τα κοριτσια οσο θα περιμενετε, και τα λεμε μετα"
δεν ειπαμε ποτε, τιποτα. σαν να μην εγινε.
εχω μια υποψια, οτι καπως ειχε μαθει που ειμαι, απο αλλους της παρεας, δεν μπορω να εξηγησω αλλιως αυτη τη συμπεριφορα. :102:

το τι ακουσα απο τη μανα μου, δεν περιγραφεται. :lol: ανετα περασε 10ετια μεχρι να σταματησει να μου τα ψελνει.
Α, αυτή την ιστορία λες. Πάντως αν δεν πήγαινες τρικάβαλο τις τύπισσες να τις δει και να χαρεί, θα έτρωγες κατραπακιές, ίσαμε τώρα που μιλάμε. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23277
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Φεβ 2023, 12:09

Ασέβαστος έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:02
Ερμής έγραψε:
02 Φεβ 2023, 11:34

Στα 15; Το μετά θελω να μου πεις, όταν εμφανίστηκες, τι συνέβη; Πως σε αντιμετώπισε ο γέρος σου;
εφυγα σαββατο πρωι για μπανιο, εκατσε μια φαση με παρεα σε μια βιλλα με πισινα στο ριο, οπου οι γονεις ελλειπαν διακοπες, και μειναμε και παρταραμε εκει, καμμια 10-15 νοματοι, επι 3 μερες.
μετα την πρωτη διανυκτερεση (πιτα μεθυσμενος, εννοειται) ηξερα οτι αν γυρισω σπιτι, δεν θα μου επιτραπει να ξαναερθω. οποτε εκατσα μεχρι να τελειωσει το παρτι.

την τριτη μερα, αφου ξεσουρωσα και ειχαν σχολασει οι περισσοτεροι, καταλαβα οτι "η ζωη εδω τελειωνει", μολις εμφανιστω σπιτι. η αναμενομενη τιμωρια, αυτη που θα με πονουσε περισσοτερο, ηταν οτι θα μου επαιρνε το παπι, κατι σαν να παρεις το λαπτοπ απο σημερινο νεαρο.

αποφασισα να παιξω οτι τελευταιο χαρτι ειχα, πηρα τρικαβαλο στο παπι 2 κοπελλες (αθηναιες, τι με βαζεις και θυμαμαι τωρα) και πηγα απο τη δουλεια του γερου μου, να του πω οτι ειμαι καλα, και να εδω παω τα κοριτσια μεχρι τα κτελ, και επιστρεφω. ηθελα να ειμαι σε δημοσιο χωρο στην πρωτη επαφη, να μη μαζεψω αμεσα φαπες, και να δωσω λιγο χρονο να ψευτοκαλμαρει.
ακουμπησε το χερι του στο σβερκο μου, και μου εδωσε κατι λεφτα, "να κερασεις εναν καφε τα κοριτσια οσο θα περιμενετε, και τα λεμε μετα"
δεν ειπαμε ποτε, τιποτα. σαν να μην εγινε.
εχω μια υποψια, οτι καπως ειχε μαθει που ειμαι, απο αλλους της παρεας, δεν μπορω να εξηγησω αλλιως αυτη τη συμπεριφορα. :102:

το τι ακουσα απο τη μανα μου, δεν περιγραφεται. :lol: ανετα περασε 10ετια μεχρι να σταματησει να μου τα ψελνει.
Πολύ ήπια πράγματα. Αν το έκανε ο γιος σου τώρα να σε δώ πως θα αντιδρούσες

Αυτο που έκανα στα 15 όταν μετακομίσαμε σε σπίτι με γκαράζ, επειδή ο γέρος κοιμόταν νωρίς ουτως ώστε να πηγαίνει Αγορά το ξημέρωμα, είναι να ψειρίζω το αμάξι του, να το σπρώχνω στην κατηφόρα και μετά να το βάζω μπροστά ωστε να μην ακουστεί.
Μια μέρα γυρνώντας είδα το φως της κουζίνας ανοιχτό και με περίμενε. Τότε ήταν περίπου στην ηλικία που ειμαι εγώ τώρα και είχε πολύ βαρύ χέρι. Δε ξαναμπήκα σε θέση οδηγού μέχρι τα 18 που έβγαλα δίπλωμα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20264
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 02 Φεβ 2023, 12:12

Ερμής έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:09
Ασέβαστος έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:02
Ερμής έγραψε:
02 Φεβ 2023, 11:34

Στα 15; Το μετά θελω να μου πεις, όταν εμφανίστηκες, τι συνέβη; Πως σε αντιμετώπισε ο γέρος σου;
εφυγα σαββατο πρωι για μπανιο, εκατσε μια φαση με παρεα σε μια βιλλα με πισινα στο ριο, οπου οι γονεις ελλειπαν διακοπες, και μειναμε και παρταραμε εκει, καμμια 10-15 νοματοι, επι 3 μερες.
μετα την πρωτη διανυκτερεση (πιτα μεθυσμενος, εννοειται) ηξερα οτι αν γυρισω σπιτι, δεν θα μου επιτραπει να ξαναερθω. οποτε εκατσα μεχρι να τελειωσει το παρτι.

την τριτη μερα, αφου ξεσουρωσα και ειχαν σχολασει οι περισσοτεροι, καταλαβα οτι "η ζωη εδω τελειωνει", μολις εμφανιστω σπιτι. η αναμενομενη τιμωρια, αυτη που θα με πονουσε περισσοτερο, ηταν οτι θα μου επαιρνε το παπι, κατι σαν να παρεις το λαπτοπ απο σημερινο νεαρο.

αποφασισα να παιξω οτι τελευταιο χαρτι ειχα, πηρα τρικαβαλο στο παπι 2 κοπελλες (αθηναιες, τι με βαζεις και θυμαμαι τωρα) και πηγα απο τη δουλεια του γερου μου, να του πω οτι ειμαι καλα, και να εδω παω τα κοριτσια μεχρι τα κτελ, και επιστρεφω. ηθελα να ειμαι σε δημοσιο χωρο στην πρωτη επαφη, να μη μαζεψω αμεσα φαπες, και να δωσω λιγο χρονο να ψευτοκαλμαρει.
ακουμπησε το χερι του στο σβερκο μου, και μου εδωσε κατι λεφτα, "να κερασεις εναν καφε τα κοριτσια οσο θα περιμενετε, και τα λεμε μετα"
δεν ειπαμε ποτε, τιποτα. σαν να μην εγινε.
εχω μια υποψια, οτι καπως ειχε μαθει που ειμαι, απο αλλους της παρεας, δεν μπορω να εξηγησω αλλιως αυτη τη συμπεριφορα. :102:

το τι ακουσα απο τη μανα μου, δεν περιγραφεται. :lol: ανετα περασε 10ετια μεχρι να σταματησει να μου τα ψελνει.
Πολύ ήπια πράγματα. Αν το έκανε ο γιος σου τώρα να σε δώ πως θα αντιδρούσες

Αυτο που έκανα στα 15 όταν μετακομίσαμε σε σπίτι με γκαράζ, επειδή ο γέρος κοιμόταν νωρίς ουτως ώστε να πηγαίνει Αγορά το ξημέρωμα, είναι να ψειρίζω το αμάξι του, να το σπρώχνω στην κατηφόρα και μετά να το βάζω μπροστά ωστε να μην ακουστεί.
Μια μέρα γυρνώντας είδα το φως της κουζίνας ανοιχτό και με περίμενε. Τότε ήταν περίπου στην ηλικία που ειμαι εγώ τώρα και είχε πολύ βαρύ χέρι. Δε ξαναμπήκα σε θέση οδηγού μέχρι τα 18 που έβγαλα δίπλωμα.
Μπορεί να έχω παίξει με το χειρόφρενο κάπου στα 7, ενώ ο μπαμπάς μου ψώνιζε και μπορεί να με πήρε η κατηφορα και μπορεί να έμεινα με το πόδι στο φρενο και το χέρι στο χειρόφρενο κοκκαλωμένη για κάνα μισάωρο γιατί δεν ήξερα τι γίνεται αν τα αφήσω και μπορεί να τη γλίτωσα, γιατί ο μπαμπάς μου δεν κατάλαβε ότι δεν παίζω στρατιωτάκια ακούνητα αμίλητα αγέλαστα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32737
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Φεβ 2023, 12:17

Πασιφάη έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:08


Α, αυτή την ιστορία λες. Πάντως αν δεν πήγαινες τρικάβαλο τις τύπισσες να τις δει και να χαρεί, θα έτρωγες κατραπακιές, ίσαμε τώρα που μιλάμε. :lol:
και δικαιως. οχι κανε λιγο εικονα να στο κανει εσενα ενας απο τους δικους σου. :003:

παιζει να του ριξεις καμμια φαπα και τωρα αν ειναι διπλα σου, χωρις να ξερει γιατι, ετσι επειδη μπηκε στο μυαλο σου. :003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13315
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Φεβ 2023, 12:19

Εγώ πάλι, μπορεί να ανέβαινα σε κάτι Κατάνες, σε κάτι RD, κάτι RM 125 ( σε μια περιοχή στο Ραντάρ που λέμε εδώ στην Πάτρα..) ή σε κάτι RGΓ. Mπορεί λέω. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13315
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Φεβ 2023, 12:21

Ασέβαστος έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:17
Πασιφάη έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:08


Α, αυτή την ιστορία λες. Πάντως αν δεν πήγαινες τρικάβαλο τις τύπισσες να τις δει και να χαρεί, θα έτρωγες κατραπακιές, ίσαμε τώρα που μιλάμε. :lol:
και δικαιως. οχι κανε λιγο εικονα να στο κανει εσενα ενας απο τους δικους σου. :003:

παιζει να του ριξεις καμμια φαπα και τωρα αν ειναι διπλα σου, χωρις να ξερει γιατι, ετσι επειδη μπηκε στο μυαλο σου. :003:
:smt005:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32737
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Φεβ 2023, 12:22

Ερμής έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:09


Πολύ ήπια πράγματα. Αν το έκανε ο γιος σου τώρα να σε δώ πως θα αντιδρούσες

Αυτο που έκανα στα 15 όταν μετακομίσαμε σε σπίτι με γκαράζ, επειδή ο γέρος κοιμόταν νωρίς ουτως ώστε να πηγαίνει Αγορά το ξημέρωμα, είναι να ψειρίζω το αμάξι του, να το σπρώχνω στην κατηφόρα και μετά να το βάζω μπροστά ωστε να μην ακουστεί.
Μια μέρα γυρνώντας είδα το φως της κουζίνας ανοιχτό και με περίμενε. Τότε ήταν περίπου στην ηλικία που ειμαι εγώ τώρα και είχε πολύ βαρύ χέρι. Δε ξαναμπήκα σε θέση οδηγού μέχρι τα 18 που έβγαλα δίπλωμα.
δεν ξερω πως θα αντιδρουσα, ουτε θελω να μαθω. ευτυχως τωρα εχουμε κινητα.

αυτο με το αυτοκινητο το καναμε κι εμεις, στον πατερα ενος της παρεας, ο οποιος μαλιστα ηταν και παπας. χωρις να το ξερει, δηλωσε κλοπη, και εγινε συλληψη. ευτυχως εκεινη τη νυχτα ελλειπα εγω.
ναι, δεν το ξανακαναμε. :102:

fun fact, μια νυχτα ειχα κοψει το μαλλι απο ενα κουκλακι troll, και το ειχα βαλει για μουστακι, να φαινομαι μεγαλυτερος, να μην μας σταματησει κανας μπατσος.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23277
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Φεβ 2023, 12:24

αναλογίζομαι πράγματα που έκανα(και σκέψου ήμουν ήσυχο γενικά σα παιδί, μετα τα 20-22 ξεθάρεψα) και με πιάνει ρίγος να σκέφτομαι πως θα τα κάνει ο γιος.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ερμής την 02 Φεβ 2023, 12:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Φεβ 2023, 12:24

Ασέβαστος έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:22


fun fact, μια νυχτα ειχα κοψει το μαλλι απο ενα κουκλακι troll, και το ειχα βαλει για μουστακι, να φαινομαι μεγαλυτερος, να μην μας σταματησει κανας μπατσος.
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70004
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Φεβ 2023, 12:26

Ερμής έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:24
αναλογίζομαι πράγματα που έκανα(και σκέψου ήμουν ήσυχο γενικά σα παιδί, μετα τα 20-22 ξεθάρεψα) και με πιάνει ρίγος να σκέφτομαι πως θα τα κάνει ο γιος.
Αυτό ακριβώς είναι το αστείο. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12489
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 02 Φεβ 2023, 12:26

Ερμής έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:24
αναλογίζομαι πράγματα που έκανα(και σκέψου ήμουν ήσυχο γενικά σα παιδί, μετα τα 20-22 ξεθάρεψα) και με πιάνει ρίγος να σκέφτομαι πως θα τα κάνει ο γιος.
απο την μια αλιμονο σου :003:
απο την αλλη απο το να ειναι ολη την ωρα πανω απο μια οθονη κινητου καλυτερα να κανει και καμια αλητεια :8)
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23277
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Φεβ 2023, 12:30

alekhine έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:26
Ερμής έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:24
αναλογίζομαι πράγματα που έκανα(και σκέψου ήμουν ήσυχο γενικά σα παιδί, μετα τα 20-22 ξεθάρεψα) και με πιάνει ρίγος να σκέφτομαι πως θα τα κάνει ο γιος.
απο την μια αλιμονο σου :003:
απο την αλλη απο το να ειναι ολη την ωρα πανω απο μια οθονη κινητου καλυτερα να κανει και καμια αλητεια :8)
Ναι ορθο αλλά με μέτρο και με το κινητο παραμάσχαλα να το σηκώσει όποτε χτυπήσει. Πάντως τώρα που το σκέφτομαι καλό είναι να κάνουν μικρομλκιες οταν ειναι μικρά παρά σε ηλικία τριγυρω των 25 - 30.

Απο την άλλη αν φτάσει ένα βήμα πριν τα 40 και μπορεί και στέκεται αντίστοιχα στα πόδια του σε αλλόκοτες καταστασεις πιώματος ( :003: ) τότε χαλάλι του :oops:
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32737
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Φεβ 2023, 12:37

Ερμής έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:24
αναλογίζομαι πράγματα που έκανα(και σκέψου ήμουν ήσυχο γενικά σα παιδί, μετα τα 20-22 ξεθάρεψα) και με πιάνει ρίγος να σκέφτομαι πως θα τα κάνει ο γιος.
καμμια φορα που μαζευομαστε η παλιοπαρεα και τρωγοπινουμε, και θυμομαστε τα παλια, κλωτσαμε ο ενας τον αλλο κατω απο το τραπεζι, να μην τα πολυλεμε, μην μας ακουνε τα παιδια και νομισουν οτι αυτα που καναμε ειναι ενταξει, και μπορουν να τα κανουν και αυτα.
η ακομη χειροτερα, οταν τα κανουν, μας πουν κανα "κι εσυ τα ιδια εκανες" και δεν ξερουμε που να κρυφτουμε.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12535
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 02 Φεβ 2023, 12:40

Έχω πάρει και εγώ το αμάξι, ανέβηκα Λυκαβηττό για ντόνατ αλλά δεν είχαμε πάρκινγκ και φυσικά η θέση δεν με περίμενε όταν γύρισα ...

Ε το έβαλα ένα τετράγωνο πιο πέρα και πόνταρα στο γεγονός ότι ο φαδερ συνέχεια με μηχανή θα ξεχάσει που το είχε παρκάρει.

Ναι καλά 🤣
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23277
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Φεβ 2023, 12:48

enterprise-psi έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:40
Έχω πάρει και εγώ το αμάξι, ανέβηκα Λυκαβηττό για ντόνατ αλλά δεν είχαμε πάρκινγκ και φυσικά η θέση δεν με περίμενε όταν γύρισα ...

Ε το έβαλα ένα τετράγωνο πιο πέρα και πόνταρα στο γεγονός ότι ο φαδερ συνέχεια με μηχανή θα ξεχάσει που το είχε παρκάρει.

Ναι καλά 🤣
Το μετά δε μας είπες.
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:26
Ερμής έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:24
αναλογίζομαι πράγματα που έκανα(και σκέψου ήμουν ήσυχο γενικά σα παιδί, μετα τα 20-22 ξεθάρεψα) και με πιάνει ρίγος να σκέφτομαι πως θα τα κάνει ο γιος.
Αυτό ακριβώς είναι το αστείο. :lol:
Βασικά το βρίσκω λογικό, γιατί οταν βλέπεις πιο καθαρα τι μλκιες έκανες καταλαβαίνεις και τον κίνδυνο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ερμής την 02 Φεβ 2023, 12:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών