Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Φεβ 2023, 23:46

Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:45
Cecily Anne έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:42
Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:36

Ήμαρτον, στο "ρουφάς" διαφωνείς; Ε όταν ρουφάς δημιουργείται χαμηλή πίεση στο στόμα, προφανώς όχι τέλειο κενό αέρος αλλά χαμηλότερη πίεση απ'ότι στην ατμόσφαιρα, για αυτό τραβιέται το δέρμα προς τα εκεί.
Μάντεψε γιατί η ηλεκτρική σκούπα λέγεται vacuum cleaner.
Ντιουντ δεν έχει να κάνει με το ρούφηγμα. Οποιοδήποτε είδος πίεσης. Πίεση δοντιού, χειλιού, χεριού, πίεση από ρούφηγμα (που δεν έχει κανένα κενό αέρος). Γενικά οποιοδήποτε είδος πίεσης ικανό να σπάσει αγγείο επιφανειακό. :hammer:
:roll:
Αυτό που περιγράφεις είναι ένας γενικός μώλωπας. Το πιπίλισμα είναι συγκεκριμένο είδος μώλωπα που οφείλεται στο ρούφηγμα.
Σταμάτα να χελιγκενίζεις.
Η πιπιλιά ντουντ είναι ένας γενικός μώλωπας. Και θα σου ανέλυα την αρχή Μπερνούλι αν ήμουν ο Χέλης, χέσε με, κρατήθηκα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42888
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 04 Φεβ 2023, 23:48

Cecily Anne έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:46
Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:45
Cecily Anne έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:42


Ντιουντ δεν έχει να κάνει με το ρούφηγμα. Οποιοδήποτε είδος πίεσης. Πίεση δοντιού, χειλιού, χεριού, πίεση από ρούφηγμα (που δεν έχει κανένα κενό αέρος). Γενικά οποιοδήποτε είδος πίεσης ικανό να σπάσει αγγείο επιφανειακό. :hammer:
:roll:
Αυτό που περιγράφεις είναι ένας γενικός μώλωπας. Το πιπίλισμα είναι συγκεκριμένο είδος μώλωπα που οφείλεται στο ρούφηγμα.
Σταμάτα να χελιγκενίζεις.
Η πιπιλιά ντουντ είναι ένας γενικός μώλωπας. Και θα σου ανέλυα την αρχή Μπερνούλι αν ήμουν ο Χέλης, χέσε με, κρατήθηκα.
Το μπουζούκι είναι όργανο αλλά το όργανο δεν είναι μπουζούκι, να θυμίσω.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Φεβ 2023, 23:51

Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:48
Cecily Anne έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:46
Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:45

:roll:
Αυτό που περιγράφεις είναι ένας γενικός μώλωπας. Το πιπίλισμα είναι συγκεκριμένο είδος μώλωπα που οφείλεται στο ρούφηγμα.
Σταμάτα να χελιγκενίζεις.
Η πιπιλιά ντουντ είναι ένας γενικός μώλωπας. Και θα σου ανέλυα την αρχή Μπερνούλι αν ήμουν ο Χέλης, χέσε με, κρατήθηκα.
Το μπουζούκι είναι όργανο αλλά το όργανο δεν είναι μπουζούκι, να θυμίσω.
Ειναι μέχρι να σου γίνει η μελανιά από συνεχές φίλημα και κανένα ρούφηγμα. Ταδε εφη cecily θα λες.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 04 Φεβ 2023, 23:56

Το άλμπουμ είναι καλή ιδέα, και εμένα μου είχε κάνει δώρο άλμπουμ. Βέβαια άμα το ανοίξω τώρα θα μου γαμησει την μπζυχη για αυτό το έχω κρυμμένο. Το πιο άκυρο ήταν το πρώτο, ένα φουλαρι. Δεν ξέρω πως της ήρθε. Και εννοείται δεν φοριόταν με τίποτα, καμία σχέση με το στυλ μου. Το κρέμασα στην ντουλάπα. Πήγαινε για το αλμπουμ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Null την 04 Φεβ 2023, 23:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42888
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 04 Φεβ 2023, 23:57

Cecily Anne έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:51
Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:48
Cecily Anne έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:46


Η πιπιλιά ντουντ είναι ένας γενικός μώλωπας. Και θα σου ανέλυα την αρχή Μπερνούλι αν ήμουν ο Χέλης, χέσε με, κρατήθηκα.
Το μπουζούκι είναι όργανο αλλά το όργανο δεν είναι μπουζούκι, να θυμίσω.
Ειναι μέχρι να σου γίνει η μελανιά από συνεχές φίλημα και κανένα ρούφηγμα. Ταδε εφη cecily θα λες.
Στην πρώτη μου σχέση της έκανα μερικές πιπιλιές, μετά κατάλαβα περίπου πόση διαφορά πίεσης μπορώ να ασκήσω χωρίς να γίνουν, και δεν ξανάγιναν. Ε, άμα ήταν λάθος το θεωρητικό μοντέλο μου, θα είχαν ξαναγίνει.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Φεβ 2023, 23:58

Null έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:56
Το άλμπουμ είναι καλή ιδέα, και εμένα μου είχε κάνει δώρο άλμπουμ. Βέβαια άμα το ανοίξω τώρα θα μου γαμησει την μπζυχη για αυτό το έχω κρυμμένο. Το πιο άκυρο ήταν το πρώτο, ένα φουλαρι. Δεν ξέρω πως της ήρθε. Και εννοείται δεν φοριόταν με τίποτα, καμία σχέση με το στυλ μου. Το κρέμασα στην ντουλάπα.
Kάτσε τώρα γιατί μ'άναψες φωτιές. Φοβερές φωτιές. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΕΜΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ;;;;;;;; ΓΙΑΤΙ;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 05 Φεβ 2023, 00:01

Cecily Anne έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:58
Null έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:56
Το άλμπουμ είναι καλή ιδέα, και εμένα μου είχε κάνει δώρο άλμπουμ. Βέβαια άμα το ανοίξω τώρα θα μου γαμησει την μπζυχη για αυτό το έχω κρυμμένο. Το πιο άκυρο ήταν το πρώτο, ένα φουλαρι. Δεν ξέρω πως της ήρθε. Και εννοείται δεν φοριόταν με τίποτα, καμία σχέση με το στυλ μου. Το κρέμασα στην ντουλάπα.
Kάτσε τώρα γιατί μ'άναψες φωτιές. Φοβερές φωτιές. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΕΜΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ;;;;;;;; ΓΙΑΤΙ;
Γιατί δεν ήθελα να την στεναχωρήσω, της είπα θα το κρεμάσω στο σπίτι και όταν το βλέπω θα την σκέφτομαι
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Φεβ 2023, 00:03

Casp έγραψε:
04 Φεβ 2023, 21:56
Με ρωτούσε πώς και δεν θα βγω με το αγόρι μου σήμερα και μετά ήρθε στο δωμάτιο (εγώ μες τα νεύρα λόγω περιόδου και πονούσα κιόλας) και όπως μου έδειχνε κεραμικά για το διαμέρισμα, άρχισε να μου λέει για την λατρεία αν του άρεσε το δώρο κτλ. Της είπα πως μου απάντησε ότι είναι ωραίες οι φόρμες αλλά ότι δεν χρειάζεται κάθε φορά που μας βοηθάει με κάτι να του παίρνουμε δώρο. Και αμέσως της λέω εγώ «δεν του το είπα, αλλά εννοείται πως δεν θα τον ξαναφέρω εδώ να τον δεις». Και μου λέει «ε καλά ντάξει, δεν θα τον ξαναφέρεις για την σκούπα, θα τον βλέπω έξω για καφέ». Εγώ να είμαι σε φάση WTF :o και της λέω «τι θα κάνει λέει; :smt005: είσαι γελασμένη, δεν θα τον ξαναδεις». Και μου άρχισε μετά «αν θέλει ο μπαμπάς σου μετά από καιρό να τον γνωρίσει δηλαδή όχι;» και της λέω «ο μπαμπάς μου πρώτα απ’ όλα είπες πως δεν θέλει καν να έχω σχέση, και θα θέλει να γνωρίσει τον τάδε;».. και απαντάει «εε; Πότε είπα τέτοιο πράγμα;» και φάνηκε ΠΑΛΙ το ψέμα της, αλλά εγώ το ήξερα, γιατί μια ζωή λέει ψέματα και αν όντως δεν ήθελε ο μπαμπάς μου, είναι χαρακτήρας που ΑΝΤΙΔΡΑΕΙ ειδικά αν έχει νεύρα. Απεναντίας, μου συμπεριφέρεται σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Χθες έβρεχε καταρρακτωδώς και εγώ βγήκα για να τον δω και με το που βγαίνω που λέει στο αστείο «μην μου πεις που θα πας». Πάντα το έκανε αυτό επειδή δεν του έδινα λογαριασμό, αλλά χθες είμαι σίγουρη πως ήξερε πως θα τον δω. Η μάνα μου με ρωτούσε πάλι αν η λατρεία θέλει παντρειές και ότι αν έρθω στα ξαφνικά και τους ανακοινώσω, ειδικά του μπαμπά μου, ότι έμεινα έγκυος, θα με σκοτώσει. Την έβγαλα πάλι άρων άρων από το δωμάτιο. Πρέπει να βρω κλειδί.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, χθες η λατρεία έστειλε χαιρετίσματα στην μάνα μου, όταν του είπα πως θα πάμε καταστήματα, και σήμερα η μάνα μου με το που την έβγαλα από το δωμάτιο μου λέει «δώσε χαιρετίσματα στον τάδε». Τι τραβάω η έρμη!

Επίσης πήγα με την κολλητή μου jumbo τελικά σήμερα το απόγευμα και πήρα 2 μαξιλάρια μαύρα για το αυτοκίνητο, για να είμαστε πιο άνετα με την λατρεία. Γράφει πάνω «you are my moon and stars» και έχουν πάνω αστέρια και φεγγάρι. Με το που τα είδα, φώναζαν εμείιιις. :hebit: Το ένα θα του το δώσω για το δικό του αμάξι. :g094: και τώρα κάθομαι και σκέφτομαι τι δώρο να του πάρω του Αγίου Βαλεντίνου. Τα γενέθλιά του επίσης πλησιάζουν και επειδή φοράει ΤΟ ΙΔΙΟ ζευγάρι αθλητικά παπούτσια ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ, λέω να του πάρω nike air force λευκά (λευκά είναι και αυτά που έχει τώρα), και για την γιορτή του Βαλεντίνου μου είπε η κολλητή μου να του πάρω δερμάτινο βραχιόλι και δακτυλίδι ΑΛΛΑ δεν φοράει καθόλου. Αν του πάρω κάτι που ΞΕΡΩ και βλέπω πως δεν φοράει, δεν θα είναι κάπως; Δηλαδή σαν να τον αναγκάζω να φοράει, και θα το κάνει όταν είναι μαζί μου μόνο, για να μην με προσβάλει. Άρα άκυρη η ιδέα. Άρα πάλι είμαι στο ψάξιμο και σκέψη.
νομίζω ότι στη μαμά σου σαν να της αρέσει η ιδέα ότι έχεις σχέση. Προς το παρόν τουλάχιστον. Το λες και θετικό μετα το άγχος που έχεις τραβήξει. Ψαράκι είναι και σένα στο ζώδιο;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Φεβ 2023, 00:05

Null έγραψε:
05 Φεβ 2023, 00:01
Cecily Anne έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:58
Null έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:56
Το άλμπουμ είναι καλή ιδέα, και εμένα μου είχε κάνει δώρο άλμπουμ. Βέβαια άμα το ανοίξω τώρα θα μου γαμησει την μπζυχη για αυτό το έχω κρυμμένο. Το πιο άκυρο ήταν το πρώτο, ένα φουλαρι. Δεν ξέρω πως της ήρθε. Και εννοείται δεν φοριόταν με τίποτα, καμία σχέση με το στυλ μου. Το κρέμασα στην ντουλάπα.
Kάτσε τώρα γιατί μ'άναψες φωτιές. Φοβερές φωτιές. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΕΜΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ;;;;;;;; ΓΙΑΤΙ;
Γιατί δεν ήθελα να την στεναχωρήσω, της είπα θα το κρεμάσω στο σπίτι και όταν το βλέπω θα την σκέφτομαι
Γιατί να τη στενοχωρήσεις; Ας πηγαίνατε μαζί να τα αλλάξετε! Δηλαδή το ότι δεν τα φόραγες ποτέ, δεν τη στενοχωρούσε;

Ε ρε πούστη μου τα θυμήθηκα και εκνευρίστηκα. Εμένα πήγαινε έσκαγε ένα ΚΑΡΟ λεφτά για μαλακίες που δεν τις έβαζα ΠΟΤΕ, δεν ήταν του στυλ μου, ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΕΓΑ!!! Έλεγα η κακομοίρα δειλά αν μπορώ να το αλλάξω και εκνευριζόταν, τί βλαχα με έλεγε, τί τί ούτε θυμάμαι τί και κατάληξη; Πεταμένα λεφτά στην ντουλάπα μου κάθονται 11 χρονια και μου πιάνουν χώρο. Παράδειγμα ένα d squared footer ροζ μπομπονιέρα, μία μοσκίνο τραβελ μπαγκ τεραστια κοκκινόμαυρη! Με το που άρχισαν να περνάνε τα χρόνια, τον έγραφα στ'αρχίδια μου και πήγαινα και τα άλλαζα και τα καταφχαριστιόμουν! Ιδέα δεν είχε τί μου είχε πάρει στο τέλος της ημέρας, εγώ μια φορά χαιρόμουν!
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 05 Φεβ 2023, 00:11

Cecily Anne έγραψε:
05 Φεβ 2023, 00:05
Null έγραψε:
05 Φεβ 2023, 00:01
Cecily Anne έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:58


Kάτσε τώρα γιατί μ'άναψες φωτιές. Φοβερές φωτιές. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΕΜΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ;;;;;;;; ΓΙΑΤΙ;
Γιατί δεν ήθελα να την στεναχωρήσω, της είπα θα το κρεμάσω στο σπίτι και όταν το βλέπω θα την σκέφτομαι
Γιατί να τη στενοχωρήσεις; Ας πηγαίνατε μαζί να τα αλλάξετε! Δηλαδή το ότι δεν τα φόραγες ποτέ, δεν τη στενοχωρούσε;

Ε ρε πούστη μου τα θυμήθηκα και εκνευρίστηκα. Εμένα πήγαινε έσκαγε ένα ΚΑΡΟ λεφτά για μαλακίες που δεν τις έβαζα ΠΟΤΕ, δεν ήταν του στυλ μου, ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΕΓΑ!!! Έλεγα η κακομοίρα δειλά αν μπορώ να το αλλάξω και εκνευριζόταν, τί βλαχα με έλεγε, τί τί ούτε θυμάμαι τί και κατάληξη; Πεταμένα λεφτά στην ντουλάπα μου κάθονται 11 χρονια και μου πιάνουν χώρο. Παράδειγμα ένα d squared footer ροζ μπομπονιέρα, μία μοσκίνο τραβελ μπαγκ τεραστια κοκκινόμαυρη! Με το που άρχισαν να περνάνε τα χρόνια, τον έγραφα στ'αρχίδια μου και πήγαινα και τα άλλαζα και τα καταφχαριστιόμουν! Ιδέα δεν είχε τί μου είχε πάρει στο τέλος της ημέρας, εγώ μια φορά χαιρόμουν!
Εκείνη μου το είχε πει να πάω να το αλλάξω, τοτε το θεωρούσα για κάποιον λόγο ότι θα την στεναχωρήσει/προσβάλει. Εγώ δεν είχα κανένα θέμα να αλλάξει τα πράγματα που της αγόραζα και το γνώριζε. Παντα τα φορούσε βέβαια
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 05 Φεβ 2023, 00:13

Για την Casp


Casp
Δημοσιεύσεις: 2891
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 05 Φεβ 2023, 00:16

Dwarven Blacksmith έγραψε:
04 Φεβ 2023, 23:25
Casp έγραψε:
04 Φεβ 2023, 22:54
Τα πιπιλίσματα στον λαιμό πώς ακριβώς δημιουργούνται; Γιατί χθες ήταν στα όρια να μου κάνει σημάδι και θα τον σκότωνα.
Με κενό αέρος. Πρέπει να ρουφάς δηλαδή το δέρμα. Αλλά αν δεν το ξέρεις, πως ξέρεις ότι ήταν στα όρια; :xena:
Επειδή ρουφούσε το δέρμα για μερικά δευτερόλεπτα και το έκανε και συνέχεια, ε το φαντάστηκα :lol:
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Φεβ 2023, 00:17

Null έγραψε:
05 Φεβ 2023, 00:11
Cecily Anne έγραψε:
05 Φεβ 2023, 00:05
Null έγραψε:
05 Φεβ 2023, 00:01


Γιατί δεν ήθελα να την στεναχωρήσω, της είπα θα το κρεμάσω στο σπίτι και όταν το βλέπω θα την σκέφτομαι
Γιατί να τη στενοχωρήσεις; Ας πηγαίνατε μαζί να τα αλλάξετε! Δηλαδή το ότι δεν τα φόραγες ποτέ, δεν τη στενοχωρούσε;

Ε ρε πούστη μου τα θυμήθηκα και εκνευρίστηκα. Εμένα πήγαινε έσκαγε ένα ΚΑΡΟ λεφτά για μαλακίες που δεν τις έβαζα ΠΟΤΕ, δεν ήταν του στυλ μου, ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΕΓΑ!!! Έλεγα η κακομοίρα δειλά αν μπορώ να το αλλάξω και εκνευριζόταν, τί βλαχα με έλεγε, τί τί ούτε θυμάμαι τί και κατάληξη; Πεταμένα λεφτά στην ντουλάπα μου κάθονται 11 χρονια και μου πιάνουν χώρο. Παράδειγμα ένα d squared footer ροζ μπομπονιέρα, μία μοσκίνο τραβελ μπαγκ τεραστια κοκκινόμαυρη! Με το που άρχισαν να περνάνε τα χρόνια, τον έγραφα στ'αρχίδια μου και πήγαινα και τα άλλαζα και τα καταφχαριστιόμουν! Ιδέα δεν είχε τί μου είχε πάρει στο τέλος της ημέρας, εγώ μια φορά χαιρόμουν!
Εκείνη μου το είχε πει να πάω να το αλλάξω, τοτε το θεωρούσα για κάποιον λόγο ότι θα την στεναχωρήσει/προσβάλει. Εγώ δεν είχα κανένα θέμα να αλλάξει τα πράγματα που της αγόραζα και το γνώριζε. Παντα τα φορούσε βέβαια
Λοιπόν, τα δώρα αγοράζονται, για να αρέσουν στον αποδέκτη. Αν δεν αρέσουν, αλλάζουν. Καμία στενοχώρια, έδωσε τα λεφτά της. Το δώρο στην ντουλάπα που κάθεται είναι πεταμένα λεφτά, πεταμένος μόχθος και ιδρώτας κάποιου που σε σκέφτηκε.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 05 Φεβ 2023, 00:19

Gherschaagk έγραψε:
04 Φεβ 2023, 22:18
Ας της πει κάποιος σας παρακαλώ πως αν μείνει έγκυος, ο μπαμπάς της θα κατουρήσει τα βρακιά του απ' τη χαρά του.

Επίσης πείτε της πως αν του γράψει σε μια κάρτα σ' αγαπώ και του την δώσει, δεν έχει σημασία τι άλλο θα του πάρει.

Θα μπορούσε να του κάνει ένα άλμπουμ με φωτογραφίες που να έχουν σημασία για τους δύο τους. Το καφέ που συχνάζουν. Τα μέρη που πάνε βόλτες. Η σκιά του δίπλα στο αυτοκίνητο. Μία σελφι που χαμογελάνε.
Και αυτό είναι ωραίο. Να τον προετοιμάσει σιγά σιγά

Εικόνα

Εγώ κο ατσαλος κατάφερα και έσπασα και τις δύο
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 05 Φεβ 2023, 00:20

Cecily Anne έγραψε:
05 Φεβ 2023, 00:17

Λοιπόν, τα δώρα αγοράζονται, για να αρέσουν στον αποδέκτη. Αν δεν αρέσουν, αλλάζουν. Καμία στενοχώρια, έδωσε τα λεφτά της. Το δώρο στην ντουλάπα που κάθεται είναι πεταμένα λεφτά, πεταμένος μόχθος και ιδρώτας κάποιου που σε σκέφτηκε.
Συμφωνώ. Παλιά σκεφτόμουν διαφορετικά
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών