"Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27236
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Οκτ 2022, 23:52

vantono έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:47
George_V έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:40
Kαθε μερα παιρνω τουλαχιστον 2 μαιηλ/σμσ/βαιμπερ/οτι να ναι δηθεν απο τράπεζες οτι και καλα απενεργοποιηθηκε η καρτα μου/κλειδωσε ο λογαριασμος μου/δωστε μας τα στοιχεια σας και οτι αλλο κουλο μπορει να φανταστει κανεις.

Ντιλιτ και συνεχιζουμε (στο μεταξυ η καρτα μου δουλευει κανονικα καθως τη χρησιμοποιω σχεδον καθε πρωι για καφε κλπ.).
Εμένα δεν δούλευε, είχε οντως απενεργοποιηθεί. Και την εβλεπα και μεσα απο το ebanking απενεργοποιημενη, χωρις να μου επιτρεπει να την ενεργοποιήσω ξανα.

Μολις ηρθε το μήνυμα (που δεν ειχε τιποτα το υποπτο, ουτε λινκ, ουτε να δωσω κωδικους επαναφορας και τέτοια, και στα πρώτα 6 ψηφία πριν τα χχχχχχ έγραφε οντως τον αριθμο της καρτας μου), πάω και κάνω κατευθείαν μια ράντομ ονλάιν αγορά με αυτη την κάρτα, φαινεται να προχωραει κανονικα (μου στελνουν otp, το παταω κτλ) και μετά μου ερχεται μεηλ απο το συγκεκριμενο κατάστημα για ανσαξέσφουλ συναλλαγή και declined card.
Exω ακουσει περιπτώσεις για υποκλοπη του αριθμου καρτας απο το ιντερνετ.

Υπαρχουν προγράμματα που παγιδευουν (κανονικα) σαιτ με keyloggers οποτε ουσιαστικα εσυ πας να κανεις μια legit αγορα απο την Amazon π.χ. αλλα επειδη εχει παγιδευτει η σελιδα με keylogger οτι πληκτρολογεις στα αντιστοιχα κουτάκια το βλεπει και ο χακερ που το παγιδευσε.


Οποτε εχει τον αριθμο της καρτα, το safety code, το expiry date κτλ.

Προφανως βεβαια το IT καθε μεγαλης εταιρειας σαρωνει καθημερινα τα σαιτ του και βγάζει τετοια παρανομα προγράμματα απο μεσα αλλα μερικοι εχουν προλαβει να την πατησουν.

Για αυτο το λογο οταν αγοράζω οτιδηποτε απο το ιντερνετ βαζω τον αριθμο μιας προπληρωμενης καρτας οποτε και στην περιπτωση που μου κλεψουν τον αριθμο θα παρουν τα @@ μου γιατι θα ειναι κατα 90% αδεια.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7427
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 14 Οκτ 2022, 23:53

Μπορεί κάποιος να υπέκλεψε τα στοιχεία σου και να επιχείρησε να κάνει ονλάιν αγορά, αλλά να πατούσε λάθος τριψήφιο κωδικό. Μία,δύο, τρεις, μπλόκαραν την κάρτα.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28240
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 14 Οκτ 2022, 23:57

George_V έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:52

Exω ακουσει περιπτώσεις για υποκλοπη του αριθμου καρτας απο το ιντερνετ.

Υπαρχουν προγράμματα που παγιδευουν (κανονικα) σαιτ με keyloggers οποτε ουσιαστικα εσυ πας να κανεις μια legit αγορα απο την Amazon π.χ. αλλα επειδη εχει παγιδευτει η σελιδα με keylogger οτι πληκτρολογεις στα αντιστοιχα κουτάκια το βλεπει και ο χακερ που το παγιδευσε.

Γιατι το λενε keylogger και οχι sitelogger;
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 14 Οκτ 2022, 23:58

George_V έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:52
vantono έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:47
George_V έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:40
Kαθε μερα παιρνω τουλαχιστον 2 μαιηλ/σμσ/βαιμπερ/οτι να ναι δηθεν απο τράπεζες οτι και καλα απενεργοποιηθηκε η καρτα μου/κλειδωσε ο λογαριασμος μου/δωστε μας τα στοιχεια σας και οτι αλλο κουλο μπορει να φανταστει κανεις.

Ντιλιτ και συνεχιζουμε (στο μεταξυ η καρτα μου δουλευει κανονικα καθως τη χρησιμοποιω σχεδον καθε πρωι για καφε κλπ.).
Εμένα δεν δούλευε, είχε οντως απενεργοποιηθεί. Και την εβλεπα και μεσα απο το ebanking απενεργοποιημενη, χωρις να μου επιτρεπει να την ενεργοποιήσω ξανα.

Μολις ηρθε το μήνυμα (που δεν ειχε τιποτα το υποπτο, ουτε λινκ, ουτε να δωσω κωδικους επαναφορας και τέτοια, και στα πρώτα 6 ψηφία πριν τα χχχχχχ έγραφε οντως τον αριθμο της καρτας μου), πάω και κάνω κατευθείαν μια ράντομ ονλάιν αγορά με αυτη την κάρτα, φαινεται να προχωραει κανονικα (μου στελνουν otp, το παταω κτλ) και μετά μου ερχεται μεηλ απο το συγκεκριμενο κατάστημα για ανσαξέσφουλ συναλλαγή και declined card.
Exω ακουσει περιπτώσεις για υποκλοπη του αριθμου καρτας απο το ιντερνετ.

Υπαρχουν προγράμματα που παγιδευουν (κανονικα) σαιτ με keyloggers οποτε ουσιαστικα εσυ πας να κανεις μια legit αγορα απο την Amazon π.χ. αλλα επειδη εχει παγιδευτει η σελιδα με keylogger οτι πληκτρολογεις στα αντιστοιχα κουτάκια το βλεπει και ο χακερ που το παγιδευσε.


Οποτε εχει τον αριθμο της καρτα, το safety code, το expiry date κτλ.

Προφανως βεβαια το IT καθε μεγαλης εταιρειας σαρωνει καθημερινα τα σαιτ του και βγάζει τετοια παρανομα προγράμματα απο μεσα αλλα μερικοι εχουν προλαβει να την πατησουν.

Για αυτο το λογο οταν αγοράζω οτιδηποτε απο το ιντερνετ βαζω τον αριθμο μιας προπληρωμενης καρτας οποτε και στην περιπτωση που μου κλεψουν τον αριθμο θα παρουν τα @@ μου γιατι θα ειναι κατα 90% αδεια.
Αυτό ναι, ακούγεται λογικό.
Το μονο που μου φαίνεται περιεργο ειναι οτι ειχα να τη χρησιμοποιήσω ενα 2μηνο αυτη την καρτα, σε ονλάιν αγορές. Χρησιμοποιούσα κυρίως άλλης τράπεζας, τον τελευταιο καιρο. Αν με θυμήθηκαν τωρα να με χακάρουν, ή αν τώρα θυμήθηκε η τράπεζα να μου βαρέσει αλέρτ, τι να πω.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27236
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 15 Οκτ 2022, 00:02

GoBack έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:57
George_V έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:52

Exω ακουσει περιπτώσεις για υποκλοπη του αριθμου καρτας απο το ιντερνετ.

Υπαρχουν προγράμματα που παγιδευουν (κανονικα) σαιτ με keyloggers οποτε ουσιαστικα εσυ πας να κανεις μια legit αγορα απο την Amazon π.χ. αλλα επειδη εχει παγιδευτει η σελιδα με keylogger οτι πληκτρολογεις στα αντιστοιχα κουτάκια το βλεπει και ο χακερ που το παγιδευσε.

Γιατι το λενε keylogger και οχι sitelogger;
Γιατι σου "κολλαει" τα πληκτρα.

Οτι πληκτρολογεις φαινεται και στην οθονη του χακερ.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28240
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 15 Οκτ 2022, 00:03

George_V έγραψε:
15 Οκτ 2022, 00:02
GoBack έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:57
George_V έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:52

Exω ακουσει περιπτώσεις για υποκλοπη του αριθμου καρτας απο το ιντερνετ.

Υπαρχουν προγράμματα που παγιδευουν (κανονικα) σαιτ με keyloggers οποτε ουσιαστικα εσυ πας να κανεις μια legit αγορα απο την Amazon π.χ. αλλα επειδη εχει παγιδευτει η σελιδα με keylogger οτι πληκτρολογεις στα αντιστοιχα κουτάκια το βλεπει και ο χακερ που το παγιδευσε.

Γιατι το λενε keylogger και οχι sitelogger;
Γιατι σου "κολλαει" τα πληκτρα.

Οτι πληκτρολογεις φαινεται και στην οθονη του χακερ.
Μισο,το σαιτ ειναι παγιδευμενο η το πισι σου; :102:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27236
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 15 Οκτ 2022, 00:04

GoBack έγραψε:
15 Οκτ 2022, 00:03
George_V έγραψε:
15 Οκτ 2022, 00:02
GoBack έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:57


Γιατι το λενε keylogger και οχι sitelogger;
Γιατι σου "κολλαει" τα πληκτρα.

Οτι πληκτρολογεις φαινεται και στην οθονη του χακερ.
Μισο,το σαιτ ειναι παγιδευμενο η το πισι σου; :102:
Υποθετω το σαιτ. Η τουλαχιστον ετσι ειχα διαβασει προ καιρου σε ενα αρθρο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21213
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 15 Οκτ 2022, 01:06

George_V έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:52
vantono έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:47
George_V έγραψε:
14 Οκτ 2022, 23:40
Kαθε μερα παιρνω τουλαχιστον 2 μαιηλ/σμσ/βαιμπερ/οτι να ναι δηθεν απο τράπεζες οτι και καλα απενεργοποιηθηκε η καρτα μου/κλειδωσε ο λογαριασμος μου/δωστε μας τα στοιχεια σας και οτι αλλο κουλο μπορει να φανταστει κανεις.

Ντιλιτ και συνεχιζουμε (στο μεταξυ η καρτα μου δουλευει κανονικα καθως τη χρησιμοποιω σχεδον καθε πρωι για καφε κλπ.).
Εμένα δεν δούλευε, είχε οντως απενεργοποιηθεί. Και την εβλεπα και μεσα απο το ebanking απενεργοποιημενη, χωρις να μου επιτρεπει να την ενεργοποιήσω ξανα.

Μολις ηρθε το μήνυμα (που δεν ειχε τιποτα το υποπτο, ουτε λινκ, ουτε να δωσω κωδικους επαναφορας και τέτοια, και στα πρώτα 6 ψηφία πριν τα χχχχχχ έγραφε οντως τον αριθμο της καρτας μου), πάω και κάνω κατευθείαν μια ράντομ ονλάιν αγορά με αυτη την κάρτα, φαινεται να προχωραει κανονικα (μου στελνουν otp, το παταω κτλ) και μετά μου ερχεται μεηλ απο το συγκεκριμενο κατάστημα για ανσαξέσφουλ συναλλαγή και declined card.
Exω ακουσει περιπτώσεις για υποκλοπη του αριθμου καρτας απο το ιντερνετ.

Υπαρχουν προγράμματα που παγιδευουν (κανονικα) σαιτ με keyloggers οποτε ουσιαστικα εσυ πας να κανεις μια legit αγορα απο την Amazon π.χ. αλλα επειδη εχει παγιδευτει η σελιδα με keylogger οτι πληκτρολογεις στα αντιστοιχα κουτάκια το βλεπει και ο χακερ που το παγιδευσε.


Οποτε εχει τον αριθμο της καρτα, το safety code, το expiry date κτλ.

Προφανως βεβαια το IT καθε μεγαλης εταιρειας σαρωνει καθημερινα τα σαιτ του και βγάζει τετοια παρανομα προγράμματα απο μεσα αλλα μερικοι εχουν προλαβει να την πατησουν.

Για αυτο το λογο οταν αγοράζω οτιδηποτε απο το ιντερνετ βαζω τον αριθμο μιας προπληρωμενης καρτας οποτε και στην περιπτωση που μου κλεψουν τον αριθμο θα παρουν τα @@ μου γιατι θα ειναι κατα 90% αδεια.
Αφού είναι keylogger φαντάζομαι ότι με copy paste την γλυτώνεις; :smt017

sharp
Δημοσιεύσεις: 21213
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 15 Οκτ 2022, 01:07

George_V έγραψε:
15 Οκτ 2022, 00:04
GoBack έγραψε:
15 Οκτ 2022, 00:03
George_V έγραψε:
15 Οκτ 2022, 00:02


Γιατι σου "κολλαει" τα πληκτρα.

Οτι πληκτρολογεις φαινεται και στην οθονη του χακερ.
Μισο,το σαιτ ειναι παγιδευμενο η το πισι σου; :102:
Υποθετω το σαιτ. Η τουλαχιστον ετσι ειχα διαβασει προ καιρου σε ενα αρθρο.
Τότε διαβάζει τη σελίδα, όχι τι πληκτρολογείς. Άρα και copy paste δεν σε σώζει

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 16 Οκτ 2022, 09:23

Εμένα μου έρχεται συχνά δήθεν απ' την Alpha στην οποία δεν έχω λογαριασμό. :lol:

Επίσης καλό θα είναι να αλλάζετε τακτικά κωδικούς taxisnet. Ποτέ δεν ξέρεις..

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12189
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 16 Οκτ 2022, 13:40

Μπορει να εχουν υποκλεψει πολλους αριθμους καρτων και να τους πωλουν σε τριτους και αυτοι να κανουν χρηση μετα απο καιρο.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Οκτ 2022, 13:49

Έμαθα ότι το είχε παθει και ένας γνωστός μου πριν κάτι μήνες, και από την τράπεζα του, του είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα έχει πληκτρολογήσει τα στοιχεία της κάρτας του σε κακόβουλο σάιτ η σάιτ που εκείνη την ώρα το έτρεχε κάποιο κακόβουλο λογισμικό και του την ακύρωσαν και αυτουνού.

Και το θέμα είναι ότι και αυτός απ'ότι μου λέει, κάνει αγορές μόνο από επίσημα e-shop μεγάλων και γνωστων καταστηματων και σελίδων. Ούτε αυτός είναι κανένας χθεσινός.

Αρα, καθόλου απίθανο αυτό που έγραψε ο Τζορτζ παραπάνω, για κάτι τύπου sitelogger.

Phill
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2022, 18:22
Phorum.gr user: Strangelovemybeloved69

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Phill » 18 Νοέμ 2022, 18:47

Μου συνέβη ακριβώς το ίδιο σήμερα με Πειραιώς, τους πήρα τηλέφωνο και η απάντηση ήταν ότι διέρρευσαν τα στοιχεία πληρωμής. Το ύποπτο είναι ότι συνέβη αμέσως ένα λεπτό αφού πήρα κάτι να φάω στο διάλειμμα μου στο καφέ δίπλα από την δουλειά οπότε:
Η το POS του καφέ ήταν μολυσμένο με κάτι γιατί είναι ασύρματο και λειτουργεί με το wifi του καταστήματος (aka μεζεδάκι για όσους ξέρουν)
Η το google pay αποφάσισε να μην είναι ασφαλές για κάποιον λόγο αυτούς τους 2 μήνες που το χρησιμοποιώ μέσω NFC.
Οι μόνες αγορές που έγιναν με αυτήν την κάρτα ήταν μέσω Σκρουτζ και box (έχει περάσει 1 μήνας από τότε που πήρα κάτι και από τις 2 πλατφόρμες), και σε οποιοδήποτε άλλο κατάστημα εκτός Σκρουτζ η συναλλαγή έγινε με τραπεζική κατάθεση (ιβαν)
Το NFC κλειστό πέραν των 2 δευτερολέπτων κάθε φορά που πλήρωνα κάτι, ποτέ δεν το άφησα ανοιχτό, τις βλακείες με τα στριμωξιδια στο μετρό με αποτέλεσμα τις περίεργες πληρωμές τις ξέρω. Αξίζει να σημειωθεί ότι έχω και άλλες κάρτες στο google pay, και δεν μου έχουν εμφανίσει κάποια ύποπτη κίνηση κτλ. Ελπίζω να υπάρχει κάποιο ιστορικό κινήσεων, να δω τι έγινε για να το αποφύγω την επόμενη φορά. Για τώρα, ο λογαριασμός παραμένει διαζευτικος.
Ελπίζω να μην είναι καμία βλακεία που κάνουν για να δείξουν ότι και καλά είμαστε η καλύτερη τράπεζα και μπούρδες γιατί μόνο από Πειραιώς γίνονται αυτά τελευταία. Ίσως να είναι κάποια τρύπα στο σύστημα τους όπως και το ωραίο που δεν μπορείς να πληρώσεις ώρες ώρες πουθενά ( όσοι είστε σε καταστήματα ξέρετε). Θα δείξει όταν θα πάω στην τράπεζα. Ελπίζω να έχουν κάποια απάντηση.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: "Υπόνοια υποκλοπής των στοιχείων σας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 18 Νοέμ 2022, 19:55

Phill έγραψε:
18 Νοέμ 2022, 18:47
Μου συνέβη ακριβώς το ίδιο σήμερα με Πειραιώς, τους πήρα τηλέφωνο και η απάντηση ήταν ότι διέρρευσαν τα στοιχεία πληρωμής. Το ύποπτο είναι ότι συνέβη αμέσως ένα λεπτό αφού πήρα κάτι να φάω στο διάλειμμα μου στο καφέ δίπλα από την δουλειά οπότε:
Η το POS του καφέ ήταν μολυσμένο με κάτι γιατί είναι ασύρματο και λειτουργεί με το wifi του καταστήματος (aka μεζεδάκι για όσους ξέρουν)
Η το google pay αποφάσισε να μην είναι ασφαλές για κάποιον λόγο αυτούς τους 2 μήνες που το χρησιμοποιώ μέσω NFC.
Οι μόνες αγορές που έγιναν με αυτήν την κάρτα ήταν μέσω Σκρουτζ και box (έχει περάσει 1 μήνας από τότε που πήρα κάτι και από τις 2 πλατφόρμες), και σε οποιοδήποτε άλλο κατάστημα εκτός Σκρουτζ η συναλλαγή έγινε με τραπεζική κατάθεση (ιβαν)
Το NFC κλειστό πέραν των 2 δευτερολέπτων κάθε φορά που πλήρωνα κάτι, ποτέ δεν το άφησα ανοιχτό, τις βλακείες με τα στριμωξιδια στο μετρό με αποτέλεσμα τις περίεργες πληρωμές τις ξέρω. Αξίζει να σημειωθεί ότι έχω και άλλες κάρτες στο google pay, και δεν μου έχουν εμφανίσει κάποια ύποπτη κίνηση κτλ. Ελπίζω να υπάρχει κάποιο ιστορικό κινήσεων, να δω τι έγινε για να το αποφύγω την επόμενη φορά. Για τώρα, ο λογαριασμός παραμένει διαζευτικος.
Ελπίζω να μην είναι καμία βλακεία που κάνουν για να δείξουν ότι και καλά είμαστε η καλύτερη τράπεζα και μπούρδες γιατί μόνο από Πειραιώς γίνονται αυτά τελευταία. Ίσως να είναι κάποια τρύπα στο σύστημα τους όπως και το ωραίο που δεν μπορείς να πληρώσεις ώρες ώρες πουθενά ( όσοι είστε σε καταστήματα ξέρετε). Θα δείξει όταν θα πάω στην τράπεζα. Ελπίζω να έχουν κάποια απάντηση.
Αυτό μου είχε περάσει κι εμένα απο το μυαλό.
Μήπως εβαλαν μπρος κανενα επιθετικό μάρκετινγκ περί καλύτερης και ασφαλέστερης τράπεζας :lol:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών