ψεκ στον αληθινο κοσμο

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 30 Αύγ 2022, 23:25

Πτολεμαίος έγραψε:
30 Αύγ 2022, 22:45
sys3x έγραψε:
30 Αύγ 2022, 21:55
Αγνοούσα ότι υπάρχει αυτή η αργή περιστροφή, ίσα ίσα για να κρύβει το πάτο της, γύρω από τον άξονα της, οκ, είναι σίγουρα διαστημόπλοιο.
Κι άλλοι δορυφόροι στο ηλιακό σύστημα είναι έτσι κλειδωμένοι με τον πλανήτη τους πάντως.

Αν μπορούσε να υπάρχει τεχνητό φεγγάρι στο ηλιακό μας σύστημα πάντως αυτό δεν θα ήταν άλλο από τον πανέμορφο Ιαπετό

[img]https://i.postimg.cc/4yrXWcn4/320p ... .jpg[/img]


[img]https://i.postimg.cc/P5bdMPHh/IMG- ... .jpg[/img]


Αν είσαι παοκτσης να το αγαπήσεις αυτό το φεγγάρι
Το μισό έχει την ανακλαστικοτητα της ασφάλτου και το άλλο μισό του χιονιού.
Θυμήθηκα τη μικρή Ολλανδέζα που στο φόρουμ του ες Παγανού είπε για τους συριζαίους να τους πιάσει "Λύσσα και Ιαπετός"

@Χρυσαυγίτη το ξέρεις ότι σε κάνα δεκαχίλιαρο χρόνια οι άνθρωποι θα βλέπουν κι ένα δεύτερο φεγγάρι κάπου σε μια θέση στον ουρανό; παίζει να το βλέπουν και τη μέρα (το καινούργιο μόνο όχι το παλιό). Αυτό θα κρατήσει για κάνα μήνα όμως :c040:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 31 Αύγ 2022, 12:54

AlienWay έγραψε:
30 Αύγ 2022, 16:16
Πασιφάη έγραψε:
30 Αύγ 2022, 13:01
Αυτού του ''μου είπανε περί λουσιφεράσης και γραφενίου και 5 τζι;''
Και το αδρενοχρώμιο ξέχασες. Που το ρουφάνε τα παιδόφιλα βαμπίρ του συστήματος από τους σβέρκους των νηπίων.
Το έγραψα σε άλλη δημοσίευσή μου παραπάνω. Η ξαδέρφη, έπιασε όλη τη γκάμα της συμφοράς. Άστο.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 31 Αύγ 2022, 13:03

Χαοτικός έγραψε:
30 Αύγ 2022, 14:42
Πασιφάη έγραψε:
30 Αύγ 2022, 14:07
Χαοτικός έγραψε:
30 Αύγ 2022, 13:29


Σου είπα. Όλοι αυτοί που πείθονται από τους νεφελείμ έχουν προδιάθεση να αλλάζουν. θα σε ακούσουν γιατί έχουν την διάθεση να ακούν. Γι αυτό και πιστεύουν αυτά που πιστεύουν. Τα άκουσαν κάπου. Το ότι δεν μπορούν να κρίνουν την ποιότητα αυτών που ακούν δεν έχει πρώτιστη σημασία αλλά δευτερεύουσα. Έχει δηλαδή σημασία αλλά όχι την πρώτη πρώτη. Η πρώτη είναι η διάθεση τους να ανακαλύψουν.[/b]
Τους άλλους τι να τους κάνεις; Πάνε με το ρεύμα και κάνουν τον όχλο. Που ξέρεις τι δέχονται κι αυτοί άκριτα; Όταν βλέπεις την επιθετικότητα κάποιου να ψυλλιάζεσαι.
Στο μπολνταρισμένο. Εγώ προσωπικά όσους γνωρίζω, ΔΕΝ κάνουν βήμα πίσω στις πεποιθήσεις τους και προσπαθούν να με πείσουν με ηλιθιότητες.
Σε πέντε έξι ποστ πιο κάτω θα ρίξω γενικό μπινελίκι και θα σε περιλαμβάνει (Σε ενημερώνω :8) )
Αυτοί δεν πείστηκαν από σένα επίσης. Που ξέρεις ότι δεν τους φαίνονται μαλακίες αυτά που λες εσυ;
Το γεγονός δε, πως δεν έχουν την αντιληπτική ικανότητα να κρίνουν επιστημονικά δεδομένα, μα προτιμούν πομφόλυγες, το θεωρώ πρωτευούσης σημασίας.
:8)

Να σου γαμήσω! :011:
Ρε άνηθο, εσύ μπορείς να κρίνεις επιστημονικά δεδομένα;
Θα το κάνεις σαν τους μαλάκες που ενώ είναι χαϊβάνια επικαλούνται την επιστήμη; "Έχουν γίνει τόσες έρευνες.... Άντε ρε... οι επιστήμονες λένε"
Από μικρή σε μάθανε να σκέφτεσαι με πομφόλυγες. Το ότι οι γονείς του του φέρανε το δώρο του μαλακισμένου και όχι ο παπαροβασίλης είναι κάργα πιο λογικό και ξυρισμένο με όκαμ σένσιτιβ πλας. Άντε να το δεχτούν τα καρακαμένα

(Ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ τώρα: Τι μας λες ρε σαχλαμάρα! Συγκρίνεις τα παιδια με τους ενήλικες στο θέμα οριμοτητας; Είσια σοβαρός; Το ίδιο είναι)

Τον πρόλαβα :003:

Αυτό ακριβώς κάνω ηλίθιε. Αφού αυτό κατάλαβες αυτό κάνω. Συγκρίνω. Πάει τελείωσε!

Δεν περιγράφω μηχανισμούς. Συγκρίνω. Γιατί στο μυαλό σου μόνο σύγκριση μπορεί να είναι οι ενήλικες με τα παιδιά. όχι Ο ´διος μηχανισμός σε φιάγορα στάδια ανάπτυξης και τι πορεία ακολουθείται, πως χωρεί και πως εξελίσσεται τελικά.

(Για Φωστήρα η´ταν αυτά όχι για σένα)

ΔΕΝ είναι το ίδιο σκηνικό με το να συνομιλείς με κάποιον άνθρωπο που έχει τις αμφιβολίες του και σου εκφράζει τους τυχόν προβληματισμούς του. ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΔΙΟ. Σε τέτοια περίπτωση, θα τον ακούσεις, θα κουβεντιάσετε, θα γίνει ρε παιδί μου μια κουβέντα στα πλαίσια του λογικού.
Στα πλαίσια του λογικού ναι. Της κοινής λογικής.
Εγώ αυτό που λες το κάνω χρόνια και νομίζω ότι αυτό γίνεται παντού. ποιος δεν το κάνει;


Ο ψεκασμένος ε; :D
Το ένα από τα δύο είδη ανθρώπου
:102:
Βρε παπαριασμένο κουνέλι, σου εξήγησα πως θα προτιμήσω την επιστήμη σε σχέση με τα εκάστοτε μαλακισμένα που θέτουν χαζεμένες απόψεις. Και όχι. ΔΕΝ έχω βάλει τον κώλο μου στα έδρανα για να γίνω γιατρός- επιστήμων, απλά ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ Κάτι περισσότερο ξέρουν από μένα και σένα.

Σου είπα εγώ ποτέ οτι διαχωρίζω ανθρώπους, γαμώ το φελέκι μου; Δηλαδή την ξαδέρφη μου που τη θεωρώ παπάρω, θα πάψω να την αγαπάω, να της στέκομαι και θα την πετάξω στον κάλαθο;
Ξαναλέω, έχω ηπιότερη αντιμετώπιση σε τέτοια θέματα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 31 Αύγ 2022, 13:09

Πασιφάη έγραψε:
31 Αύγ 2022, 13:03


Βρε παπαριασμένο κουνέλι, σου εξήγησα πως θα προτιμήσω την επιστήμη σε σχέση με τα εκάστοτε μαλακισμένα που θέτουν χαζεμένες απόψεις. Και όχι. ΔΕΝ έχω βάλει τον κώλο μου στα έδρανα για να γίνω γιατρός- επιστήμων, απλά ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ Κάτι περισσότερο ξέρουν από μένα και σένα.

Σου είπα εγώ ποτέ οτι διαχωρίζω ανθρώπους, γαμώ το φελέκι μου; Δηλαδή την ξαδέρφη μου που τη θεωρώ παπάρω, θα πάψω να την αγαπάω, να της στέκομαι και θα την πετάξω στον κάλαθο;
Ξαναλέω, έχω ηπιότερη αντιμετώπιση σε τέτοια θέματα.
:roll:

Τέλος πάντων, το ξέρω. και ναι δεν σου προσάπτω τίποτα. Χρησιμοποιώ σημεία από αυτά που γράφονται και το πάω κάπου γιατί θέλω να πάει το μυαλό των άλλων κάπου.
Σε χρησιμοποίησα :8)
SpoilerShow
Φάε μια σκατούλα τώρα :sal9:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 31 Αύγ 2022, 13:25

Χαοτικός έγραψε:
31 Αύγ 2022, 13:09
Πασιφάη έγραψε:
31 Αύγ 2022, 13:03


Βρε παπαριασμένο κουνέλι, σου εξήγησα πως θα προτιμήσω την επιστήμη σε σχέση με τα εκάστοτε μαλακισμένα που θέτουν χαζεμένες απόψεις. Και όχι. ΔΕΝ έχω βάλει τον κώλο μου στα έδρανα για να γίνω γιατρός- επιστήμων, απλά ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ Κάτι περισσότερο ξέρουν από μένα και σένα.

Σου είπα εγώ ποτέ οτι διαχωρίζω ανθρώπους, γαμώ το φελέκι μου; Δηλαδή την ξαδέρφη μου που τη θεωρώ παπάρω, θα πάψω να την αγαπάω, να της στέκομαι και θα την πετάξω στον κάλαθο;
Ξαναλέω, έχω ηπιότερη αντιμετώπιση σε τέτοια θέματα.
:roll:

Τέλος πάντων, το ξέρω. και ναι δεν σου προσάπτω τίποτα. Χρησιμοποιώ σημεία από αυτά που γράφονται και το πάω κάπου γιατί θέλω να πάει το μυαλό των άλλων κάπου.
Σε χρησιμοποίησα :8)
SpoilerShow
Φάε μια σκατούλα τώρα :sal9:
Ρε μαλέα, το δικό σου το μυαλό πηγαίνει κάπου και πολύ απλά, άλλοι συμφωνούμε, άλλοι όχι. Κατανοώ το βαθύτερο σκεπτικό της κίνησής σου, απλά μερικά πράγματα, είναι πιο ξεκάθαρα. Προφανώς και υπάρχουν επιπτώσεις, προφανώς και υπάρχει μια κατάσταση περιρρέουσα, εξόχως γαμημένη με τις ανθρώπινες σχέσεις, προφανώς και κάποιοι κονομάνε απ'όλο αυτό.
Η αντιμετώπιση προβλημάτων λόγω κόβιντ όμως, είναι πολύ σημαντική. Κι εκεί μπαίνει η διαφωνία μας.

Α..στο σημείο αυτό να πω, ότι κι εγώ νοσηλεύτηκα 4 μέρες. Αν δεν είχα εμβολιαστεί, γύρευε τι θα είχε γίνει.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 31 Αύγ 2022, 14:55

Πασιφάη έγραψε:
31 Αύγ 2022, 13:25
Χαοτικός έγραψε:
31 Αύγ 2022, 13:09
Πασιφάη έγραψε:
31 Αύγ 2022, 13:03


Βρε παπαριασμένο κουνέλι, σου εξήγησα πως θα προτιμήσω την επιστήμη σε σχέση με τα εκάστοτε μαλακισμένα που θέτουν χαζεμένες απόψεις. Και όχι. ΔΕΝ έχω βάλει τον κώλο μου στα έδρανα για να γίνω γιατρός- επιστήμων, απλά ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ Κάτι περισσότερο ξέρουν από μένα και σένα.

Σου είπα εγώ ποτέ οτι διαχωρίζω ανθρώπους, γαμώ το φελέκι μου; Δηλαδή την ξαδέρφη μου που τη θεωρώ παπάρω, θα πάψω να την αγαπάω, να της στέκομαι και θα την πετάξω στον κάλαθο;
Ξαναλέω, έχω ηπιότερη αντιμετώπιση σε τέτοια θέματα.
:roll:

Τέλος πάντων, το ξέρω. και ναι δεν σου προσάπτω τίποτα. Χρησιμοποιώ σημεία από αυτά που γράφονται και το πάω κάπου γιατί θέλω να πάει το μυαλό των άλλων κάπου.
Σε χρησιμοποίησα :8)
SpoilerShow
Φάε μια σκατούλα τώρα :sal9:
Ρε μαλέα, το δικό σου το μυαλό πηγαίνει κάπου και πολύ απλά, άλλοι συμφωνούμε, άλλοι όχι. Κατανοώ το βαθύτερο σκεπτικό της κίνησής σου, απλά μερικά πράγματα, είναι πιο ξεκάθαρα. Προφανώς και υπάρχουν επιπτώσεις, προφανώς και υπάρχει μια κατάσταση περιρρέουσα, εξόχως γαμημένη με τις ανθρώπινες σχέσεις, προφανώς και κάποιοι κονομάνε απ'όλο αυτό.
Η αντιμετώπιση προβλημάτων λόγω κόβιντ όμως, είναι πολύ σημαντική. Κι εκεί μπαίνει η διαφωνία μας.

Α..στο σημείο αυτό να πω, ότι κι εγώ νοσηλεύτηκα 4 μέρες. Αν δεν είχα εμβολιαστεί, γύρευε τι θα είχε γίνει.

Ναι ρε. Υπάρχει πίνακας που δείχνει τι κάνει η απλή γριπούλα και τι κάνει αυτό το γαμίδι. Δεν θα θυμάμαι το νούμερο αλλά ήταν κάπου 800-1000 φορές πιο καταστροφικό.

Δηλαδή τα:

- και η γρίπη σκοτώνει αλλά δεν κάνουν έτσι
- Η ανοσία Της Αγγέλας

κλπ Καταρρίπτονται απλά και μόνο με τη λογική. Όχι μόνο με στοιχεία. μια και έθιξα τον ορθό λόγο και διάφορα, η δήλωση "και η γρίπη σκοτώνει αλλά δεν κάνουν έτσι" είναι ήδη λογικό άλμα :102: (Φτηνή συμπερασματολογία"

Εγώ λέω να μην μοιράζεσαι με το μαλάκα τα όσα έχεις μέσα σου. Όχι ρατσιστικά ότι κάποιοι δεν αξίζουν να τους κάνεις κουβέντα, αλλά... ρατσιστικά. Κάποιοι δεν αξίζουν να τους κάνεις κουβέντα :8)
να σου μιλάει για ψεκ τώρα ο παπάρας που δεν ξέρει πάνω από τρεις λέξεις στη ζωή του;

Δεν λέω να μην τσαντιστείς με κάποιον μαλάκα που λέει ότι να βάλεις αλουμινόχαρτο. δεν αρνούμαι τις αναφορές που έχουν κάνει εδώ στο νήμα, ότι πρόκειται για άτομα κακά, αντικοινωνικά, που μπορεί και να κάνουν κακό, που μπορεί να θέλουν κιόλας να κάνουν το κακό, εγωιστές αυταρχικοί που δεν θέλουν κιόλας να τους διορθώσεις.
Ναι να τους μπινελικιάσεις δίχως αύριο, άμα σε φέρουν σε τέτοια φάση. Δεν τους προστατεύω. Το πόιντ μου δεν είναι αυτό. Το πόιντ είναι:
Μην τα κουβεντιάζεις εδώ. μην τα κουτσομπολεύεις με τρίτους ειδικά όπως είμαστε εδώ πέρα. θα τα πεις με τον άντρα σου για έναν μαλάκα που συνάντησες σήμερα και σου πε αυτά, θα το πεις στην καφετέρια με το φιλικό ζευγάρι, αλλά μην το πεις στα μπουρδέλα τα μέσα. Αυτό
Κάνει κακό σου λέω.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 31 Αύγ 2022, 15:20

Χαοτικός έγραψε:
31 Αύγ 2022, 14:55

Το πόιντ είναι:
Μην τα κουβεντιάζεις εδώ. μην τα κουτσομπολεύεις με τρίτους ειδικά όπως είμαστε εδώ πέρα. θα τα πεις με τον άντρα σου για έναν μαλάκα που συνάντησες σήμερα και σου πε αυτά, θα το πεις στην καφετέρια με το φιλικό ζευγάρι, αλλά μην το πεις στα μπουρδέλα τα μέσα. Αυτό
Κάνει κακό σου λέω.
Σ'ευχαριστώ που με νοιάζεσαι. Υπάρχουν 3-4 άνθρωποι μετρημένοι που έχω εμπιστοσύνη. Κι εσύ είσαι ο ένας.
Το να βγάζω πράγματα στη φόρα δεν είναι απαραίτητα καλό, γιατί υπάρχουν πολλοί μιναροκεφτέδες που θα ''χτυπήσουν''. Αλλά το διαχειρίζομαι. :wink
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών