Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15081
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 06 Ιούλ 2022, 01:43

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 13:14
Καλύτερα. Λιγότερη δουλειά για όλους.
54 αηκιου
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Η φωνή της Αληθειας
Δημοσιεύσεις: 3170
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 20:21

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Η φωνή της Αληθειας » 06 Ιούλ 2022, 02:27

hellegennes έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 23:58
Η φωνή της Αληθειας έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 23:19
hellegennes έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 22:57


Η τσάπα και το τρακτέρ δεν κάνουν την ίδια δουλειά ούτε στον ίδιο χρόνο. Το σύστημα που λες κάνει λιγότερη δουλειά σε περισσότερο χρόνο. Βασικά η αναλογία σου λειτουργεί, αλλά η τσάπα είναι το σύστημα που προτείνεις.

Είναι εμφανές ότι δεν αντιλαμβάνεσαι τα logistics της υπόθεσης.
Η Άμαζον κάνει λιγότερη δουλειά σε περισσότερο χρόνο; Άμα στοχεύεις 1-2 παραγγελίες/διανομές την ώρα σε ακτίνα 3-4 τετράγωνα γύρω από το μαγαζί σου, ναι ο ντελιβεράς είναι η λογική λύση. Άμα όμως στοχέυεις 1-2 παραγγελίες/διανομές/ λεπτό/τοποθεσία που να καλύπτουν πολύ μεγαλύτερη ακτίνα;

Δίαβαζα για την αμερικάνικη costco που λόγω οργάνωσης των logistics της πετυχαίνει σχεδόν 800K $ σε πωλήσεις ανά εργαζόμενο ετησίως. Αυτό μεταφράζεται σε 20Κ $ κέρδη ανά εργαζόμενο δηλαδή μιλάμε ότι λειτουργούν με ποσοστό κέρδους 2,5%. Τέτοια νούμερα δεν πετυχαίνονται με «τσάπες». Η διανομή με drone είναι το επόμενο βήμα για όποιο καταφέρει να την υλοποιήσει έξυπνα με αποτελεσματικό τρόπο.
Κατάλαβε κάτι. Τα ψώνια ΣΜ έχουν τυπικό κέρδος μερικά λεπτά και ζυγίζουν δεκάδες κιλά την εβδομάδα. Τα drones που ονειρεύεσαι σηκώνουν άντε 2-3 κιλά και έχουν κόστος λειτουργίας σημαντικά υψηλότερο σαν σύστημα από ένα κατάστημα όπου πας και εξυπηρετείσαι επιτόπου ή από το οποίο σου τα φέρνουν ντελίβερι.

Ταυτοχρόνως, η κίνηση/ζήτηση είναι εκατοντάδες φορές υψηλότερη, δηλαδή θες εκατοντάδες χιλιάδες drones να πετάνε καθημερινά και καθίσταται ιδιαίτερα ζημιογόνα για μικρές παραγγελίες (που έτσι κι αλλιώς είναι οι μόνες που μπορούν να παραδώσουν τα drones).

Για να εξυπηρετηθεί ο όγκος των πελατών που εξυπηρετώ καθημερινά, με ένα σύστημα όπως το φαντάζεσαι, θα είχα πολλαπλάσιο κόστος και πολύ μικρότερη λειτουργικότητα.

Παράδειγμα: ένα 4l απιονισμένο νερό κάνει 90 λεπτά. Τράβα υπολόγισε τι κόστος είναι να το στείλεις με σούπερ ενισχυμένο drone 7 χιλιόμετρα μακριά.
Η Walmart πάντως βρήκε τον τρόπο. Όσο για τα βαρειά φτηνά αντικείμενα δεν είναι απαραίτητο να συμπεριλαμβάνονται στο σερβις ή μπορεί να προσφέρονται σε μικρότερη συσκευασία.

https://www.cnbc.com/amp/2022/05/24/wal ... holds.html

Πρώτον, αυτό που δεν υπολογίζεις είναι το πόσο φτηνότερο είναι ένα τετραγωνικό αποθήκης σε κάποια αλάνα εκτός πόλεως σε σχέση με ένα τετραγωνικό εντός πόλεως και ιδιαίτερα σε κεντρικό σημείο. Δεύτερον, δεν χρειάζεται κόσμος καν να στοκάρει ράφια, ούτε ταμίες ούτε τίποτα. Τρίτον, η αποθήκη/τοποθέτηση προϊόντων δεν διαμορφώνεται ανάλογα με το πως κινούνται οι αγοραστές, άλλα έτσι ώστε να μεγιστοποιείται η παραγωγικότητα/ταχύτητα του fulfillment.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 06 Ιούλ 2022, 05:58

foscilis έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 23:19
Πτολεμαίος έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:29
Θα αναπτύσσονται επαγγέλματα πιο χρήσιμα και δημιουργικά έτσι. Με τόσες ρομποτικες και αυτοματοποιημενες διευκολυνσεις στην κοινωνία μας, η ανάγκη για τεχνικούς μηχανικούς θα αυξάνεται και μοιραία ο άνθρωπος επαγγελματικά θα κατευθύνεται προς τα εκεί.

Στην διάρκεια της ανθρώπινης ιστορίας υπάρχουν άπειρα παραδείγματα.
Πχ όταν ήταν να άσφαλτοστρωσουν τις- τότε χωμάτινες-πλατείες της Αθήνας, οι χαμαληδες που περνούσαν τις κυρίες με τα φορέματα απέναντι "επαναστάτησαν".
Η κοντόφθαλμη λογική λέει πως εκείνοι οι άνθρωποι έχασαν το εισόδημα τους.
Όσοι νομίζουν πως με την επέλαση των ρομπότ, μακροπρόθεσμα θα δημιουργηθούν στρατιές εκατομμυριων ανέργων που δεν θα έχουν να φάνε και θα γκετοποιηθουν και θα θα θα, ας το ξανασκεφτουν διότι δεν δουλεύει ακριβώς έτσι μια κοινωνια/πολιτισμος/ιστορια

Με δυο λογια μη στεναχωριεσαι που μένεις άνεργος και καταργούνται σχεδόν όλες οι δουλειές που ξέρεις ή μπορείς να κάνεις αφού σε τριαντα χρόνια κάποιοι άλλοι θα κάνουν διαφορετικές δουλειές και δε θα σε θυμούνται καν.
Το πιο οπισθοδρομικο ποστ του μήνα.
Μ'αρεσει που έδωσα και παράδειγμα.
Κάτσε απόλαυσε μια κοινωνια/έναν πολιτισμό αιώνια ανειδικευτων.
' Να σε θυμουνται";
Ωπα ρε μάστορα, περίμενε να σου φτιάξουμε πλακέτα για να μείνεις στην ιστορια εσένα.

Μην φοβάσαι ρε, άτομα σαν εμένα είναι που θα τα θυμούνται με νοσταλγία στο μέλλον..
Ο χαμαλης, ο τσαγκαρης, ο γανωματής.
Μπες στη σπηλιά σου τώρα.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Ιούλ 2022, 06:46

Πτολεμαίος έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:29
Πχ όταν ήταν να άσφαλτοστρωσουν τις- τότε χωμάτινες-πλατείες της Αθήνας, οι χαμαληδες που περνούσαν τις κυρίες με τα φορέματα απέναντι "επαναστάτησαν".
Επίσης όταν εφευρέθηκε το αυτοκινητο, πολλοί νόμισαν οτι θα μειωθεί η χρησιμότητα του αλόγου και θα μειωθεί ο συνολικός αριθμός τους. :)
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 06 Ιούλ 2022, 07:13

Yochanan έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 06:46
Πτολεμαίος έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:29
Πχ όταν ήταν να άσφαλτοστρωσουν τις- τότε χωμάτινες-πλατείες της Αθήνας, οι χαμαληδες που περνούσαν τις κυρίες με τα φορέματα απέναντι "επαναστάτησαν".
Επίσης όταν εφευρέθηκε το αυτοκινητο, πολλοί νόμισαν οτι θα μειωθεί η χρησιμότητα του αλόγου και θα μειωθεί ο συνολικός αριθμός τους. :)
Γαμησε τα.
Χάθηκαν τα άλογα, χάθηκε και η αλογοσκατιλα από τους δρόμους, κατάντια λεμε.
Μου λείπει να έρχομαι με άμαξα στη δουλειά. Να θέλω 3 ώρες. :a040:
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4628
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 06 Ιούλ 2022, 07:32

John Dear έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 22:10
vantono έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 13:41
Όχι ότι με χαλάει να μου φέρνει τα ψώνια ρομποτάκι-ντρόουν στο μπαλκόνι μου και να το πληρώνω με καρτούλα ανέπαφα,
Και πως θα έχεις λεφτά άμα δεν δουλεύει κανένας;
https://en.wikipedia.org/wiki/Universal_basic_income

Και θα είμαστε χαρούμενοι.

Στις ΗΠΑ υπάρχει εδώ και καμιά δεκαετία το "Learn to code" ως σύνθημα και στην πράξη έχει εκφυλιστεί σε μεγάλο βαθμό σε ειρωνεία στους βρωμερούς, χαμηλής ειδίκευσης ανθρώπους. Η διαρθρωτική ανεργία δεν είναι εύκολο να αντιμετωπιστεί και συχνά μπορεί να φέρει κοινωνικές αλλαγές. Μιλάμε ειρωνικά για τσαγκάρηδες ή οδηγούς κάρων κτλ αλλά δεν ξέρουμε πώς ακριβώς επηρέασαν τυχόν πολιτικές και κοινωνικές εξελίξεις με την ψήφο τους ή τη δραστηριότητά τους γενικά.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32786
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Ιούλ 2022, 08:42

Aprilianos έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 00:18
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 00:14
Aprilianos έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 00:05

Η μεγάλη μου κόρη είναι 19 χρόνων και πέρασε με πανελλήνιες στην αστυνομία. Η μικρή μου στοχεύει στη σχολές υπαξιωματικων της αρέσει η γυμναστική αλλά οι γυμναστές δεν διορίζονται εύκολα οπότε καλύτερα ο στρατός. Το 1982 όταν ήμουν νέος ήταν μια άλλη εποχή. Και οι εθνικιστές πρέπει να επιβιώσουμε
Αυτό όμως δεν εθνικισμός, είναι προγραμματισμένος και λουστραρισμένος παρασιτισμός.

Από εθνικιστές που βιοπορίζονται με τους φόρους των υπόλοιπων, άλλο τίποτα.

Στο ίδιο πρότζεκτ με τις αντιφα μκο, παίζουν.
Έχεις υπόψη σου ότι πρέπει να γράψεις ψηλά για να μπεις στην αστυνομία και στις στρατιωτικές σχολές; δεν είναι δύσκολο. Φροντιστήριο από α γυμνασίου πηγαίνω τα παιδιά. Ο μέσος Έλληνας τα στέλνει από α λυκείου. Η επένδυση έπιασε.
δηλαδη ο παρασιτισμος ειναι καλα οργανωμενος στοχος. δε θες να προσφερεις στο εθνος, θες να παρεις απο αυτο.

ειμαι βεβαιος οτι ακομη και εκει που στελνεις τα παιδια σου, δεν τα σπρωχνεις να παρουν μια νευραλγικη θεση στην αστυνομια η το στρατο, απο οπου θα μπορουν να προσφερουν κατι χρησιμο στην κοινωνια, αλλα να χωθουν στην πιο λουφαδορικη ακρουλα, να πληρωνονται χωρις να κανουν τιποτα αν ειναι δυνατον. θα ξηγηθουν και 2-3 εγκυμοσυνες, επαπειλουμενες εννοειται ολες, με απολτελεσμα να λειπουν τα μισα χρονια της υπηρεσιας τους.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32786
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Ιούλ 2022, 08:45

BigChiefWahoo έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 01:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:59
Ασέβαστε, έγραψες το ποστ του μήνα και όχι μόνον.

:)
:smt018
Είναι ελλιπές.
Δεν τον έκανε κουότ.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
γαμωτο εχεις δικιο, δεν θυμαμαι πως γινεται το κουοτ, και βαριεμαι καθε φορα να ψαχνω.

γενικως το βρισκω λιγο ατιμο να μιλας για καποιον και να μην τον κανεις κουοτ. ντρεπομαι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Ιούλ 2022, 08:48

Πτολεμαίος έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 07:13
Γαμησε τα.
Χάθηκαν οι μικροαστοί, χάθηκε και η μπίχλα τους από τους δρόμους, κατάντια λεμε.
Μου λείπει να έρχομαι με το Τεσλα στη δουλειά και να κολάω στην κίνηση από τα γαμωφίατ τους. Να θέλω 3 ώρες. :a040:


Μπρο, δεν κατάλαβες τπτ. Νομίζεις οτι στο παράδειγμα που σου 'δωσα εισαι ο θείος Τσέφρυ, ο Ήλονας ή κανας Τζούκερμπε, ενώ στην πραγματικότητα είσαι ο Ψαρής ή βαριά κανά Κεντάκι / Ροσινάντε.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 06 Ιούλ 2022, 09:18

Yochanan έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 08:48
Πτολεμαίος έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 07:13
Γαμησε τα.
Χάθηκαν οι μικροαστοί, χάθηκε και η μπίχλα τους από τους δρόμους, κατάντια λεμε.
Μου λείπει να έρχομαι με το Τεσλα στη δουλειά και να κολάω στην κίνηση από τα γαμωφίατ τους. Να θέλω 3 ώρες. :a040:


Μπρο, δεν κατάλαβες τπτ. Νομίζεις οτι στο παράδειγμα που σου 'δωσα εισαι ο θείος Τσέφρυ, ο Ήλονας ή κανας Τζούκερμπε, ενώ στην πραγματικότητα είσαι ο Ψαρής ή βαριά κανά Κεντάκι / Ροσινάντε.
Εκείνοι που δεν καταλαβαίνετε είσαστε εσείς, που κλαίτε για τις απώλειες εργασίας στα μινι μάρκετ, τα οποία φυσικά ΔΕΝ έχουν υπαλλήλους. Τα δουλεύουν οι της οικογένειας.
Άμα σας χαλάει η τεχνολογια πετάξτε τα κινητα, βγείτε από το ίντερνετ, αγοράστε 30 γιδια και ανεβείτε στο βουνό.
Το ποιος είμαι εγώ θα το κρίνω εγώ και σίγουρα όχι εσύ. Η δουλειά μου είναι ανειδικευτη με ολοένα και αυξανομενη ζήτηση αλλά αν κινδύνευε μαντεψε..., θα έβρισκα άλλη.
Τυγχάνει να μην την φοβάμαι τη δουλειά εν αντιθέσει με αυτά που βλέπω εδώ στην Αθήνα.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 06 Ιούλ 2022, 09:46

Ασέβαστος έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 08:42
Aprilianos έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 00:18
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 00:14


Αυτό όμως δεν εθνικισμός, είναι προγραμματισμένος και λουστραρισμένος παρασιτισμός.

Από εθνικιστές που βιοπορίζονται με τους φόρους των υπόλοιπων, άλλο τίποτα.

Στο ίδιο πρότζεκτ με τις αντιφα μκο, παίζουν.
Έχεις υπόψη σου ότι πρέπει να γράψεις ψηλά για να μπεις στην αστυνομία και στις στρατιωτικές σχολές; δεν είναι δύσκολο. Φροντιστήριο από α γυμνασίου πηγαίνω τα παιδιά. Ο μέσος Έλληνας τα στέλνει από α λυκείου. Η επένδυση έπιασε.
δηλαδη ο παρασιτισμος ειναι καλα οργανωμενος στοχος. δε θες να προσφερεις στο εθνος, θες να παρεις απο αυτο.

ειμαι βεβαιος οτι ακομη και εκει που στελνεις τα παιδια σου, δεν τα σπρωχνεις να παρουν μια νευραλγικη θεση στην αστυνομια η το στρατο, απο οπου θα μπορουν να προσφερουν κατι χρησιμο στην κοινωνια, αλλα να χωθουν στην πιο λουφαδορικη ακρουλα, να πληρωνονται χωρις να κανουν τιποτα αν ειναι δυνατον. θα ξηγηθουν και 2-3 εγκυμοσυνες, επαπειλουμενες εννοειται ολες, με απολτελεσμα να λειπουν τα μισα χρονια της υπηρεσιας τους.
Στο πουτσο μου το τι είσαι βέβαιος ή όχι. Οι σχολές των σωμάτων ασφαλείας είναι περιζητητες και πρέπει να γράψεις πολύ καλά για να μπεις. Εννοείται ότι θα κάνουν εγγόνια με .. ομοιδεατες οι κόρες μου. Αν είσαι κατά της τεκνοποιησης τότε εφάρμοσε το από τη δική σου οικογένεια. Ο στρατός και η αστυνομία δεν σε πληρώνουν τσάμπα.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 06 Ιούλ 2022, 10:47

Aprilianos έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 09:46
Ασέβαστος έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 08:42
Aprilianos έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 00:18

Έχεις υπόψη σου ότι πρέπει να γράψεις ψηλά για να μπεις στην αστυνομία και στις στρατιωτικές σχολές; δεν είναι δύσκολο. Φροντιστήριο από α γυμνασίου πηγαίνω τα παιδιά. Ο μέσος Έλληνας τα στέλνει από α λυκείου. Η επένδυση έπιασε.
δηλαδη ο παρασιτισμος ειναι καλα οργανωμενος στοχος. δε θες να προσφερεις στο εθνος, θες να παρεις απο αυτο.

ειμαι βεβαιος οτι ακομη και εκει που στελνεις τα παιδια σου, δεν τα σπρωχνεις να παρουν μια νευραλγικη θεση στην αστυνομια η το στρατο, απο οπου θα μπορουν να προσφερουν κατι χρησιμο στην κοινωνια, αλλα να χωθουν στην πιο λουφαδορικη ακρουλα, να πληρωνονται χωρις να κανουν τιποτα αν ειναι δυνατον. θα ξηγηθουν και 2-3 εγκυμοσυνες, επαπειλουμενες εννοειται ολες, με απολτελεσμα να λειπουν τα μισα χρονια της υπηρεσιας τους.
Στο πουτσο μου το τι είσαι βέβαιος ή όχι. Οι σχολές των σωμάτων ασφαλείας είναι περιζητητες και πρέπει να γράψεις πολύ καλά για να μπεις. Εννοείται ότι θα κάνουν εγγόνια με .. ομοιδεατες οι κόρες μου. Αν είσαι κατά της τεκνοποιησης τότε εφάρμοσε το από τη δική σου οικογένεια. Ο στρατός και η αστυνομία δεν σε πληρώνουν τσάμπα.
Βρε και η θέση αορίστου χρόνου στη ΔΕΗ είναι περιζήτητη κι ας δεν χρειάζεται να γράψεις καλά για να μπεις...

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 06 Ιούλ 2022, 10:56

stavmanr έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 10:47
Aprilianos έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 09:46
Ασέβαστος έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 08:42

δηλαδη ο παρασιτισμος ειναι καλα οργανωμενος στοχος. δε θες να προσφερεις στο εθνος, θες να παρεις απο αυτο.

ειμαι βεβαιος οτι ακομη και εκει που στελνεις τα παιδια σου, δεν τα σπρωχνεις να παρουν μια νευραλγικη θεση στην αστυνομια η το στρατο, απο οπου θα μπορουν να προσφερουν κατι χρησιμο στην κοινωνια, αλλα να χωθουν στην πιο λουφαδορικη ακρουλα, να πληρωνονται χωρις να κανουν τιποτα αν ειναι δυνατον. θα ξηγηθουν και 2-3 εγκυμοσυνες, επαπειλουμενες εννοειται ολες, με απολτελεσμα να λειπουν τα μισα χρονια της υπηρεσιας τους.
Στο πουτσο μου το τι είσαι βέβαιος ή όχι. Οι σχολές των σωμάτων ασφαλείας είναι περιζητητες και πρέπει να γράψεις πολύ καλά για να μπεις. Εννοείται ότι θα κάνουν εγγόνια με .. ομοιδεατες οι κόρες μου. Αν είσαι κατά της τεκνοποιησης τότε εφάρμοσε το από τη δική σου οικογένεια. Ο στρατός και η αστυνομία δεν σε πληρώνουν τσάμπα.
Βρε και η θέση αορίστου χρόνου στη ΔΕΗ είναι περιζήτητη κι ας δεν χρειάζεται να γράψεις καλά για να μπεις...
Είχα ακούσει για μια ιστορία συμβασιούχων της κυβέρνησης Μητσοτάκη που ο νδκρατης βουλευτής Ανδρέουλακος κατάφερε με δικαστικό αγώνα να τους μονιμοποιησει

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 06 Ιούλ 2022, 11:01

nyxtovios έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 01:34
Yochanan έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 01:27
σκαναρεις αππλικασο αμαζον στο κινητο σου οταν μπαινεις, οι 500000 καμερες του μαγαζου σε κανουνε τρακ, ολα τα προιοντα ειναι σε ραφια με ζυγαριες, σε σταμπαρει οτι πηρες εσυ και τι πηρες ακριβως, σε χρεωνει στο αμαζον ακκαου, ΠΡΟΦΙΤ για το θείο Τσεφ
:o


:o


:o

Φαντάσου
Εδώ ούτε στο βενζινάδικο δεν μπορείς να βάλεις χωρίς πακιστανό
Δεν το ήξερες αυτό ;
Στην Κολωνία μπήκα σε ένα Aldi,καρακέντρο,αγοράζω κάτι κρουασάν,κάτι ντόνατς,νερό και δύο μπανάνες και πλησιάζοντας προς τα ταμεία διαπίστωσα ότι δεν υπάρχουν ταμεία.αλλά κάτι μηχανήματα σκάνερ.Ούτε που το πρόσεξα όταν μπήκα στο κατάστημα.
Βέβαια είχαν μια κυρία εκεί για να βοηθάει όσους δεν ήξεραν τις κινήσεις που έπρεπε να κάνουν,όπως εγώ δηλαδή.
Μπορείς να πληρώσεις μετρητά,κάρτα.
Αυτό της άμαζον βέβαια είναι εντελώς διαφορετικό σαν φιλοσοφία (του κώλου,πάντα)

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12815
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 06 Ιούλ 2022, 11:39

BigChiefWahoo έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 11:01
nyxtovios έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 01:34
Yochanan έγραψε:
06 Ιούλ 2022, 01:27
σκαναρεις αππλικασο αμαζον στο κινητο σου οταν μπαινεις, οι 500000 καμερες του μαγαζου σε κανουνε τρακ, ολα τα προιοντα ειναι σε ραφια με ζυγαριες, σε σταμπαρει οτι πηρες εσυ και τι πηρες ακριβως, σε χρεωνει στο αμαζον ακκαου, ΠΡΟΦΙΤ για το θείο Τσεφ
:o


:o


:o

Φαντάσου
Εδώ ούτε στο βενζινάδικο δεν μπορείς να βάλεις χωρίς πακιστανό
Δεν το ήξερες αυτό ;
Στην Κολωνία μπήκα σε ένα Aldi,καρακέντρο,αγοράζω κάτι κρουασάν,κάτι ντόνατς,νερό και δύο μπανάνες και πλησιάζοντας προς τα ταμεία διαπίστωσα ότι δεν υπάρχουν ταμεία.αλλά κάτι μηχανήματα σκάνερ.Ούτε που το πρόσεξα όταν μπήκα στο κατάστημα.
Βέβαια είχαν μια κυρία εκεί για να βοηθάει όσους δεν ήξεραν τις κινήσεις που έπρεπε να κάνουν,όπως εγώ δηλαδή.
Μπορείς να πληρώσεις μετρητά,κάρτα.
Αυτό της άμαζον βέβαια είναι εντελώς διαφορετικό σαν φιλοσοφία (του κώλου,πάντα)
Στην Ολλανδία είχαν πάντως το σελφ σκαν και πληρωμή ενώ παράλληλα είχε ο κάθε πελάτης απο έναν υπάλληλο για να τον ελέγχει άμα τα σκαναρε όλα. Τέρμα ηλιθιότητα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών