Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 02 Δεκ 2021, 10:34

SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 19:01
τί να πω, κυκλοφορεί πολύς καμμένος κόσμος
Η καμένη σουβλάρα μιλάει για καμένους ρε πστη μου!
Τα ύστερα του κόσμου! :003:
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Δεκ 2021, 10:56

SUV έγραψε:
01 Δεκ 2021, 18:54
Λέγαμε λοιπόν, πώς αντέχει η συνείδηση όποιων το αντέχει, να υποστηρίζει τέτοια μέτρα αλλά το ρίξανε στον χλευασμό για τις θρησκείες

Δεν είμαι σίγουρη εαν αυτός ο κόσμος θέλω να συνεχίσει να υπάρχει, δεν βρίσκω λόγο πλέον
Αυτά σκέπτομαι
ο κοσμος ομως θα συνεχισει να υπαρχει, παρα τη θεληση σου.

οπως καταλαβαινεις, σε εχει χεσμενη. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 02 Δεκ 2021, 19:20

Ημουν ολη την μερα μαζι με 2 καινουριους σημερα και σε μια φαση στο διαλειμμα καθως μιλουσαμε μου λεει ο ενας οτι η συζηγος του δουλευε παλια στην εταιρια μας και του το ειχε πει αφοτου ξεκινησε αυτος εδω (φρεσκοπαντρευμενοι και αυτος ηρθε Κυπρο προσφατα γιατι ζουσε Ελλαδα). Η κοπελα ηταν στο γκρουπ μου οταν καναμε training και ειχε φυγει 2 μηνες μετα. Μου λεει «για 2 κοπελες μου ειχε μιλησει μονο για την δουλεια, για σενα και για την ταδε supervisor. Εισαι πολυ ανοιχτος ανθρωπος λεει» και με ειχε περιγραψει κιολας και εχω χαρει παρα πολυ. Η συζηγος του ηταν απο τα ατομα που ειναι παρα πολυ κλειστα σαν χαρακτηρες και δεν μιλουσε σχεδον καθολου και εγω παντα την προσεγγιζα και της μιλουσα, γι’ αυτο αναφερθηκε σε μενα μαλλον. :) και πανω που λεω καμια φορα πως ειμαι κλειστος χαρακτηρας, διαπιστωνω πως γενικα η δουλεια που ειχα απο παλια στο αεροδρομιο αλλα και τωρα, με κανει να φαινομαι -αλλα και να γινομαι- το ακριβως αντιθετο. Και αυτο με χαροποιει γιατι βοηθαω τους κλειστους ανθρωπους και μειωνονται και τα δικα μου «ψυχολογικα» :lol: ειδικα οταν ασχολουμαι με ανθρωπους με διαγνωσμενα προβληματα και ασθενειες και που με εμπιστευονται.

Τωρα σκεφτομαι πως ενω οι καινουριοι ειναι ολοι καλα παιδια, σημερα ενιωσα τερμα αμηχανα που σε καποια φαση τους ειχα πει να σταματησουν τα κοπλιμεντα και την τοσο υπερβολικα καλη συμπεριφορα απεναντι μου γιατι κοκκινιζω. Μου ελεγαν πως ειμαι παρα πολυ γρηγορη και βοηθητικη, μου ανοιγαν τις πορτες να περασω, με ειχαν στην μεση, με ρωτουσαν αν χρειαζομαι βοηθεια (με το να θελουν να κρατανε τον φακελο, ασυρματο κλπ) και γενικα ηταν ολη την ωρα ετσι που αν μας εβλεπε καποιος θα παρεξηγουσε κιολας. Ειχα κατεβει συνοδεια σε καποια φαση για να τους αφησω πανω στο gate με μια παλια συναδελφο να δουνε πως δουλευουμε και οταν ανεβαινα πανω καθονταν και οι 2 και με εβλεπαν και σχολιαζαν πως ειμαι μοντελο και «η καλυτερη». :-? σκεφτειτε τωρα σκηνικο να δουλευουμε οι 2ο μας με τον γλυκουλη την Τριτη, να θελω να ερθουμε πιο κοντα και να του μιλησω και να μας στειλουν μαζι μας αυτους τους 2 και να αρχισουν να μου λενε τα ιδια. Αυτος ειναι ο φοβος μου τωρα. Καλη η πλακα αλλα ειπαμε ρε παιδια... και ο ενας ειναι παντρεμενος προσφατα με την κοπελα που ηταν συναδελφος. Δεν τον κανει δηλαδη για να μου την πεσει αλλα με τον τροπο που το κανει ειναι τερμα αμηχανο και παρεξηγησιμο, ειδικα απο καποιον τριτο. Αφου ντραπηκα με τα σχολια και τα βλεμματα επειδη ηταν η αλλη συναδελφος μπροστα και τους εβλεπε, ποσο μαλλον να ειναι και η λατρεια μου μπροστα :(

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 02 Δεκ 2021, 20:43

Ρε παιδια το παθαινετε και εσεις να κολλατε τοσο με συγκεκριμενες μελωδιες που να μην βγαινουν απ’ το μυαλο σας και να θελετε να τις ακουτε μερα νυχτα χανοντας ακομα και τον υπνο σας επειδη δεν μπορειτε να τις «χορτασετε»;

Δεν μπορω να κοιμηθω παλι ρε φιλε. Θελω να ακουω συνεχως τις συγκεκριμενες μελωδιες. Και οταν τις κλεινω και ξαπλωνω, επι ωρες σιγοπαιζουν στο κεφαλι μου και συγκινουμαι μονη μου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 03 Δεκ 2021, 01:17

περαστική έγραψε:
02 Δεκ 2021, 20:43
Ρε παιδια το παθαινετε και εσεις να κολλατε τοσο με συγκεκριμενες μελωδιες που να μην βγαινουν απ’ το μυαλο σας και να θελετε να τις ακουτε μερα νυχτα χανοντας ακομα και τον υπνο σας επειδη δεν μπορειτε να τις «χορτασετε»;

Δεν μπορω να κοιμηθω παλι ρε φιλε. Θελω να ακουω συνεχως τις συγκεκριμενες μελωδιες. Και οταν τις κλεινω και ξαπλωνω, επι ωρες σιγοπαιζουν στο κεφαλι μου και συγκινουμαι μονη μου.
Ωωω ναι. Και καμιά φορά ξυπνάω το πρωί με τραγούδι στο στόμα στο άσχετο. Ούτε από όνειρο δηλαδή. Και μετά το έχω όλη μέρα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10302
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 03 Δεκ 2021, 20:55

Συνέχεια του φόβου, ο πανικός...
Συνέχεια του πανικού, η άρση της λογικής...
Επέται το χάος...
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13324
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 03 Δεκ 2021, 21:08

Έρχεται ο κουνιάδος μου σπίτι, μια γρήγορη. Αφήνει μια σακούλα με ένα μπουκάλι 1 1/5 λίτρου με ένα κίτρινο σκούρο υγρό συν ένα ούζο Ζέπος. Λέω ευχαριστώ, τα παίρνω η βλαμμένη και βάζω την μπουκάλα, ( που εν τω μεταξύ μου μύρισε πορτοκαλάδα..), ψυγείο. Ο Ζέπος πήγε ντουλάπι.
Σκάει ο συμβίος και του λέω..''Θες πορτοκαλάδα;'' Λέει ''βάλε μου''. Με το που πάει να πιει, το φτύνει. Ήταν λάδι. Παίρνω τηλ τον άλλονα που το έφερε, και αρχίζει τα χαχανητά. Ποιότητα Μυτιλήνης. Άλλο χρώμα.
Τέρμα κάψιμο,δίχως ελπίδα, δεν θα με κλάψει καμιά πατρίδα. Έχει περάσει στον εγκέφαλο η ξανθομάρα. :011:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 03 Δεκ 2021, 22:50

ηρθε η αστυνομια σπιτι, τσουπ τρια χιλιαρικα να αλλαξω το συναγερμο τωρα

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 04 Δεκ 2021, 09:21

Νομίζω πιο πολύ γέλασα μέχρι ουρλιαχτών και δακρύων στην σελίδα του μυθιστορήματος όπου ο Λαυρέντης ο Μπερία, σπεύδει να μπει στον τόπο του εγκλήματος και να αναφωνήσει:

"πάψε επιτέλους! ανόητε!"

Μέχρι εκείνο το σημείο, δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί τον νωχελικό του βηματισμό άλλη φορά να μετατρέπεται σε τόσο φουριόζικο άλμα και τόσο εμφατικώς να επεμβαίνει για να αποσιωπήσει την κατάφορη αδικία.
Πιθανολογώ οτι υπολόγισε πως ο άλλος ήταν τόσο πυροβόλο που δεν προλάβαινε να του στείλει αλλιώς μήνυμα παρά μόνο εαν έμπαινε στην μέση εκείνη την ώρα ωστε να προλάβει περαιτέρω πιστολιές που θα έπαιρναν στον λαιμό του και την υπόλοιπη παρέα καθώς θα εξοστρακίζονταν σφαίρες ολούθε



Αλλά ψάχνω να βρω την σελίδα και ως δια μαγείας, έχει σβηστεί
Τί σόι μυθιστόρημα είναι αυτό, που τρώει τις σελίδες του βιβλίου του..

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Δεκ 2021, 17:00

Πήγαμε στα τζαμπο για στολίδια. Γινόταν ο χαμός. Με σκαναρισματα κανονικά στην πόρτα όμως. Αλλά πω πω χαμούλης.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

περαστική

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 05 Δεκ 2021, 02:03

Γαμωτο μας εχουν αλλαξει το προγραμμα της επομενης βδομαδας και τωρα δεν θα ξερω ποτε και αν θα τον πετυχω. Σκατα. Πανω που ειχα δει οτι θα ειμασταν μαζι την Τριτη και Τεταρτη θα εχω ρεπο, βλεπω χθες με το που ελαβα το προγραμμα οτι θα ειμαι ρεπο την Τριτη και Τεταρτη θα δουλευω. Τουλαχιστον ελπιζω να αλλαξε και εκεινου και να τον πετυχω την Δευτερα.

Άβαταρ μέλους
Κος Mike
Δημοσιεύσεις: 1229
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 23:42

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κος Mike » 05 Δεκ 2021, 12:58

πως λειτουργει το giphy?
πως παιρνεις gif απο κει?

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Δεκ 2021, 13:03

Κος Mike έγραψε:
05 Δεκ 2021, 12:58
πως λειτουργει το giphy?
πως παιρνεις gif απο κει?
Δεξί κλικ πάνω στην εικόνα και λήψη.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 05 Δεκ 2021, 14:26

Όπως αντέχει ο καθένας Γαλή μου

Μερικοί ας πούμε αντέχουν να βλέπουν τον κυνισμό ως ψυχοαπωθητικό καταφύγιο του εξυπνάκια στρουθοκαμηλάκια

Με το μπαρδόν αλλά με τα νήματα του ΓΙαννόπουλα μείναμε και μεις κρεμάμενοι :lol:

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 05 Δεκ 2021, 14:31

Ωχ, έπεσε "σκούπισμα" και τώρα θα ετοιμάζει εκδίκηση γάτας. :003:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών