Μια ώρα με κάποιον.

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
sharp
Δημοσιεύσεις: 21049
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 02 Δεκ 2022, 23:33

Λοξίας έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:23
Σκαρταδος 4 έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:00
ksk έγραψε:
02 Δεκ 2022, 16:18
Ο Δέλτα ...τα γραπτά του είναι ουράνιο τόξο...έστω κι αν κάνει παρατηρήσεις :P Ψυχούλα...
Ο μόνος που κατάφερε να "κλυδωνίσει" τον Θολό μου...
Γελάει ο κόσμος με τις μαλακίες που γράφει ο δελτα
Ουράνιες παπαριές είναι όχι ουράνιο τόξο
Εσύ ζηλεύεις τα λεφτά μου και την ομορφιά μου μωρή εσχατόγρια...
Εγώ φταίω που δεν άφησα τον Ραμσή τον Α' να σε ρίξει στους κροκόδειλους...
Eσύ είσαι ο Δέλτα που λένε εδώ;

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 03 Δεκ 2022, 00:36

hellegennes έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:14
stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:03
hellegennes έγραψε:
01 Δεκ 2022, 15:09


Ναι, ακόμα την έχουμε. Οι μόνοι χώροι που δεν χρησιμοποιείται η μηχανική του Νεύτωνα είναι σε πολύ μεγάλες ή πολύ μικρές κλίμακες. Σε οτιδήποτε αφορά εφαρμογές στον μεσόκοσμο, δηλαδή τον κόσμο των δικών μας διαστάσεων, η μηχανική του Νεύτωνα είναι η επιστημονική αιχμή. Φυσικά δεν είναι μόνο η μηχανική του Νεύτωνα, αλλά και του Πασκάλ, του Μπερνούλι, του Όιλερ και άλλων "αρχαίων" που χρησιμοποιείται ακόμη και σήμερα.
Δεν σχολίασα αν χρησιμοποιείται η μηχανική του Νεύτωνα, Χελετζένς. Σχολίασα το αν αποτελεί την επιστημονική αιχμή, δηλαδή την τελευταία ισχυρή φυσική θεώρηση του κόσμου. Μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις.
Το ίδιο λέμε. ΕΙΝΑΙ η επιστημονική αιχμή. Καμμιά επιστήμη δεν χρησιμοποιεί σε υπολογισμούς και εφαρμογές επιστημονικές θεωρίες και δεδομένα που είναι παρωχημένα.
Το αντίθετο λέμε. Το γεγονός ότι χρησιμοποιούνται οι εξισώσεις της νευτώνειας φυσικής ως χονδρικές προσεγγίσεις δεν σημαίνει ότι η νευτώνεια φυσική αποτελεί ορθή θεώρηση του κόσμου. Κάπου μπερδεύεις τη μπακάλικη πρακτική με την επιστημονική θεωρία. Και το μπακάλικη δεν μπήκε προσωποποιημένα στην πρόταση. Εννοώ πραγματικά μπακάλικη. Αυτό που κάνει χονδρικές εκτιμήσεις και απλουστευτικές αναλογίες.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 03 Δεκ 2022, 00:39

Πασιφάη έγραψε:
02 Δεκ 2022, 21:57
ksk έγραψε:
02 Δεκ 2022, 16:18

Ο Νανδρος είναι αυθεντικός...ακατέργαστο διαμαντάκι...
Ο Δέλτα ...τα γραπτά του είναι ουράνιο τόξο...έστω κι αν κάνει παρατηρήσεις :P Ψυχούλα...
Ο μόνος που κατάφερε να "κλυδωνίσει" τον Θολό μου...
Και στους δυο μπορείς να στηριχθείς αν χρειαστείς κάτι...
Δεν σας γνωρίζω αλλά είναι σαν να σας γνωριζω :)
Ισχύουν όσα λες.

Για τον Νάνδρο θα πω, οτι σε μια πολύ δύσκολη στιγμή της ζωής μου το 2015, ήταν εκεί και στάθηκε βράχος. Ενω με έπιανε η απελπισία και η μαυρίλα, ( εμένα ρε πούστη μου..), μου ''έριχνε σφαλιάρες'', για να ξαναβρώ τον εαυτό μου.
Στις σφαλιάρες μπορεί να είναι καλός. Στις συζητήσεις ποτέ. Στην περίπτωσή σας κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι. Ένας ήθελε να φάει "σφαλιάρες" κι ο άλλος είναι το μοναδικό που μπορεί να κάνει πετυχημένα σε έναν συνάνθρωπό του. Οπότε κι έδεσε το μείγμα.

Να είμαστε μεταξύ μας ειλικρινείς.
Ουδέποτε έγραψα ότι ο Νάνδρος είναι παλιάνθρωπος. Πάντοτε γράφω ότι είναι ακατάλληλος για διάλογο. Δεν ξέρει από διάλογο ο άνθρωπος.
Αν ισχύει ότι έφαγε τα νιάτα του στην αλμύρα, είναι και λογικό να μην ξέρει από διάλογο και να συμπεριφέρεται ως άξεστος.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 03 Δεκ 2022, 00:42

Σκαρταδος 4 έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:00
ksk έγραψε:
02 Δεκ 2022, 16:18


Ο Δέλτα ...τα γραπτά του είναι ουράνιο τόξο...έστω κι αν κάνει παρατηρήσεις :P Ψυχούλα...
Ο μόνος που κατάφερε να "κλυδωνίσει" τον Θολό μου...
Γελάει ο κόσμος με τις μαλακίες που γράφει ο δελτα
Ουράνιες παπαριές είναι όχι ουράνιο τόξο
Ενίοτε φορά το σοβαρό του ύφος και παλεύει με τους δαίμονές του. Αλλά διακρίνεις ανάμεσα στις λέξεις την πάλη αυτή. Είναι εκείνο το φαινόμενο στο οποίο οι προτάσεις είναι φαινομενικά ήπιες αλλά η δυναμική της σύνταξης κρύβει μία επιθυμία να ξεσπάσει και να λερώσει το μισό ίντερνετ.
Έχει το γούστο του το προφίλ Λοξίας. Και δεν μπορώ να πω ότι το αντιπαθώ.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 03 Δεκ 2022, 00:44

sharp έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:33
Λοξίας έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:23
Σκαρταδος 4 έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:00

Γελάει ο κόσμος με τις μαλακίες που γράφει ο δελτα
Ουράνιες παπαριές είναι όχι ουράνιο τόξο
Εσύ ζηλεύεις τα λεφτά μου και την ομορφιά μου μωρή εσχατόγρια...
Εγώ φταίω που δεν άφησα τον Ραμσή τον Α' να σε ρίξει στους κροκόδειλους...
Eσύ είσαι ο Δέλτα που λένε εδώ;
Γνωστός μπούλι του παλιού. Έχει περάσει γενεές εικοσιτέσσερις κάθε μέλος του φόρουμ εκτός των κολλητών της παρέας.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21049
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 03 Δεκ 2022, 01:02

stavmanr έγραψε:
03 Δεκ 2022, 00:44
sharp έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:33
Λοξίας έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:23

Εσύ ζηλεύεις τα λεφτά μου και την ομορφιά μου μωρή εσχατόγρια...
Εγώ φταίω που δεν άφησα τον Ραμσή τον Α' να σε ρίξει στους κροκόδειλους...
Eσύ είσαι ο Δέλτα που λένε εδώ;
Γνωστός μπούλι του παλιού. Έχει περάσει γενεές εικοσιτέσσερις κάθε μέλος του φόρουμ εκτός των κολλητών της παρέας.
Αμ έχετε και προηγούμενα... παλιομαφιόζοι με τις βεντέτες σας.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 03 Δεκ 2022, 01:06

sharp έγραψε:
03 Δεκ 2022, 01:02
stavmanr έγραψε:
03 Δεκ 2022, 00:44
sharp έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:33


Eσύ είσαι ο Δέλτα που λένε εδώ;
Γνωστός μπούλι του παλιού. Έχει περάσει γενεές εικοσιτέσσερις κάθε μέλος του φόρουμ εκτός των κολλητών της παρέας.
Αμ έχετε και προηγούμενα... παλιομαφιόζοι με τις βεντέτες σας.
:D
Δεν έχω προηγούμενα με κανέναν.

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6315
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 03 Δεκ 2022, 02:28

Αγαπάμε Δέλτα/Λοξία εννοείται. Από τους πιο οξυδερκείς χρήστες του phorum, με συγκροτημένο λόγο, ευρηματική και ακατάπαυστη επιχειρηματολογία και ισχυρό μνημονικό. Από αυτούς που δεν θες να έρθεις σε αντιπαράθεση και ευτυχώς έχουμε παρόμοιες απόψεις σε πολλά θέματα :003: ...αν και θα ήταν ενδιαφέρουσα πρόκληση :lol: Μια ζωή την έχουμε...να μην πάρουμε την εμπειρία ενός debate με τον Δέλτα; :lol:
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13269
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 03 Δεκ 2022, 06:52

stavmanr έγραψε:
03 Δεκ 2022, 00:39
Πασιφάη έγραψε:
02 Δεκ 2022, 21:57
ksk έγραψε:
02 Δεκ 2022, 16:18

Ο Νανδρος είναι αυθεντικός...ακατέργαστο διαμαντάκι...
Ο Δέλτα ...τα γραπτά του είναι ουράνιο τόξο...έστω κι αν κάνει παρατηρήσεις :P Ψυχούλα...
Ο μόνος που κατάφερε να "κλυδωνίσει" τον Θολό μου...
Και στους δυο μπορείς να στηριχθείς αν χρειαστείς κάτι...
Δεν σας γνωρίζω αλλά είναι σαν να σας γνωριζω :)
Ισχύουν όσα λες.

Για τον Νάνδρο θα πω, οτι σε μια πολύ δύσκολη στιγμή της ζωής μου το 2015, ήταν εκεί και στάθηκε βράχος. Ενω με έπιανε η απελπισία και η μαυρίλα, ( εμένα ρε πούστη μου..), μου ''έριχνε σφαλιάρες'', για να ξαναβρώ τον εαυτό μου.
Στις σφαλιάρες μπορεί να είναι καλός. Στις συζητήσεις ποτέ. Στην περίπτωσή σας κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι. Ένας ήθελε να φάει "σφαλιάρες" κι ο άλλος είναι το μοναδικό που μπορεί να κάνει πετυχημένα σε έναν συνάνθρωπό του. Οπότε κι έδεσε το μείγμα.

Να είμαστε μεταξύ μας ειλικρινείς.
Ουδέποτε έγραψα ότι ο Νάνδρος είναι παλιάνθρωπος. Πάντοτε γράφω ότι είναι ακατάλληλος για διάλογο. Δεν ξέρει από διάλογο ο άνθρωπος.
Αν ισχύει ότι έφαγε τα νιάτα του στην αλμύρα, είναι και λογικό να μην ξέρει από διάλογο και να συμπεριφέρεται ως άξεστος.
Καλημέρα. Για το μπολνταρισμένο, σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και που επιβεβαιώνεις ακόμη μια φορά το λόγο για τον οποίο εκτιμώ τον συγκεκριμένο άνθρωπο. Ευτυχώς που δεν είναι σαν εσένα λεβεντάκο μου. Καλή συνέχεια.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 03 Δεκ 2022, 09:06

Πασιφάη έγραψε:
03 Δεκ 2022, 06:52
stavmanr έγραψε:
03 Δεκ 2022, 00:39
Πασιφάη έγραψε:
02 Δεκ 2022, 21:57


Ισχύουν όσα λες.

Για τον Νάνδρο θα πω, οτι σε μια πολύ δύσκολη στιγμή της ζωής μου το 2015, ήταν εκεί και στάθηκε βράχος. Ενω με έπιανε η απελπισία και η μαυρίλα, ( εμένα ρε πούστη μου..), μου ''έριχνε σφαλιάρες'', για να ξαναβρώ τον εαυτό μου.
Στις σφαλιάρες μπορεί να είναι καλός. Στις συζητήσεις ποτέ. Στην περίπτωσή σας κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι. Ένας ήθελε να φάει "σφαλιάρες" κι ο άλλος είναι το μοναδικό που μπορεί να κάνει πετυχημένα σε έναν συνάνθρωπό του. Οπότε κι έδεσε το μείγμα.

Να είμαστε μεταξύ μας ειλικρινείς.
Ουδέποτε έγραψα ότι ο Νάνδρος είναι παλιάνθρωπος. Πάντοτε γράφω ότι είναι ακατάλληλος για διάλογο. Δεν ξέρει από διάλογο ο άνθρωπος.
Αν ισχύει ότι έφαγε τα νιάτα του στην αλμύρα, είναι και λογικό να μην ξέρει από διάλογο και να συμπεριφέρεται ως άξεστος.
Καλημέρα. Για το μπολνταρισμένο, σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και που επιβεβαιώνεις ακόμη μια φορά το λόγο για τον οποίο εκτιμώ τον συγκεκριμένο άνθρωπο. Ευτυχώς που δεν είναι σαν εσένα λεβεντάκο μου. Καλή συνέχεια.
Απλά, να υποσημειώσω ότι το "έψαχνες σφαλιάρες" αποτελεί δική σου θέση. Στο τονίζω παραπάνω. Δικαιολογείς τις "σφαλιάρες" που σου έριχνε κι άρα θεωρείς ότι αυτό ήταν που χρειαζόσουν.
Αφού τα βρήκατε μεταξύ σας, στους δύο τρίτος δεν χωρεί. Και χαίρομαι που τα βρήκατε.

Αλλά το να μου υποστηρίζεις τις συμπεριφορές του Λοξία και τον Νάνδρου στο φόρουμ είναι κάτι που μου δείχνει ότι γράφεις με προκατάληψη κι όχι με καθαρό μυαλό. Μολις λίγα ποστς παραπάνω, ο άλλος άνοιξε τον οχετό και λέρωσε ό,τι κινείται κι ότι δεν κινείται.
Συνεχίζω να εκτιμώ την παρουσία σου στο φόρουμ, και καταλαβαίνω ότι οι προσωπικές σχέσεις έχουν το τίμημα της μεροληψίας.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 03 Δεκ 2022, 09:10

Jimmy81 έγραψε:
03 Δεκ 2022, 02:28
Μια ζωή την έχουμε...να μην πάρουμε την εμπειρία ενός debate με τον Δέλτα; :lol:
Δεν το λες και debate εκτός αν αναφέρεσαι σε debate μπινελικιών.
Το να βρίζεις και να επιτίθεσαι προσβλητικά δεν αποτελεί "αντιπαράθεση σε διάλογο".
Κάπου έχει χαθεί η μπάλα και κάποιοι έχετε μπερδέψει το διάλογο με την κερκίδα φανατικών οπαδών ποδοσφαιρικού αγώνα.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11870
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 03 Δεκ 2022, 10:11

Σταβ, διακρίνω έναν...καμουφλαρισμένο πονόδοντο όταν αναφέρεσαι στον Νάνδρο και τον Δέλτα.

Σκαρταδος 4
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 23 Αύγ 2022, 15:52

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σκαρταδος 4 » 03 Δεκ 2022, 10:33

Jimmy81 έγραψε:
03 Δεκ 2022, 02:28
Αγαπάμε Δέλτα/Λοξία εννοείται. Από τους πιο οξυδερκείς χρήστες του phorum, με συγκροτημένο λόγο, ευρηματική και ακατάπαυστη επιχειρηματολογία και ισχυρό μνημονικό. Από αυτούς που δεν θες να έρθεις σε αντιπαράθεση και ευτυχώς έχουμε παρόμοιες απόψεις σε πολλά θέματα :003: ...
Καλές λουγκρητιες βοργιες είστε και οι δύο

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 03 Δεκ 2022, 12:38

stavmanr έγραψε:
03 Δεκ 2022, 00:44
sharp έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:33
Λοξίας έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:23

Εσύ ζηλεύεις τα λεφτά μου και την ομορφιά μου μωρή εσχατόγρια...
Εγώ φταίω που δεν άφησα τον Ραμσή τον Α' να σε ρίξει στους κροκόδειλους...
Eσύ είσαι ο Δέλτα που λένε εδώ;
Γνωστός μπούλι του παλιού. Έχει περάσει γενεές εικοσιτέσσερις κάθε μέλος του φόρουμ εκτός των κολλητών της παρέας.
Συνεχίζεις να είσαι ένας αισχρός ΨΕΥΤΗΣ. Γνωστή ιδιότητά σου άλλωστε, την οποία και έχω τεκμηριώσει επαρκώς.
Αλλά, επειδή σε τρέφει το φτύσιμο, το οποίο και επδιώκεις σε κάθε ευκαιρία, δεν θα συνεχίσω να σε φτύνω άλλο.
Απλώς θα σε φτύνω όποτε με αναφέρεις για να με κατηγορήσεις στα μουλωχτά (όπως έκανες σε αυτό το νήμα), ΧΩΡΙΣ να μου δίνεις την ευκαιρία να δω τις κατηγορίες.
Ξέρεις ότι μπορείς βέβαια να βάλεις Λοξίας αντί για σκέτο Λοξίας.
Αλλά, σαν Χατζατζάρης που είσαι γιατί να το κάνεις;

Και ΜΗΝ μας παριστάνεις την Παρθενόπη, διότι στο φόρουμ των Πολιτικών Μηχανικών, σε έχουν μεταχειριστεί όπως σου αξίζει
Η τελευταία αναφορά σου αποτελεί παράβαση των Κανόνων Συμμετοχής και σε είχα προειδοποιήσει για 10ημερο αποκλεισμό.
ilias
Πόσα μπαν είχες φάει μέχρι να σταματήσεις να τους παριστάνεις τον εξυπνάκια πανεπιστήμονα;

Άειντε τώρα να κάνεις αυτό που ξέρεις καλύτερα και μην τριφτείς πάλι στην γκλίτσα μου...

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 03 Δεκ 2022, 12:42

Σκαρταδος 4 έγραψε:
03 Δεκ 2022, 10:33
Jimmy81 έγραψε:
03 Δεκ 2022, 02:28
Αγαπάμε Δέλτα/Λοξία εννοείται. Από τους πιο οξυδερκείς χρήστες του phorum, με συγκροτημένο λόγο, ευρηματική και ακατάπαυστη επιχειρηματολογία και ισχυρό μνημονικό. Από αυτούς που δεν θες να έρθεις σε αντιπαράθεση και ευτυχώς έχουμε παρόμοιες απόψεις σε πολλά θέματα :003: ...
Καλές λουγκρητιες βοργιες είστε και οι δύο
Σκάσε μωρή εσχατόγρια...στο τέλος θα σου δώσω κάτι από τα λεφτά μου μη ματιάσεις την εμορφάδα μου.
Φοβάμαι να 'ρθω Θεσσαλονίκη (μου χρωστάς κάτι τσίπουρα), μπας και κιτρινίσεις από την ζήλεια σου... :P

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών