Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23071
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Οκτ 2021, 18:16

Πασιφάη έγραψε:
16 Οκτ 2021, 14:26
kongrosian έγραψε:
13 Οκτ 2021, 14:27
Πασιφάη έγραψε:
13 Οκτ 2021, 14:21
Βαθύτατα απογοητευμένη. Ειδικά όταν υποτιμούν την νοημοσύνη μου.
ποιος σε πείραξε πάλι; :102:


Απογοητευμένη είμαι, όχι στα πατώματα. Κάτι γαμω-ατομάκια έχουν πάρει πούλο και δεν το'χουν καταλάβει. Το γαμήδι το ένστικτο, υπερίσχυσε. Αλλά πρυτάνευσε η λογική να μην τα κάμω πουτάνα όλα. :lol:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23071
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Οκτ 2021, 18:59

Πίνω έναν καφέ και προετοιμάζομαι για να συγκρουστώ ιδεολογικά με τους αντιπάλους μου στο πχώρουμ :p6:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 17 Οκτ 2021, 19:33

AlienWay έγραψε:
17 Οκτ 2021, 18:59
Πίνω έναν καφέ και προετοιμάζομαι για να συγκρουστώ ιδεολογικά με τους αντιπάλους μου στο πχώρουμ :p6:
Ποιοι είναι αυτοί, τύπε; Όσοι δεν ακούνε Skazi;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23071
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Οκτ 2021, 19:43

Feindflug έγραψε:
17 Οκτ 2021, 19:33
AlienWay έγραψε:
17 Οκτ 2021, 18:59
Πίνω έναν καφέ και προετοιμάζομαι για να συγκρουστώ ιδεολογικά με τους αντιπάλους μου στο πχώρουμ :p6:
Ποιοι είναι αυτοί, τύπε; Όσοι δεν ακούνε Skazi;
Ολοι εκτός από μερικούς :D
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Ελ_ρία
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Σεπ 2021, 04:01

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελ_ρία » 18 Οκτ 2021, 00:47

περαστική έγραψε:
16 Οκτ 2021, 13:43
Ελ_ρία έγραψε:
16 Οκτ 2021, 06:40
Σίγουρα μια κρίση άγχους είναι πιο ήπια σε ένταση, συμβαίνει σταδιακά και συνήθως υπάρχει μια σύνδεση με κάποιο γεγονός που δημιουργεί άγχος ή φόβο, ανεξάρτητα από το αν αυτός ο «κίνδυνος» είναι πραγματικός ή όχι.Αν λοιπόν ο φόβος για κάτι μεγαλώνει και το στρες που δημιουργεί συσσωρεύεται μπορεί να φτάσει σε ένα σημείο που να γίνει τόσο έντονο που να μοιάζει με κρίση πανικού. Όμως, στην πραγματικότητα δεν είναι, καθώς πρόκειται για άγχος που αυξάνεται Οταν γίνει αυτό το μόνο πράγμα που έχουν ανάγκη ειναι να νιώσουν ασφάλεια κατι που δεν ένιωσε ο συνάδελφος σου για αυτο αντέδρασε και ετσι στην καθαρίστρια . (Εγραψες : το ελεγε με εντελως χαλαρο υφος και εντελως ψυχραιμος.Τι γινεται ρε; Τοση αμυνα και να μπορει να το κοντρολαρει ετσι και να μην φαινεται καθολου; ) Ο καθένας μας βιώνει διαφορετικά αυτό που του συμβαίνει όμως τα δυο βήματα που χρειάζονται ειναι η συνειδητοποίηση ότι η κρίση πανικού/αγχους δεν είναι επικίνδυνη και στο τέλος την αντέχει , παρότι υποφέρει και η διαχείριση αυτής , οπως ακριβώς έπραξε παιρνοντας αναπνοές γνωρίζοντας βέβαια πως με το πολύ στρες το σώμα χάνει τον αναπνευστικό ρυθμό και έτσι επιδεινώνονται πολλά ψυχοσωματικά συμπτώματα. Το γνωρίζει γιατί προφανώς έχει μιλήσει με κάποιον ειδικό άρα δεν χρειάζεται να ανησυχείς τόσο. (Εγραψες : Συνηθως ψυχολογω καλα τους ανθρωπους και αντιλαμβανομαι ποτε δεν ειναι καλα.Με τον συγκεκριμενο σηκωνω τα χερια ψηλα, και δεν μπορουσα να του πω ξερεις ελα εξω να παρουμε αερα. Λιγο πριν ειμασταν και φαινοταν ηδη μια χαρα, ακομα και την στιγμη που το ελεγε, αλλα γιατι να κανει τετοιο «αστειο» και μαλιστα μπροστα απο ολους;) Αλήθεια είναι αυτό που έχεις βιώσει εσύ ο ίδιος, με τα δικά σου μάτια, με τις δικές σου αισθήσεις. Αυτα που βιώνουμε είναι αλήθεια για μας μόνο. Δλδ εσύ μπορεί να λες για χαλαρότητα για αστείο αλλά μόνο αυτός ξέρει τι πραγματικά νιώθει . Την ψυχολογία των ανθρώπων ακόμα και οι ειδικοί δεν έχουν καταφέρει να την καταλάβουν οπότε δεν είσαι η μόνη που σηκώνει τα χέρια ψηλά . Αβυσσος η ψυχή του ανθρώπου ειδικά τα βαθύτερα κομμάτια μας…Δεν μου αρέσει να δίνω συμβουλές αλλά θα σου πω αυτό που πράττω και εγώ και άστο καπου πίσω στο μυαλό σου..
Το πρώτο πράγμα που χρειάζεται να γνωρίζεις για τον άλλον, είναι πως δεν είναι εσύ.
Μετά όλα βγάζουν νόημα καλύτερα. Σου αφήνω την Καλημέρα μου και μια :hebit:
Πολύ πολύ ωραία απάντηση και σ’ ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο! Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου γιατί η αντίδρασή του εμένα μου φαίνεται χαλαρή αλλά αυτός μέσα του να μην νιώθει καθόλου καλά. Και γι’ αυτό λέω πως το διαχειρίζεται άψογα και που το λέει κιόλας. Καλύτερα να το λες ξεκάθαρα παρά να σε παρεξηγούν γιατί είναι κάτι εντελώς φυσιολογικό (και ακίνδυνο όπως λες) στις μέρες μας. Και εγώ το έπαθα και το είπα (καθόμουν μάλιστα στα τσεκ ιν, το είπα σε συνάδελφο και μου είπε να βγω να πάρω αέρα αφού μου εξομολογήθηκε πως το παθαίνει συχνά και τρέχει στις τουαλέτες) και έτσι το απενοχοποιείς και νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια και στήριξη. Απλά με την αντίδραση του συγκεκριμένου πραγματικά προβληματίστηκα. Ένας θεός ξέρει τι συμβαίνει στο κεφάλι του καθενός μας και για ποιό λόγο μπορεί να αντιδράσει.
....Καθυστερημένα βέβαια αλλά ειμαι αρρωστη απο προχθες...κανενας κοπος και μη το ξαναπεις!! :):wave:
“𝔜𝔬𝔲 𝔞𝔯𝔢 𝔱𝔥𝔢 𝔨𝔫𝔦𝔣𝔢 ℑ 𝔱𝔲𝔯𝔫 𝔦𝔫𝔰𝔦𝔡𝔢 𝔪𝔶𝔰𝔢𝔩𝔣”

SpAcE_PaNtHeR
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: 18 Μάιος 2018, 21:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpAcE_PaNtHeR » 18 Οκτ 2021, 01:01

Σκεφτομαι ακυρο

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13223
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 18 Οκτ 2021, 14:28

AlienWay έγραψε:
17 Οκτ 2021, 18:16
Πασιφάη έγραψε:
16 Οκτ 2021, 14:26
kongrosian έγραψε:
13 Οκτ 2021, 14:27


ποιος σε πείραξε πάλι; :102:


Απογοητευμένη είμαι, όχι στα πατώματα. Κάτι γαμω-ατομάκια έχουν πάρει πούλο και δεν το'χουν καταλάβει. Το γαμήδι το ένστικτο, υπερίσχυσε. Αλλά πρυτάνευσε η λογική να μην τα κάμω πουτάνα όλα. :lol:
Το γνωρίζω καλέ μου άνθρωπε, από πρώτο χέρι. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 18 Οκτ 2021, 17:29

Ωχ. Τι μαλακία παίχτηκε τωρα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 18 Οκτ 2021, 18:58

Κοιμηθηκα 10ωρο για να συνελθω (jesus christ), ξυπνησα φρεσκατη, πηγα με την φιλη μου κατα τις 11 να διαβασουμε και λιγο πριν ξεκινησω με πηραν απ’ την δουλεια. Δεν απαντησα, λεω για εξτρα θα με θελουν παλι γιατι σημερα και αυριο ειμαι ρεπο. Μετα απο λιγο λεω ρε μπας και ειναι για τα συμβολαια; Παιρνω και μου λενε ελα στις 19:30-23:30 εξτρα αν μπορεις. Ε για 4 ωρες και μεχρι εκεινη την ωρα θα τελειωναμε και δεν θα ξαναδιαβαζα, και επισης θα πληρωθω διπλα. Ηρθα σπιτι πριν κανα μισαωρο (ειχαμε καψει εγκεφαλο απο το διαβασμα), φορεσα στολη, εφαγα και σε λιγο ξεκιναω. Ζωαρα :lol:

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 18 Οκτ 2021, 21:29

περαστική έγραψε:
18 Οκτ 2021, 18:58
Κοιμηθηκα 10ωρο για να συνελθω (jesus christ), ξυπνησα φρεσκατη, πηγα με την φιλη μου κατα τις 11 να διαβασουμε και λιγο πριν ξεκινησω με πηραν απ’ την δουλεια. Δεν απαντησα, λεω για εξτρα θα με θελουν παλι γιατι σημερα και αυριο ειμαι ρεπο. Μετα απο λιγο λεω ρε μπας και ειναι για τα συμβολαια; Παιρνω και μου λενε ελα στις 19:30-23:30 εξτρα αν μπορεις. Ε για 4 ωρες και μεχρι εκεινη την ωρα θα τελειωναμε και δεν θα ξαναδιαβαζα, και επισης θα πληρωθω διπλα. Ηρθα σπιτι πριν κανα μισαωρο (ειχαμε καψει εγκεφαλο απο το διαβασμα), φορεσα στολη, εφαγα και σε λιγο ξεκιναω. Ζωαρα :lol:
Τι στολή, τύπισσα;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25174
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 18 Οκτ 2021, 22:08

κοκκινομαυρα δεντρα , ουρτ

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 18 Οκτ 2021, 22:33

Feindflug έγραψε:
18 Οκτ 2021, 21:29
περαστική έγραψε:
18 Οκτ 2021, 18:58
Κοιμηθηκα 10ωρο για να συνελθω (jesus christ), ξυπνησα φρεσκατη, πηγα με την φιλη μου κατα τις 11 να διαβασουμε και λιγο πριν ξεκινησω με πηραν απ’ την δουλεια. Δεν απαντησα, λεω για εξτρα θα με θελουν παλι γιατι σημερα και αυριο ειμαι ρεπο. Μετα απο λιγο λεω ρε μπας και ειναι για τα συμβολαια; Παιρνω και μου λενε ελα στις 19:30-23:30 εξτρα αν μπορεις. Ε για 4 ωρες και μεχρι εκεινη την ωρα θα τελειωναμε και δεν θα ξαναδιαβαζα, και επισης θα πληρωθω διπλα. Ηρθα σπιτι πριν κανα μισαωρο (ειχαμε καψει εγκεφαλο απο το διαβασμα), φορεσα στολη, εφαγα και σε λιγο ξεκιναω. Ζωαρα :lol:
Τι στολή, τύπισσα;
Του αστροναυτη. Ποια στολη μωρε; Της δουλειας :lol:

Δεν καταλαβαινω γιατι με εφεραν. Απ' τις 4 ωρες ΑΝ δουλεψω τις 3 καλα θα' ναι. Ημουν εξτρα ατομο σε πτηση και τωρα ηρθα να δωσω μισαωρο διαλειμμα (τι διαλειμμα θελει αυτη; ) στο ποστο που καθεσαι και δεν κανεις τιποτα. Ζωαρα σας λεω.

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 19 Οκτ 2021, 00:16

Παιρνω την duty officer τηλ με το που φευγω απο εκει και της λεω «τελικα να κλεισω τις sunclass? Δεν βλεπω ατομα στο τσεκ ιν», οχι μου λεει ολα καλα. Ωραια της λεω (η ωρα 22:50), εγω που παω τωρα; Εε ΑΝ ΘΕΣ μου λεει μπες μεσα στα gates και διαλεξε ενα απο τα 2 της sunclass. ΑΝ ΘΕΛΩ λεει. Ε φυσικα και ηθελα, παρα να περιμενω να σχολασω. Διαλεξα αυτο που εφευγε στις 23:20 γιατι το αλλο εφευγε μετα τις 12. Τελικα ειχε καθυστερηση, το μαθαμε τελευταια στιγμη και επισης μου εστελνε η μανα μου και καλα να με ηχογραφησω οταν κανω ανακοινωση για να με ακουσει. Και χρειαστηκε. 2 βαρεμενοι ζητησαν να μπουν πρωτοι (το ηξερε απο πριν ο πιλοτος) γιατι ειχαν δημιουργησει θεμα στην πτηση που ηρθαν Κυπρο γιατι δεν φορουσαν την μασκα και ξεσηκωσαν και αλλο κοσμο και τους ειπα να ερθουν πρωτοι στο gate να επικοινωνησουν με το προσωπικο για να τους παω στον dispatcher και στον πιλοτο για να μιλησουν. Στο τσακ ηταν να μην τους δεχτει και εγω να παρακολουθω την ταινια ενω ταυτοχρονα να βοηθαω αλλο προσωπικο να κουβαλησουμε επιβατη με wheelchair μεχρι το αεροπλανο για να μην πηγαινοερχεται και να με ρωταει συνεχως αν ειμαι ενταξει λογω κατηφορας στην φυσουνα. Τελικα σχολασα στις 23:50 χωρις κανενα παραπονο :smt005:

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 19 Οκτ 2021, 00:24

Ελ_ρία έγραψε:
18 Οκτ 2021, 00:47
....Καθυστερημένα βέβαια αλλά ειμαι αρρωστη απο προχθες...κανενας κοπος και μη το ξαναπεις!! :):wave:
Ουψ. Αυτο τωρα το ειδα. Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο! Περαστικα σουυυ!!! :)

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 19 Οκτ 2021, 00:58

Ελ_ρία έγραψε:
16 Οκτ 2021, 06:31
Χαοτικός έγραψε:
15 Οκτ 2021, 23:38
Ελ_ρία έγραψε:
15 Οκτ 2021, 02:57


θα στειλω ναι για να δω γιατι μου συμβαινει και σε αλλα!! Το ξερω οτι εχει 5 σελιδες και δυστυχως δεν βλεπω τιποτα οπως και στις φωτογραφιες δρομου και σε αλλα ..σε ευχαριστω κοριτσι μου και σενα πολυ!! :hebit:
Μην την ακούς αυτήν. Είναι μάγισσα και σου κάνει την καλή για να σε προσεγγίσει. Σκοπός της είναι να σε εξουσιάσει και να καθοδηγεί τα πάθη σου και τα αισθήματα όλα. Τρέφεται από αυτό γιατί είναι καταραμένη να ζει μόνο από τον έρωτα των άλλων.
Με τέτοια φαντασία αδικείσαι εδω μέσα :wink Ξεκίνα να γράφεις βιβλίο έχεις να δώσεις πολλά στο κοινό σου :smt038:smt005: Καλημέρα Χαοτικός :wink
Έχω γράψει δοκίμια, ποιήματα και επιστημονικές εργασίες. Αλλά μυθιστόρημα με τίποτα. Δεν μου αρέσει.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών