Το σχέδιο του Μοχάμεντ Μπίν Σαλμάν για την πόλη του μέλλοντος

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Το σχέδιο του Μοχάμεντ Μπίν Σαλμάν για την πόλη του μέλλοντος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 27 Ιούλ 2022, 21:21

taliban έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 15:24
Έχει λεφτά αυτός ή να του στείλω κάνα τάλιρο να πιει ένα καφέ;
Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21217
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Το σχέδιο του Μοχάμεντ Μπίν Σαλμάν για την πόλη του μέλλοντος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 28 Ιούλ 2022, 01:00

Thor έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 19:38
sharp έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 19:31
Εμπεδοκλής έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 19:11


Έλα πες την αλήθεια κάνεις συνεχώς refresh περιμένοντας να σου απαντήσω. Τράβα κάνε κανένα μπάνιο ρε μαλάκα. Δες κανένα κώλο. Κέρνα κανένα ποτό. Μπορεί και να γαμήσεις κιόλας. Δεν είναι δα και κάτι άπιαστο... :g030:
Μην τα λες ούτε για πλάκα αυτά. Με τον κορωνοϊό δυσκολεύτηκε ο κόσμος. Είναι σαν τον πλούσιο που λέει να φάνε παντεσπάνι, λίγο ντροπή...
Ασ'τον να εκτιθεται.
Τον Εμπεδοκλη περιμενα να μου πει,να παω να γαμησω.
Παντρεμενος ανθρωπος ειμαι,δεν χρειαζεται να ψαξω και πολυ.
Εκτος κι αν ψαχνει εκεινος και μου κωλοτριβεται,απλα να ξεκαθαρισω απο τωρα οτι,δεν μου αρεσουν οι αντρες,για να μη χανει αδικα το χρονο του.
Φίλε μου, άμα είσαι παντρεμμένος, θα μού επιτρέψεις να αμφιβάλω λίγο :003:

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7429
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Το σχέδιο του Μοχάμεντ Μπίν Σαλμάν για την πόλη του μέλλοντος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 28 Ιούλ 2022, 01:07

Dwarven Blacksmith έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 19:33
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 19:18
Τα ίδια νεοδημοκρατικα τούβλα που έλεγαν για όσους διαμαρτυροντουσαν για την πειρατεία του ιρανικού πετρέλαιου πως είναι υπέρ του Ιράν γενικως και φαν του Χομεϊνί, τώρα έγιναν πάλι ρεαλ πολιτικ και κάθονται και γλύφουν τους σαουδαραβες με τις εισβολές σε ξένα κράτη και τη διαχρονική βοήθεια σε κάθε φανατική ισλαμική τρομοκρατική ομάδα. Τόσο τελειωμένα μποτάκια είναι. Και φυσικά ο Άρειος πάγος αποφάσισε να γυρίσει το πετρέλαιο στο Ιράν. Ω τι έκπληξις. Αλλά άλλη μια ξεφτίλα στις τόσες καθημερινές. Έχει κάποια σημασία;
Το εκκρεμές πηγαίνει από ηθικολογία σε ρεαλπολιτικ αλλά αυτά είναι προφάσεις, η πραγματική ιδεολογία είναι η πίστη ότι αυτό που λέμε Δύση είναι πρότυπο, είναι ισχυρό, θα μείνει τέτοιο, οπότε θα πρέπει να πάμε με τα νερά του, οι φίλοι του είναι φίλοι μας, οι εχθροί του εχθροί μας κοκ. Μετά η ανάγκη γίνεται φιλοτιμία.
:+1:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Το σχέδιο του Μοχάμεντ Μπίν Σαλμάν για την πόλη του μέλλοντος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Ιούλ 2022, 01:14

Εικόνα
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12191
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Το σχέδιο του Μοχάμεντ Μπίν Σαλμάν για την πόλη του μέλλοντος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 28 Ιούλ 2022, 16:44

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 19:51
Thor έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 19:34
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 19:25

Ξεφτίλα εννοούσα για τα μποτάκια της νουδου που έγιναν πάλι ρόμπα,και είχαν βγάλει όποιον διαφωνούσε, χομεινικο. Οι ίδιοι τώρα που θέλουν να αγιοποίησουν τη σαγιονάρα του σαουδαραβα.
Υπαρχουν εθνικα συμφεροντα και ειναι πανω απο τα πολιτικα παιχνιδια που παιζονται κατα καιρους.
Δες τον Ερντογαν ποσους εχει βρισει χυδαια κατα καιρους και μετα,λες και δεν προηγηθηκε κατι,αγκαλιες και φιλια.
Μπορει να μη συμφωνουμε σε πολλα πραγματα με τη πολιτικη ενος κρατους,αλλα οι συνεργασιες προχωρουν.
Ετσι ειναι η παγκοσμια σκηνη.
Αμα ειναι να λεμε,α,η Γερμανια αιματοκυλησε τον πλανητη δυο φορες,δεν θελουμε να εχουμε παρτιδες μ'αυτους!
Α,οι Βουλγαροι,οι Ιταλοι,οι Κροατες και οι Αλβανοι ηταν στον αξονα,δεν τους θελουμε ουτε αυτους!
Και παει λεγοντας,βαλε οποιον θες στη θεση αυτων που εγραψα.
Ας λένε τότε πως είναι η τάδε πολιτική ή η δεινά βελτιώνει τη γεωπολιτική μας θέση, όχι να το παίζουν ηθικολογοι η ρεαλ πολιτικ οπότε τους καβλωσει. Βέβαια αναγκάστηκαν να ηθικολογησουν για το Ιράν, γιατί η εθελοδουλιαση υπέρ των Αμερικανών με το ιρανικό πετρέλαιο έπιασε κόκκινο, ενώ με το Ιράν διαχρονικά δεν έχουμε κακες σχέσεις, και αντί να πούνε, κάναμε μαλάκια, αρχίσανε τις ηλιθιότητες, γιατί δεν έχουν δικιά τους άποψη, πάρα μόνο κάνουν προπαγάνδα.
Επισης ξέρουν πως οι ΗΠΑ ποντάρουν πολύ στην Τουρκία, και τους καλύπτουν συνεχώς για όσες αθλιότητες κάνουν. Και τώρα που βομβάρδισαν γυναικόπαιδα οι Τούρκοι στο Ιράκ, απέφυγαν να καταδικάσουν, και λέγανε να δούμε τι θα πει η έρευνα, καληνύχτα. Επειδή με την Τουρκία έχουμε πρόβλημα, κι αυτή είναι εντός νάτο,κάτι που είχε δραματικές προεκτάσεις στο παρελθόν, το πράγμα μπλέκει, γι αυτό έχουμε από την πλευρά των δυτικολαγνων διάφορες τραγελαφικες κωλοτούμπες.
Αυτο μπορει να το ισχυριστει κι ενας δεξιος για ολους τους αριστερους και τη σχεση τους με την Ρωσια-Σοβιετικη ενωση.
Εθελοδουλιαση υπερ των Ρωσων μπλα,μπλα,μπλα.
Το θεμα ομως ειναι,που βρισκεται το εθνικο συμφερον μας αυτη τη δεδομενη στιγμη;
Προφανως με τη Δυση και τις ΗΠΑ.
Εφοσον λοιπον ειναι εκει,θα πρεπει να ακολουθουμε και κοινη γραμμη,αλλιως θα γινουμε Τουρκια,χωρις ομως το ειδικο βαρος της,που σημαινει ενα πραγμα,πουτσα ασαλιωτη.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12191
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Το σχέδιο του Μοχάμεντ Μπίν Σαλμάν για την πόλη του μέλλοντος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 28 Ιούλ 2022, 16:47

sharp έγραψε:
28 Ιούλ 2022, 01:00
Thor έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 19:38
sharp έγραψε:
27 Ιούλ 2022, 19:31


Μην τα λες ούτε για πλάκα αυτά. Με τον κορωνοϊό δυσκολεύτηκε ο κόσμος. Είναι σαν τον πλούσιο που λέει να φάνε παντεσπάνι, λίγο ντροπή...
Ασ'τον να εκτιθεται.
Τον Εμπεδοκλη περιμενα να μου πει,να παω να γαμησω.
Παντρεμενος ανθρωπος ειμαι,δεν χρειαζεται να ψαξω και πολυ.
Εκτος κι αν ψαχνει εκεινος και μου κωλοτριβεται,απλα να ξεκαθαρισω απο τωρα οτι,δεν μου αρεσουν οι αντρες,για να μη χανει αδικα το χρονο του.
Φίλε μου, άμα είσαι παντρεμμένος, θα μού επιτρέψεις να αμφιβάλω λίγο :003:
:003:
Δυστυχως δεν μ'αφηνει η γυναικα μου να κοιταω ξενους κωλους.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Volk
Δημοσιεύσεις: 4950
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2021, 18:52

Re: Το σχέδιο του Μοχάμεντ Μπίν Σαλμάν για την πόλη του μέλλοντος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Volk » 28 Ιούλ 2022, 17:01

Whatever the mind can conceive and believe, it can achieve.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Το σχέδιο του Μοχάμεντ Μπίν Σαλμάν για την πόλη του μέλλοντος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Ιούλ 2022, 17:18

Δηλαδή θα είναι 170 χιλιόμετρα μήκος και ... 35 μέτρα πλάτος.
Το μόνο καλό είναι ότι θα ελέγχονται οι διαδηλώσεις του ΚΚΕ. Μία αύρα μπροστά και μία πίσω και θα εγκλωβίζονται τα κουμούνια.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών