Διένεξη με τον από πάνω για υγρασίες στο μπάνιο

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Jafar
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: 23 Ιουν 2018, 14:20
Phorum.gr user: Jafar
Τοποθεσία: Βέροια

Διένεξη με τον από πάνω για υγρασίες στο μπάνιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jafar » 12 Δεκ 2022, 12:50

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω. Είμαι στο ισόγειο (διαμέρισμα) και έχω προβλήματα υγρασίας στο ταβάνι του μπάνιου. Μπορεί ένας υδραυλικός με κάποιο εργαλείο, οτιδήποτε, να βρει με σιγουριά από ποιον όροφο και από ποιο διαμέρισμα είναι η διαρροή χωρίς να χρειαστεί να σπάει στα τυφλά γυψοσανίδες στα από πάνω διαμερίσματα κλπ; Ο 1ος έχει κι αυτός το ίδιο πρόβλημα. Πιθανόν ο 2ος έχει το πρόβλημα αλλά μπορεί να είναι και από πιο πάνω. Υπάρχει κάποιο εργαλείο; Είχα καλέσει υδραυλικό και μπήκε σε μένα και στο σπίτι του 1ου, είχε διαπιστώσει ότι δεν ευθυνόμαστε εμείς και ότι είναι από πιο πάνω, αλλά λόγω ενός γεγονότος δεν μπορεί να ξαναέρθει και πρέπει να έρθει άλλος. Αυτός του 2ου λέει ότι ο υδραυλικός ο δικός του, του είπε ότι πρώτα πρέπει να ξαναμπει στα διαμερίσματά μας, να δει τι γίνεται (ενδεχομένως να χρειαστεί πάλι επέμβαση; Δεν ξέρω) και μετά να δει πώς θα προχωρήσει. Εμείς τώρα έχουμε όμως αποκαταστήσει τις ζημιές, γυψοσανίδες κλπ. Πρέπει να ξαναέρθει ο υδραυλικός ΞΑΝΑ στο ισόγειο και στον πρώτο κ μετά να δει πώς θα προχωρήσει και ενδεχομένως πάλι να σπάσει τις γυψοσανίδες για να κάνει αυτοψία; Δεν μπορεί με κάποιο εργαλείο να δει (για να πειστεί και ο βλάκας του 2ου) ότι ΔΕΝ είναι δικό μας θέμα αλλά από πιο πάνω;; Μην σπάμε πάλι γυψοσανίδες, δώσαμε και πόσα λεφτά. Υπάρχει λοιπόν τέτοιο εργαλείο για να αποφύγουμε την έξτρα ταλαιπωρία;
Facta, non verba

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3950
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Διένεξη με τον από πάνω για υγρασίες στο μπάνιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 12 Δεκ 2022, 13:03

Καλησπέρα! Υπάρχει η θερμοκάμερα νομίζω, η οποία ανιχνεύει τις αφανείς διαρροές. Με αυτό το εργαλείο ο υδραυλικός θα διαπιστώσει από πού προέρχεται το νερό.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Διένεξη με τον από πάνω για υγρασίες στο μπάνιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 12 Δεκ 2022, 20:07

Με θερμοκαμερα λογικά μπορεί να δει τι παίζει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αλητάκι88
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: 24 Ιουν 2021, 19:41

Re: Διένεξη με τον από πάνω για υγρασίες στο μπάνιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλητάκι88 » 12 Δεκ 2022, 20:56

αμα εχεις υγρασιες ειναι ολημερις το χτιζανε το βραδυ γκρεμιζοταν

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών