Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 21 Νοέμ 2022, 13:35

Δεν πρέπει να ήταν πολύ πριν το ξημέρωμα, όταν άρχισα να νιώθω μία έντονη υγρή συνθήκη, κάτι σαν όταν βρέχει και εσύ ονειρεύεσαι ότι πρέπει να πας τουαλέτα ή κάτι παρόμοιο. Υπέθεσα, πως αυτό πρέπει να ήταν, δλδ η φυσική μου ανάγκη και σηκώθηκα να πάω προς την τουαλέτα.

Όμως, δεν μπόρεσα να μην παρατηρήσω το φως στην κουζίνα. Πλησιάζοντας με βήματα αίλουρου, χάρη στα σοσόνια μου με σχήμα καρυοθραύστη, αντίκρισα αυτό που φοβόμουν. Είχε σηκωθεί και έπλενε τα πιάτα.

Την πλησίασα και τη ρώτησα Γιατί; Χωρίς να μου απαντήσει έβγαλε ένα λυγμό (κλαψ για όσους διαβάζουν μικυμάους) και έπεσε στην αγκαλιά μου.

Υποτίθεται πως είχαμε αφήσει πίσω μας το στάδιο αυτό της πατριαρχίας. Η προηγούμενη ημέρα ήταν μία ημέρα τέλεια. Πήγαμε στο πάρκο όπου ήπιαμε σαγκρία, ταΐσαμε διάφορα αρσενικά ζώα στον ζωολογικό κήπο, είδαμε ταινία στα μούβιζ και συμμετείχαμε στο παραδοσιακό κάψιμο του Wicker Man (χρησιμοποιούμε body doubles του Νίκολας Κέητζ μέχρι να βρούμε τον κανονικό, ο οποίος όπως έχουμε μάθει έχει μεταμορφωθεί σε γορίλα μην αρκούμενος στο δασύτριχο στήθος του προκειμένου να μην τον ανακαλύψουν οι Άγγελες του Τσάρλι).

Και ενώ όλα αυτά αν μη τι άλλο δείχνουν την ομαλή της μετάβαση σε μία εποχή όπου οι άντρες θα είναι ομπσολέτ, είχαμε πάλι αυτή την οπισθοδρόμηση, του να πλένει κρυφά από εμένα τα πιάτα στην κουζίνα. Καθίσαμε και συζητήσαμε αφού της έφκιασα ένα καρνιβόρο αφέψημα πόιζον άηβυ όπου προσπάθησα να της εξηγήσω γι ακόμη μία φορά τη ρωουλσιανή θεωρία του πέπλου αγνοίας παραπέμποντας σε μεγάλους Έλληνες φιλοσόφους του 21ου αιώνα κ επαναλαμβάνοντας ότι αυτό που φορά κανείς πάνω από τη μέση και μέσα από τα ρούχα δεν είναι οπωσδήποτε κομπινεζόν.

Δεν έδειχνε να καταλαβαίνει υποστηρίζοντας πως η θέση της κουζίνας είναι στη γυναίκα.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25321
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 21 Νοέμ 2022, 13:38

έχεσες παρόλα αυτά;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9519
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 21 Νοέμ 2022, 13:40

:smt005:

Ωραια τα κειμενακια σου φιλε :goodpost:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23616
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Νοέμ 2022, 13:41

neon imposter έγραψε:
21 Νοέμ 2022, 13:35
(κλαψ για όσους διαβάζουν μικυμάους) και έπεσε στην αγκαλιά μου.
Επίσης: "λίγμ!" :003:
neon imposter έγραψε:
21 Νοέμ 2022, 13:35
του Wicker Man (χρησιμοποιούμε body doubles του Νίκολας Κέητζ μέχρι να βρούμε τον κανονικό, ο οποίος όπως έχουμε μάθει έχει μεταμορφωθεί σε γορίλα μην αρκούμενος στο δασύτριχο στήθος του προκειμένου να μην τον ανακαλύψουν οι Άγγελες του Τσάρλι).
Γιατί το κάνετε αυτό στον εαυτό σας και δεν βλέπετε το ορίτζιναλ των 70ς;
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 21 Νοέμ 2022, 13:43

Μόνο ενούρηση

Αυτό των 70s για κάποιο λόγο τα τσοντοκάναλα δεν το δείχνουν - ποιος είναι ο πρωταγωνιστής στο αυθεντικό; αν θυμάμαι καλά είναι ένας ακόμη πιο πιθηκάνθρωπος από τον μεγάλο Νίκολας

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23616
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Νοέμ 2022, 13:44

neon imposter έγραψε:
21 Νοέμ 2022, 13:43
Μόνο ενούρηση

Αυτό των 70s για κάποιο λόγο τα τσοντοκάναλα δεν το δείχνουν - ποιος είναι ο πρωταγωνιστής στο αυθεντικό; αν θυμάμαι καλά είναι ένας ακόμη πιο πιθηκάνθρωπος από τον μεγάλο Νίκολας
Αριστούργημα είναι. Τον ηθοποιο δεν τον θυμάμαι, αλλά έπαιζε εκπληκτικά! :smt023
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 21 Νοέμ 2022, 13:45

Άγνωστος ηθοποιός, ίσως δλδ και να τον θυσίασαν πραγματικά, αλλά βλέπω έπαιζε και η Μπριτ Έκλαντ :g094:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23616
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Νοέμ 2022, 13:56

neon imposter έγραψε:
21 Νοέμ 2022, 13:45
Άγνωστος ηθοποιός, ίσως δλδ και να τον θυσίασαν πραγματικά, αλλά βλέπω έπαιζε και η Μπριτ Έκλαντ :g094:
Από αυτή την άποψη, θα σου αρέσει 1000 φορές περισσότερο από την πατάτα το ριμέικ.
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 21 Νοέμ 2022, 13:58

ο κέητζ είναι ή του ύψους ή του βάθους αλλά μετά το Ληβιν λας βεγκας που κέρδισε το όσκαρ τα έχει κάνει μαντάρα - πιθανολογώ πως βαριέται αφόρητα

το γούικερ μαν με τον κ είναι απλώς συμπαθητικό, το άλλο διάβασα το χαρακτηρίζουν Πολίτη Κέην των Χόρρορ φίλμς

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25321
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 21 Νοέμ 2022, 13:59

Δεν έπαιζε ο Κρίστοφερ Λι στο πρωτότυπο;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 21 Νοέμ 2022, 14:00

Γω στο μέλλον θέλω μια σοβαρή σχέση
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 21 Νοέμ 2022, 14:01

Ναι ο Λη - αυτού τη φωτογραφία είχα στον νου όταν μίλησα για πιθηκάνθρωπο - έχει ατίθαση κώμη δεν μας είχε συνηθίσει σε αυτά με την άψογη μπριγιαντίνη που χρησιμοποιούσε συνήθως

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23616
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Νοέμ 2022, 14:03

Beria έγραψε:
21 Νοέμ 2022, 13:59
Δεν έπαιζε ο Κρίστοφερ Λι στο πρωτότυπο;
Ναι, έκανε τον "κακό". :D
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10401
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 21 Νοέμ 2022, 16:04

neon imposter έγραψε:
21 Νοέμ 2022, 13:35
Δεν πρέπει να ήταν πολύ πριν το ξημέρωμα, όταν άρχισα να νιώθω μία έντονη υγρή συνθήκη, κάτι σαν όταν βρέχει και εσύ ονειρεύεσαι ότι πρέπει να πας τουαλέτα ή κάτι παρόμοιο. Υπέθεσα, πως αυτό πρέπει να ήταν, δλδ η φυσική μου ανάγκη και σηκώθηκα να πάω προς την τουαλέτα.

Όμως, δεν μπόρεσα να μην παρατηρήσω το φως στην κουζίνα. Πλησιάζοντας με βήματα αίλουρου, χάρη στα σοσόνια μου με σχήμα καρυοθραύστη, αντίκρισα αυτό που φοβόμουν. Είχε σηκωθεί και έπλενε τα πιάτα.

Την πλησίασα και τη ρώτησα Γιατί; Χωρίς να μου απαντήσει έβγαλε ένα λυγμό (κλαψ για όσους διαβάζουν μικυμάους) και έπεσε στην αγκαλιά μου.

Υποτίθεται πως είχαμε αφήσει πίσω μας το στάδιο αυτό της πατριαρχίας. Η προηγούμενη ημέρα ήταν μία ημέρα τέλεια. Πήγαμε στο πάρκο όπου ήπιαμε σαγκρία, ταΐσαμε διάφορα αρσενικά ζώα στον ζωολογικό κήπο, είδαμε ταινία στα μούβιζ και συμμετείχαμε στο παραδοσιακό κάψιμο του Wicker Man (χρησιμοποιούμε body doubles του Νίκολας Κέητζ μέχρι να βρούμε τον κανονικό, ο οποίος όπως έχουμε μάθει έχει μεταμορφωθεί σε γορίλα μην αρκούμενος στο δασύτριχο στήθος του προκειμένου να μην τον ανακαλύψουν οι Άγγελες του Τσάρλι).

Και ενώ όλα αυτά αν μη τι άλλο δείχνουν την ομαλή της μετάβαση σε μία εποχή όπου οι άντρες θα είναι ομπσολέτ, είχαμε πάλι αυτή την οπισθοδρόμηση, του να πλένει κρυφά από εμένα τα πιάτα στην κουζίνα. Καθίσαμε και συζητήσαμε αφού της έφκιασα ένα καρνιβόρο αφέψημα πόιζον άηβυ όπου προσπάθησα να της εξηγήσω γι ακόμη μία φορά τη ρωουλσιανή θεωρία του πέπλου αγνοίας παραπέμποντας σε μεγάλους Έλληνες φιλοσόφους του 21ου αιώνα κ επαναλαμβάνοντας ότι αυτό που φορά κανείς πάνω από τη μέση και μέσα από τα ρούχα δεν είναι οπωσδήποτε κομπινεζόν.

Δεν έδειχνε να καταλαβαίνει υποστηρίζοντας πως η θέση της κουζίνας είναι στη γυναίκα.
:smt005::smt005::smt005:
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Ανέστης_35
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: 13 Οκτ 2022, 21:41
Phorum.gr user: Ανέστης_35

Re: Σας έχει τύχει με σχέση σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανέστης_35 » 21 Νοέμ 2022, 19:54

Beria έγραψε:
21 Νοέμ 2022, 13:38
έχεσες παρόλα αυτά;
και αυτός τώρα είναι συντονιστής.....πιάσε το αυγό και κούρευ' το :102:
☆★ (πού θα βρω το άλλο μου μισό;)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών