Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40858
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Δεκ 2022, 19:21

Υδράργυρος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:52
Σας έχω νέα: Οι ζυγαριές του εμπορίου για οικιακή χρήση κλέβουν προς τα κάτω σχεδόν όλες. Εγώ προσωπικά σε ζύγιση σε επαγγελματική ζυγαριά σεταρισμένη με πρότυπο βάρος, και μετά ζύγισμα στο σπίτι, η διαφορά ήταν 5 κιλά λιγότερα η οικιακή. Άρα τα βάρη που βάζετε.... χμ δώστε λίγο πάνω
Εγώ δεν το έχω συναντήσει πουθενά αυτό το φαινόμενο κι έχω τεστάρει αρκετές με βαράκια που έχουν στάνταρ βάρος ή μπορείς να το κάνεις εύκολα με εξάδες νερού ή οτιδήποτε άλλο έχει στάνταρ βάρος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12570
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 29 Δεκ 2022, 19:22

hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2022, 19:21
Υδράργυρος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:52
Σας έχω νέα: Οι ζυγαριές του εμπορίου για οικιακή χρήση κλέβουν προς τα κάτω σχεδόν όλες. Εγώ προσωπικά σε ζύγιση σε επαγγελματική ζυγαριά σεταρισμένη με πρότυπο βάρος, και μετά ζύγισμα στο σπίτι, η διαφορά ήταν 5 κιλά λιγότερα η οικιακή. Άρα τα βάρη που βάζετε.... χμ δώστε λίγο πάνω
Εγώ δεν το έχω συναντήσει πουθενά αυτό το φαινόμενο κι έχω τεστάρει αρκετές με βαράκια που έχουν στάνταρ βάρος ή μπορείς να το κάνεις εύκολα με εξάδες νερού ή οτιδήποτε άλλο έχει στάνταρ βάρος.
Ούτε εγώ το έχω συναντήσει πουθενά.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25556
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 29 Δεκ 2022, 20:41

hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2022, 19:21
Υδράργυρος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:52
Σας έχω νέα: Οι ζυγαριές του εμπορίου για οικιακή χρήση κλέβουν προς τα κάτω σχεδόν όλες. Εγώ προσωπικά σε ζύγιση σε επαγγελματική ζυγαριά σεταρισμένη με πρότυπο βάρος, και μετά ζύγισμα στο σπίτι, η διαφορά ήταν 5 κιλά λιγότερα η οικιακή. Άρα τα βάρη που βάζετε.... χμ δώστε λίγο πάνω
Εγώ δεν το έχω συναντήσει πουθενά αυτό το φαινόμενο κι έχω τεστάρει αρκετές με βαράκια που έχουν στάνταρ βάρος ή μπορείς να το κάνεις εύκολα με εξάδες νερού ή οτιδήποτε άλλο έχει στάνταρ βάρος.
Ούτε τα βαράκια ούτε οι εξάδες με το νερό έχουν "στάνταρ βάρος". Τα βαράκια σου λέει ονομαστικό βάρος 2 κιλά. Δε σημαίνει οτι είναι και 2 κιλά. Για να τεστάρεις πρέπει να μετρήσεις με πρότυπο βάρος.
Τεσπα εγώ έχω πρότυπο βάρος, τέσταρω την επαγγελματική ζυγαριά που κάνει 500 ευρώ και χάνει 50 γραμμάρια στα 10 κιλά. Ζυγίζομαι σε αυτήν και μετά πάω στο σπίτι και ζυγίζομαι σε ζυγαριά του σούπερ μάρκετ, διαφορά 5 κιλά.
Τεσπα στις οικιακές ζυγαριές μετράς τη μεταβολή του βάρος σου.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25556
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 29 Δεκ 2022, 20:42

Lord Brum έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:57
Υδράργυρος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:52
Σας έχω νέα: Οι ζυγαριές του εμπορίου για οικιακή χρήση κλέβουν προς τα κάτω σχεδόν όλες. Εγώ προσωπικά σε ζύγιση σε επαγγελματική ζυγαριά σεταρισμένη με πρότυπο βάρος, και μετά ζύγισμα στο σπίτι, η διαφορά ήταν 5 κιλά λιγότερα η οικιακή. Άρα τα βάρη που βάζετε.... χμ δώστε λίγο πάνω
πριν και μετά το γεύμα των χριστουγέννων ήταν η ζύγιση?
Δεν ξέρω, πάντως πριν και μετά την τουαλέτα η διαφορά ήταν 400 γραμμάρια

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40858
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Δεκ 2022, 21:13

Υδράργυρος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 20:41
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2022, 19:21
Υδράργυρος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:52
Σας έχω νέα: Οι ζυγαριές του εμπορίου για οικιακή χρήση κλέβουν προς τα κάτω σχεδόν όλες. Εγώ προσωπικά σε ζύγιση σε επαγγελματική ζυγαριά σεταρισμένη με πρότυπο βάρος, και μετά ζύγισμα στο σπίτι, η διαφορά ήταν 5 κιλά λιγότερα η οικιακή. Άρα τα βάρη που βάζετε.... χμ δώστε λίγο πάνω
Εγώ δεν το έχω συναντήσει πουθενά αυτό το φαινόμενο κι έχω τεστάρει αρκετές με βαράκια που έχουν στάνταρ βάρος ή μπορείς να το κάνεις εύκολα με εξάδες νερού ή οτιδήποτε άλλο έχει στάνταρ βάρος.
Ούτε τα βαράκια ούτε οι εξάδες με το νερό έχουν "στάνταρ βάρος". Τα βαράκια σου λέει ονομαστικό βάρος 2 κιλά. Δε σημαίνει οτι είναι και 2 κιλά. Για να τεστάρεις πρέπει να μετρήσεις με πρότυπο βάρος.
Τεσπα εγώ έχω πρότυπο βάρος, τέσταρω την επαγγελματική ζυγαριά που κάνει 500 ευρώ και χάνει 50 γραμμάρια στα 10 κιλά. Ζυγίζομαι σε αυτήν και μετά πάω στο σπίτι και ζυγίζομαι σε ζυγαριά του σούπερ μάρκετ, διαφορά 5 κιλά.
Τεσπα στις οικιακές ζυγαριές μετράς τη μεταβολή του βάρος σου.
Στάνταρ βάρος έχουν για οποιαδήποτε μη επιστημονική χρήση. Έχω δυο επαγγελματικές ζυγαριές στο μαγαζί και δεν έχω δει ποτέ αποκλίσεις άνω του 0,3% ακόμη και σε σακουλάκια με ρύζι. Ενίοτε μπορεί να συμβεί ένα προϊόν να έχει μεγαλύτερη απόκλιση (π.χ. ως και 3%) αλλά αυτά είναι σπάνια. Κατά μέσο όρο οι αποκλίσεις στα βιομηχανικά προϊόντα είναι ελάχιστες. Μπορείς λοιπόν να χρησιμοποιήσεις σχεδόν οτιδήποτε για να ελέγξεις αν η οικιακή ζυγαριά σου έχει απόκλιση από την πραγματικότητα.

Ακόμη κι αν είναι μισό κιλό, είναι ανούσια απόκλιση όταν μετράς το βάρος ενός ζωντανού οργανισμού. Στην διάρκεια της ημέρας το βάρος σου μεταβάλλεται πολύ περισσότερο από 1 κιλό. Τρως, πίνεις, ιδρώνεις, αποβάλλεις. Δεν έχει νόημα να συγκρίνεις οτιδήποτε άλλο από ακέραια κιλά. Δεν έχω δει ζυγαριές να χάνουν κιλό. Οι επαγγελματικές μου δεν χάνουν καθόλου μέσα στο περιθώριό τους*.


* να σημειώσω εδώ ότι η μια έχει περιθώριο μέτρησης 5 γραμμαρίων και η άλλη 2 γραμμαρίων. Και οι δυο ελέγχονται σε κάποια τυχαία μέρα του χρόνου από εκπροσώπους του υπουργείου που έρχονται με πρότυπα βάρη. Ελέγχεται και το περιθώριό τους και η ακρίβεια της μέτρησης.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12570
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 29 Δεκ 2022, 21:50

Σουσαμόνερο πίνει κανείς;
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9167
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 29 Δεκ 2022, 21:50

EKPLIKTIKOS έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:31
Σέλευκας έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:17
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2022, 16:10


Η ζάχαρη περιέχει πολλές θερμίδες και δεν έχει καμμιά διατροφική αξία για τον οργανισμό. Πέρα από την αχρείαστη ενέργεια που παρέχει, όμως, κάνει ένα σωρό άλλες ζημιές στον οργανισμό.
οι θερμίδες δεν έχουν αξία; τι μαθαίνουμε
Εννοεί ότι η ζάχαρη δεν έχει θρεπτική αξία. Και έχει δίκιο. Προσθέτοντας ζάχαρη απλά προσθέτεις θερμίδες.
Εντάξει ρε παιδιά και παίρνοντας βιταμίνη c παίρνεις μόνο βιταμίνη c. Εμένα όλα αυτά μου φαίνονται γραφικά της εποχής. Η ζάχαρη ενισχύει τη γεύση των υλικών και μπορεί να τα κάνει και πιο καλά απορροφήσιμα αλλά ζούμε στην εποχή κατά της ζάχαρης οπότε ας περιμένουμε να τελειώσει και αυτό το ανέκδοτο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σέλευκας την 29 Δεκ 2022, 21:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28542
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 29 Δεκ 2022, 21:53

Libre arbitre έγραψε:
29 Δεκ 2022, 21:50
Σουσαμόνερο πίνει κανείς;
Wild guess

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40858
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Δεκ 2022, 21:55

Σέλευκας έγραψε:
29 Δεκ 2022, 21:50
EKPLIKTIKOS έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:31
Σέλευκας έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:17


οι θερμίδες δεν έχουν αξία; τι μαθαίνουμε
Εννοεί ότι η ζάχαρη δεν έχει θρεπτική αξία. Και έχει δίκιο. Προσθέτοντας ζάχαρη απλά προσθέτεις θερμίδες.
Εντάξει ρε παιδιά και παίρνοντας βιταμίνη c παίρνεις μόνο βιταμίνη c. Εμένα όλα αυτά μου φαίνονται γραφικά της εποχής. Η ζάχαρη ενισχύει τη γεύση των υλικών και μπορεί να ισχύει σ κάνει και πιο καλά απορροφήσιμα αλλά ζούμε στην εποχή κατά της ζάχαρης οπότε ας περιμένουμε να τελειώσει και αυτό το ανέκδοτο.
Η βιταμίνη C είναι απαραίτητη για να διατηρηθείς στην ζωή (γι' αυτό λέγεται vita-μίνη), η ζάχαρη ούτε στο ελάχιστο (ο εγκέφαλος χρειάζεται γλυκόζη για να λειτουργήσει αλλά αυτήν την παίρνουμε από την διάσπαση των υδατανθράκων που τρώμε).
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9167
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 29 Δεκ 2022, 21:59

hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:47
Σέλευκας έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:17
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2022, 16:10


Η ζάχαρη περιέχει πολλές θερμίδες και δεν έχει καμμιά διατροφική αξία για τον οργανισμό. Πέρα από την αχρείαστη ενέργεια που παρέχει, όμως, κάνει ένα σωρό άλλες ζημιές στον οργανισμό.
οι θερμίδες δεν έχουν αξία; τι μαθαίνουμε
Και τα κακά έχουν αξία. Εσύ τρώγε κακά, τι να πω.
Χαζή σύγκριση. Νομίζω πάντως ότι αν ρίξω ζάχαρη στο γάλα μου με πλήρη λιπαρά κάνω πολύ καλό στην υγεία μου από το να πιο χωρίς ζάχαρη και χωρίς λιπαρά, μου το φωνάζει ξεκάθαρα η γεύση.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9167
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 29 Δεκ 2022, 22:06

hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2022, 21:55
Σέλευκας έγραψε:
29 Δεκ 2022, 21:50
EKPLIKTIKOS έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:31


Εννοεί ότι η ζάχαρη δεν έχει θρεπτική αξία. Και έχει δίκιο. Προσθέτοντας ζάχαρη απλά προσθέτεις θερμίδες.
Εντάξει ρε παιδιά και παίρνοντας βιταμίνη c παίρνεις μόνο βιταμίνη c. Εμένα όλα αυτά μου φαίνονται γραφικά της εποχής. Η ζάχαρη ενισχύει τη γεύση των υλικών και μπορεί να ισχύει σ κάνει και πιο καλά απορροφήσιμα αλλά ζούμε στην εποχή κατά της ζάχαρης οπότε ας περιμένουμε να τελειώσει και αυτό το ανέκδοτο.
Η βιταμίνη C είναι απαραίτητη για να διατηρηθείς στην ζωή (γι' αυτό λέγεται vita-μίνη), η ζάχαρη ούτε στο ελάχιστο (ο εγκέφαλος χρειάζεται γλυκόζη για να λειτουργήσει αλλά αυτήν την παίρνουμε από την διάσπαση των υδατανθράκων που τρώμε).
Εσύ είπες ότι οι θερμιδες δεν έχουν θρεπτική αξία . Ωραία και η βιταμίνες υπάρχουν στις τροφές. Εσύ θες να φας τροφή που τα έχει όλα οκ εγώ μπορεί να θέλω ένα ένα. Σου είπα η αντιζαχαρη και αντιλιπος μου φαίνονται γραφικότητες που μυρίζουν 1980 με μοντέρνα τοκιν μπραδερ Λουί Λουί Λουί.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40858
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Δεκ 2022, 22:16

Οι θερμίδες είναι μονάδες ενέργειας, δεν έχουν διατροφική αξία, έχουν ενεργειακή αξία. Θεωρητικά και το χαρτί έχει θερμιδική αξία, απλά πολύ κοντά στο μηδέν. Εσύ μπορείς να λες λοιπόν ότι το χαρτί έχει διατροφική αξία γιατί έχει θερμίδες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 16086
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 29 Δεκ 2022, 22:32

GoBack έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:55
Υδράργυρος έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:52
Σας έχω νέα: Οι ζυγαριές του εμπορίου για οικιακή χρήση κλέβουν προς τα κάτω σχεδόν όλες. Εγώ προσωπικά σε ζύγιση σε επαγγελματική ζυγαριά σεταρισμένη με πρότυπο βάρος, και μετά ζύγισμα στο σπίτι, η διαφορά ήταν 5 κιλά λιγότερα η οικιακή. Άρα τα βάρη που βάζετε.... χμ δώστε λίγο πάνω
Τι 5 κιλα ρε σοβαρεψου θα τους ειχαν βαλει φυλακη
Ε ναι, τα 5 είναι λίγο υπερβολή. Η ηλεκτρονική που έχω, μου αφαιρεί 1 κιλό.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15441
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 29 Δεκ 2022, 22:38

Σέλευκας έγραψε:
29 Δεκ 2022, 21:59
hellegennes έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:47
Σέλευκας έγραψε:
29 Δεκ 2022, 18:17


οι θερμίδες δεν έχουν αξία; τι μαθαίνουμε
Και τα κακά έχουν αξία. Εσύ τρώγε κακά, τι να πω.
Χαζή σύγκριση. Νομίζω πάντως ότι αν ρίξω ζάχαρη στο γάλα μου με πλήρη λιπαρά κάνω πολύ καλό στην υγεία μου από το να πιο χωρίς ζάχαρη και χωρίς λιπαρά, μου το φωνάζει ξεκάθαρα η γεύση.
Η γεύση σου το φωνάζει ξεκάθαρα γιατί ειναι φτιαγμενη να σε κανειννα αναζητας υψηλης θερμιδικης αξιας τροφες, οταν τρως μια φορα στις 2 μερες και σε κυνηγανε λιονταρια στη ζουγκλα. Εξελιχθηκαμε γρηγοροτερα απο τα ένστικτά μας
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18878
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Κιλά - Υπέρβαροι όλοι του κόσμου ενωθείτε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 29 Δεκ 2022, 22:51

είχα μια περίοδο ήμουν σαν τον γεωργούλη στο είσαι το ταίρι μου
μετα παντρεύτηκα :lol:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών