ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Αύγ 2022, 17:15

Naida έγραψε:
19 Αύγ 2022, 14:20
SUV έγραψε:
19 Αύγ 2022, 14:18
Και ο δικός μου, πάλι στάζει από κάτω, γαμώ το πώς κολλάνε τους νεροχύτες οι άχρηστοι! :011:
Πφφ άντρες :lol:
αμα ειχατε αντρες σωστους, δε θα εσταζαν οι νεροχυτες.

:roll::a108:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Αύγ 2022, 17:17

Gherschaagk έγραψε:
19 Αύγ 2022, 16:19
Δεν μπορώ να διαβάζω χαζομάρες. Ξέρω αδέρφια που μάλωσαν γιατί η αδερφή είπε στον αδερφό της πως της έκλεψε την οικογενειακή περιουσία και ο αδερφός της είπε πως επί μία δεκαετία ήταν αναγκασμένος να δουλεύει για να μαζέψει για την προίκα της.

Όλοι ρηγμένοι ήταν, ο καθένας από την δική του πλευρά.

Κι αν ρωτήσει κανείς γιατί δεν δούλεψε η ίδια στην οικογενειακή επιχείρηση, η απάντηση είναι πως δεν της το επέτρεψαν γιατί δεν δούλευε καμία άλλη σε αντίστοιχη δουλειά.
οταν το λεω εγω, ειμαι πατριαρχικο γουρουνι
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 19 Αύγ 2022, 17:35

Ασέβαστος έγραψε:
19 Αύγ 2022, 17:17
Gherschaagk έγραψε:
19 Αύγ 2022, 16:19
Δεν μπορώ να διαβάζω χαζομάρες. Ξέρω αδέρφια που μάλωσαν γιατί η αδερφή είπε στον αδερφό της πως της έκλεψε την οικογενειακή περιουσία και ο αδερφός της είπε πως επί μία δεκαετία ήταν αναγκασμένος να δουλεύει για να μαζέψει για την προίκα της.

Όλοι ρηγμένοι ήταν, ο καθένας από την δική του πλευρά.

Κι αν ρωτήσει κανείς γιατί δεν δούλεψε η ίδια στην οικογενειακή επιχείρηση, η απάντηση είναι πως δεν της το επέτρεψαν γιατί δεν δούλευε καμία άλλη σε αντίστοιχη δουλειά.
οταν το λεω εγω, ειμαι πατριαρχικο γουρουνι
Ειλικρινής είσαι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Αύγ 2022, 19:54

Η Νάιδα περιγράφει επακριβώς την κατάσταση στην ελληνική επαρχία πριν από περίπου 40 χρόνια.
Στις μεγαλουπόλεις τα πράγματα είχαν βελτιωθεί κάπως, νωρίτερα.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Αύγ 2022, 20:05

stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 19:54
Η Νάιδα περιγράφει επακριβώς την κατάσταση στην ελληνική επαρχία πριν από περίπου 40 χρόνια.
Στις μεγαλουπόλεις τα πράγματα είχαν βελτιωθεί κάπως, νωρίτερα.
περιγραφει τη μιση κατασταση. τα δεινα που περνουσαν οι γυναικες, και ξεχναει τα δεινα που περνουσαν οι ανδρες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Αύγ 2022, 20:09

Ασέβαστος έγραψε:
19 Αύγ 2022, 20:05
stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 19:54
Η Νάιδα περιγράφει επακριβώς την κατάσταση στην ελληνική επαρχία πριν από περίπου 40 χρόνια.
Στις μεγαλουπόλεις τα πράγματα είχαν βελτιωθεί κάπως, νωρίτερα.
περιγραφει τη μιση κατασταση. τα δεινα που περνουσαν οι γυναικες, και ξεχναει τα δεινα που περνουσαν οι ανδρες.
Δεν ξέρω τι διαβάζεις...

Περιγράφει τον τρόπο με τον οποίο η νύφη παραχωρούνταν μαζί με προίκα στο γαμπρό για να γίνει ο γάμος.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Αύγ 2022, 20:20

stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 20:09
Ασέβαστος έγραψε:
19 Αύγ 2022, 20:05
stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 19:54
Η Νάιδα περιγράφει επακριβώς την κατάσταση στην ελληνική επαρχία πριν από περίπου 40 χρόνια.
Στις μεγαλουπόλεις τα πράγματα είχαν βελτιωθεί κάπως, νωρίτερα.
περιγραφει τη μιση κατασταση. τα δεινα που περνουσαν οι γυναικες, και ξεχναει τα δεινα που περνουσαν οι ανδρες.
Δεν ξέρω τι διαβάζεις...

Περιγράφει τον τρόπο με τον οποίο η νύφη παραχωρούνταν μαζί με προίκα στο γαμπρό για να γίνει ο γάμος.
...και ξεχναει ποιος δουλευε μεροκαματο οικοδομη για να φτιαχτει αυτη η προικα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Αύγ 2022, 20:35

Ασέβαστος έγραψε:
19 Αύγ 2022, 20:20
stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 20:09
Ασέβαστος έγραψε:
19 Αύγ 2022, 20:05


περιγραφει τη μιση κατασταση. τα δεινα που περνουσαν οι γυναικες, και ξεχναει τα δεινα που περνουσαν οι ανδρες.
Δεν ξέρω τι διαβάζεις...

Περιγράφει τον τρόπο με τον οποίο η νύφη παραχωρούνταν μαζί με προίκα στο γαμπρό για να γίνει ο γάμος.
...και ξεχναει ποιος δουλευε μεροκαματο οικοδομη για να φτιαχτει αυτη η προικα.
Και πάλι πιάνεσαι αδιάβαστος, Ασέβαστε.
Εκείνη την εποχή, στην επαρχία, η γυναίκα όχι μόνο δούλευε μέσα στα χωράφια, αλλά γεννούσε την ώρα που δούλευε μέσα στα χωράφια. Πολλές γυναίκες έχαναν τα παιδιά τους ή και τη ζωή τους μέσα στη μόλυνση της λάσπης.

Εσύ, αν σηκώσεις 37,2 πυρετό πέφτεις στο κρεβάτι και παριστάνεις τον Καραγκούνη που ζητά πέναλτι.
Η γυναίκα, τότε, 9 μηνών έγκυος έσερνε το βόδι και ξεχορτάριαζε τον αγρό με την τσάπα.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 20 Αύγ 2022, 08:28

stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 20:35

Και πάλι πιάνεσαι αδιάβαστος, Ασέβαστε.
Εκείνη την εποχή, στην επαρχία, η γυναίκα όχι μόνο δούλευε μέσα στα χωράφια, αλλά γεννούσε την ώρα που δούλευε μέσα στα χωράφια. Πολλές γυναίκες έχαναν τα παιδιά τους ή και τη ζωή τους μέσα στη μόλυνση της λάσπης.

Εσύ, αν σηκώσεις 37,2 πυρετό πέφτεις στο κρεβάτι και παριστάνεις τον Καραγκούνη που ζητά πέναλτι.
Η γυναίκα, τότε, 9 μηνών έγκυος έσερνε το βόδι και ξεχορτάριαζε τον αγρό με την τσάπα.
η καθοταν σπιτι και εφτιαχνε σεμεδακια με το βελονακι, αναλογα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Αύγ 2022, 08:58

Ασέβαστος έγραψε:
19 Αύγ 2022, 17:15
Naida έγραψε:
19 Αύγ 2022, 14:20
SUV έγραψε:
19 Αύγ 2022, 14:18
Και ο δικός μου, πάλι στάζει από κάτω, γαμώ το πώς κολλάνε τους νεροχύτες οι άχρηστοι! :011:
Πφφ άντρες :lol:
αμα ειχατε αντρες σωστους, δε θα εσταζαν οι νεροχυτες.

:roll::a108:
Ένα θα σου πω περί τούτου. Έχω κλάψει από το γέλιο από χθες με την υπόθεση "άντρας εγώ ουγκ θα φτιάξω νεροχύτη ουγκ"
Πήρα εκδίκηση για όλα τα "τι ξέρεις εσύ" "αντε ρε Μήτσο τράβα στην μαμά σου που ξέρεις και από υδραυλικά, ηλεκτ/κα, ενεργειακά,, θερμαντικά, ψυκτικά κτλ κτλ" αηηηηηηηηη.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Αύγ 2022, 09:08

stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 20:35
Ασέβαστος έγραψε:
19 Αύγ 2022, 20:20
stavmanr έγραψε:
19 Αύγ 2022, 20:09


Δεν ξέρω τι διαβάζεις...

Περιγράφει τον τρόπο με τον οποίο η νύφη παραχωρούνταν μαζί με προίκα στο γαμπρό για να γίνει ο γάμος.
...και ξεχναει ποιος δουλευε μεροκαματο οικοδομη για να φτιαχτει αυτη η προικα.
Και πάλι πιάνεσαι αδιάβαστος, Ασέβαστε.
Εκείνη την εποχή, στην επαρχία, η γυναίκα όχι μόνο δούλευε μέσα στα χωράφια, αλλά γεννούσε την ώρα που δούλευε μέσα στα χωράφια. Πολλές γυναίκες έχαναν τα παιδιά τους ή και τη ζωή τους μέσα στη μόλυνση της λάσπης.

Εσύ, αν σηκώσεις 37,2 πυρετό πέφτεις στο κρεβάτι και παριστάνεις τον Καραγκούνη που ζητά πέναλτι.
Η γυναίκα, τότε, 9 μηνών έγκυος έσερνε το βόδι και ξεχορτάριαζε τον αγρό με την τσάπα.
Επίσης φορτώνονταν τα ξύλα οι ίδιες και τα πήγαιναν σπίτι.

Κι ο άντρας κατέβαινε στον Αχελώο και έσπαγε πέτρες για να τις φτιάξει θεμέλια για το σπίτι που θα έχτιζε. Κι ανέβαινε πάνω στο βουνό με τα πρόβατα και αντιμετώπιζε λύκους και αρκούδες για να διαφυλάξει το κοπάδι του.

Και όταν ανέβαιναν από τα χειμαδιά, μέχρι και τα παιδιά κουβαλούσαν, έπαιρναν στις πλάτες, πχ τα μικρά τα αρνάκια που δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν το κοπάδι.

Ξέρω ιστορία για παιδί που ήταν στα μαντριά με τον πατέρα του, και επιστρέφοντας πίσω, από την κακοκαιρία χάθηκε και βρήκε ένα σπίτι περίπου 30 χιλιόμετρα μακριά από το δικό του και ζήτησε καταφύγιο εκεί για την νύχτα.

Η μάνα μου έχει θείο που τον τσίμπησε οχιά στο μικρό δάχτυλο στο χέρι, σε ηλικία 2 χρονών. Μέχρι να καταλάβουν τι συνέβαινε το παιδί είχε μαυρίσει, ήταν σ' έναν παλιό τοίχο, είδαν το πουκάμισο του φιδιού, μέχρι να βρουν γιατρό και να του δώσουν αντίδοτο πέρασε περίπου ένα 24ωρο. Σώθηκε αλλά το δάχτυλο που τον τσίμπησε η οχιά δεν το ξανακούνησε.

Η ζωή ήταν δύσκολη για όλους. Όσο για τα χωράφια που γεννούσαν εκεί οι γυναίκες, εσύ λες για τους κολίγους, που στην ουσία ήταν σκλάβοι και ήταν αναγκασμένοι να δουλεύουν άσχετα τις συνθήκες. Η μία γιαγιά μου, μια χαρά γέννησε στο σπίτι της με μαμή και με τις αδερφές της και την μάνα της. Και η άλλη μου γιαγιά στην κλινική με τον μαιευτήρα της και την μαία της.

Δεν γεννιόταν πριν 40 χρόνια κανένα παιδί στο χωράφι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6763
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 20 Αύγ 2022, 09:18

Naida έγραψε:
20 Αύγ 2022, 08:58
Ασέβαστος έγραψε:
19 Αύγ 2022, 17:15
Naida έγραψε:
19 Αύγ 2022, 14:20


Πφφ άντρες :lol:
αμα ειχατε αντρες σωστους, δε θα εσταζαν οι νεροχυτες.

:roll::a108:
Ένα θα σου πω περί τούτου. Έχω κλάψει από το γέλιο από χθες με την υπόθεση "άντρας εγώ ουγκ θα φτιάξω νεροχύτη ουγκ"
Πήρα εκδίκηση για όλα τα "τι ξέρεις εσύ" "αντε ρε Μήτσο τράβα στην μαμά σου που ξέρεις και από υδραυλικά, ηλεκτ/κα, ενεργειακά,, θερμαντικά, ψυκτικά κτλ κτλ" αηηηηηηηηη.
Από πού και ως πού επειδή είναι άντρας πρέπει να ξέρει απ' όλα αυτά..; Αυτό δεν είναι σεξισμός..;; :p2:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Αύγ 2022, 09:21

Parrot έγραψε:
20 Αύγ 2022, 09:18
Naida έγραψε:
20 Αύγ 2022, 08:58
Ασέβαστος έγραψε:
19 Αύγ 2022, 17:15


αμα ειχατε αντρες σωστους, δε θα εσταζαν οι νεροχυτες.

:roll::a108:
Ένα θα σου πω περί τούτου. Έχω κλάψει από το γέλιο από χθες με την υπόθεση "άντρας εγώ ουγκ θα φτιάξω νεροχύτη ουγκ"
Πήρα εκδίκηση για όλα τα "τι ξέρεις εσύ" "αντε ρε Μήτσο τράβα στην μαμά σου που ξέρεις και από υδραυλικά, ηλεκτ/κα, ενεργειακά,, θερμαντικά, ψυκτικά κτλ κτλ" αηηηηηηηηη.
Από πού και ως πού επειδή είναι άντρας πρέπει να ξέρει απ' όλα αυτά..; Αυτό δεν είναι σεξισμός..;; :p2:
Όχι, σε μένα αναφερόταν με το Μήτσος. Επειδή ακριβώς υποτίθεται είναι αντρικές δουλειές και επειδή εξέφραζα άποψη.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6763
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 20 Αύγ 2022, 09:26

Naida έγραψε:
20 Αύγ 2022, 09:21
Parrot έγραψε:
20 Αύγ 2022, 09:18
Naida έγραψε:
20 Αύγ 2022, 08:58


Ένα θα σου πω περί τούτου. Έχω κλάψει από το γέλιο από χθες με την υπόθεση "άντρας εγώ ουγκ θα φτιάξω νεροχύτη ουγκ"
Πήρα εκδίκηση για όλα τα "τι ξέρεις εσύ" "αντε ρε Μήτσο τράβα στην μαμά σου που ξέρεις και από υδραυλικά, ηλεκτ/κα, ενεργειακά,, θερμαντικά, ψυκτικά κτλ κτλ" αηηηηηηηηη.
Από πού και ως πού επειδή είναι άντρας πρέπει να ξέρει απ' όλα αυτά..; Αυτό δεν είναι σεξισμός..;; :p2:
Όχι, σε μένα αναφερόταν με το Μήτσος. Επειδή ακριβώς υποτίθεται είναι αντρικές δουλειές και επειδή εξέφραζα άποψη.
Αααααα ναι, δεν έχω πιει καφέ ακόμα.. :fp:

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: ΤΙ ΕΊΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΈΣ ΠΡΟΤΙΜΆΤΕ; (προς παντρεμένες γυναίκες)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 01 Σεπ 2022, 16:53

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Αύγ 2022, 16:52
Αγις έγραψε:
18 Αύγ 2022, 16:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Αύγ 2022, 16:11


Εννοείς ότι μόνον οι γυναίκες αποκτούν ακίνητα από κληρονομιά ή ότι όλοι οι άντρες αγοράζουν με τον τίμιο ίδρω τους, σπίτια κι αυτοκίνητα; :lol:
μονον οχι
για σκεψου ποιο ειναι το πιο συνηθισμενο ;
παρε το χρονο σου
Το πιο συνηθισμένο πού; Και σε ποιους; Εξαρτάται από τη νοοτροπία που έχει υιοθετήσει ο κάθε άντρας ή γυναίκα. Αυτοί και αυτές που ταιριάζουν, είναι αυτοί που επιλέγουν σύντροφο και για την ακρίβεια σύζυγο, σύμφωνα με τη νοοτροπία που ήδη έχουν. Σε κάποιες φάσεις λειτουργεί, σε κάποιες φάσεις αρχίζουν τα παράπονα από τη μια ή την άλλη πλευρά, επειδή δεν ήταν ειλικρινείς από την αρχή και πίστευαν ότι θα βάλουν τον άλλον ή την άλλη, στα μέτρα της δικής τους κοστουμιάς.
σε αυτη τη χωρα φροντιζουν την αποκατασταση των καλομαθημενων κ ανικανων για επιβιωση στην συντριπτικη τους πλειοψηφια - με τις δικες τους δυναμεις θυγατερων - τα σερνικα ας κοψουν το λαιμο τους - ειναι αντρες :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών