O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
MasterofDope
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 15 Οκτ 2019, 00:06

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MasterofDope » 04 Ιουν 2022, 19:32

Μπίστης έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:31
Πάντως δισβάζοντας την ιστορία φάνηκες λίγος, ή σαν να μην ήταν ο έρωτας της ζωής σου.

Άντρες είμαστε, με εγωισμό στενών ορίων χειρότερο ως ερωτική αξία από την εκμετάλλευση που θα μας έριχνε ένα πορνίδιο.

Λάθος τα βλέπεις
Ηταν ο ερωτας της ζωης μου που αποδειχτηκε μια απάτη
Ενα φτηνό κόλπο στο ΠΟΚΕΡ που οπως το ειπες στο τέλος
Την εκμετάλλευση που θα μας έριχνε ένα πορνίδιο :wink

Φιλε Μπιστη δεν μπορούσε να το πεις καλύτερα
Have you seen the writing on the wall?
Have you seen that writing?
Can you see the riders on the storm?

Άβαταρ μέλους
killzone
Δημοσιεύσεις: 5616
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 15:41

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killzone » 04 Ιουν 2022, 19:33

Naida έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:25
killzone έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:22

Οχι επρεπε απο εξαρχης να καταλαβεις οτι εχει θεματα η γυναικα αλλα εισαι τοσο ΒΛΑΚΑΣ που το εμαθες μετα απο 1.5 χρονο

αυτο λεγετε εκμεταλλευση φευγεις κ δεν ξανα ασχολεισαι μαζι της τελεια κ παυλα
Σιγά ρε σκληρέ του Μαϊάμι. Ο τύπος είχε κρας μαζί της και περνούσαν γαματα. Γιατί να τα διαλύσει όλα;
Τεσπα δεν πειράζει θα περνάει άλλος γαματα μαζί της.
Δεν πειραζει...θα το ξεπερασει κ θα βρει καλυτερη απο αυτην

Τι μας ενδιαφερει η αλλη

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 04 Ιουν 2022, 19:34

Naida έγραψε:
04 Ιουν 2022, 16:53
Γιατί πιστεύεις θα έπρεπε να σου πει και τι να σου πει; ούτε εγώ έχω πει στον δικό μου τι πρόβλημα υγείας έχω. Αόριστιες του έχω πει. Ούτε όταν πάω για εξετάσεις που αφορούν το πρόβλημα μου ξέρει. Και για άλλα σημαντικά κομμάτια της ζωής μου του αόριστιες του έχω πει. Η ζωή μας η "κοινή" ξεκινάει από όταν γνωριστήκαμε. Τα υπόλοιπα δεν είναι κομμάτια του.
Δεν μπορώ να συμφωνήσω με αυτό. Εξαρτάται από τις προσδοκίες που δημιουργεί το είδος της σχέσης. Άλλο πράγμα μία σχέση που κάποιοι μοιράζονται κάποιο χρόνο μαζί και περνούν καλά και άλλο μία σχέση από αυτές που γίνονται με την προοπτική και την προσδοκία (και από τους δύο) να πάει παρακάτω.

Κατανοώ ότι δεν μπορούν να δοθούν ευαίσθητες πληροφορίες από την αρχή για διάφορους λόγους. Αλλά όταν αποκρύβονται πράγματα που με τον ένα ή άλλο τρόπο θα επηρεάσουν και την ζωή του άλλου, τίθεται θέμα εμπιστοσύνης, ειδικά στις μακροχρόνιες σχέσεις.

Δεν στο γράφω προσωπικά αλλά σου δίνω δύο παραδείγματα να καταλάβεις τι θέλω να πω. Πως θα σου φαινόταν να είσαι με έναν άνθρωπο για χρόνια, να κάνεις σχέδια για παρακάτω και ξαφνικά να ανακαλύψεις ότι έχει κάνει φυλακή; Θα έστεκε να σου απαντήσει ότι αυτό δεν είναι κομμάτι της κοινής σας ζωής και δεν σε αφορά; Ή να ήσουν με κάποιον, να σχεδιάζατε γάμο και μετά τον γάμο να μάθαινες ότι έχει ένα πρόβλημα υγείας που το ήξερε και δεν του επιτρέπει να κάνει παιδί. Ή έστω ένα πρόβλημα υγείας που θα επηρεάσει σημαντικά την τότε καθημερινότητά σου. Δεν θα θεωρούσες ότι κατά κάποιο τρόπο σε εξαπάτησε;

Άβαταρ μέλους
killzone
Δημοσιεύσεις: 5616
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 15:41

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killzone » 04 Ιουν 2022, 19:36

MasterofDope έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:25
killzone έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:22
MasterofDope έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:16

Έπρεπε να μεινω η να φύγω διότι αρκεί με κατηγορούν οτι εγώ φταιώ για όλα :P
Ο καθένας με το δικό του τρόπο τελικά σκέφτεται :wink
Οχι επρεπε απο εξαρχης να καταλαβεις οτι εχει θεματα η γυναικα αλλα εισαι τοσο ΒΛΑΚΑΣ που το εμαθες μετα απο 1.5 χρονο

αυτο λεγετε εκμεταλλευση φευγεις κ δεν ξανα ασχολεισαι μαζι της τελεια κ παυλα
ΚΑΨΟΥΡΑ αγαπητε/η killzone οσο να ειναι τον ανθρωπο που χωρίζεις δεν το κανεις με τις καλύτερες σκέψεις
Αλλά τεσπα θα περάσει και αυτό.
Κακος καψουρευτηκες...να καψουρευτεις οταν βρεις μια που θα αξιζει οχι σαν κατι πονηρες που εκμεταλλευονται

Εχει ενα κολπο για να μαθεις αν αξιζει να την εχεις στην ζωη σου :lol:

Άβαταρ μέλους
MasterofDope
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 15 Οκτ 2019, 00:06

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MasterofDope » 04 Ιουν 2022, 19:38

Η Καψούρα ειναι η τελεια παγίδα φιλε μου για να ξεχνιέσαι ειναι αντίστοιχο της μαστουρας και του εθισμού
Ετσι ειναι και συμφωνώ απόλυτα συνεχίζω να μην χωράω πουθενά και σιγά μην κλάψω, σιγά μην φοβηθώ :wink

Have you seen the writing on the wall?
Have you seen that writing?
Can you see the riders on the storm?

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 04 Ιουν 2022, 19:50

Άμα είναι συριζαία, θα βγει απάτη βέβαια.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 04 Ιουν 2022, 19:51

Αντιθέτως αν είναι αβγό δεν θα βγει απάτη.
Λογικά θα σε βλέπει κι εσένα σαν αβγό, οπότε δεν θα βγει απάτη.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Ιουν 2022, 19:54

ST48410 έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:34
Naida έγραψε:
04 Ιουν 2022, 16:53
Γιατί πιστεύεις θα έπρεπε να σου πει και τι να σου πει; ούτε εγώ έχω πει στον δικό μου τι πρόβλημα υγείας έχω. Αόριστιες του έχω πει. Ούτε όταν πάω για εξετάσεις που αφορούν το πρόβλημα μου ξέρει. Και για άλλα σημαντικά κομμάτια της ζωής μου του αόριστιες του έχω πει. Η ζωή μας η "κοινή" ξεκινάει από όταν γνωριστήκαμε. Τα υπόλοιπα δεν είναι κομμάτια του.
Δεν μπορώ να συμφωνήσω με αυτό. Εξαρτάται από τις προσδοκίες που δημιουργεί το είδος της σχέσης. Άλλο πράγμα μία σχέση που κάποιοι μοιράζονται κάποιο χρόνο μαζί και περνούν καλά και άλλο μία σχέση από αυτές που γίνονται με την προοπτική και την προσδοκία (και από τους δύο) να πάει παρακάτω.

Κατανοώ ότι δεν μπορούν να δοθούν ευαίσθητες πληροφορίες από την αρχή για διάφορους λόγους. Αλλά όταν αποκρύβονται πράγματα που με τον ένα ή άλλο τρόπο θα επηρεάσουν και την ζωή του άλλου, τίθεται θέμα εμπιστοσύνης, ειδικά στις μακροχρόνιες σχέσεις.

Δεν στο γράφω προσωπικά αλλά σου δίνω δύο παραδείγματα να καταλάβεις τι θέλω να πω. Πως θα σου φαινόταν να είσαι με έναν άνθρωπο για χρόνια, να κάνεις σχέδια για παρακάτω και ξαφνικά να ανακαλύψεις ότι έχει κάνει φυλακή; Θα έστεκε να σου απαντήσει ότι αυτό δεν είναι κομμάτι της κοινής σας ζωής και δεν σε αφορά; Ή να ήσουν με κάποιον, να σχεδιάζατε γάμο και μετά τον γάμο να μάθαινες ότι έχει ένα πρόβλημα υγείας που το ήξερε και δεν του επιτρέπει να κάνει παιδί. Ή έστω ένα πρόβλημα υγείας που θα επηρεάσει σημαντικά την τότε καθημερινότητά σου. Δεν θα θεωρούσες ότι κατά κάποιο τρόπο σε εξαπάτησε;
Βρε συ δεν μιλάω για τόσο βαριά θέματα όπως το να έχει κάνει φυλακή για κάτι σοβαρόή υπάρχον πρόβλημα υγείας που θα μπορούσε να επηρεάσει ένα παιδί. Μιλάω για κάτι προσωπικό πχ σε θέμα υγείας ή κάτι άλλο που δεν έχει άμεσο αντίκτυπο στον άλλο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 04 Ιουν 2022, 19:57

Naida έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:54
Βρε συ δεν μιλάω για τόσο βαριά θέματα όπως το να έχει κάνει φυλακή για κάτι σοβαρόή υπάρχον πρόβλημα υγείας που θα μπορούσε να επηρεάσει ένα παιδί. Μιλάω για κάτι προσωπικό πχ σε θέμα υγείας ή κάτι άλλο που δεν έχει άμεσο αντίκτυπο στον άλλο.
OK.

Άβαταρ μέλους
MasterofDope
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 15 Οκτ 2019, 00:06

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MasterofDope » 04 Ιουν 2022, 19:58

wooded glade έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:51
Αντιθέτως αν είναι αβγό δεν θα βγει απάτη.
Λογικά θα σε βλέπει κι εσένα σαν αβγό, οπότε δεν θα βγει απάτη.
αχχααχχααχαχχαχαχα :smt005::smt005::smt005::smt005:
Εγω με ΠΑΣΟΚ το ορθόδοξο μπλέκω μια νεοδημοκράτισσα που τα ειχα μονο καλο Ισπανικό έκανε :g030:
Have you seen the writing on the wall?
Have you seen that writing?
Can you see the riders on the storm?

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Ιουν 2022, 19:58

killzone έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:33
Naida έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:25
killzone έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:22

Οχι επρεπε απο εξαρχης να καταλαβεις οτι εχει θεματα η γυναικα αλλα εισαι τοσο ΒΛΑΚΑΣ που το εμαθες μετα απο 1.5 χρονο

αυτο λεγετε εκμεταλλευση φευγεις κ δεν ξανα ασχολεισαι μαζι της τελεια κ παυλα
Σιγά ρε σκληρέ του Μαϊάμι. Ο τύπος είχε κρας μαζί της και περνούσαν γαματα. Γιατί να τα διαλύσει όλα;
Τεσπα δεν πειράζει θα περνάει άλλος γαματα μαζί της.
Δεν πειραζει...θα το ξεπερασει κ θα βρει καλυτερη απο αυτην

Τι μας ενδιαφερει η αλλη
Εννοείται θα την ξεπεράσει βρε. Τι κι αν πλησιάζει τα 40, εύκολα θα ξαναβρεί σε άλλη το πακετάκι που τον έκανε να την καψουρευτει, να ξαναιαψουρευτει και να δαπανήσει άλλο 1-2 χρόνια να είναι σίγουρος ότι δεν έχει κατάθλιψη και δεν παίρνει κ αγωγή, σίγουρος πλέον να προσχωρήσει και να κάνει οικογένεια.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
MasterofDope
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 15 Οκτ 2019, 00:06

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MasterofDope » 04 Ιουν 2022, 19:59

Naida έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:58
killzone έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:33
Naida έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:25


Σιγά ρε σκληρέ του Μαϊάμι. Ο τύπος είχε κρας μαζί της και περνούσαν γαματα. Γιατί να τα διαλύσει όλα;
Τεσπα δεν πειράζει θα περνάει άλλος γαματα μαζί της.
Δεν πειραζει...θα το ξεπερασει κ θα βρει καλυτερη απο αυτην

Τι μας ενδιαφερει η αλλη
Εννοείται θα την ξεπεράσει βρε. Τι κι αν πλησιάζει τα 40, εύκολα θα ξαναβρεί σε άλλη το πακετάκι που τον έκανε να την καψουρευτει, να ξαναιαψουρευτει και να δαπανήσει άλλο 1-2 χρόνια να είναι σίγουρος ότι δεν έχει κατάθλιψη και δεν παίρνει κ αγωγή, σίγουρος πλέον να προσχωρήσει και να κάνει οικογένεια.
Με αυτα που βλέπω πιο εύκολα θα γινει ξανα πρωθυπουργος ο Αλεξης Τσιπρας παρά να κανω οικογένεια και να βρώ το άλλο μου μισο :P:D
Have you seen the writing on the wall?
Have you seen that writing?
Can you see the riders on the storm?

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 04 Ιουν 2022, 20:04

MasterofDope έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:59
Naida έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:58
killzone έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:33


Δεν πειραζει...θα το ξεπερασει κ θα βρει καλυτερη απο αυτην

Τι μας ενδιαφερει η αλλη
Εννοείται θα την ξεπεράσει βρε. Τι κι αν πλησιάζει τα 40, εύκολα θα ξαναβρεί σε άλλη το πακετάκι που τον έκανε να την καψουρευτει, να ξαναιαψουρευτει και να δαπανήσει άλλο 1-2 χρόνια να είναι σίγουρος ότι δεν έχει κατάθλιψη και δεν παίρνει κ αγωγή, σίγουρος πλέον να προσχωρήσει και να κάνει οικογένεια.
Με αυτα που βλέπω πιο εύκολα θα γινει ξανα πρωθυπουργος ο Αλεξης Τσιπρας παρά να κανω οικογένεια και να βρώ το άλλο μου μισο :P:D
Σώπα καλέ, θα βρεις πάλι το πακέτο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 04 Ιουν 2022, 20:13

MasterofDope έγραψε:
04 Ιουν 2022, 18:28
Volk έγραψε:
04 Ιουν 2022, 16:41
Green Dragon έγραψε:
04 Ιουν 2022, 16:21
Βιάζεστε να τον κρίνετε μερικοί αλλά μάλλον δεν ξέρετε πόσο μεγάλο κόστος μπορεί να έχει η συμβίωση με ένα ψυχικά ασταθές άτομο. Εγώ ακόμα και πελάτες που καταλαβαίνω ότι είναι προβληματικοί τους σουτάρω που στο κάτω κάτω ούτε θα συζήσω μαζί τους ούτε θα τους παντρευτώ.

Εξαρτάται βέβαια και τι ακριβώς είχε όπως και πόσο βαρύ ήταν. Ένας άνθρωπος με αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά σου τρώει την ψυχή.
Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες!

Δεν χρειαζεται να συμβιωσεις με κανεναν ανθρωπο. Αργα ή γρηγορα θα χαθει ο ενθουσιασμος και οι καυλες και θα βγει η τοξικοτητα ποικιλοτροπως!
Αν τον αγαπάς θα συζήσεις με αυτο το άτομο εγω επι της ουσιας συζούσα διοτι σχεδόν ΣΚ εμενα σπιτι της και εκει ειναι αυτό που λες ηλπίζα οτι θα πηγαινα για γάμο διότι ειμαι υπέρ της φάσης αυτης και της οικογένειας και εν τελη επηλθε η τοξικοτητα
Μην ξεχνάς οτι καλως η κακως κοντεύω 40 και εχω κανει μονο 4 σχέσεις μακροχρόνιες
Αν ειχες τη δυνατοτητα να παιζεις μπαλα με 3-4 διαφορετικες γυναικες ανω του μετριου σε ομορφια, καθε εβδομαδα, θα ειχες το ιδιο σκεπτικο;

Δεν νομιζω.

Οσο και τελεια να ειναι ολα, απο ενα σημειο και μετα, ξεφτιζουν ολα. Φευγει ο αρχικος ενθουσιασμος και οι δυνατες καυλες και ερχεται η ρουτινα της καθημερινοτητας. Ειδικα αν ζειτε μαζι στον ιδιο χωρο και βλεπεστε καθημερινα για χ ωρες. Μετα απο χ χρονικο διαστημα, νιωθετε σαν συγγενεις.

Το οτι συνεχιζουν να μενουν μαζι τα χ ζευγαρια, ειναι αλλο θεμα και υπαρχουν πολλοι λογοι πισω απο αυτο. Πλεον, βλεπουμε συνεχως να χωριζουν.

Ολοκληρος ανθρωπος εισαι, μην ψαχνεις για το αλλο μισο κτλπ. Φροντισε την υγεια σου, την εμφανιση σου και τη τσεπη σου και γλεντα το ανεκτιμητο δωρο της ζωης. Καθε σημερα, δεν ξαναρχεται!

Ειδικα τωρα το καλοκαιρι, βγαινε καθε βραδυ εξω, χαμος γινεται παντου. Και στα σοσιαλ, στα σουπερ μαρκετ, στο δρομο, παντου οπου και να πας εχει χιλιαδες επιλογες γυρω σου.

Θα φας μερικες "φαπες" και λεμονια με τα τελαρα στο κεφαλι, νταξει. Μετα απο τα χ ακυρα που θα μαζεψεις, θα μαθεις, θα καταλαβεις τα λαθη σου και θα μαθεις να παιζεις μπαλα.

Ξεκινα, καλη αρχη!
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
killzone
Δημοσιεύσεις: 5616
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 15:41

Re: O έρωτας της ζωης σου ηταν μια απάτη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killzone » 04 Ιουν 2022, 20:18

MasterofDope έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:59
Naida έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:58
killzone έγραψε:
04 Ιουν 2022, 19:33


Δεν πειραζει...θα το ξεπερασει κ θα βρει καλυτερη απο αυτην

Τι μας ενδιαφερει η αλλη
Εννοείται θα την ξεπεράσει βρε. Τι κι αν πλησιάζει τα 40, εύκολα θα ξαναβρεί σε άλλη το πακετάκι που τον έκανε να την καψουρευτει, να ξαναιαψουρευτει και να δαπανήσει άλλο 1-2 χρόνια να είναι σίγουρος ότι δεν έχει κατάθλιψη και δεν παίρνει κ αγωγή, σίγουρος πλέον να προσχωρήσει και να κάνει οικογένεια.
Με αυτα που βλέπω πιο εύκολα θα γινει ξανα πρωθυπουργος ο Αλεξης Τσιπρας παρά να κανω οικογένεια και να βρώ το άλλο μου μισο :P:D
Εχεις μια ανησυχια οτι δεν θα κανεις παιδακια...σκεψου ομως οτι σκοτωθηκαν 18 χρονα παιδια στην Ουκρανια :wink

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών