Εις τον βυθό της θάλασσας θα μπω να κάνω τζόκινγκ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εις τον βυθό της θάλασσας θα μπω να κάνω τζόκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Σεπ 2018, 07:51

Σουβλίτσα έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:52
εντάξει, και ψαροντούφεκο (ή τέλος πάντων κάτι πιο προηγμένο από απλό ακόντιο είναι) έχει αλλά το γεγονός παραμένει οτι μιλάμε για άλλες καταστάσεις...
Πάντως, δεν περίμενα να φοράει και κανα ειδικό πως το λένε, εξάρτηση τέλος πάντων για καταδύσεις.

Εκτός και αν το bbc, ήθελε να τον παρουσιάσει και κάπως πιο εξωτικό...
το οπλο του ειναι ενα κανονικο ψαροτουφεκο, και ειμαι σιγουρος οτι οταν δεν τον τραβανε βιντεο, θα χρησιμοποιοει και οτι αλλο εχει, οπως πεδιλα.

και που να δεις τις γιαγιαδες...

https://munchies.vice.com/en_us/article ... -seventies

To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Εις τον βυθό της θάλασσας θα μπω να κάνω τζόκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 08 Σεπ 2018, 01:10

Ασέβαστος έγραψε:
07 Σεπ 2018, 07:38
ST48410 έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:29
Λέει στο βίντεο για σφυγμό γύρω στο 30. Έχει σχέση με την πίεση του νερού ή αυτός μέσω της χρόνιας προσπάθειας έχει προσαρμοστεί έτσι;
χαλαρωση. απο τα πρωτα που μαθαινεις να κανεις οταν πρωτοασχολεισαι. κατεβαζεις τους σφυγμους με τη θεληση σου, οχι βεβαια στους 30, αλλα οσο μπορει καθενας. οι περισσοτεροι πρωταθλητες κανουν γιογκα, λενε οτι αυτο βοηθαει πολυ στη χαλαρωση.
Ενδιαφέρον. Φαίνονται οι κινήσεις να είναι σχετικά λιτές και απαλές όπως θα περίμενε κανείς για να μην καταναλώνει μεγάλες ποσότητες οξυγόνου. Αυτό πάντως που μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση είναι η ευκολία με την οποία καταδύεται χωρίς κάποιο βάρος.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εις τον βυθό της θάλασσας θα μπω να κάνω τζόκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 08 Σεπ 2018, 07:51

ST48410 έγραψε:
08 Σεπ 2018, 01:10

Ενδιαφέρον. Φαίνονται οι κινήσεις να είναι σχετικά λιτές και απαλές όπως θα περίμενε κανείς για να μην καταναλώνει μεγάλες ποσότητες οξυγόνου. Αυτό πάντως που μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση είναι η ευκολία με την οποία καταδύεται χωρίς κάποιο βάρος.
πραγματι, πρεπει να υπαρχει μια δυσκολια στα πρωτα μετρα, αλλα οσο μεγαλωνει το βαθος, αλλαζει η πλευστοτητα, προς την αρνητικη (βυθιζεσαι) το βιντεο ειναι μαλλον πολυ κοντα στο sweet spot της ουδετερης πλευστοτητας, αλλιως θαπρεπε να παλευει συνεχως να μην βυθιστει η αναδυθει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Εις τον βυθό της θάλασσας θα μπω να κάνω τζόκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 08 Σεπ 2018, 20:34

Εμένα αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι η άνεση που περπατάει μέσα στον βυθό ενώ ταυτόγχρονα έχει την δυνατότητα να εκτελεί και άλλη δραστηριότητα όπως αυτή του κυνηγού..
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Ορέστης 35

Re: Εις τον βυθό της θάλασσας θα μπω να κάνω τζόκινγκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Σεπ 2018, 22:44

Ασέβαστος έγραψε:
07 Σεπ 2018, 07:51
Σουβλίτσα έγραψε:
06 Σεπ 2018, 21:52
εντάξει, και ψαροντούφεκο (ή τέλος πάντων κάτι πιο προηγμένο από απλό ακόντιο είναι) έχει αλλά το γεγονός παραμένει οτι μιλάμε για άλλες καταστάσεις...
Πάντως, δεν περίμενα να φοράει και κανα ειδικό πως το λένε, εξάρτηση τέλος πάντων για καταδύσεις.

Εκτός και αν το bbc, ήθελε να τον παρουσιάσει και κάπως πιο εξωτικό...
το οπλο του ειναι ενα κανονικο ψαροτουφεκο, και ειμαι σιγουρος οτι οταν δεν τον τραβανε βιντεο, θα χρησιμοποιοει και οτι αλλο εχει, οπως πεδιλα.

και που να δεις τις γιαγιαδες...

https://munchies.vice.com/en_us/article ... -seventies

Γοργονες! :romance-hearteyes:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών