Τι να κάνω με τη ζωή μου

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 26 Ιουν 2022, 13:01

Volk έγραψε:
26 Ιουν 2022, 12:51
Feindflug έγραψε:
26 Ιουν 2022, 12:49
Volk έγραψε:
26 Ιουν 2022, 12:44
Μπορεις να ταξιδευεις σε διαφορα μερη δοκιμαζοντας διαφορα φαγητα του καθε τοπου. Μεσα απο αυτο, θα γνωρισεις ποσο κοσμο και θα δεις ποσα μερη.

Αν θες και εχεις και ορεξη, στηνεις και ενα καναλι στο youtube και μοιραζεσαι τις εμπειριες σου απο το καθε σου ταξιδι.

Τα υπολοιπα θα ερθουν απο μονα τους.
Εννοείς χρέη, φτώχεια και πείνα, τύπε;
Δεν ισχυει παντα αυτο που λες. Υπαρχουν ανθρωποι που ξεκινησαν κατι τετοιο, διαχειριστηκαν σωστα τις καταστασεις και πηγε μια χαρα το ολο θεμα.
Σίγουρα, τύπε, αλλά είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό όσοι πέτυχαν.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 26 Ιουν 2022, 13:04

Μετακόμισε στο Μαροκο κ κανε επέμβαση αλλαγής φύλου. Πουλα το κορμί σου για 0.50 λεπτά. Yolo :102:

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 26 Ιουν 2022, 13:12

killzone έγραψε:
26 Ιουν 2022, 01:18
Γιατι δεν πας κανα ταξιδι κ καθεσαι αναλωνεσαι εδω περα ;
Τι αναλώνομαι ρε μαλακές;;;
Γράφω μια φορά στην εξεταστική για να βγάλω την Καβλα μου
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 26 Ιουν 2022, 13:18

Feindflug έγραψε:
26 Ιουν 2022, 13:01
Volk έγραψε:
26 Ιουν 2022, 12:51
Feindflug έγραψε:
26 Ιουν 2022, 12:49


Εννοείς χρέη, φτώχεια και πείνα, τύπε;
Δεν ισχυει παντα αυτο που λες. Υπαρχουν ανθρωποι που ξεκινησαν κατι τετοιο, διαχειριστηκαν σωστα τις καταστασεις και πηγε μια χαρα το ολο θεμα.
Σίγουρα, τύπε, αλλά είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό όσοι πέτυχαν.
Για να ειμαστε σε θεση να μιλησουμε για ποσοστα, πρεπει να εχουμε μελετησει ολες τις περιπτωσεις σε παγκοσμιο επιπεδο, μια προς μια.

Δεν εχουμε αυτη τη δυνατοτητα, ουτε και τη θεληση για κατι τετοιο, οποτε τα ποσοστα οσων εχουν πετυχει σε αυτο θα παραμεινουν αγνωστα.

Καποιοι που εχουν πετυχει και εχουν στησει καναλια κτλπ, ναι τους γνωριζουμε. Υπαρχουν και αρκετοι που δεν γουσταρουν να ανεβαζουν βιντεο το τι κανουν και απλα απολαμβανουν τη ζωη τους και περνανε μια χαρα.

Εκτος απο αυτο, το οτι σε εναν τομεα εχουν πετυχει ελαχιστοι και οι πιο πολλοι εχουν αποτυχει, δεν πρεπει να απασχολει τον οποιον επιχειρησει κατι αναλογο. Σε πολλους τομεις, οι πιο πολλοι εχουν αποτυχει, δεν λεει κατι αυτο. Κανεις τη δικη σου προσπαθεια και δινεις το 100%, δεν σε απασχολει το τι εχουν κανει οι αλλοι.

Μου θυμιζει τα διαφορα σκηνικα στο πανεπιστημιο οπου οι πιο πολλοι δισταζαν να φλερταρουν τη χ γυναικα επειδη ειχε τη φημη της απροσιτης και οτι μοιραζει ακυρα με το καλημερα. Και ομως, μια χαρα ηταν η χ κοπελα, απλα ολοι αυτοι ειχαν τα δικα τους κομπλεξ και κολληματα ο καθενας τους.

Το ιδιο ισχυει σε πολλες περιπτωσεις, δεν μας απασχολει το τι κανουν και το τι λενε οι αλλοι.

Και στις διαφορες επιστημες ή τον αθλητισμο, το ιδιο ισχυει. Εκει που απετυχαν οι πιο πολλοι, καποιοι ανθρωποι τα αφησαν ολα αυτα στην ακρη, δουλεψαν πανω στο στοχο τους και πετυχαν!
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 26 Ιουν 2022, 13:28

Volk έγραψε:
26 Ιουν 2022, 13:18
Feindflug έγραψε:
26 Ιουν 2022, 13:01
Volk έγραψε:
26 Ιουν 2022, 12:51


Δεν ισχυει παντα αυτο που λες. Υπαρχουν ανθρωποι που ξεκινησαν κατι τετοιο, διαχειριστηκαν σωστα τις καταστασεις και πηγε μια χαρα το ολο θεμα.
Σίγουρα, τύπε, αλλά είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό όσοι πέτυχαν.
Για να ειμαστε σε θεση να μιλησουμε για ποσοστα, πρεπει να εχουμε μελετησει ολες τις περιπτωσεις σε παγκοσμιο επιπεδο, μια προς μια.

Δεν εχουμε αυτη τη δυνατοτητα, ουτε και τη θεληση για κατι τετοιο, οποτε τα ποσοστα οσων εχουν πετυχει σε αυτο θα παραμεινουν αγνωστα.

Καποιοι που εχουν πετυχει και εχουν στησει καναλια κτλπ, ναι τους γνωριζουμε. Υπαρχουν και αρκετοι που δεν γουσταρουν να ανεβαζουν βιντεο το τι κανουν και απλα απολαμβανουν τη ζωη τους και περνανε μια χαρα.

Εκτος απο αυτο, το οτι σε εναν τομεα εχουν πετυχει ελαχιστοι και οι πιο πολλοι εχουν αποτυχει, δεν πρεπει να απασχολει τον οποιον επιχειρησει κατι αναλογο. Σε πολλους τομεις, οι πιο πολλοι εχουν αποτυχει, δεν λεει κατι αυτο. Κανεις τη δικη σου προσπαθεια και δινεις το 100%, δεν σε απασχολει το τι εχουν κανει οι αλλοι.

Μου θυμιζει τα διαφορα σκηνικα στο πανεπιστημιο οπου οι πιο πολλοι δισταζαν να φλερταρουν τη χ γυναικα επειδη ειχε τη φημη της απροσιτης και οτι μοιραζει ακυρα με το καλημερα. Και ομως, μια χαρα ηταν η χ κοπελα, απλα ολοι αυτοι ειχαν τα δικα τους κομπλεξ και κολληματα ο καθενας τους.

Το ιδιο ισχυει σε πολλες περιπτωσεις, δεν μας απασχολει το τι κανουν και το τι λενε οι αλλοι.

Και στις διαφορες επιστημες ή τον αθλητισμο, το ιδιο ισχυει. Εκει που απετυχαν οι πιο πολλοι, καποιοι ανθρωποι τα αφησαν ολα αυτα στην ακρη, δουλεψαν πανω στο στοχο τους και πετυχαν!
Ρε δικέ μου, αναλογικά στην showbiz και στον αθλητισμό, πετυχαίνουν πολλοί λιγότεροι από όσους προσπαθούν. Δεν χρειάζεται καμμιά έρευνα από το Ματσατσούτσες γιουνιβέρσιτι για να το αντιληφθείς αυτό. Επίσης, το να μην πετύχεις σε αυτούς τους κύκλους, σημαίνει μάλλον πολλά χρόνια, θυσίες και χρήματα χαμένα, ενώ το να μην γίνεις κορυφαίος βαφέας ή τεχνικός δικτύων, δεν σημαίνει ότι θα πεινάσεις κιόλας αλλά θα βρεις να απορροφηθείς κάπου.

Όλα αυτά δεν σημαίνουν να μην προσπαθεί κάποιος για το καλύτερο, ούτε να μην παίρνει ρίσκα, αλλά σίγουρα δεν σημαίνει να συμβουλεύουμε όποιον συναναστρεφόμαστε να κάνει ότι μαλακία έχει στο κεφάλι του ή στο κεφάλι μας, χωρίς να έχει κάποιο υπόβαθρο, απλά για να πούμε τις positive attitude, life coaching, entrepreneur μπούρδες μας.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
killzone
Δημοσιεύσεις: 5616
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 15:41

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killzone » 26 Ιουν 2022, 13:40

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
26 Ιουν 2022, 13:12
killzone έγραψε:
26 Ιουν 2022, 01:18
Γιατι δεν πας κανα ταξιδι κ καθεσαι αναλωνεσαι εδω περα ;
Τι αναλώνομαι ρε μαλακές;;;
Γράφω μια φορά στην εξεταστική για να βγάλω την Καβλα μου
Αφου εχεις λεφτα ; ποιος την γαμαει την εξεταστικη...λες κ ειναι το τελος του κοσμου

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 26 Ιουν 2022, 13:41

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
25 Ιουν 2022, 20:41
Είμαι ευφυής ταλαντούχος όμορφος και χαρισματικός
Στα @@ μας.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 26 Ιουν 2022, 14:20

Feindflug έγραψε:
26 Ιουν 2022, 13:28
Volk έγραψε:
26 Ιουν 2022, 13:18
Feindflug έγραψε:
26 Ιουν 2022, 13:01

Σίγουρα, τύπε, αλλά είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό όσοι πέτυχαν.
Για να ειμαστε σε θεση να μιλησουμε για ποσοστα, πρεπει να εχουμε μελετησει ολες τις περιπτωσεις σε παγκοσμιο επιπεδο, μια προς μια.

Δεν εχουμε αυτη τη δυνατοτητα, ουτε και τη θεληση για κατι τετοιο, οποτε τα ποσοστα οσων εχουν πετυχει σε αυτο θα παραμεινουν αγνωστα.

Καποιοι που εχουν πετυχει και εχουν στησει καναλια κτλπ, ναι τους γνωριζουμε. Υπαρχουν και αρκετοι που δεν γουσταρουν να ανεβαζουν βιντεο το τι κανουν και απλα απολαμβανουν τη ζωη τους και περνανε μια χαρα.

Εκτος απο αυτο, το οτι σε εναν τομεα εχουν πετυχει ελαχιστοι και οι πιο πολλοι εχουν αποτυχει, δεν πρεπει να απασχολει τον οποιον επιχειρησει κατι αναλογο. Σε πολλους τομεις, οι πιο πολλοι εχουν αποτυχει, δεν λεει κατι αυτο. Κανεις τη δικη σου προσπαθεια και δινεις το 100%, δεν σε απασχολει το τι εχουν κανει οι αλλοι.

Μου θυμιζει τα διαφορα σκηνικα στο πανεπιστημιο οπου οι πιο πολλοι δισταζαν να φλερταρουν τη χ γυναικα επειδη ειχε τη φημη της απροσιτης και οτι μοιραζει ακυρα με το καλημερα. Και ομως, μια χαρα ηταν η χ κοπελα, απλα ολοι αυτοι ειχαν τα δικα τους κομπλεξ και κολληματα ο καθενας τους.

Το ιδιο ισχυει σε πολλες περιπτωσεις, δεν μας απασχολει το τι κανουν και το τι λενε οι αλλοι.

Και στις διαφορες επιστημες ή τον αθλητισμο, το ιδιο ισχυει. Εκει που απετυχαν οι πιο πολλοι, καποιοι ανθρωποι τα αφησαν ολα αυτα στην ακρη, δουλεψαν πανω στο στοχο τους και πετυχαν!
Ρε δικέ μου, αναλογικά στην showbiz και στον αθλητισμό, πετυχαίνουν πολλοί λιγότεροι από όσους προσπαθούν. Δεν χρειάζεται καμμιά έρευνα από το Ματσατσούτσες γιουνιβέρσιτι για να το αντιληφθείς αυτό. Επίσης, το να μην πετύχεις σε αυτούς τους κύκλους, σημαίνει μάλλον πολλά χρόνια, θυσίες και χρήματα χαμένα, ενώ το να μην γίνεις κορυφαίος βαφέας ή τεχνικός δικτύων, δεν σημαίνει ότι θα πεινάσεις κιόλας αλλά θα βρεις να απορροφηθείς κάπου.

Όλα αυτά δεν σημαίνουν να μην προσπαθεί κάποιος για το καλύτερο, ούτε να μην παίρνει ρίσκα, αλλά σίγουρα δεν σημαίνει να συμβουλεύουμε όποιον συναναστρεφόμαστε να κάνει ότι μαλακία έχει στο κεφάλι του ή στο κεφάλι μας, χωρίς να έχει κάποιο υπόβαθρο, απλά για να πούμε τις positive attitude, life coaching, entrepreneur μπούρδες μας.
Αλλα λεω, αλλα καταλαβες.
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 26 Ιουν 2022, 14:39

EKPLIKTIKOS έγραψε:
26 Ιουν 2022, 13:04
Μετακόμισε στο Μαροκο Ταϊλανδη κ κανε επέμβαση αλλαγής φύλου. Πουλα το κορμί σου για 0.50 λεπτά. Yolo :102:
:smt018:smt018
Πραγματικα σε βρισκω αδιαβαστο.
Δεν ηξερες οτι στην Ταϊλανδη πηγαινουν αμερικανοι και ευρωπαιοι για σεξοτουρισμο και μαλιστα
οτι πολλες εκδιδομενες ειναι τρανσεξουαλ γυναικες;Απαραδεκτος. :011:

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 26 Ιουν 2022, 20:24

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
25 Ιουν 2022, 20:42
Πείτε ιδέες
:011:

Μωρη βρες ενα γκομενο να ησυχασεις και εσυ και εμεις, ρωτα τον Μαδουραίος αυτος ξερει. :g030::smt005:


Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 26 Ιουν 2022, 20:59

Γιατί τόσο χειτ ρε αδερφές;

Έχετε πεθάνει στο πχωρουμ;
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9234
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 26 Ιουν 2022, 21:03

Σε χάλασε η πόλη φίλε, Γενιά . Όσο ήσουν επαρχιόπαιδο ήσουν πιο συνεσταλμένος. Οι λέξεις σήμαιναν περισσότερα για εσένα και δεν τις χαλάλιζες για ανούσιες προσβολές. Στο τέλος θα ξαναγυρίσεις στις ρίζες σου, εκεί που ανήκεις.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 26 Ιουν 2022, 21:05

Bazoomba έγραψε:
26 Ιουν 2022, 21:03
Σε χάλασε η πόλη φίλε, Γενιά . Όσο ήσουν επαρχιόπαιδο ήσουν πιο συνεσταλμένος. Οι λέξεις σήμαιναν περισσότερα για εσένα και δεν τις χαλάλιζες για ανούσιες προσβολές. Στο τέλος θα ξαναγυρίσεις στις ρίζες σου, εκεί που ανήκεις.
Παίζει να αχρηστεψες πολύ εσύ

Φιλιά
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Τι να κάνω με τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 27 Ιουν 2022, 19:26

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
26 Ιουν 2022, 21:05
Bazoomba έγραψε:
26 Ιουν 2022, 21:03
Σε χάλασε η πόλη φίλε, Γενιά . Όσο ήσουν επαρχιόπαιδο ήσουν πιο συνεσταλμένος. Οι λέξεις σήμαιναν περισσότερα για εσένα και δεν τις χαλάλιζες για ανούσιες προσβολές. Στο τέλος θα ξαναγυρίσεις στις ρίζες σου, εκεί που ανήκεις.
Παίζει να αχρηστεψες πολύ εσύ

Φιλιά
Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών