Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23371
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Ιούλ 2022, 13:04

που ανήκει σε μια υπερτριφασικώς πριονοκορδελάτη ΜΟΥΝΑΡΑ!!!
Τη βρήκα στο δρόμο, κοντά στη γειτονιά μου χθες, Κυριακή μεσημέρι. Τη σηκώνω, βλέπω μια τριφασικώς Dajeϊκή ΥΠΕΡΜΟΥΝΑΡΑ να απεικονίζεται στη φωτο από πίσω, και κάνω αυτό που φυσικά εχω κάνει κι άλλες φορές με άλλες τέτοιες κάρτες (ή άλλου τύπου ταυτότητες) για άτομα ανεξαρτήτως φύλου, που εχω βρει στο παρελθόν: Μπαίνω και σερτσάρω το ονοματεπώνυμο στα σόσιαλ (κυριως fb) μπας και βρω και επικοινωνήσω με το άτομο που έχασε αυτό που έχασε, και να του το επιστρέψω.

Έτσι και έγινε. Τη βρήκα, της έστειλα φωτο την κάρτα της, της είπα ότι την έχω, τη βρήκα στο ταδε σημειο, και όποτε θελει αυτή μπορεί να μου υποδείξει ένα μέρος να συναντηθούμε να της τη δώσω. Και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

ΜΝΡ: πωπω σε ευχαριστωωωωωω! Και την εψαχνα όλη μέρα σήμερα, δεν φαντάζεσαι από τι ταλαιπωρία με γλύτωσες.
βάντυ: Οκ, τώρα δεν χρειάζεται να την ψάχνεις άλλο :P Όποτε θες, πες μου.
ΜΝΡ: Σίγουρα το Σαββατο βράδυ θα μου επεσε, όταν γυρνούσα με τις φίλες μου. Ε δεν ήμασταν και πολύ στα καλά μας, σχεδον παραπατούσαμε, σαββατόβραδο κλασικά, καταλαβαίνεις (shy emoticon).
βάντυ: χαχαχ ναι μην αγχώνεσαι, καταλαβαίνω. Τώρα δεν μπορώ να στην παραδώσω, ειμαι εκτός περιοχης. Θα είμαι διαθέσιμος το βράδυ μετά τις 21.00 που θα επιστρέφω. Μπορείς να μου πεις ενα σημείο συνάντησης και να στην παραδώσω.
ΜΝΡ: χμμ όχι μωρέ δεν τη χρειάζομαι σήμερα, μη σε ταλαιπωρώ. Άλλωστε δουλεύω σε λίγο και θα σχολάσω κατά τις 11 το βράδυ, οπότε δεν έχει νόημα. Ούτε αύριο τη θέλω γιατί έχω ρεπό και γενικά δεν σκοπεύω να μπω σε Μέσα αύριο. Θα σου στείλω να κανονίσουμε για αύριο βράδυ ή Τρίτη πρωι-μεσημέρι (αν μπορείς κι εσυ βεβαια).
βάντυ: Ναι οκ, όποτε θες, κανένα θέμα. Δεν ξερω αν θα μπορεσω για Τρίτη πρωί αλλά στείλε εσύ όποτε θες και βλέπουμε. Στην ανάγκη, αν δεν μπορώ εγώ Τρίτη, στη στέλνω με καποιο άλλο άτομο, δεν υπάρχει θέμα.
ΜΝΡ: Με άλλο άτομο? Μμμ ε όχι μωρέ, κρίμα είναι. Γιατί να μη γνωρίσω και να ευχαριστήσω και απο κοντά το άτομο που θα με γλυτώσει απο τόσο κόπο και τρέξιμο για να ξαναβγάζω καινουρια κάρτα? Όποτε μπορεις και θες εσύ πες μου λοιπόν.
βαντυ: χαχαχ οκ!

Αυτά. Έκτοτε, έχω ψιλοβρει το μπελά μου. Μου στέλνει αρκετές φορές και μου λέει διάφορα, μέχρι και για το μέρος στο κέντρο που πήγε το Σαββατόβραδο με τις φίλες της και ήπιαν μου έλεγε, και μετά άλλη κουβέντα για το τι ποτά της αρέσουν και τι μ'αρέσει εμένα, και πωπω λίγες ώρες ακόμα και σχολάω όπου να 'ναι, κουράστηκα κτλ, και Καλημέραααα σημερα το πρωί κτλ κτλ.

Ζητώ για άλλη μια φορά τη βοήθεια του εμπΥρου πχόρουμ.
Με το ρωσάκι καταφέρατε και με βοηθήσατε, εδώ τί γίνεται, τι να κάνω?

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22804
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 04 Ιούλ 2022, 13:11

Ποιος είναι ο βαντονο; ο Έλλην μπράντ Πιτ; ζηλεύω από αυτές τις συζητήσεις, και αποχωρώ.

Πάντως σκεφτόμουν με όσες Athena card χάνονται στον δρόμο, αν μαζέψεις πολλές μπορείς να παίζεις με άλλους. Θα έχει ο καθένας τα γκόμενάκια του, και θα τα ρίχνει ένα ένα. Θα υπάρχει τρίτος κριτής να κρίνει ποια είναι πιο ωραία. Αυτός με τις περισσότερες μουναρες, κερδίζει, και παίρνει μια κάρτα από το ντεκ του άλλου

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23371
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Ιούλ 2022, 13:17

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:11
Πάντως σκεφτόμουν με όσες Athena card χάνονται στον δρόμο, αν μαζέψεις πολλές μπορείς να παίζεις με άλλους. Θα έχει ο καθένας τα γκόμενάκια του, και θα τα ρίχνει ένα ένα. Θα υπάρχει τρίτος κριτής να κρίνει ποια είναι πιο ωραία. Αυτός με τις περισσότερες μουναρες, κερδίζει, και παίρνει μια κάρτα από το ντεκ του άλλου
Είναι η 2η που βρίσκω το τελευταιο 2μηνο, και παλιότερα έβρισκα ακομα πιο συχνά. Αλλά ευτυχώς μεχρι στιγμής, έχει τύχει να τους βρω ολους μεσω σοσιαλ, γλυτώνοντάς τους απο δυνατη ταλαιπωρία. Και υπηρεσιακές ταυτότητες στρατιωτικών έχω βρει (μια ενός απο Ναύσταθμο σχετικά προσφατα, και ενός ταγματάρχη παλιότερα). Ο ενας ήρθε κατω απο το σπίτι μου και την παρέλαβε και μου εφερε και ενα καφάσι πορτοκάλια απο το χωριό του για να με ευχαριστήσει.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22804
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 04 Ιούλ 2022, 13:21

vantono έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:17
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:11
Πάντως σκεφτόμουν με όσες Athena card χάνονται στον δρόμο, αν μαζέψεις πολλές μπορείς να παίζεις με άλλους. Θα έχει ο καθένας τα γκόμενάκια του, και θα τα ρίχνει ένα ένα. Θα υπάρχει τρίτος κριτής να κρίνει ποια είναι πιο ωραία. Αυτός με τις περισσότερες μουναρες, κερδίζει, και παίρνει μια κάρτα από το ντεκ του άλλου
Είναι η 2η που βρίσκω το τελευταιο 2μηνο, και παλιότερα έβρισκα ακομα πιο συχνά. Αλλά ευτυχώς μεχρι στιγμής, έχει τύχει να τους βρω ολους μεσω σοσιαλ, γλυτώνοντάς τους απο δυνατη ταλαιπωρία. Και υπηρεσιακές ταυτότητες στρατιωτικών έχω βρει (μια ενός απο Ναύσταθμο σχετικά προσφατα, και ενός ταγματάρχη παλιότερα). Ο ενας ήρθε κατω απο το σπίτι μου και την παρέλαβε και μου εφερε και ενα καφάσι πορτοκάλια απο το χωριό του για να με ευχαριστήσει.
Υπάρχει μια δικαιολογια, θα έχει χαθεί πολύ καιρό, για να μην ασχοληθεις καθόλου. Βέβαια οκ, αν είναι να κάνεις και γνωριμίες όπως λες. Μπράβο σου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης την 04 Ιούλ 2022, 13:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 04 Ιούλ 2022, 13:21

10% και αν η πιθανοτητα να παιξεις μπαλα
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 04 Ιούλ 2022, 13:22

Μλκ Βαντόνε ,αν δε γμήσεις κι αυτή τη φορά... δε θέλω να σε ξέρω.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23297
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 04 Ιούλ 2022, 13:23

το σικουελ της ιστορίας παραπαίει. Μείνε στην επιτυχία του ένα μέχρι τα μισά περιπου, γιατί μετά έπαιξε μεγάλη κοιλιά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Ιούλ 2022, 13:33

Δεν ξέρω πώς να του το ζωγραφίσω του παιδιού ότι ψάχνει γκόμενα, ώστε να το καταλάβει. Ο μέσος άνθρωπος που θα έβρισκε μία κάρτα/ταυτότητα whatever και έμπαινε στη διαδικασία, θα την παράταγε στον επόμενο σταθμό στα εκδοτήρια ξέρω'γω. Νταξ, εγώ ούτε που θα ασχολιόμουν να τη σηκώσω από το πάτωμα, για να είμαι ειλικρινής, αλλά λέμε τώρα, υπάρχουν και καλοί σαμαρίτες. Λέμε τώρα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 04 Ιούλ 2022, 13:34

Αν πραγματικα ειναι single τοτε βουρ στον πατσα.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7503
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 04 Ιούλ 2022, 13:39

με το ρωσιδακι τι εγινε τελικα; :xena:

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 04 Ιούλ 2022, 13:40

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:33
Δεν ξέρω πώς να του το ζωγραφίσω του παιδιού ότι ψάχνει γκόμενα, ώστε να το καταλάβει. Ο μέσος άνθρωπος που θα έβρισκε μία κάρτα/ταυτότητα whatever και έμπαινε στη διαδικασία, θα την παράταγε στον επόμενο σταθμό στα εκδοτήρια ξέρω'γω. Νταξ, εγώ ούτε που θα ασχολιόμουν να τη σηκώσω από το πάτωμα, για να είμαι ειλικρινής, αλλά λέμε τώρα, υπάρχουν και καλοί σαμαρίτες. Λέμε τώρα.
Οπως θα ελεγε ο Sherlock Holmes στον βοηθο του:It's so elementary Watson. :102:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23371
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Ιούλ 2022, 13:40

Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:33
Ο μέσος άνθρωπος που θα έβρισκε μία κάρτα/ταυτότητα whatever και έμπαινε στη διαδικασία, θα την παράταγε στον επόμενο σταθμό στα εκδοτήρια ξέρω'γω.
Δεν ήμουν στο μετρό για να την αφήσω σε καποιο απο τα εκδοτήρια, μέσα στη μέση του δρόμου τη βρήκα, σε απόσταση κανένα 20λεπτο ποδαράτο, απο το πλησιέστερο μετρό.

Νταξ, εγώ ούτε που θα ασχολιόμουν να τη σηκώσω από το πάτωμα, για να είμαι ειλικρινής, αλλά λέμε τώρα, υπάρχουν και καλοί σαμαρίτες. Λέμε τώρα.
Κακώς. :e040: Άλλοι 10 σαν εμένα να υπήρχαν, ο κόσμος μας θα ήταν πολύ καλύτερος. :grfl:
Το έχω κάνει και με άντρες στο παρελθόν αυτο. Δεν έχει να κάνει με το φυλο, αλλά με πανανθρώπινα στοιχεία αλληλεγγύης. Δεν στοχεύω μόνο τις ΜΟΥΝΑΡΕΣ, δεν το βλέπω σεξιστικά το θέμα. :oops:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23371
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Ιούλ 2022, 13:42

plouf έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:34
Αν πραγματικα ειναι single τοτε βουρ στον πατσα.

Εικόνα
Δεν φτάσαμε ακομα στα σινγκλ-ξεσινγκλ. Για ποτά και για ωραια αθηναϊκά μερη/μαγαζιά για να βγεις βραδυ, μου μιλαει ακόμα. Δείχνει απελευθερωμένη και χαλαρη γενικα στην κουβέντα (εν αντιθέσει με εμενα που δείχνω πιο σφιγμένος) αλλά δεν λέει κάτι αυτό. Μπορει και να ειναι δεσμευμένη.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23371
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 04 Ιούλ 2022, 13:44

Rocco Siffredi έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:39
με το ρωσιδακι τι εγινε τελικα; :xena:
Εχει καιρο να ακουστεί. Ειχε πάει καπου διακοπές έμαθα απο τη δικιά μου, αλλα μέχρι εκει. Παίζει να βρήκε γκόμενο. Θα με θυμηθεί πάλι οταν τον βαρεθεί και τον παρατήσει.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Βρήκα μια Ath.ena card στο δρόμο (στενό μαρκάρισμα chapter II)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 04 Ιούλ 2022, 13:46

vantono έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:40
Cecily Anne έγραψε:
04 Ιούλ 2022, 13:33
Ο μέσος άνθρωπος που θα έβρισκε μία κάρτα/ταυτότητα whatever και έμπαινε στη διαδικασία, θα την παράταγε στον επόμενο σταθμό στα εκδοτήρια ξέρω'γω.
Δεν ήμουν στο μετρό για να την αφήσω σε καποιο απο τα εκδοτήρια, μέσα στη μέση του δρόμου τη βρήκα, σε απόσταση κανένα 20λεπτο ποδαράτο, απο το πλησιέστερο μετρό.

Νταξ, εγώ ούτε που θα ασχολιόμουν να τη σηκώσω από το πάτωμα, για να είμαι ειλικρινής, αλλά λέμε τώρα, υπάρχουν και καλοί σαμαρίτες. Λέμε τώρα.
Κακώς. :e040: Άλλοι 10 σαν εμένα να υπήρχαν, ο κόσμος μας θα ήταν πολύ καλύτερος. :grfl:
Το έχω κάνει και με άντρες στο παρελθόν αυτο. Δεν έχει να κάνει με το φυλο, αλλά με πανανθρώπινα στοιχεία αλληλεγγύης. Δεν στοχεύω μόνο τις ΜΟΥΝΑΡΕΣ, δεν το βλέπω σεξιστικά το θέμα. :oops:
Τυπε ως ανθρωπος μεσα στη κοινωνια, σωστα επραξες.

Στην γκομενοκατασταση, ισχυουν εντελως διαφορετικα πραγματα ομως, εντελως αντιθετα με το στυλ που εχεις στο εν λογω σκηνικο.

Αυτοπροβληθηκες και αυτοσυστηθηκες ως καλος ανθρωπος, καλο παιδι. Μπηκες-γραφτηκες αστραπιαια σε αυτη τη κατηγορια μεσα στα "βιβλια". Οτι εχει γραφτει εκει, δεν ξεγραφει ποτε!

Ναι ως ανθρωπος επραξες σωστα αλλα δεν θα σε δει πιθανο εραστη μεσα στο μυαλο της ποτε!!!

Αν καταλαβες τι σου λεω, καλως. Αν δεν καταλαβες, συνεχισε στα δικα σου οπως νομιζεις, το μελλον σου, σου ανηκει!
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών