Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ναι
38
67%
Όχι
19
33%
ΔΓ/ΔΑ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 57

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9479
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 26 Μαρ 2023, 15:39

Καρολίνα έγραψε:
26 Μαρ 2023, 15:32
Bazoomba έγραψε:
26 Μαρ 2023, 15:29
Καρολίνα έγραψε:
26 Μαρ 2023, 15:13


Α μάλιστα, ευχαριστώ για την πληροφορία.
Θέλετε παρέα στη γυμναστική; Γιατί εγώ θέλω βούρδουλα για να μείνω σταθερή στις καλές συνήθειες (στις κακές δεν έχω πρόβλημα, πάω και κολλάω εύκολα).
Για ολους ισχυει αυτο :lol:
Εσενα το καλοκαιρι σηματοδοτει το τσουρουφλισμα κατω απο τον ηλιο ενω για εμενα την φαση Jeff Cavaliere. :003:
:o:o:o

Tόσο πολύ;

Δεν μου είπες, τελικά θες παρέα στη γυμναστική; Υπόσχομαι να φροντίσω και τις κότες μετά (ως αντάλλαγμα για τη βοήθεια στην στοχοπροσήλωση).
Εαν το υποσχεσαι, θα μας φτιαξω ενα προγραμματακι να πηγαινομε μαζι στο παρκο.


Εικόνα
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 26 Μαρ 2023, 15:41

Bazoomba έγραψε:
26 Μαρ 2023, 15:39
Καρολίνα έγραψε:
26 Μαρ 2023, 15:32
Bazoomba έγραψε:
26 Μαρ 2023, 15:29

Για ολους ισχυει αυτο :lol:
Εσενα το καλοκαιρι σηματοδοτει το τσουρουφλισμα κατω απο τον ηλιο ενω για εμενα την φαση Jeff Cavaliere. :003:
:o:o:o

Tόσο πολύ;

Δεν μου είπες, τελικά θες παρέα στη γυμναστική; Υπόσχομαι να φροντίσω και τις κότες μετά (ως αντάλλαγμα για τη βοήθεια στην στοχοπροσήλωση).
Εαν το υποσχεσαι, θα μας φτιαξω ενα προγραμματακι να πηγαινομε μαζι στο παρκο.


Εικόνα
Το υπόσχομαι (αρκεί να μη με παρατήσεις σε καμιά ερημιά και με ψάχνει η Νικολούλη).

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23694
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 26 Μαρ 2023, 16:29

Bazoomba έγραψε:
26 Μαρ 2023, 15:02
Καρολίνακι και αγαπητε συνμπρατσε, οταν γυμναζομαστε το πρωι χωρις να εχομε βαλει κατι στο στομαχι (εκτος απο νερο) δεν παρεμποδιζουμε την κυκλοφορια της αυξητικης ορμονης. Οταν τρωμε φαγητα με οποιονδηποτε γλυκαιμικο δεικτη , ξεκιναμε να παραγουμε ινσουλινη που ειναι ανταγωνιστικη ορμονη.

Οποτε η πρωινη γυμναστικη εχει περισσοτερα οφελη. Απο εκει κι επειτα ειναι ζητημα συνηθειας.
Μόνο που αυτό δεν ειναι ίδιον του πρωινού (ξυπνηματος), αλλά του ανθρώπινου οργανισμού. Δηλαδή αν δούλευες βραδινός, επεφτες για υπνο 8 το πρωι και ξυπνούσες 4 το μεσημερι, και εκανες ακριβώς αυτα που κανεις και τωρα (νερό και γυμναστική) τα ιδια αποτελεσματα θα ειχες.
Δεν θα επαιρνες λιγοτερη αυξητικη ορμονη επειδη... θα γυμναζόσουν μεσημερι αντι για πρωι με την αυγή.

Εγώ παντως δεν ειμαι καθολου του πρωινού. Όπως δεν μπορω ουτε να χέσω ούτε να πηδήξω με το που ξυπνάω, ετσι ακριβώς δεν μπορω να κανω και γυμναστικη. Χρειάζομαι τουλαχιστον 1-1,5 ωρα για να αρχισει να κυλάει το αίμα σωστά και να μπαινω παλι στους ρυθμους μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 26 Μαρ 2023, 16:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9479
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 26 Μαρ 2023, 16:35

vantono έγραψε:
26 Μαρ 2023, 16:29
Bazoomba έγραψε:
26 Μαρ 2023, 15:02
Καρολίνακι και αγαπητε συνμπρατσε, οταν γυμναζομαστε το πρωι χωρις να εχομε βαλει κατι στο στομαχι (εκτος απο νερο) δεν παρεμποδιζουμε την κυκλοφορια της αυξητικης ορμονης. Οταν τρωμε φαγητα με οποιονδηποτε γλυκαιμικο δεικτη , ξεκιναμε να παραγουμε ινσουλινη που ειναι ανταγωνιστικη ορμονη.

Οποτε η πρωινη γυμναστικη εχει περισσοτερα οφελη. Απο εκει κι επειτα ειναι ζητημα συνηθειας.
Μόνο που αυτό δεν ειναι ίδιον του πρωινού (ξυπνηματος), αλλά του ανθρώπινου οργανισμού. Δηλαδή αν δουλευες βραδινός, επεφτες για υπνο 8 το πρωι και ξυπνούσες 4 το μεσημερι, και εκανες ακριβώς αυτα που κανεις και τωρα (νερό και γυμναστική) τα ιδια αποτελεσματα θα ειχες.
Δεν θα επαιρνες λιγοτερη αυξητικη ορμονη επειδη... θα γυμναζόσουν μεσημερι αντι για πρωι με την αυγή.

Εγώ παντως δεν ειμαι καθολου του πρωινού. Όπως δεν μπορω ουτε να χέσω ούτε να πηδήξω με το που ξυπνάω, ετσι ακριβώς δεν μπορω να κανω και γυμναστικη. Χρειάζομαι τουλαχιστον 1-1,5 ωρα για να αρχισει να κυλάει το αίμα σωστά και να μπαινω παλι στους ρυθμους μου.
Σωστο αυτο, αλλα μιλαμε για νορμαλ ωραρια.

Εγω ειμαι το ακριβως αντιθετο. Ξυπνημα, χεσιμο, γυμναστικη. Ενεργεια για πηδουλο εχω μονο το βραδυ (υπο κανονικες συνθηκες) .
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 26 Μαρ 2023, 16:39

Bazoomba έγραψε:
26 Μαρ 2023, 16:35
vantono έγραψε:
26 Μαρ 2023, 16:29
Bazoomba έγραψε:
26 Μαρ 2023, 15:02
Καρολίνακι και αγαπητε συνμπρατσε, οταν γυμναζομαστε το πρωι χωρις να εχομε βαλει κατι στο στομαχι (εκτος απο νερο) δεν παρεμποδιζουμε την κυκλοφορια της αυξητικης ορμονης. Οταν τρωμε φαγητα με οποιονδηποτε γλυκαιμικο δεικτη , ξεκιναμε να παραγουμε ινσουλινη που ειναι ανταγωνιστικη ορμονη.

Οποτε η πρωινη γυμναστικη εχει περισσοτερα οφελη. Απο εκει κι επειτα ειναι ζητημα συνηθειας.
Μόνο που αυτό δεν ειναι ίδιον του πρωινού (ξυπνηματος), αλλά του ανθρώπινου οργανισμού. Δηλαδή αν δουλευες βραδινός, επεφτες για υπνο 8 το πρωι και ξυπνούσες 4 το μεσημερι, και εκανες ακριβώς αυτα που κανεις και τωρα (νερό και γυμναστική) τα ιδια αποτελεσματα θα ειχες.
Δεν θα επαιρνες λιγοτερη αυξητικη ορμονη επειδη... θα γυμναζόσουν μεσημερι αντι για πρωι με την αυγή.

Εγώ παντως δεν ειμαι καθολου του πρωινού. Όπως δεν μπορω ουτε να χέσω ούτε να πηδήξω με το που ξυπνάω, ετσι ακριβώς δεν μπορω να κανω και γυμναστικη. Χρειάζομαι τουλαχιστον 1-1,5 ωρα για να αρχισει να κυλάει το αίμα σωστά και να μπαινω παλι στους ρυθμους μου.
Σωστο αυτο, αλλα μιλαμε για νορμαλ ωραρια.

Εγω ειμαι το ακριβως αντιθετο. Ξυπνημα, χεσιμο, γυμναστικη. Ενεργεια για πηδουλο εχω μονο το βραδυ (υπο κανονικες συνθηκες) .
Λοιπόν, αγόρια, ποιος θα με βοηθήσει να χτίσω κορμί, ξυπνώντας με αχάραγα; Υπόσχομαι να ανταποδώσω κάνοντας αέρα στον βαντόνο το καλοκαίρι (γιατί βλέπω ότι σε όλες τις φωτος έχει μια μπλούζα για καπέλο) και φροντίζοντας τα ζωντανά του Μπαζούμπα.

Θέλω και αυστηρή παρακολούθηση, να μη με αφήσετε να πάρω ανάσα (με την πολύ αγνή έννοια, δεν υπονοώ τίποτα, απλά βαριέμαι εύκολα και δεν μένω σταθερή στο πρόγραμμα).

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23694
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 26 Μαρ 2023, 19:07

Καρολίνα έγραψε:
26 Μαρ 2023, 16:39
Bazoomba έγραψε:
26 Μαρ 2023, 16:35
vantono έγραψε:
26 Μαρ 2023, 16:29

Μόνο που αυτό δεν ειναι ίδιον του πρωινού (ξυπνηματος), αλλά του ανθρώπινου οργανισμού. Δηλαδή αν δουλευες βραδινός, επεφτες για υπνο 8 το πρωι και ξυπνούσες 4 το μεσημερι, και εκανες ακριβώς αυτα που κανεις και τωρα (νερό και γυμναστική) τα ιδια αποτελεσματα θα ειχες.
Δεν θα επαιρνες λιγοτερη αυξητικη ορμονη επειδη... θα γυμναζόσουν μεσημερι αντι για πρωι με την αυγή.

Εγώ παντως δεν ειμαι καθολου του πρωινού. Όπως δεν μπορω ουτε να χέσω ούτε να πηδήξω με το που ξυπνάω, ετσι ακριβώς δεν μπορω να κανω και γυμναστικη. Χρειάζομαι τουλαχιστον 1-1,5 ωρα για να αρχισει να κυλάει το αίμα σωστά και να μπαινω παλι στους ρυθμους μου.
Σωστο αυτο, αλλα μιλαμε για νορμαλ ωραρια.

Εγω ειμαι το ακριβως αντιθετο. Ξυπνημα, χεσιμο, γυμναστικη. Ενεργεια για πηδουλο εχω μονο το βραδυ (υπο κανονικες συνθηκες) .
Λοιπόν, αγόρια, ποιος θα με βοηθήσει να χτίσω κορμί, ξυπνώντας με αχάραγα; Υπόσχομαι να ανταποδώσω κάνοντας αέρα στον βαντόνο το καλοκαίρι (γιατί βλέπω ότι σε όλες τις φωτος έχει μια μπλούζα για καπέλο) και φροντίζοντας τα ζωντανά του Μπαζούμπα.

Θέλω και αυστηρή παρακολούθηση, να μη με αφήσετε να πάρω ανάσα (με την πολύ αγνή έννοια, δεν υπονοώ τίποτα, απλά βαριέμαι εύκολα και δεν μένω σταθερή στο πρόγραμμα).
Γιατι να μη σε αφησουμε να παρεις ανασα? Φιμωμένη θες να σε εχουμε? :xena:
Οι σωστές ανασες ειναι πολυ σημαντικες για τη γυμναστική, αγαπητή μου. :003:

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29587
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 26 Μαρ 2023, 19:20

Εκτωρ έγραψε:
06 Οκτ 2022, 18:56
Σας κάνει διαφορά;
Εικόνα

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 27 Μαρ 2023, 00:22

vantono έγραψε:
26 Μαρ 2023, 19:07
Καρολίνα έγραψε:
26 Μαρ 2023, 16:39
Bazoomba έγραψε:
26 Μαρ 2023, 16:35

Σωστο αυτο, αλλα μιλαμε για νορμαλ ωραρια.

Εγω ειμαι το ακριβως αντιθετο. Ξυπνημα, χεσιμο, γυμναστικη. Ενεργεια για πηδουλο εχω μονο το βραδυ (υπο κανονικες συνθηκες) .
Λοιπόν, αγόρια, ποιος θα με βοηθήσει να χτίσω κορμί, ξυπνώντας με αχάραγα; Υπόσχομαι να ανταποδώσω κάνοντας αέρα στον βαντόνο το καλοκαίρι (γιατί βλέπω ότι σε όλες τις φωτος έχει μια μπλούζα για καπέλο) και φροντίζοντας τα ζωντανά του Μπαζούμπα.

Θέλω και αυστηρή παρακολούθηση, να μη με αφήσετε να πάρω ανάσα (με την πολύ αγνή έννοια, δεν υπονοώ τίποτα, απλά βαριέμαι εύκολα και δεν μένω σταθερή στο πρόγραμμα).
Γιατι να μη σε αφησουμε να παρεις ανασα? Φιμωμένη θες να σε εχουμε? :xena:
Οι σωστές ανασες ειναι πολυ σημαντικες για τη γυμναστική, αγαπητή μου. :003:
Δεν εννοώ να με φιμώσετε (αν και θα ήταν μια καλή λύση για να μην μιλάω πολύ και ξοδεύω τον χρόνο άσκοπα).

Εννοώ να με ελέγχετε κάθε πρωί και να με τιμωρεί ο Bazoomba με στέρηση δικαιώματος ποσταρίσματος αν δεν γυμναστώ σωστά.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9479
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 27 Μαρ 2023, 00:24

Μεσα.
Ο Βαντονο θα ανεβαζει τραγουδια απο Γιουροβιζιον για τιμωρια.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 27 Μαρ 2023, 00:26

Bazoomba έγραψε:
27 Μαρ 2023, 00:24
Μεσα.
Ο Βαντονο θα ανεβαζει τραγουδια απο Γιουροβιζιον για τιμωρια.
Είπαμε να γυμναστούμε, όχι να με στείλετε αδιάβαστη. Δηλαδή κάπου έλεος. :o

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23694
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 27 Μαρ 2023, 01:52

:smt005:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23694
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 29 Οκτ 2023, 02:37

Σε λίγες ώρες ξεκινάει πάλι η γνωστή παράνοια με τις αλλαγές και τα ρολόγια πίσω και τη μαύρη νύχτα πλάκωσε από τις 4 το μεσημέρι γαμω τα σκαμπό μου μέσα γαμω!!1
ΕΧΟΜΕΝ ΠΑΕΙ ΤΟΥΣ ΧΕΙΜΩΝΑΚΗΔΕΣ ΤΡΙΦΑΣΙΚΟ ΠΙΠΟ-ΚΩΛΙΚΙ ΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΜΗΝΑ ΚΑΙ 30 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΤΑΚΑΛΟΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ, ΝΑ 'ΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΑΘΕΡΗ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΜΑΥΡΗ ΝΥΧΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΑΡΧΟΝΤΑΙ!!!

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23717
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 29 Οκτ 2023, 02:58

vantono έγραψε:
29 Οκτ 2023, 02:37
Σε λίγες ώρες ξεκινάει πάλι η γνωστή παράνοια με τις αλλαγές και τα ρολόγια πίσω και τη μαύρη νύχτα πλάκωσε από τις 4 το μεσημέρι γαμω τα σκαμπό μου μέσα γαμω!!1
ΕΧΟΜΕΝ ΠΑΕΙ ΤΟΥΣ ΧΕΙΜΩΝΑΚΗΔΕΣ ΤΡΙΦΑΣΙΚΟ ΠΙΠΟ-ΚΩΛΙΚΙ ΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΜΗΝΑ ΚΑΙ 30 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΤΑΚΑΛΟΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ, ΝΑ 'ΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΑΘΕΡΗ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΜΑΥΡΗ ΝΥΧΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΑΡΧΟΝΤΑΙ!!!
cmicsfee.gif
cmicsfee.gif (182.31 KiB) Προβλήθηκε 141 φορές
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23430
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 29 Οκτ 2023, 10:41

vantono έγραψε:
29 Οκτ 2023, 02:37
Σε λίγες ώρες ξεκινάει πάλι η γνωστή παράνοια με τις αλλαγές και τα ρολόγια πίσω και τη μαύρη νύχτα πλάκωσε από τις 4 το μεσημέρι γαμω τα σκαμπό μου μέσα γαμω!!1
ΕΧΟΜΕΝ ΠΑΕΙ ΤΟΥΣ ΧΕΙΜΩΝΑΚΗΔΕΣ ΤΡΙΦΑΣΙΚΟ ΠΙΠΟ-ΚΩΛΙΚΙ ΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΜΗΝΑ ΚΑΙ 30 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΤΑΚΑΛΟΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ, ΝΑ 'ΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΑΘΕΡΗ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ ΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΜΑΥΡΗ ΝΥΧΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΑΡΧΟΝΤΑΙ!!!
Γίνε άντρας επιτέλους!!!!
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Να καταργηθεί η αλλαγή της ώρας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 29 Οκτ 2023, 11:00

Καλώ την ΕΕ να σεβαστεί τη λαϊκή επιθυμία και να προχωρήσει ΑΜΕΣΑ στην κατάργηση, στα παπάρια μας αν υπάρχουν αλλά ζητήματα, ας προσλάβουν άλλο κόσμο.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών