Πηρα mail απο το FBI

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27082
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 08 Δεκ 2022, 16:25

Εικόνα

Eδω βλεπετε το μαιηλ που πηρα απο το FBI (την εικονα την πηρα απο το reddit μιας και το κειμενο ειναι ιδιο με αυτο που πηρα και βαριομουν να κανω σκρινσοτ του μαιηλ)

Εν ολιγοις μου λενε οτι ο ΟΗΕ μου δινει 4000000 δολλάρια αλλα η προσωπικη γιατρος μου Dr. Verani Bekti (η Ινδη ή Περσιδα θα ειναι αυτη με τετοιο ονομα) με δηλωσε ως πεθαμενο και διεκδικει αυτη τα χρηματα.

Οποτε εχω 48 ωρες να δηλωσω οτι ζω και να παρω τα 4 μυρια. :003: Αλλιως θα τα παρει η γιατρος μου.

Καταλαβαινω οτι υπάρχουν πολλα κοροιδα σε αυτο τον πλανητη που θα εχαβαν ενα τετοιο χοντροκομμενο ψέμμα αλλα πλεον δεν εχει παλιωσει αυτο το κολπο?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 08 Δεκ 2022, 16:32

Από το κωλάδικο στη μιχαλακοπούλου;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23124
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 08 Δεκ 2022, 16:36

Αυτό δεν είναι τίποτα.

Χτυπά το τηλέφωνο, μου μιλάει κάποιος σε άπταιστα αγγλικά "καλησπέρα, είμαστε από τη microsoft, έχουν μπει χάκερς στο pc σας και λαμβάνουμε μηνύματα σφάλματος".

Του λέω "sorry, έχω τηλεδιάσκεψη, πάρε σε καμιά ώρα" (το τηλεφώνημα έλαβε χώρα σε κάποια φάση που είχαν κολλήσει τα πάντα εκτός από την τηλεδιάσκεψη και που όντως πήγαιναν μηνύματα σφάλματος στη microsoft).

Κάναμε διάλειμμα για καφέ, έβαλα το anti-malware να κάνει έναν έλεγχο και διέγραψε καμιά 100ή αρχεία malware. Μετά από 1 ώρα ο τύπος είχε το θράσος να ξανακαλέσει.

"Το έλυσα μόνος μου" του είπα, "F#ck off" και το έκλεισα.

Εννοείται ότι δεν πίστεψα ούτε στιγμή ότι ήταν από τη microsoft.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Δεκ 2022, 16:41

AlienWay έγραψε:
08 Δεκ 2022, 16:36
Του λέω "sorry, έχω τηλεδιάσκεψη, πάρε σε καμιά ώρα" (το τηλεφώνημα έλαβε χώρα σε κάποια φάση που είχαν κολλήσει τα πάντα εκτός από την τηλεδιάσκεψη και που όντως πήγαιναν μηνύματα σφάλματος στη microsoft).
A lot to unpack here αλλά ναι, υπό μια οπτική το chatturbate είναι ένα είδος τηλεδιάσκεψης.

είχαν κολλήσει τα πάντα
είχαν κολλήσει τα πάντα
είχαν κολλήσει τα πάντα
είχαν κολλήσει τα πάντα
είχαν κολλήσει τα πάντα
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Δεκ 2022, 16:41

:vp20::vp20::vp20::vp20:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Δεκ 2022, 16:42

George_V έγραψε:
08 Δεκ 2022, 16:25
Εικόνα

Eδω βλεπετε το μαιηλ που πηρα απο το FBI (την εικονα την πηρα απο το reddit μιας και το κειμενο ειναι ιδιο με αυτο που πηρα και βαριομουν να κανω σκρινσοτ του μαιηλ)

Εν ολιγοις μου λενε οτι ο ΟΗΕ μου δινει 4000000 δολλάρια αλλα η προσωπικη γιατρος μου Dr. Verani Bekti (η Ινδη ή Περσιδα θα ειναι αυτη με τετοιο ονομα) με δηλωσε ως πεθαμενο και διεκδικει αυτη τα χρηματα.

Οποτε εχω 48 ωρες να δηλωσω οτι ζω και να παρω τα 4 μυρια. :003: Αλλιως θα τα παρει η γιατρος μου.

Καταλαβαινω οτι υπάρχουν πολλα κοροιδα σε αυτο τον πλανητη που θα εχαβαν ενα τετοιο χοντροκομμενο ψέμμα αλλα πλεον δεν εχει παλιωσει αυτο το κολπο?
Καθόλου. Όλοι αυτοί στηρίζονται στα πιο ευάλωτα άτομα της κοινωνίας, δηλαδή άτομα με περιορισμένη μόρφωση, διανοητικές ικανότητες (δεν μιλάμε καν για χοντρό πρόβλημα) ή άτομα μεγάλης ηλικίας που είτε δεν ξέρουν από νέες τεχνολογίες και την πατάνε είτε έχουν αρχίσει να χάνουν την ικανότητά τους να σκέφτονται καθαρά (το οποίο είναι σημαντικό, γιατί ακόμα κι αν δεν είσαι υποψιασμένος, αν σκέφτεσαι καθαρά θα ρωτήσεις και κανέναν δικό σου άνθρωπο πρώτα).

Γι' αυτό είναι σιχάματα όλοι αυτοί οι τύποι. Γιατί εκμεταλλεύονται τους πιο αδύναμους της κοινωνίας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23124
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 08 Δεκ 2022, 16:47

Yochanan έγραψε:
08 Δεκ 2022, 16:41
AlienWay έγραψε:
08 Δεκ 2022, 16:36
Του λέω "sorry, έχω τηλεδιάσκεψη, πάρε σε καμιά ώρα" (το τηλεφώνημα έλαβε χώρα σε κάποια φάση που είχαν κολλήσει τα πάντα εκτός από την τηλεδιάσκεψη και που όντως πήγαιναν μηνύματα σφάλματος στη microsoft).
A lot to unpack here αλλά ναι, υπό μια οπτική το chatturbate είναι ένα είδος τηλεδιάσκεψης.

Chatturbate ; Καμία αντίρρηση. :lol:
Yochanan έγραψε:
08 Δεκ 2022, 16:41
είχαν κολλήσει τα πάντα
είχαν κολλήσει τα πάντα
είχαν κολλήσει τα πάντα
είχαν κολλήσει τα πάντα
είχαν κολλήσει τα πάντα
Να πίνεις νερό και να κάνεις γυμναστική. :wink
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5145
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 08 Δεκ 2022, 16:50

Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/dRqr9EMs

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4784
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 08 Δεκ 2022, 16:51

άρπαξα προειδοποίηση είναι το σωστό.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Puma
Δημοσιεύσεις: 925
Εγγραφή: 30 Σεπ 2020, 12:16
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Puma » 08 Δεκ 2022, 16:51

Κυκλοφορεί, επίσης, ένα mail που αναφέρει πως ο παραλήπτης του έχει επιστροφή φόρου.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23124
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 08 Δεκ 2022, 16:53

Στα spam άμα δείτε, θα βρείτε πολλά διαμαντάκια. "Ανεπιθύμητα", ελληνιστί.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12757
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 08 Δεκ 2022, 16:55

Σόρρυ αλλά μπορείς να του απαντήσεις ότι τα 4 εκ μπορεί να τα χώσε στον πάτο του γιατί από του χρόνου θα παίζουμε με πετρέλαια εδώ πέρα.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16311
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 08 Δεκ 2022, 17:10

hellegennes έγραψε:
08 Δεκ 2022, 16:42


Καθόλου. Όλοι αυτοί στηρίζονται στα πιο ευάλωτα άτομα της κοινωνίας, δηλαδή άτομα με περιορισμένη μόρφωση, διανοητικές ικανότητες (δεν μιλάμε καν για χοντρό πρόβλημα) ή άτομα μεγάλης ηλικίας που είτε δεν ξέρουν από νέες τεχνολογίες και την πατάνε είτε έχουν αρχίσει να χάνουν την ικανότητά τους να σκέφτονται καθαρά (το οποίο είναι σημαντικό, γιατί ακόμα κι αν δεν είσαι υποψιασμένος, αν σκέφτεσαι καθαρά θα ρωτήσεις και κανέναν δικό σου άνθρωπο πρώτα).

Γι' αυτό είναι σιχάματα όλοι αυτοί οι τύποι. Γιατί εκμεταλλεύονται τους πιο αδύναμους της κοινωνίας.
:smt023:smt023 ακριβως ετσι φιλε
για αυτο εχουν και πολλα κακο φορματι και ορθογραφικα φουλ
για να ξερουν οτι αυτοι που θα τους απαντησουν ειναι τοσο ευαλωτοι που το πηραν αυτο στα σοβαρα
με μεσου ορου αθρωπους δε θελουν να χανουν το χρονο τους για αυτο εχουν αυτη τη διαχωριστικη μεθοδο
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8860
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 08 Δεκ 2022, 17:16

George_V έγραψε:
08 Δεκ 2022, 16:25
Εικόνα

Eδω βλεπετε το μαιηλ που πηρα απο το FBI (την εικονα την πηρα απο το reddit μιας και το κειμενο ειναι ιδιο με αυτο που πηρα και βαριομουν να κανω σκρινσοτ του μαιηλ)

Εν ολιγοις μου λενε οτι ο ΟΗΕ μου δινει 4000000 δολλάρια αλλα η προσωπικη γιατρος μου Dr. Verani Bekti (η Ινδη ή Περσιδα θα ειναι αυτη με τετοιο ονομα) με δηλωσε ως πεθαμενο και διεκδικει αυτη τα χρηματα.

Οποτε εχω 48 ωρες να δηλωσω οτι ζω και να παρω τα 4 μυρια. :003: Αλλιως θα τα παρει η γιατρος μου.

Καταλαβαινω οτι υπάρχουν πολλα κοροιδα σε αυτο τον πλανητη που θα εχαβαν ενα τετοιο χοντροκομμενο ψέμμα αλλα πλεον δεν εχει παλιωσει αυτο το κολπο?
Ο τύπος που στο έστειλε είναι συνεννοημένος με την Ινδή για να σου φάνε τα λεφτά. Φαίνεται ψεύτικο το γράμμα, δεν απαντάς εσύ και αυτός είναι καλυμένος ότι σε ειδοποίησε. Μη μασάς.
Z

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Πηρα mail απο το FBI

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 08 Δεκ 2022, 17:21

George_V έγραψε:
08 Δεκ 2022, 16:25
Εικόνα

Eδω βλεπετε το μαιηλ που πηρα απο το FBI (την εικονα την πηρα απο το reddit μιας και το κειμενο ειναι ιδιο με αυτο που πηρα και βαριομουν να κανω σκρινσοτ του μαιηλ)

Εν ολιγοις μου λενε οτι ο ΟΗΕ μου δινει 4000000 δολλάρια αλλα η προσωπικη γιατρος μου Dr. Verani Bekti (η Ινδη ή Περσιδα θα ειναι αυτη με τετοιο ονομα) με δηλωσε ως πεθαμενο και διεκδικει αυτη τα χρηματα.

Οποτε εχω 48 ωρες να δηλωσω οτι ζω και να παρω τα 4 μυρια. :003: Αλλιως θα τα παρει η γιατρος μου.

Καταλαβαινω οτι υπάρχουν πολλα κοροιδα σε αυτο τον πλανητη που θα εχαβαν ενα τετοιο χοντροκομμενο ψέμμα αλλα πλεον δεν εχει παλιωσει αυτο το κολπο?
Ίσως αυτό θα ήταν μια καλή ευκαιρία για τον Γιανη να βρει κεφάλαια και να οδηγήσει τη χώρα σε ανάπτυξη.

Το ζητούμενο όμως είναι πως, αυτοί που τα στέλνουν, ΑΝ τους απαντήσει η μισή Αμερική, θα μπλοκάρουν , δεν θα ξέρουν που να πρωτοαπαντήσουν.
Αυτά τα μηνύματα λειτουργούν ως φίλτρο, αναζητούν και απευθύνονται στους πραγματικά και παθολογικά αφελείς.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών