Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Φεβ 2023, 18:09

Airman68 έγραψε:
07 Φεβ 2023, 17:49
Cecily Anne έγραψε:
07 Φεβ 2023, 17:37
Naida έγραψε:
07 Φεβ 2023, 17:25


Πόσο ενοίκιο δίνεις τώρα και πόσο ενοικιάζεται παρόμοια σπίτια στην περιοχή σου;
Δίνω 400 με πάρκινγκ και το ενοίκιο χωρίς παρκινγκ ξεκινάει στα 600-650 για κάτι αναλόγων τετραγωνικών, σε όροφο, μετά το 90 κλπ. (χωρίς πάρκινγκ και αμφισβητώ και την κατάσταση μέσα).
Από τα 350 στα 400 ευρώ είναι πολύ μεγάλη αύξηση...
Άστο μην το ψάχνεις. Από τα 300 μου το πήγε 400 και μόνο για έναν χρόνο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20264
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 07 Φεβ 2023, 18:18

Naida έγραψε:
07 Φεβ 2023, 18:08
Cecily Anne έγραψε:
07 Φεβ 2023, 17:37
Naida έγραψε:
07 Φεβ 2023, 17:25


Πόσο ενοίκιο δίνεις τώρα και πόσο ενοικιάζεται παρόμοια σπίτια στην περιοχή σου;
Δίνω 400 με πάρκινγκ και το ενοίκιο χωρίς παρκινγκ ξεκινάει στα 600-650 για κάτι αναλόγων τετραγωνικών, σε όροφο, μετά το 90 κλπ. (χωρίς πάρκινγκ και αμφισβητώ και την κατάσταση μέσα).
Όντως είναι πολύ καλό ενοίκιο, αλλά έστω ότι το κλείνεις έτσι θα πρέπει να σου κάνει επέκταση στο συμβόλαιο. Όχι στο μιλητο.
Ρε συ, δεν ξέρω, αν με παρακολουθείς στο θέμα ενοίκιο, γενικά κοιτάζω καιρό για σπίτια, μόνιμα κράζω, δεν έχω βρει τίποτα τις προκοπής σε παρόμοια τιμή. Και ψάχνω παρόμοια τιμή, γιατί δεν μένω Γλυφάδα να δώσω τα 600 που ζητάνε, δηλαδή ΟΚ.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29716
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Φεβ 2023, 19:11




Πώς το κάνει αυτό;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 07 Φεβ 2023, 19:15

Gherschaagk έγραψε:
07 Φεβ 2023, 19:11


Πώς το κάνει αυτό;
λογικά θα έχει κάποια θεωρία ο Ζενίθεδρος
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29716
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Φεβ 2023, 19:18

αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας έγραψε:
07 Φεβ 2023, 19:15
Gherschaagk έγραψε:
07 Φεβ 2023, 19:11


Πώς το κάνει αυτό;
λογικά θα έχει κάποια θεωρία ο Ζενίθεδρος
Εγώ πιστεύω πως είναι κόλπο γιατί σε κάποιες φάσεις τα βγάζει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 07 Φεβ 2023, 19:22

αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας έγραψε:
07 Φεβ 2023, 19:15
Gherschaagk έγραψε:
07 Φεβ 2023, 19:11


Πώς το κάνει αυτό;
λογικά θα έχει κάποια θεωρία ο Ζενίθεδρος
:lol:

Πράγματι, ο φαινότυπος της, μου θυμίζει μια φάση όπου τα χρειάστηκα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Φεβ 2023, 19:24

Cecily Anne έγραψε:
07 Φεβ 2023, 18:18
Naida έγραψε:
07 Φεβ 2023, 18:08
Cecily Anne έγραψε:
07 Φεβ 2023, 17:37

Δίνω 400 με πάρκινγκ και το ενοίκιο χωρίς παρκινγκ ξεκινάει στα 600-650 για κάτι αναλόγων τετραγωνικών, σε όροφο, μετά το 90 κλπ. (χωρίς πάρκινγκ και αμφισβητώ και την κατάσταση μέσα).
Όντως είναι πολύ καλό ενοίκιο, αλλά έστω ότι το κλείνεις έτσι θα πρέπει να σου κάνει επέκταση στο συμβόλαιο. Όχι στο μιλητο.
Ρε συ, δεν ξέρω, αν με παρακολουθείς στο θέμα ενοίκιο, γενικά κοιτάζω καιρό για σπίτια, μόνιμα κράζω, δεν έχω βρει τίποτα τις προκοπής σε παρόμοια τιμή. Και ψάχνω παρόμοια τιμή, γιατί δεν μένω Γλυφάδα να δώσω τα 600 που ζητάνε, δηλαδή ΟΚ.
Τα ξέρω ρε παιδί. Έψαχνα το καλοκαίρι που έληγε το συμβόλαιο μου και μου είπε για αύξηση 100€. Απλά αν κάνεις συμφωνία για να φτιάξεις την κουζίνα με αντάλλαγμα να μην σου ανεβάσει το ενοίκιο για x χρόνια, να σου κάνει επέκταση στο συμβόλαιο. Να μην μείνει στο μιλητό η συμφωνία.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Casp
Δημοσιεύσεις: 2931
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 07 Φεβ 2023, 21:05

Γύρισα σπίτι πριν κανα μισάωρο. Και τώρα πώς θα κοιμηθώ; Μου λείπει :cry:cry:cry
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 07 Φεβ 2023, 23:11

Gherschaagk έγραψε:
07 Φεβ 2023, 15:06
Καρολίνα έγραψε:
07 Φεβ 2023, 15:02
Gherschaagk έγραψε:
07 Φεβ 2023, 14:59


Όχι είπες πως φοβάμαι μην με ξεχέσει η σες. Και όταν σου είπε η σες πως δεν ισχύει το γύρισες.

Το λένε και φυτιλιά αυτό αλλά δεν θα σου το προσμετρήσω.
Είπα ότι έχω την αίσθηση ότι με την Σεσιλυ δεν τα βάζει κάποιος εύκολα και εκείνη μου είπε πως αυτό ισχύει για όλες τις γυναίκες εδώ.
Και είπα ότι δεν ξέρω, δεν είμαι καιρό, δεν έχω πολλά παραδείγματα για να βγάλω συμπέρασμα.
Προσμέτρησε ότι θες, μήπως έχεις και τίποτα καλύτερο να κάνεις;
Φιλιά και θα δω το βράδυ οτι γράψεις, τώρα θα πάω να δουλεψω για να εχω λεφτά να πληρώνω το ίντερνετ και να σε διαβάζω.
Όχι γλυκιά μου, υπονόησες πως την φοβάμαι.

Πέταξες κακιούλα ξεκάθαρα. Και δεν ήταν η πρώτη φορά.

Α, και όταν δεν ξέρεις κάτι, μην βγάζεις συμπεράσματα. Φιλικά.
Βασικά δεν υπονόησα τίποτα, το είπα ξεκάθαρα και το πιστεύω. Με άλλο τρόπο θα μιλούσες στην Κασπ που δεν είναι τόσο τσαούσα (αλλά έγραψες ότι δεν της μιλάς, αυτό πάλι μου φάνηκε εντελώς παιδιάστικο αλλά whatever) και με άλλον στην Σέσιλυ. Εκείνη είπε πως δεν ισχύει και μπορεί να είναι έτσι, εγώ πιστεύω πως κατά βάθος ισχύει.
Εσύ από κακιούλες τίποτα άλλο, οπότε γιατί όχι και εγώ;
Επίσης, θα βγάζω όσα συμπεράσματα θέλω, εκτός και αν απαγορεύεται ΚΑΙ αυτό εδώ μέσα. Το φιλικά εμπεριέχει μια δόση απειλής; Αλλά ναι, είπαμε, συντονίστρια είσαι, με απείλησες πολλές φορές (μεταξύ αστείου και σοβαρού) ότι θα φάω περμαμπάν και άμα ξαναμπώ θα το ξαναφάω και σβιιιιιιν θα με μπανάρεις και τέτοια διάφορΖΖΖζζζζζζζζ :zz::zz::zz::zz::zz::zz:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Φεβ 2023, 23:27

Cecily Anne έγραψε:
07 Φεβ 2023, 16:29
Ρε παιδιά, μπήκα στο ΙΚΕΑ και τα βλέπω, πώς θα είμαι σίγουρη ότι τα διαλέγω σωστά; Εχει διακοσια υποκομμάτια και σκατολοΐδια !
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας έγραψε:
07 Φεβ 2023, 16:28
Cecily Anne έγραψε:
07 Φεβ 2023, 16:12

Ναι, ξέχνα το. Δεν είμαι σε φάση να κάνω βαριές δουλειές. Θα πρέπει να τις κάνει συνεργείο.
IKEA και ψάξε στην γειτονιά σου κάποιον μάστορα, σου στέλνω έναν καλό αν θες αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει ακόμα. Αν δεν έχεις ή δεν κάνεις άμεσα πολυετές συμβόλαιο δεν βρίσκω τον λόγο να πας σε κάτι πιο κοστοβόρο. Πρώτα κατέληξε σε μία τιμή σύνολο και μετά διαπραγματεύσου στον ιδιοκτήτη με συγκεκριμένα νούμερα για το ενοίκιο, που θα βλέπει ότι ούτε τον ρίχνεις ούτε σε ρίχνει αλλά αναβαθμίζει μεσοπρόθεσμα την περιουσία του
Ρε μου έκανε φέτος αύξηση 50 ευρώ. Εγώ το μόνο που θα του πω είναι κοιτα βάζω 1500ρικο ντούκου συν κάτι άλλα που θένε φτιάξιμο πες 2000, κράτα το σταθερό για μερικά χρόνια στην τωρινή τιμή! Κάπως έτσι το σκέφτομαι.
Σέσι, προτείνω να κάνεις μια κουβέντα πρώτα με τον ιδιοκτήτη για το αν δέχεται την ανταλλαγή και σε ποιο ποσό και μετά να ψάχνεις για μάστορες ή έτοιμες εγκαταστάσεις. Για τους μάστορες, αυτά είναι πις οφ κέικ γιατί οι κουζίνες είναι κάτι σαν τα παλιά νεοσετ. Στάνταρ μέτρα για τα περισσότερα και κάτι ψιλά για τις ιδιαιτερότητες κάθε χώρου.

Πάντως το ενοίκιο με πάρκινγκ, είναι χαμηλό. Η συγκεκριμένη πάντως φάση, λειτουργεί ακόμη και έναντι ενοικίου σε σταθερούς ενοικιαστές.

Είχα φίλη, που ο άντρας της ήταν κουζινάς και σε δυο τουλάχιστον περιπτώσεις, δεν πλήρωναν καν ενοίκιο για χ χρόνο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29716
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Φεβ 2023, 23:29

Καρολίνα έγραψε:
07 Φεβ 2023, 23:11
Gherschaagk έγραψε:
07 Φεβ 2023, 15:06
Καρολίνα έγραψε:
07 Φεβ 2023, 15:02


Είπα ότι έχω την αίσθηση ότι με την Σεσιλυ δεν τα βάζει κάποιος εύκολα και εκείνη μου είπε πως αυτό ισχύει για όλες τις γυναίκες εδώ.
Και είπα ότι δεν ξέρω, δεν είμαι καιρό, δεν έχω πολλά παραδείγματα για να βγάλω συμπέρασμα.
Προσμέτρησε ότι θες, μήπως έχεις και τίποτα καλύτερο να κάνεις;
Φιλιά και θα δω το βράδυ οτι γράψεις, τώρα θα πάω να δουλεψω για να εχω λεφτά να πληρώνω το ίντερνετ και να σε διαβάζω.
Όχι γλυκιά μου, υπονόησες πως την φοβάμαι.

Πέταξες κακιούλα ξεκάθαρα. Και δεν ήταν η πρώτη φορά.

Α, και όταν δεν ξέρεις κάτι, μην βγάζεις συμπεράσματα. Φιλικά.
Βασικά δεν υπονόησα τίποτα, το είπα ξεκάθαρα και το πιστεύω. Με άλλο τρόπο θα μιλούσες στην Κασπ που δεν είναι τόσο τσαούσα (αλλά έγραψες ότι δεν της μιλάς, αυτό πάλι μου φάνηκε εντελώς παιδιάστικο αλλά whatever) και με άλλον στην Σέσιλυ. Εκείνη είπε πως δεν ισχύει και μπορεί να είναι έτσι, εγώ πιστεύω πως κατά βάθος ισχύει.
Εσύ από κακιούλες τίποτα άλλο, οπότε γιατί όχι και εγώ;
Επίσης, θα βγάζω όσα συμπεράσματα θέλω, εκτός και αν απαγορεύεται ΚΑΙ αυτό εδώ μέσα. Το φιλικά εμπεριέχει μια δόση απειλής; Αλλά ναι, είπαμε, συντονίστρια είσαι, με απείλησες πολλές φορές (μεταξύ αστείου και σοβαρού) ότι θα φάω περμαμπάν και άμα ξαναμπώ θα το ξαναφάω και σβιιιιιιν θα με μπανάρεις και τέτοια διάφορΖΖΖζζζζζζζζ :zz::zz::zz::zz::zz::zz:
Τι λες μαρή;

Την Σέσιλι την συμπαθώ. Άλλους τους αντιπαθώ. Λες να μιλάω σε όλους το ίδιο;

Μαρή Καρολίνα και που τα γράφω σε εσένα άλλος τα διαβάζει, έξω από δω, απλά βρήκα τρόπο να τα γράψω. Μην μου εξάπτεσαι.

Δείξε μου όμως λίγο πού έγραψα πως δεν μιλάω στην Κασπ γιατί δεν θυμάμαι. Ξεχνάω.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20264
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 07 Φεβ 2023, 23:45

ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 23:27
Cecily Anne έγραψε:
07 Φεβ 2023, 16:29
Ρε παιδιά, μπήκα στο ΙΚΕΑ και τα βλέπω, πώς θα είμαι σίγουρη ότι τα διαλέγω σωστά; Εχει διακοσια υποκομμάτια και σκατολοΐδια !
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας έγραψε:
07 Φεβ 2023, 16:28


IKEA και ψάξε στην γειτονιά σου κάποιον μάστορα, σου στέλνω έναν καλό αν θες αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει ακόμα. Αν δεν έχεις ή δεν κάνεις άμεσα πολυετές συμβόλαιο δεν βρίσκω τον λόγο να πας σε κάτι πιο κοστοβόρο. Πρώτα κατέληξε σε μία τιμή σύνολο και μετά διαπραγματεύσου στον ιδιοκτήτη με συγκεκριμένα νούμερα για το ενοίκιο, που θα βλέπει ότι ούτε τον ρίχνεις ούτε σε ρίχνει αλλά αναβαθμίζει μεσοπρόθεσμα την περιουσία του
Ρε μου έκανε φέτος αύξηση 50 ευρώ. Εγώ το μόνο που θα του πω είναι κοιτα βάζω 1500ρικο ντούκου συν κάτι άλλα που θένε φτιάξιμο πες 2000, κράτα το σταθερό για μερικά χρόνια στην τωρινή τιμή! Κάπως έτσι το σκέφτομαι.
Σέσι, προτείνω να κάνεις μια κουβέντα πρώτα με τον ιδιοκτήτη για το αν δέχεται την ανταλλαγή και σε ποιο ποσό και μετά να ψάχνεις για μάστορες ή έτοιμες εγκαταστάσεις. Για τους μάστορες, αυτά είναι πις οφ κέικ γιατί οι κουζίνες είναι κάτι σαν τα παλιά νεοσετ. Στάνταρ μέτρα για τα περισσότερα και κάτι ψιλά για τις ιδιαιτερότητες κάθε χώρου.

Πάντως το ενοίκιο με πάρκινγκ, είναι χαμηλό. Η συγκεκριμένη πάντως φάση, λειτουργεί ακόμη και έναντι ενοικίου σε σταθερούς ενοικιαστές.

Είχα φίλη, που ο άντρας της ήταν κουζινάς και σε δυο τουλάχιστον περιπτώσεις, δεν πλήρωναν καν ενοίκιο για χ χρόνο.
Η αλήθεια είναι ότι αν έφευγα και αποφάσιζε να το νοικιάσει αλλού, θα έπρεπε να την φτιάξει την κουζίνα, δε νοικιάζεται έτσι για κανένα λόγο. Απλά αν την έφτιαχνε μετά θα το ανέβαζε για πλάκα 600-650 ευρώ. Σήμερα που μπήκα και ξανακοίταξα σε αυτές τις τιμές είναι τα δυάρια, όχι το τριάρι που είναι αυτό.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Φεβ 2023, 23:57

Cecily Anne έγραψε:
07 Φεβ 2023, 23:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 23:27
Cecily Anne έγραψε:
07 Φεβ 2023, 16:29
Ρε παιδιά, μπήκα στο ΙΚΕΑ και τα βλέπω, πώς θα είμαι σίγουρη ότι τα διαλέγω σωστά; Εχει διακοσια υποκομμάτια και σκατολοΐδια !


Ρε μου έκανε φέτος αύξηση 50 ευρώ. Εγώ το μόνο που θα του πω είναι κοιτα βάζω 1500ρικο ντούκου συν κάτι άλλα που θένε φτιάξιμο πες 2000, κράτα το σταθερό για μερικά χρόνια στην τωρινή τιμή! Κάπως έτσι το σκέφτομαι.
Σέσι, προτείνω να κάνεις μια κουβέντα πρώτα με τον ιδιοκτήτη για το αν δέχεται την ανταλλαγή και σε ποιο ποσό και μετά να ψάχνεις για μάστορες ή έτοιμες εγκαταστάσεις. Για τους μάστορες, αυτά είναι πις οφ κέικ γιατί οι κουζίνες είναι κάτι σαν τα παλιά νεοσετ. Στάνταρ μέτρα για τα περισσότερα και κάτι ψιλά για τις ιδιαιτερότητες κάθε χώρου.

Πάντως το ενοίκιο με πάρκινγκ, είναι χαμηλό. Η συγκεκριμένη πάντως φάση, λειτουργεί ακόμη και έναντι ενοικίου σε σταθερούς ενοικιαστές.

Είχα φίλη, που ο άντρας της ήταν κουζινάς και σε δυο τουλάχιστον περιπτώσεις, δεν πλήρωναν καν ενοίκιο για χ χρόνο.
Η αλήθεια είναι ότι αν έφευγα και αποφάσιζε να το νοικιάσει αλλού, θα έπρεπε να την φτιάξει την κουζίνα, δε νοικιάζεται έτσι για κανένα λόγο. Απλά αν την έφτιαχνε μετά θα το ανέβαζε για πλάκα 600-650 ευρώ. Σήμερα που μπήκα και ξανακοίταξα σε αυτές τις τιμές είναι τα δυάρια, όχι το τριάρι που είναι αυτό.
Ε, τότε φτιάξε μια οικονομική κουζίνα που θα σε βολέψει για όσο μείνεις ρε Σέσι. Σε συμφέρει πολύ περισσότερο. Και κράτα καλού κακού τα τιμολόγια. Εσύ ξέρεις για πόσο χρόνο θέλεις το σπίτι και για πόσο χρόνο ισχύει το τωρινό συμβόλαιο. Δεν ξέρω τον ιδιοκτήτη και πως σκέφτεται. Εσύ τον ξέρεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42946
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 07 Φεβ 2023, 23:58

Cecily Anne έγραψε:
07 Φεβ 2023, 23:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 23:27
Cecily Anne έγραψε:
07 Φεβ 2023, 16:29
Ρε παιδιά, μπήκα στο ΙΚΕΑ και τα βλέπω, πώς θα είμαι σίγουρη ότι τα διαλέγω σωστά; Εχει διακοσια υποκομμάτια και σκατολοΐδια !


Ρε μου έκανε φέτος αύξηση 50 ευρώ. Εγώ το μόνο που θα του πω είναι κοιτα βάζω 1500ρικο ντούκου συν κάτι άλλα που θένε φτιάξιμο πες 2000, κράτα το σταθερό για μερικά χρόνια στην τωρινή τιμή! Κάπως έτσι το σκέφτομαι.
Σέσι, προτείνω να κάνεις μια κουβέντα πρώτα με τον ιδιοκτήτη για το αν δέχεται την ανταλλαγή και σε ποιο ποσό και μετά να ψάχνεις για μάστορες ή έτοιμες εγκαταστάσεις. Για τους μάστορες, αυτά είναι πις οφ κέικ γιατί οι κουζίνες είναι κάτι σαν τα παλιά νεοσετ. Στάνταρ μέτρα για τα περισσότερα και κάτι ψιλά για τις ιδιαιτερότητες κάθε χώρου.

Πάντως το ενοίκιο με πάρκινγκ, είναι χαμηλό. Η συγκεκριμένη πάντως φάση, λειτουργεί ακόμη και έναντι ενοικίου σε σταθερούς ενοικιαστές.

Είχα φίλη, που ο άντρας της ήταν κουζινάς και σε δυο τουλάχιστον περιπτώσεις, δεν πλήρωναν καν ενοίκιο για χ χρόνο.
Η αλήθεια είναι ότι αν έφευγα και αποφάσιζε να το νοικιάσει αλλού, θα έπρεπε να την φτιάξει την κουζίνα, δε νοικιάζεται έτσι για κανένα λόγο. Απλά αν την έφτιαχνε μετά θα το ανέβαζε για πλάκα 600-650 ευρώ. Σήμερα που μπήκα και ξανακοίταξα σε αυτές τις τιμές είναι τα δυάρια, όχι το τριάρι που είναι αυτό.
Θα ήθελα το όνομα του ιδιοκτήτη, για χρήση σε λίστα τύπου Σίντλερ.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 08 Φεβ 2023, 00:07

Gherschaagk έγραψε:
07 Φεβ 2023, 23:29


Μαρή Καρολίνα και που τα γράφω σε εσένα άλλος τα διαβάζει, έξω από δω, απλά βρήκα τρόπο να τα γράψω. Μην μου εξάπτεσαι.
Φιλάκι φιλάκι φιλάκι
(Όχι με την κακή έννοια, όπως το λέγαμε στα παιδάκια όταν λυνόταν η παρεξήγηση και γίνονταν φίλοι - τουλάχιστον για το επόμενο μισάωρο)
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών