Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Φεβ 2023, 17:32

αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 17:27
Καρολίνα έγραψε:
02 Φεβ 2023, 17:02

Εξηγήστε και σε μένα παιδιά


SpoilerShow
Εικόνα
Αχ εσύ, πάντα πρόθυμος να εξηγήσεις :hebit:

Και η Alicat το ίδιο και την ευχαριστώ πολύ :g094:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23243
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Φεβ 2023, 18:10

enterprise-psi έγραψε:
02 Φεβ 2023, 17:19
Ερμής έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:48
Το μετά δε μας είπες.
Πως σπάει ο διάολος το ποδάρι του και είναι να πάμε μαζί κάπου δεν θυμάμαι, και όπως περπατάμε στρίβω εγώ προς τα εκεί που πάρκαρα, και μου λέει που πας αφού από εκεί είναι το αμάξι, ε μετά συνέχισε μόνος του , τι κωλοαυτοκινητα είναι αυτά τα Lada , πάνε παρκάρουν αλλού μόνα τους και καίνε τα πίσω λάστιχα και άλλα για ανευθυνότητα και τι θα γινόταν αν χτυπούσα κάποιον , κλπ κλπ :lol:

Νταξει φτηνά την γλίτωσα :lol:
Μόνο εγώ τις είχα αρπάξει :lol:
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 02 Φεβ 2023, 18:13

Εχθές έβλεπα στον ύπνο μου ότι κάτι με το αυτοκίνητο του ότι δεν έστριβε και ήταν τοίχος σε κοντινή απόσταση και κάτι τέτοια. Πάλι πριν κάνα 2 μερες είδα φευγαλέα το αυτοκίνητο στον ύπνο μου. Του το έλεγα και του έλεγα να προσέχει. Και μου έλεγε άσε τις μαλακίες και άσε τις μαλακίες. Και σήμερα του έβγαλε πρόβλημα το αυτοκίνητο και το έβαλε συνεργείο. Και του λεω θυμάσαι που σου είπα τα όνειρα και με κοροϊδεύες; και πάλι δεν το δεχόταν. Το τυχαίο μου λέει.
Το ωραίο είναι που θα πάμε βόλτα και θα του πω στην επιστροφή να γυρίσουμε με τα μμμ :003:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Casp
Δημοσιεύσεις: 2891
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 02 Φεβ 2023, 23:13

Null έγραψε:
02 Φεβ 2023, 02:08
Δεν ξέρω πως το έμαθε η μητέρα σου, δεν διάβασα τα προηγούμενα ποστς. Θελει να σου δημιουργήσει πρόβλημα, φαίνεται. Εισαι πολύ υποχωρητική μαζί τους και δεν θα περάσεις καλά άμα συνεχίσεις ετσι. Στο λέω από προσωπική εμπειρία. Εμένα βέβαια τα τελευταία χρόνια δεν μπορεί να μου πει και τίποτα, γιατί της στέλνω κατοσταρικα...
Αλλά και πιο πριν της εκανα τέτοιο ψυχολογικό πόλεμο όταν πήγαινε να μου την πει που στο τέλος δεν τολμούσε.

Καθόλου σκληρή, υπερβολικά μαλακή. Γιατί αχάριστη; Επειδή τρως σπίτι τους; Κόρη τους δεν είσαι, αν δεν ήθελαν να ταιζουν παιδιά να μην τα εκαναν. Αυτό είναι κυριολεκτικά το μίνιμουμ που πρέπει να κάνουν. Άντε με το καλό να φύγεις. Και ξεκόψε σιγά σιγά.
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Φεβ 2023, 11:38
Casp έγραψε:
02 Φεβ 2023, 01:19

αλλά ένιωθα πως έπρεπε με κάποιον τρόπο να την ταρακουνήσω, να την κάνω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να καταλάβει.
Την επόμενη φορά που θα το επιχειρήσεις, δώσε της εσύ τα κλειδιά του σπιτιού σου για να τελειώνει το θέμα.

Γιατί αυτή που ΔΕΝ θέλει να καταλάβει, είσαι εσύ. :)
Μια χαρά κατάλαβα σήμερα και ταρακουνήθηκα ΕΓΩ. Η μάνα μου δεν πρόκειται να καταλάβει ποτέ, ούτε να αλλάξει. Εγώ πρέπει να αλλάξω, κυρίως τον τρόπο που το διαχειρίζομαι.

Πήγε και του πήρε δώρο σετ φόρμες under armour για να μην νιώθει υποχρεωμένη (τον ρώτησα το size του επειδή επέμενε η μάνα μου και φυσικά δεν ήθελε και τον «πίεσα» για να μου το πει) και όταν την ρώτησα πόσα πήγε και έδωσε μου λέει βγήκαν 70 ευρώ. Έβρισκε μπλούζες (μάρκες φυσικά) με 50 ευρώ και προτίμησε το σετ, κι’ αυτό γιατί; Επειδή είδε πως δεν φοράει μάρκες και θέλει όποιος κυκλοφορεί μαζί μου να ντύνεται καλά! Και μου έλεγε και για ένα άλλο σακάκι που είδε για να του το πάρω στα γενέθλιά του, μετά μου έριχνε μπηχτές ότι εκτός από το διαμέρισμα, θα του είπα σίγουρα και για το εστιατόριο που είχε ο παππούς μου και παίρνουμε ενοίκιο, και απλά της πέταξα στα μούτρα πως εγώ δεν είμαι του show όπως εκείνη, και ότι δεν το ξέρει, ούτε είναι μαζί μου για το όποιο διαμέρισμα και εστιατόριο! Και την απείλησα πάλι πως αν συνεχίσει να ανακατεύεται δεν πρόκειται να της ξαναμιλήσω και δεν θα έχουμε επαφή. Και ήμουνα δουλειά ΠΑΛΙ και όταν λέω ταρακουνήθηκα, είναι επειδή πάλι ένιωσα άρρωστη αφού με έπιασε πόνος στο στομάχι και αδυναμία. Κάθησα στην γωνιά της κουζίνας στο γραφείο και μπήκε σε μια φάση ένας συνάδελφος και με βλέπει και λέει «ωχ, πες τι σου κάνανε και είσαι ΕΣΥ τόσο θλιμμένη!» (επειδή πάντα είμαι με χαμόγελο και ενέργεια)… και πραγματικά κουράστηκα να με αρρωσταίνουν.

Μετά μου είπε πως είπε στον μπαμπά μου πως ήρθε η λατρεία στο σπίτι επειδή τα βρήκε όλα πεντακάθαρα ο μπαμπάς μου (η μάνα μου δεν καθαρίζει) και την ρώτησε και ποιός έφτιαξε την σκούπα. Και μου είπε πως έλεγε πως δεν έχει πρόβλημα που έχω σχέση, απλά αν τον δουν ποτέ να μένει μαζί μου θα μας σκοτώσει και τις 2.

Δεν θα ξαναπώ τ ί π ο τ α. Θα την αφήνω στα αδιάβαστα και όποτε μου πιάνει την κουβέντα θα έρχομαι στο δωμάτιο ή θα παίρνω το αμάξι και θα φεύγω. Την υγεία μου, ΤΗΝ ΘΕΛΩ.




ΕΠΙΣΗΣ. Τι άλλο σκέφτομαι… ΓΙΑΤΙ να είναι τόσο αγγελάκι; :hebit: Πως γίνεται ένας άνθρωπος να μην μπορεί, και να μην λέει ΠΟΤΕ ψέματα και για ΚΑΝΕΝΑ λόγο; Αυτή την φορά το παρατήρησα από την συμπεριφορά του σε άλλους. Και το σύνδεσα με αυτά που μου έλεγε και μου δείχνει. Αχ. :g094: ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ. Και σήμερα του έριξα για πρώτη φορά «άκυρο» επειδή πάω δουλειά 4 το ξημέρωμα (για 4 ώρες μόνο αλλά δεν το ήξερα επειδή μετά μου το άλλαξαν) και ήθελα όντως να κοιμηθώ επειδή ήμουν πεθαμένη (άσχετο που τελικά με έπιασε υπερένταση μετά το μπάνιο). Ανυπομονώ για το αύριοοοο :g094:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Φεβ 2023, 23:18

Casp έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:13
(τον ρώτησα το size του επειδή επέμενε η μάνα μου και φυσικά δεν ήθελε και τον «πίεσα» για να μου το πει)
:o:o:o:o:o

Που είσαι xioni να το δεις αυτό, που είχες μια απορία χτες. Δεν ξέρω και πως να σε ταγκάρω.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2891
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 02 Φεβ 2023, 23:20

Καρολίνα έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:18
Casp έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:13
(τον ρώτησα το size του επειδή επέμενε η μάνα μου και φυσικά δεν ήθελε και τον «πίεσα» για να μου το πει)
:o:o:o:o:o

Που είσαι xioni να το δεις αυτό, που είχες μια απορία χτες. Δεν ξέρω και πως να σε ταγκάρω.
:lol:

Έκανα 5 δευτερόλεπτα να καταλάβω :oops:

Δεν είναι αυτό που νομίζεις :oops::smt005:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

xioni
Δημοσιεύσεις: 1589
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 02 Φεβ 2023, 23:20

Καρολίνα έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:18
Casp έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:13
(τον ρώτησα το size του επειδή επέμενε η μάνα μου και φυσικά δεν ήθελε και τον «πίεσα» για να μου το πει)
:o:o:o:o:o

Που είσαι xioni να το δεις αυτό, που είχες μια απορία χτες. Δεν ξέρω και πως να σε ταγκάρω.
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13332
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 03 Φεβ 2023, 00:08

Και θα τους μερεμετίσει όλο το σπίτι και θα τον σκοτώσει ο πεθερός. Ζαβολιά.

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 03 Φεβ 2023, 00:18

Casp έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:13
[Πως γίνεται ένας άνθρωπος να μην μπορεί, και να μην λέει ΠΟΤΕ ψέματα και για ΚΑΝΕΝΑ λόγο;
Δεν γίνεται (στο παρόν δεν αμφιβάλλω αλλά φαντάζομαι εννοείς γενικά) :102:
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Φεβ 2023, 11:45

Casp έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:13
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Φεβ 2023, 11:38
Casp έγραψε:
02 Φεβ 2023, 01:19

αλλά ένιωθα πως έπρεπε με κάποιον τρόπο να την ταρακουνήσω, να την κάνω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να καταλάβει.
Την επόμενη φορά που θα το επιχειρήσεις, δώσε της εσύ τα κλειδιά του σπιτιού σου για να τελειώνει το θέμα.

Γιατί αυτή που ΔΕΝ θέλει να καταλάβει, είσαι εσύ. :)
Μια χαρά κατάλαβα σήμερα και ταρακουνήθηκα ΕΓΩ. Η μάνα μου δεν πρόκειται να καταλάβει ποτέ, ούτε να αλλάξει. Εγώ πρέπει να αλλάξω, κυρίως τον τρόπο που το διαχειρίζομαι.
Ούτε εσύ ούτε η μάνα σου δεν πρόκειται να αλλάξετε. Εσύ μπαίνεις στο παιχνίδι της θεωρώντας ότι αν γνωρίσει καλύτερα την λατρεία, θα την λατρέψει κι αυτή, ενώ αυτή εκμεταλεύεται μια χαρά την οικειότητα που της προσφέρεις απλόχερα, για να έχει πλήρη έλεγχο της κατάστασης.

Αποδέξου το, χαλάρωσε και άσε τα "ποτέ". :P
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2891
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 03 Φεβ 2023, 15:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Φεβ 2023, 11:45
Casp έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:13
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Φεβ 2023, 11:38


Την επόμενη φορά που θα το επιχειρήσεις, δώσε της εσύ τα κλειδιά του σπιτιού σου για να τελειώνει το θέμα.

Γιατί αυτή που ΔΕΝ θέλει να καταλάβει, είσαι εσύ. :)
Μια χαρά κατάλαβα σήμερα και ταρακουνήθηκα ΕΓΩ. Η μάνα μου δεν πρόκειται να καταλάβει ποτέ, ούτε να αλλάξει. Εγώ πρέπει να αλλάξω, κυρίως τον τρόπο που το διαχειρίζομαι.
Ούτε εσύ ούτε η μάνα σου δεν πρόκειται να αλλάξετε. Εσύ μπαίνεις στο παιχνίδι της θεωρώντας ότι αν γνωρίσει καλύτερα την λατρεία, θα την λατρέψει κι αυτή, ενώ αυτή εκμεταλεύεται μια χαρά την οικειότητα που της προσφέρεις απλόχερα, για να έχει πλήρη έλεγχο της κατάστασης.

Αποδέξου το, χαλάρωσε και άσε τα "ποτέ". :P
Μπα. Πήγαμε μαζί καταστήματα σήμερα και άρχισε τα δικά της. Εξασκήθηκα στην μαλακία από το αεροδρόμιο. Δεν έβγαλα άχνα :smt005: την άφηνα να μιλάει μόνη της. Δεν πρόκειται να της ξαναπώ το παραμικρό, ούτε να τον ξαναδεί, εσκεμμένα. Μόνο καταλάθος, αν τύχει, εννοώ, θα τον ξαναδεί. Θέλω την ηρεμία και την ευτυχία μου. Δεν είμαι σαν εκείνη, εγώ μαθαίνω και αναγνωρίζω τα λάθη μου. Η μάνα μου ΠΟΤΕ.

(Και επίσης όχι, δεν χρειάζομαι την γνώμη και την έγκρισή της. Αντιδράω έτσι (στα όρια της κρίσης πανικού) επειδή ακριβώς ΔΕΝ ΘΕΛΩ και ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ να ανακατεύεται στην ζωή μου και όχι μόνο να λέει την γνώμη της αλλά να την επιβάλλει κιόλας. Γι’ αυτό και δεν ασχολούμαι πια και δεν λέω τίποτα. Είναι σαν να μιλάω στον τοίχο και κάνω κακό στα νεύρα και στην ψυχολογία μου).
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 03 Φεβ 2023, 15:34

Ρε πούστη μου θέλω να δω ένα θέατρο και είναι όλο σολντ ουτ μεχρι τον Απρίλη. Τί στο διάτανο να κάνω να βρω εισιτήρια!
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9084
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 03 Φεβ 2023, 16:09

Cecily Anne έγραψε:
03 Φεβ 2023, 15:34
Ρε πούστη μου θέλω να δω ένα θέατρο και είναι όλο σολντ ουτ μεχρι τον Απρίλη. Τί στο διάτανο να κάνω να βρω εισιτήρια!
Δοκίμασε σε καμμιά μικρότερη πόλη...
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 03 Φεβ 2023, 16:12

Airman68 έγραψε:
03 Φεβ 2023, 16:09
Cecily Anne έγραψε:
03 Φεβ 2023, 15:34
Ρε πούστη μου θέλω να δω ένα θέατρο και είναι όλο σολντ ουτ μεχρι τον Απρίλη. Τί στο διάτανο να κάνω να βρω εισιτήρια!
Δοκίμασε σε καμμιά μικρότερη πόλη...
Νομίζω δεν βγαίνουν εκτός. Ε ρε πούυυυστη κοιτάζω για Απρίλη :-?
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25202
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 03 Φεβ 2023, 16:13

Δευτερα αλλαζω τα κλειδια και τα πεταω ολα εξω. Παρασκευή ανταλλάσουμε συμβολαια με τον αγνο κινεζο και ουστ κοπριτη αγγλε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών