wholesome Ρομα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32651
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: wholesome Ρομα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 01 Οκτ 2022, 08:24

Πτολεμαίος έγραψε:
29 Σεπ 2022, 20:24
Στύγιος έγραψε:
29 Σεπ 2022, 20:21
stergiosbik έγραψε:
29 Σεπ 2022, 19:48


Μπολιτισμος!!!

Κάποτε προ αμνημονεύτων χρόνων ,πήγαινα και έκανα ιδιαίτερο στη Γιάννουλη σε ρομά. Την πρώτη φορά που μπήκα στη βίλλα κι είδα τη χλίδα ,μου έπεσε το σαγώνι. Αντί για 8 ευρώ σημερινά ζήτησα 15 ευρώ την ώρα και μου τα δώσανε. :lol:
Θέλανε να μορφωσουνε τον γύφτο; χαχαχαχαχαχαχαχαχ

Πιο εύκολο είναι να φυσηξω μια καρέκλα, να πάρει ζωή και ν'αρχισει να χορεύει KLF 3am eternal.
δυσκολα θα βρεις πιο ρατσιστη απο μενα οσον αφορα στους σκαρμογυφτους.

ομως, οσο ειναι μικρα, μπορουν να γινουν ανθρωποι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29165
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: wholesome Ρομα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 02 Οκτ 2022, 22:33

Ασέβαστος έγραψε:
01 Οκτ 2022, 08:24
Πτολεμαίος έγραψε:
29 Σεπ 2022, 20:24
Στύγιος έγραψε:
29 Σεπ 2022, 20:21



Κάποτε προ αμνημονεύτων χρόνων ,πήγαινα και έκανα ιδιαίτερο στη Γιάννουλη σε ρομά. Την πρώτη φορά που μπήκα στη βίλλα κι είδα τη χλίδα ,μου έπεσε το σαγώνι. Αντί για 8 ευρώ σημερινά ζήτησα 15 ευρώ την ώρα και μου τα δώσανε. :lol:
Θέλανε να μορφωσουνε τον γύφτο; χαχαχαχαχαχαχαχαχ

Πιο εύκολο είναι να φυσηξω μια καρέκλα, να πάρει ζωή και ν'αρχισει να χορεύει KLF 3am eternal.
δυσκολα θα βρεις πιο ρατσιστη απο μενα οσον αφορα στους σκαρμογυφτους.

ομως, οσο ειναι μικρα, μπορουν να γινουν ανθρωποι.
Ντείρτου ντάσκαλε σε λέω Ντείρτου…

Εικόνα

Είναι το γυφτάκι στο σχολείο και …μια που δεν είναι και τόσο καλός μαθητής στο διάλειμμα βρίσκεται στον πίνακα να ζωγραφίζει μια μύγα.

Την βλέπει ο δάσκαλος όταν επιστρέφει στην τάξη και πιστεύει ότι είναι αληθινή, γι’ αυτό και προσπαθεί να την διώξει με το χάρακα που έχει στο χέρι του.

Την διώχνει μια …εκεί η μύγα, προσπαθεί ξανά…τα ίδια. Όταν λοιπόν κατάλαβε ότι κάτι τρέχει και έχοντας τους μαθητές του από κάτω να έχουν σκάσει στα γέλια, διαπιστώνει ότι είναι ζωγραφιά.

Ρωτάει λοιπόν τους μαθητές του ποιος έκανε αυτή την τέλεια ζωγραφιά;

Εγκώ ντάσκαλο, λέει το γυφτάκι…

Μπράβο αγόρι μου του απαντά γεμάτος υπερηφάνεια ο δάσκαλος, αύριο θα σε παρακαλέσω να πεις στον πατέρα σου να έρθει να μιλήσουμε γιατί αυτό που ζωγράφισες είναι ένα πραγματικό ταλέντο και μπορεί να μην είσαι και ο καλύτερος μαθητής, έχεις όμως ταλέντα που δεν θα πρέπει να τα αφήσουμε να πάνε χαμένα.

Πηγαίνει λοιπόν ο γύφτος την επόμενη ημέρα στο σχολείο και από μακριά φωνάζει στον δάσκαλο…ντίρτο κυρ ντάσκαλε, ντίρτο σε λέω.

Ο δάσκαλος όμως αντί να το δείρει λέει στον γύφτο ότι του αξίζουν συγχαρητήρια και πως ο γιος του έχει ένα πραγματικό ταλέντο και δεν πρέπει να το αφήσουν ανεκμετάλλευτο και πως θα πρέπει να τον βοηθήσουν και όλα αυτά τα ωραία …ξέρετε.

Ο γύφτος όμως συνεχίζει να λέει Ντείρτου ντάσκαλε… Ντείρτου…

-Μα καλά! Εγώ σας λέω ότι το παιδί έχει ένα σπάνιο χάρισμα..

-Βρε ντείρτου που σε λέω. Ντείρτου.

-Μα ακούστε. Εχθές ζωγράφισε μια μύγα στον πίνακα, τόσο τέλεια που την πέρασα για αληθινή.

-Ντείρτο πολύ σε λέω. Ξέρω… Ξέρω.

Τις προάλλες ζωγκράφισε ένα μoυνί στο σόμπα. Παππούς έκαψε γκλώσσα του και εγκώ τσουτσούνα μου. Ντείρτου που σε λέω…!
https://dentinpalevo.com/2019/06/11/nte ... le-se-leo/

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32651
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: wholesome Ρομα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Οκτ 2022, 09:24

The Rebel έγραψε:
02 Οκτ 2022, 22:33
Ασέβαστος έγραψε:
01 Οκτ 2022, 08:24
Πτολεμαίος έγραψε:
29 Σεπ 2022, 20:24


Θέλανε να μορφωσουνε τον γύφτο; χαχαχαχαχαχαχαχαχ

Πιο εύκολο είναι να φυσηξω μια καρέκλα, να πάρει ζωή και ν'αρχισει να χορεύει KLF 3am eternal.
δυσκολα θα βρεις πιο ρατσιστη απο μενα οσον αφορα στους σκαρμογυφτους.

ομως, οσο ειναι μικρα, μπορουν να γινουν ανθρωποι.
Ντείρτου ντάσκαλε σε λέω Ντείρτου…

Εικόνα

Είναι το γυφτάκι στο σχολείο και …μια που δεν είναι και τόσο καλός μαθητής στο διάλειμμα βρίσκεται στον πίνακα να ζωγραφίζει μια μύγα.

Την βλέπει ο δάσκαλος όταν επιστρέφει στην τάξη και πιστεύει ότι είναι αληθινή, γι’ αυτό και προσπαθεί να την διώξει με το χάρακα που έχει στο χέρι του.

Την διώχνει μια …εκεί η μύγα, προσπαθεί ξανά…τα ίδια. Όταν λοιπόν κατάλαβε ότι κάτι τρέχει και έχοντας τους μαθητές του από κάτω να έχουν σκάσει στα γέλια, διαπιστώνει ότι είναι ζωγραφιά.

Ρωτάει λοιπόν τους μαθητές του ποιος έκανε αυτή την τέλεια ζωγραφιά;

Εγκώ ντάσκαλο, λέει το γυφτάκι…

Μπράβο αγόρι μου του απαντά γεμάτος υπερηφάνεια ο δάσκαλος, αύριο θα σε παρακαλέσω να πεις στον πατέρα σου να έρθει να μιλήσουμε γιατί αυτό που ζωγράφισες είναι ένα πραγματικό ταλέντο και μπορεί να μην είσαι και ο καλύτερος μαθητής, έχεις όμως ταλέντα που δεν θα πρέπει να τα αφήσουμε να πάνε χαμένα.

Πηγαίνει λοιπόν ο γύφτος την επόμενη ημέρα στο σχολείο και από μακριά φωνάζει στον δάσκαλο…ντίρτο κυρ ντάσκαλε, ντίρτο σε λέω.

Ο δάσκαλος όμως αντί να το δείρει λέει στον γύφτο ότι του αξίζουν συγχαρητήρια και πως ο γιος του έχει ένα πραγματικό ταλέντο και δεν πρέπει να το αφήσουν ανεκμετάλλευτο και πως θα πρέπει να τον βοηθήσουν και όλα αυτά τα ωραία …ξέρετε.

Ο γύφτος όμως συνεχίζει να λέει Ντείρτου ντάσκαλε… Ντείρτου…

-Μα καλά! Εγώ σας λέω ότι το παιδί έχει ένα σπάνιο χάρισμα..

-Βρε ντείρτου που σε λέω. Ντείρτου.

-Μα ακούστε. Εχθές ζωγράφισε μια μύγα στον πίνακα, τόσο τέλεια που την πέρασα για αληθινή.

-Ντείρτο πολύ σε λέω. Ξέρω… Ξέρω.

Τις προάλλες ζωγκράφισε ένα μoυνί στο σόμπα. Παππούς έκαψε γκλώσσα του και εγκώ τσουτσούνα μου. Ντείρτου που σε λέω…!
https://dentinpalevo.com/2019/06/11/nte ... le-se-leo/

υπαρχει καποιος που να γελα με τετοιο αστειο, η μονο εγω δεν εχω χιουμορ;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13340
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: wholesome Ρομα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 03 Οκτ 2022, 09:53

Gherschaagk έγραψε:
29 Σεπ 2022, 11:47
Αν αύριο μου έλεγαν να μαζέψω 50Κ να δώσω για πρόβλημα υγείας του παιδιού για να γίνει καλά θα έλεγα δεν έχω. Κάτι δεν κάνω σωστά προφανώς.
Προφανώς. Δεν σπρώχνεις ναρκωτικά, δεν κάνεις (κάθε είδους) κλοπές, δεν οργανώνεις μαφίες στα φανάρια, δεν βγάζεις τα παιδιά σου στη ζητιανιά.

κλαίων ως πόστερ
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2022, 06:05
Phorum.gr user: όνομα χρήστη

Re: wholesome Ρομα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κλαίων ως πόστερ » 06 Δεκ 2022, 00:14

Ναύτης έγραψε:
03 Οκτ 2022, 09:53
Gherschaagk έγραψε:
29 Σεπ 2022, 11:47
Αν αύριο μου έλεγαν να μαζέψω 50Κ να δώσω για πρόβλημα υγείας του παιδιού για να γίνει καλά θα έλεγα δεν έχω. Κάτι δεν κάνω σωστά προφανώς.
Προφανώς. Δεν σπρώχνεις ναρκωτικά, δεν κάνεις (κάθε είδους) κλοπές, δεν οργανώνεις μαφίες στα φανάρια, δεν βγάζεις τα παιδιά σου στη ζητιανιά.
Μπα; Σε ενοχλούν όλα αυτά, αλλά σε ενοχλεί και η αστυνομία που έκανε καταδίωξη. Περίεργα μας τα λες κνιτούλη
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Δεκ 2022, 00:54
Αν έχεις 7 φίλους και παραγγείλεις ή φτιάξεις πίτσες, χωρίς να φας κι εσύ, είσαι ο μαλάκας της παρέας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών