Αφιερώσεις

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 30 Ιούλ 2023, 19:00

sys3x έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 16:34

Bill Hicks
SpoilerShow
hm: Λοξίας
SpoilerShow
παρακαλώ :wink

Αυτός δεν είναι ο ψυχεδέλειας με τα παραισθησιογόνα-ενθεογόνα?

Θυμήθηκα που διάβαζα το ζαικλόνι στο fridge και τον Καστανέντα που τον παιδευε ο δον Χουάν. Τι ωραία ήταν τότε. Είχα βρει εδώ δύο διαφορετικές ντατουρες και μάζευα τα λουλούδια να τα βάζω δίπλα μου στο μαξιλάρι για να βλέπω πολλά όνειρα...

Ένα τσάι από τέτοιους σπόρους ήθελα να μου σερβίρεις και μετά να μείνεις μαζί μου να με προσέχεις...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Ιούλ 2023, 19:02

user έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 19:00
sys3x έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 16:34

Bill Hicks
SpoilerShow
hm: Λοξίας
SpoilerShow
παρακαλώ :wink

Αυτός δεν είναι ο ψυχεδέλειας με τα παραισθησιογόνα-ενθεογόνα?

Θυμήθηκα που διάβαζα το ζαικλόνι στο fridge και τον Καστανέντα που τον παιδευε ο δον Χουάν. Τι ωραία ήταν τότε. Είχα βρει εδώ δύο διαφορετικές ντατουρες και μάζευα τα λουλούδια να τα βάζω δίπλα μου στο μαξιλάρι για να βλέπω πολλά όνειρα...

Ένα τσάι από τέτοιους σπόρους ήθελα να μου σερβίρεις και μετά να μείνεις μαζί μου να με προσέχεις...
Μακριά από ντάτουρα.
Όταν παίξουν τα μανιταράκια θα σε προσκαλέσω άμα είναι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4805
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 31 Ιούλ 2023, 14:59

sys3x έγραψε:
30 Ιούλ 2023, 16:34

Bill Hicks
SpoilerShow
hm: Λοξίας
SpoilerShow
παρακαλώ :wink
:smt023:g094:

είδα τις πρώτες τρεις ερωτήσεις για τώρα. στην αρχή κάνει ένα φάουλ για την εντροπία καθώς η γη δεν είναι κλειστό σύστημα. βασικά αυτά που λέει (μπορεί να) ισχύουν για την γη, αλλά όχι για το σύμπαν imho.

το έχω οραματιστεί κι εγώ, την ολοένα αυξανόμενη υπερδραστηριότητα στην γη και επιτάχυνση (τής αίσθησης) τού χρόνου, κάπως σαν το global flight animation σε 3D ή την σκηνή που γυρνάει πίσω τον χρόνο ο Superman, ολοένα επιταχυνόμενα να γυρνάμε πάνω στον/γύρω από τον πλανήτη σαν ζουζούνια και σκάει μετεωρίτης, γίνεται ένα πουφφφ κι επιστρέφει η γαλήνη στο σύμπαν... :smt033


luv, alwaysShow
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 31 Ιούλ 2023, 15:54

Ωραίος :smt023
Και ο Δαυίδ ωραίος.
😍😍😍😘
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Αύγ 2023, 16:58

SpoilerShow
Feindflug, εδώ είσαι δικέ μου, τσέκαρε το ολόκληρο αν μπορείς (γω χώνω ακουστικά και ακούω όσο αντέχω την φορά), είναι τρομερά ενδιαφέρον και ο τύπος που παίρνει συνέντευξη και ο οικοδεσπότης, γενικά είναι γαμιστερό το καναλάκι του τύπου.
Τσηρζ.
SpoilerShow
βασικά έχω γαμηθεί στο διάβασμα για αυτά τα θέματά εδώ και κάνα χρόνο και έχω κάνει άλματα και σωματικά και πνευματικά, μου λείπουν κάποιες πληροφορίες όμως όσον αφορά το κομμάτι της εκγύμνασης του σώματος και πιο συγκεκριμένα το κομμάτι του (μη) τραυματισμού, εκεί ίσως να ενοχλήσω εσένα ή/και οποιονδήποτε άλλο έχει γνώσεις επί του θέματος, όχι δεν θα πάω στο γυμναστήριο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 06 Αύγ 2023, 21:17

sys3x έγραψε:
06 Αύγ 2023, 16:58
SpoilerShow
Feindflug, εδώ είσαι δικέ μου, τσέκαρε το ολόκληρο αν μπορείς (γω χώνω ακουστικά και ακούω όσο αντέχω την φορά), είναι τρομερά ενδιαφέρον και ο τύπος που παίρνει συνέντευξη και ο οικοδεσπότης, γενικά είναι γαμιστερό το καναλάκι του τύπου.
Τσηρζ.
SpoilerShow
βασικά έχω γαμηθεί στο διάβασμα για αυτά τα θέματά εδώ και κάνα χρόνο και έχω κάνει άλματα και σωματικά και πνευματικά, μου λείπουν κάποιες πληροφορίες όμως όσον αφορά το κομμάτι της εκγύμνασης του σώματος και πιο συγκεκριμένα το κομμάτι του (μη) τραυματισμού, εκεί ίσως να ενοχλήσω εσένα ή/και οποιονδήποτε άλλο έχει γνώσεις επί του θέματος, όχι δεν θα πάω στο γυμναστήριο.
Χαίρομαι, δικέ μου, για την απόφασή σου να ασχοληθείς με το μόνο πράγμα το οποίο σου ανήκει και είναι δικό σου όσο τίποτε άλλο στον κόσμο, τον Εαυτό σου.

Θα σου δώσω κάποιες συμβουλές, επειδή όπως λες είσαι στα πρώτα βήματα αυτού του ταξιδιού. Μην πέφτεις στην λούμπα του ενός και μοναδικού δόγματος βελτιώσεως, σωματικής, ψυχικής και πνευματικής. Δεν είναι μόνο τα κρύα μπάνια, οι ασκήσεις με αντιστάσεις, η καλλισθενική, τα τάδε συμπληρώματα, το τρέξιμο, η ορειβασία, η θάλασσα, ο διαλογισμός ζεν, τα binaural waves, οι ασκήσεις αναπνοών, το jiu jitsu, η πυγμαχία, η διατροφή με ωμά συκώτια, η διατροφή Paleo, keto, de-tox, vegan και γενικά ότι έχει διαλέξει ο κάθε youtuber/influencer, για να πουλήσει την πραμάτεια του. Τα περισσότερα από αυτά που θα διαβάσεις λειτουργούν, το καθένα σε διαφορετικό βαθμό. Δοκίμασε και υιοθέτησε αυτά που ταιριάζουν στην ζωή και στον χαρακτήρα σου.

Τα μονοπάτια για την ψηλότερη κορυφή του βουνού είναι πολλά. Αρκετές όμως είναι και οι κορυφές του. Εάν φτάσεις να τα τηρείς αυτά που θα διαλέξεις σε ένα 80% της καθημερινότητάς σου, αφήνοντας ένα 20% για να ζείς φυσιολογικά, θα δεις μεγάλη διαφορά.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Αύγ 2023, 21:45

Feindflug έγραψε:
06 Αύγ 2023, 21:17
sys3x έγραψε:
06 Αύγ 2023, 16:58
SpoilerShow
Feindflug, εδώ είσαι δικέ μου, τσέκαρε το ολόκληρο αν μπορείς (γω χώνω ακουστικά και ακούω όσο αντέχω την φορά), είναι τρομερά ενδιαφέρον και ο τύπος που παίρνει συνέντευξη και ο οικοδεσπότης, γενικά είναι γαμιστερό το καναλάκι του τύπου.
Τσηρζ.
SpoilerShow
βασικά έχω γαμηθεί στο διάβασμα για αυτά τα θέματά εδώ και κάνα χρόνο και έχω κάνει άλματα και σωματικά και πνευματικά, μου λείπουν κάποιες πληροφορίες όμως όσον αφορά το κομμάτι της εκγύμνασης του σώματος και πιο συγκεκριμένα το κομμάτι του (μη) τραυματισμού, εκεί ίσως να ενοχλήσω εσένα ή/και οποιονδήποτε άλλο έχει γνώσεις επί του θέματος, όχι δεν θα πάω στο γυμναστήριο.
Χαίρομαι, δικέ μου, για την απόφασή σου να ασχοληθείς με το μόνο πράγμα το οποίο σου ανήκει και είναι δικό σου όσο τίποτε άλλο στον κόσμο, τον Εαυτό σου.

Θα σου δώσω κάποιες συμβουλές, επειδή όπως λες είσαι στα πρώτα βήματα αυτού του ταξιδιού. Μην πέφτεις στην λούμπα του ενός και μοναδικού δόγματος βελτιώσεως, σωματικής, ψυχικής και πνευματικής. Δεν είναι μόνο τα κρύα μπάνια, οι ασκήσεις με αντιστάσεις, η καλλισθενική, τα τάδε συμπληρώματα, το τρέξιμο, η ορειβασία, η θάλασσα, ο διαλογισμός ζεν, τα binaural waves, οι ασκήσεις αναπνοών, το jiu jitsu, η πυγμαχία, η διατροφή με ωμά συκώτια, η διατροφή Paleo, keto, de-tox, vegan και γενικά ότι έχει διαλέξει ο κάθε youtuber/influencer, για να πουλήσει την πραμάτεια του. Τα περισσότερα από αυτά που θα διαβάσεις λειτουργούν, το καθένα σε διαφορετικό βαθμό. Δοκίμασε και υιοθέτησε αυτά που ταιριάζουν στην ζωή και στον χαρακτήρα σου.

Τα μονοπάτια για την ψηλότερη κορυφή του βουνού είναι πολλά. Αρκετές όμως είναι και οι κορυφές του. Εάν φτάσεις να τα τηρείς αυτά που θα διαλέξεις σε ένα 80% της καθημερινότητάς σου, αφήνοντας ένα 20% για να ζείς φυσιολογικά, θα δεις μεγάλη διαφορά.
Έχω ξεκινήσει ήδη δικέ μου και έχω δει τρομερά αποτελέσματα ήδη, στα ίδια συμπεράσματα με αυτά που γράφεις έχω φτάσει ήδη κ εγώ.
Απλά ίσως σε/σας ενοχλήσω με μερικές ερωτησούλες για όποια κενά έχω ήδη ή προκύψουν στο μέλλον.
Ευχαριστώ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Αύγ 2023, 00:32

SpoilerShow
Exodus :003::003::003:
SpoilerShow
αν δεν το έχεις ακούσει ποτές δώσε του "μια ευκαιρία"
SpoilerShow
:wave:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 12 Αύγ 2023, 00:37

SpoilerShow
nowhere αυτό είναι για εσένα, νομίζω ότι σου αρέσουν αυτές οι παλαβομάρες, ίσως να κάνω και λάθος βέβαια αλλά δεν είναι αυτό το θέμα, το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα για την νιάο. Του πούστη όμως, που θα πάει, θα βρω κάτι να την γλύψω κι αυτήνανε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Αύγ 2023, 03:43


Ίσως η μουσική να είναι η "λύση" τελικά.
SpoilerShow
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 27 Αύγ 2023, 13:54

sys3x έγραψε:
27 Αύγ 2023, 03:43
Εικόνα
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Who is The 4th man
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 4465
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 17:44

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Who is The 4th man » 27 Αύγ 2023, 17:04

στην εδώ αυλή των θαυμάτων

"δώσε μου ένα δωμάτιο
Με θέα στο ασανσέρ
τι με τη ρύπανση;
Ο αέρας της πόλης μου κοστίζει.
στείλε μου πμ
του πάθους
όταν δύει ο ήλιος
Θα σε πάω να χορέψεις
στην εικονικη ντίσκο
Και στην εικονική θάλασσα θα σε μάθω
ένα ή δύο βήματα
τρανς φλαμένκο
Και εδώ συνεχίζουμε με την ίδια επιθυμία να ονειρευόμαστε
Φύτευση λουλουδιών σε τεχνητό γρασίδι (αχ-αχ-αχ, ουο-ω-ω, ω-ω)
Γεννώντας κλώνους, εκλιπαρώντας για αγάπη :g030:
Βόλτα του σκύλου από το μπαλκόνι στο σαλόνι
Και εδώ συνεχίζουμε με την ίδια επιθυμία να ονειρευόμαστε
πουλήστε μου ένα εικονικό προφυλακτικό
Με φώτα και λίγη γεύση
Θέλω να κάνει ζουμ

Και εδώ συνεχίζουμε με την ίδια επιθυμία να ονειρευόμαστε
Φύτευση λουλουδιών σε τεχνητό γρασίδι (αχ-αχ-αχ, ουο-ω-ω, ω-ω)
Γεννώντας κλώνους, εκλιπαρώντας για αγάπη :003:
Βόλτα του σκύλου από το μπαλκόνι στο σαλόνι
Και εδώ συνεχίζουμε με την ίδια επιθυμία να ονειρευόμαστε
Και εδώ συνεχίζουμε με την ίδια επιθυμία να ονειρευόμαστε
Φύτευση λουλουδιών σε εικονικό γρασίδι (αχ-αχ-αχ, ουο-ω-ω, ω-ω)
Γεννώντας κλώνους, εκλιπαρώντας για αγάπη :smt005:
Βόλτα του σκύλου από το μπαλκόνι στο σαλόνι
Και εδώ συνεχίζουμε με την ίδια επιθυμία να ονειρευόμαστε"

Αυτομπαναρισμενος επ αόριστον

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13348
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 27 Αύγ 2023, 23:31

Ήθελα να σου αφιερώσω κάτι απο χθες ρε βλαμμένε Χαοτικός .
Τσάκω το λοιπόν.

''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αφιερώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Αύγ 2023, 00:13

Πασιφάη έγραψε:
27 Αύγ 2023, 23:31
Ήθελα να σου αφιερώσω κάτι απο χθες ρε βλαμμένε Χαοτικός .
Τσάκω το λοιπόν.


Εικόνα
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.


Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών