Πέτρος Ζωγράφος

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιούλ 2022, 08:20

seismic έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 21:32
Δύο ινστιτούτα για να δώσουμε τα φώτα μας για να μας βοηθήσουν στην έρευνα, γιατί η έρευνα δεν σταματάει εδώ.
Και οι δύο πατέντες έχουν παγκόσμιο ενδιαφέρον αλλά θίγουν πλανητικά συμφέροντα.
Αυτό το τελευταίο απαντά στην εχθρική στάση όλων των διαπλεκόμενων εναντίον μας.
Αλλιώς ας με καλέσουν να τους κάνω σεμινάρια.
δηλαδη θελετε κρατικα λεφτα, ενω οι πατεντες σας δε δουλευουν.

λογικο, αν δουλευαν, θα τις πουλουσατε, δε θα θελατα να φατε κρατιικα λεφτα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιούλ 2022, 08:23

seismic έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 21:36
Απάντησε μου πως λέγεται αυτός που υπογράφει στατικές μελέτες.

μηχανικος. εσυ δεν εισαι, και δεν εχεις τετοιο δικαιωμα υπογραφης, και βεβαιως δεν ξερεις να βγαζεις στατικα.
Και πες μου και πως λέγεται αυτός που δημοσιεύει σε παγκόσμια περιοδικά με κριτές εφαρμοσμένη έρευνα και μέσα στις 391 δημοσιεύσεις του περιοδικού είμαι το πρώτο θέμα
ψωνιο, που τον πιασανε κοροιδο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιούλ 2022, 08:27

seismic έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:39
]Φίλε Λοξία αν θες να βρεις το πρόβλημα μην ψάχνεις σε εμένα Ψάξε την διαφθορά πολύ ψιλά
Εγώ αυτά πιστεύω για τον εαυτό μου και αισθάνομαι το δίκαιο να με πνίγει.
Είναι σαν να έχω βρει το φάρμακο του καρκίνου μετά από πολύ μεγάλη απλήρωτη εργασία που έκανα 14 χρόνια, βάζοντας και πολλά χρήματα από την τσέπη μου για το γενικό καλό, και να μην θέλουν να το δώσουν στον κόσμο για τους δικούς τους ιδιοτελή λόγους.
Αυτό αισθάνομαι αυτό λέω και τους θεωρώ δολοφόνους.
Αν δεν θέλετε το φάρμακο ε τότε πεθάνετε ... εγώ το καθήκον μου προς την ανθρωπότητα το έκανα.
Σας βρήκα που πάσχουν οι σημερινές κατασκευές και σας έδωσα και τις λύσεις.
Αν παραδεχθούν αυτά που λέω πρέπει οι πολιτικοί μηχανικοί και οι καθηγητές να κάνουν χαρακίρι με αυτά που πίστευαν δίδασκαν και εφάρμοζαν τόσα χρόνια. Όταν θα με εξοντώσουν θα τα εφαρμόσουν αυτά που λέω σήμερα σαν δικά τους και θα τους έχετε βοηθήσει σε αυτό.
Δες Τέσλα.
το προβλημα ειναι οτι ενω πραγματι αισθανεσαι ετσι, η αισθηση σου αυτη δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα. το "φαρμακο" σου, ειναι...ομοιοπαθητικο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 02:00
Phorum.gr user: ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ » 15 Ιούλ 2022, 12:40

Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:18

οπως ζητησα, και εφτιαξα, ενδοδαπεδια θερμανση στο σπιτι μου, σε μια εποχη που στην ελλαδα ηταν σχεδον αγνωστη, και ολοι, αναμεσα τους και η μηχανικος μου, μου ελεγαν να μην το κανω.

αλλα ειχε λογικη βαση,δουλευε, και εξακολουθει να δουλευει. σε αντιθεση με την πατεντα σου και τις απατεωνιες του ζωγραφου.

παντα υπαρχουν ανθρωποι που θελουν να δοκιμασουν κατι καινουριο. ακομη και κοροιδα που θα δοκιμασουν κατι που ειναι φανερη απατη.
Το αναπνευστικό εντάξει;Από άσθμα εντάξει; Η υπόλοιπη οικογένεια καλά;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιούλ 2022, 12:56

ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 12:40

Το αναπνευστικό εντάξει;Από άσθμα εντάξει; Η υπόλοιπη οικογένεια καλά;
ε;

τι ειναι αυτα; υποτιθεμενες παρενεργειες της ενδοδαπεδιας;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 02:00
Phorum.gr user: ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ » 15 Ιούλ 2022, 13:39

Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 12:56
ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 12:40

Το αναπνευστικό εντάξει;Από άσθμα εντάξει; Η υπόλοιπη οικογένεια καλά;
ε;

τι ειναι αυτα; υποτιθεμενες παρενεργειες της ενδοδαπεδιας;
Όχι υποτιθέμενες, πραγματικές.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιούλ 2022, 14:40

ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 13:39
Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 12:56
ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 12:40

Το αναπνευστικό εντάξει;Από άσθμα εντάξει; Η υπόλοιπη οικογένεια καλά;
ε;

τι ειναι αυτα; υποτιθεμενες παρενεργειες της ενδοδαπεδιας;
Όχι υποτιθέμενες, πραγματικές.
καινουρια ψεκασμενια αυτη; τι σχεση μπορει να εχει το ασθμα με το αν η ζεστα ερχεται απο κατω αντι για απο το πλαι;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 02:00
Phorum.gr user: ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ » 15 Ιούλ 2022, 15:21

Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:40
καινουρια ψεκασμενια αυτη; τι σχεση μπορει να εχει το ασθμα με το αν η ζεστα ερχεται απο κατω αντι για απο το πλαι;
Αφού κατάλαβες σε τι αναφέρομαι και μάλλον το έχεις ακούσει ξανά, γιατί δείχνεις να πέφτεις από τα σύννεφα;
Εάν σου έχει τύχει κάτι από αυτά που σημειώνω, το οποίο απεύχομαι, άλλαξε τρόπο διάχυσης της θερμότητας στο χώρο.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 15 Ιούλ 2022, 15:53

Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:40
ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 13:39
Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 12:56

ε;

τι ειναι αυτα; υποτιθεμενες παρενεργειες της ενδοδαπεδιας;
Όχι υποτιθέμενες, πραγματικές.
καινουρια ψεκασμενια αυτη; τι σχεση μπορει να εχει το ασθμα με το αν η ζεστα ερχεται απο κατω αντι για απο το πλαι;
Από πίσω αν σου έρθει είναι το χειρότερο. :003:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 15 Ιούλ 2022, 16:04

Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:18
seismic έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 21:12
Ασέβαστος έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 18:28


οχι, δεν δουλευει. αμα δουλευε, θα σου ζητουσα να μου φτιαξεις ετσι το σπιτι. εγω και ολος ο πλανητης.
Το μυαλό σας και τα μάτια σας δεν δουλεύουν Έχουν τυφλωθεί από την εξάρτηση.
Και πως θα μου το ζητήσεις με τέτοια προπαγάνδα που τρώω από τους πάντες?
οπως ζητησα, και εφτιαξα, ενδοδαπεδια θερμανση στο σπιτι μου, σε μια εποχη που στην ελλαδα ηταν σχεδον αγνωστη, και ολοι, αναμεσα τους και η μηχανικος μου, μου ελεγαν να μην το κανω.

αλλα ειχε λογικη βαση,δουλευε, και εξακολουθει να δουλευει. σε αντιθεση με την πατεντα σου και τις απατεωνιες του ζωγραφου.

παντα υπαρχουν ανθρωποι που θελουν να δοκιμασουν κατι καινουριο. ακομη και κοροιδα που θα δοκιμασουν κατι που ειναι φανερη απατη.
Για σένα όταν βιδώσεις το τοίχωμα στο έδαφος αυτό θα ανατρέπεται ε σαΐνι?
Όταν εφαρμόσεις δύναμη στην διατομή του τοιχώματος αυτό για εσένα θα κάμπτετε πιο εύκολα ε σαΐνι?
Αν σταματήσεις κάμψη και ανατροπή τοιχώματος για εσένα θα συνεχίσει η παραμόρφωση της κατασκευής ε σαΐνι?
Μπράβο! Και όταν βγάλεις την τάπα από τον πάτο της βάρκας αυτή θα συνεχίσει να πλέει.
Και εγώ δεν ξέρω στατικά, αλλά έχω πτυχίο
Σε λίγο θα μου πεις ότι πηδάς χωρίς πουλί.
Συνέχισε...
Υ.Γ
Εγώ έβαλα ένα θερμαινόμενο μαξιλάρι στον κώλο και ζεσταίνομαι μια χαρά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιούλ 2022, 17:23

ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 15:21
Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:40
καινουρια ψεκασμενια αυτη; τι σχεση μπορει να εχει το ασθμα με το αν η ζεστα ερχεται απο κατω αντι για απο το πλαι;
Αφού κατάλαβες σε τι αναφέρομαι και μάλλον το έχεις ακούσει ξανά, γιατί δείχνεις να πέφτεις από τα σύννεφα;
Εάν σου έχει τύχει κάτι από αυτά που σημειώνω, το οποίο απεύχομαι, άλλαξε τρόπο διάχυσης της θερμότητας στο χώρο.
κι ομως, δεν καταλαβα, πρωτη φορα το ακουω. γκουγκλισα, απο απορια, και ειδα οτι κατι λενε για τη σκονη, οτι με την ενδοδαπεδια ανεβαινει και την ανασαινεις.

ξακαθαρη ψεκασμενια. καταρχην δεν υπαρχει ερευνα που να το πιστοποιει, απο πανεπιστημιο η οτι. επισης, δεν στεκει, λογικα.

κυκλοφορια αερα για θερμανση του χωρου, γινεται περισσοτερο με τα παραδοσιακα σωματα, που μαλιστα ανεβαζουν 60-70 βαθμους, αρα μπορουν να σηκωσουν περισσοτερα σωματιδια απο τους 30 που ανεβαζει η εδ.

με την εδ δεν εχεις χαλια, που συγκεντρωνουν απειρη σκονη, ενω μπορεις και να σφουγγαρισεις.

και τελος, ακομη κι αν εστεκε οτι σηκωνουν τη σκονη, θα την εστελναν στο ταβανι. δεν θα την κρατουσαν να αιωρειται ακριβως στο υψος που χρειαζεται για να την αναπνευσεις.

ειναι η κλασικη περιπτωση, οπου οτι καινουριο κυκλοφορησει, θα βρεθει καποιος ψεκ να πει οτι ειναι κακο, κανει καρκινο, ειναι του σατανα 666 ουυυυ και λοιπα ομορφα χωρις απολυτως καμμια λογικη εξηγηση. οπως οταν βγηκαν τα κινητα, και επρεπε να τα σβηνουμε στο βενζιναδικο μην και εκραγει, μετα μετρουσαμε το σαρ, κλπ.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιούλ 2022, 17:26

seismic έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 16:04

Μπράβο! Και όταν βγάλεις την τάπα από τον πάτο της βάρκας αυτή θα συνεχίσει να πλέει.
ε, ναι. εχει μπαλονια αφου :102::lol::lol:

Και εγώ δεν ξέρω στατικά, αλλά έχω πτυχίο

αφου δεν ξερεις. εχεις κανει ποτε στατικη μελετη κτιριου, να την υπογραψεις και να βγει αδεια;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 02:00
Phorum.gr user: ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ » 15 Ιούλ 2022, 17:52

Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 17:23

κι ομως, δεν καταλαβα, πρωτη φορα το ακουω. γκουγκλισα, απο απορια, και ειδα οτι κατι λενε για τη σκονη, οτι με την ενδοδαπεδια ανεβαινει και την ανασαινεις.

ξακαθαρη ψεκασμενια. καταρχην δεν υπαρχει ερευνα που να το πιστοποιει, απο πανεπιστημιο η οτι. επισης, δεν στεκει, λογικα.

κυκλοφορια αερα για θερμανση του χωρου, γινεται περισσοτερο με τα παραδοσιακα σωματα, που μαλιστα ανεβαζουν 60-70 βαθμους, αρα μπορουν να σηκωσουν περισσοτερα σωματιδια απο τους 30 που ανεβαζει η εδ.

με την εδ δεν εχεις χαλια, που συγκεντρωνουν απειρη σκονη, ενω μπορεις και να σφουγγαρισεις.

και τελος, ακομη κι αν εστεκε οτι σηκωνουν τη σκονη, θα την εστελναν στο ταβανι. δεν θα την κρατουσαν να αιωρειται ακριβως στο υψος που χρειαζεται για να την αναπνευσεις.

ειναι η κλασικη περιπτωση, οπου οτι καινουριο κυκλοφορησει, θα βρεθει καποιος ψεκ να πει οτι ειναι κακο, κανει καρκινο, ειναι του σατανα 666 ουυυυ και λοιπα ομορφα χωρις απολυτως καμμια λογικη εξηγηση. οπως οταν βγηκαν τα κινητα, και επρεπε να τα σβηνουμε στο βενζιναδικο μην και εκραγει, μετα μετρουσαμε το σαρ, κλπ.
Δεν έχω πρόθεση να αλλάξω την άποψη σου.
Ειδικά όταν αυτή στηρίζεται στο γεγονός ότι θεωρείς την ενδοδαπέδια κάτι νέο, ενώ υπάρχει στη Ελλάδα από το 1990.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 15 Ιούλ 2022, 18:07

Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 17:26
seismic έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 16:04

Μπράβο! Και όταν βγάλεις την τάπα από τον πάτο της βάρκας αυτή θα συνεχίσει να πλέει.
ε, ναι. εχει μπαλονια αφου :102::lol::lol:

Και εγώ δεν ξέρω στατικά, αλλά έχω πτυχίο

αφου δεν ξερεις. εχεις κανει ποτε στατικη μελετη κτιριου, να την υπογραψεις και να βγει αδεια;
Δηλαδή όποιος δεν έχει κάνει εγχείριση δεν είναι γιατρός.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πέτρος Ζωγράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Ιούλ 2022, 18:08

ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 17:52
Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 17:23

κι ομως, δεν καταλαβα, πρωτη φορα το ακουω. γκουγκλισα, απο απορια, και ειδα οτι κατι λενε για τη σκονη, οτι με την ενδοδαπεδια ανεβαινει και την ανασαινεις.

ξακαθαρη ψεκασμενια. καταρχην δεν υπαρχει ερευνα που να το πιστοποιει, απο πανεπιστημιο η οτι. επισης, δεν στεκει, λογικα.

κυκλοφορια αερα για θερμανση του χωρου, γινεται περισσοτερο με τα παραδοσιακα σωματα, που μαλιστα ανεβαζουν 60-70 βαθμους, αρα μπορουν να σηκωσουν περισσοτερα σωματιδια απο τους 30 που ανεβαζει η εδ.

με την εδ δεν εχεις χαλια, που συγκεντρωνουν απειρη σκονη, ενω μπορεις και να σφουγγαρισεις.

και τελος, ακομη κι αν εστεκε οτι σηκωνουν τη σκονη, θα την εστελναν στο ταβανι. δεν θα την κρατουσαν να αιωρειται ακριβως στο υψος που χρειαζεται για να την αναπνευσεις.

ειναι η κλασικη περιπτωση, οπου οτι καινουριο κυκλοφορησει, θα βρεθει καποιος ψεκ να πει οτι ειναι κακο, κανει καρκινο, ειναι του σατανα 666 ουυυυ και λοιπα ομορφα χωρις απολυτως καμμια λογικη εξηγηση. οπως οταν βγηκαν τα κινητα, και επρεπε να τα σβηνουμε στο βενζιναδικο μην και εκραγει, μετα μετρουσαμε το σαρ, κλπ.
Δεν έχω πρόθεση να αλλάξω την άποψη σου.
Ειδικά όταν αυτή στηρίζεται στο γεγονός ότι θεωρείς την ενδοδαπέδια κάτι νέο, ενώ υπάρχει στη Ελλάδα από το 1990.
απο τοτε την εχω βαλει. ηταν νεο οταν την εβαλα και απο τοτε κυκλοφορουσαν καποιες πιπες. τωρα θαπρεπε να εχουν παψει και οι φοβικες κοτσανες, εφοσον δεν εχουν παρατηρηθει προβληματα, ουτε καν στο εξωτερικο που υπαρχει απο το 60.

α, και δεν ειναι θεμα προθεσης, ειναι θεμα οτι δεν εχεις λογικα επιχειρηματα. προθεση εχεις, αλλιως δεν θα αρχιζες συζητηση.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών