Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

Επιλέγω τον...

Μπάιντεν
1
2%
Μακρόν
7
15%
Σι
2
4%
Μόντι
1
2%
Πούτιν
9
19%
Σούνακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σολτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ερντογάν
1
2%
Ζελένσκι
3
6%
Μελόνι
7
15%
Σίσι
1
2%
Τριντό
1
2%
Νετανιάχου
2
4%
Μαδούρο
1
2%
Λούλα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μητσοτάκη
3
6%
Κιμ Γιονγκ Ουν
6
13%
Άλλον
3
6%
 
Σύνολο ψήφων: 48

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Δεκ 2022, 13:43

Scouser έγραψε:
27 Δεκ 2022, 08:31
Έχετε τρεις ώρες για να πιείτε καφέ (ή μπύρα ή ούζο ή σάκε κτλ) τον ηγέτη της επιλογής σας. Θα είστε οι δυο σας και η ατζέντα είναι τελείως χαλαρή, από το να συζητήσετε για τον πόλεμο στην Ουκρανία μέχρι να παίξετε τάβλι ή να συζητήσετε για σειρές ή για γκόμενες/γκόμενους. Ποιον θα επιλέγατε;

Edit Γραψτε αν έχετε όρεξη και τι θα θέλατε να συζητήσετε μαζί του.
Ιδανικά με όλους. Αλλά αν έπρεπε να επιλέξω έναν, θα διάλεγα τον Μακρόν, για να διαπιστώσω αν στ' αλήθεια είναι τόσο αμόρφωτος και ηλίθιος όσο φαίνεται.

Η τακτική μου με οποιονδήποτε απ' αυτούς θα ήταν να τους κάνω ερωτήσεις εγκυκλοπαιδικής φύσης και ερωτήσεις λογικής. Θα ήθελα να διαπιστώσω ποιος απ' όλους έχει μόρφωση επιπέδου δημοτικού τουλάχιστον. Οι προσδοκίες μου είναι πολύ μικρές για τους περισσότερους. Απ' όλους αυτούς ίσως ο Πούτιν να έδινε τις περισσότερες σωστές απαντήσεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7298
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 27 Δεκ 2022, 13:45

Τον Πούτιν θα τον πλάκωνα, δεν θα έπινα καφέ μαζί του.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 27 Δεκ 2022, 13:46

hellegennes έγραψε:
27 Δεκ 2022, 13:43
Ιδανικά με όλους. Αλλά αν έπρεπε να επιλέξω έναν, θα διάλεγα τον Μακρόν, για να διαπιστώσω αν στ' αλήθεια είναι τόσο αμόρφωτος και ηλίθιος όσο φαίνεται.

Η τακτική μου με οποιονδήποτε απ' αυτούς θα ήταν να τους κάνω ερωτήσεις εγκυκλοπαιδικής φύσης και ερωτήσεις λογικής. Θα ήθελα να διαπιστώσω ποιος απ' όλους έχει μόρφωση επιπέδου δημοτικού τουλάχιστον. Οι προσδοκίες μου είναι πολύ μικρές για τους περισσότερους. Απ' όλους αυτούς ίσως ο Πούτιν να έδινε τις περισσότερες σωστές απαντήσεις.
Δεν θα είχες να λύσεις καμιά απορία; Ό,τι κι αν είναι (έξυπνοι ή μετρίας ευφυίας) καλούνται καθημερινά να λάβουν αποφάσεις με μεγάλες επιπτώσεις στις ζωές πολλών ανθρώπων.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 27 Δεκ 2022, 13:49

hellegennes έγραψε:
27 Δεκ 2022, 13:43
Scouser έγραψε:
27 Δεκ 2022, 08:31
Έχετε τρεις ώρες για να πιείτε καφέ (ή μπύρα ή ούζο ή σάκε κτλ) τον ηγέτη της επιλογής σας. Θα είστε οι δυο σας και η ατζέντα είναι τελείως χαλαρή, από το να συζητήσετε για τον πόλεμο στην Ουκρανία μέχρι να παίξετε τάβλι ή να συζητήσετε για σειρές ή για γκόμενες/γκόμενους. Ποιον θα επιλέγατε;

Edit Γραψτε αν έχετε όρεξη και τι θα θέλατε να συζητήσετε μαζί του.
Ιδανικά με όλους. Αλλά αν έπρεπε να επιλέξω έναν, θα διάλεγα τον Μακρόν, για να διαπιστώσω αν στ' αλήθεια είναι τόσο αμόρφωτος και ηλίθιος όσο φαίνεται.

Η τακτική μου με οποιονδήποτε απ' αυτούς θα ήταν να τους κάνω ερωτήσεις εγκυκλοπαιδικής φύσης και ερωτήσεις λογικής. Θα ήθελα να διαπιστώσω ποιος απ' όλους έχει μόρφωση επιπέδου δημοτικού τουλάχιστον. Οι προσδοκίες μου είναι πολύ μικρές για τους περισσότερους. Απ' όλους αυτούς ίσως ο Πούτιν να έδινε τις περισσότερες σωστές απαντήσεις.
Καλύτερα άρχισε από τους γηραιότερους και τις γυναίκες.
Έτσι θα προλάβεις να ρωτήσεις περισσότερους πριν εγκαταλείψεις λόγω του ξύλου που θα σου ρίχνουν, επιβεβαιώνοντας την ένδεια επιχειρημάτων τους.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Δεκ 2022, 13:57

Jimmy81 έγραψε:
27 Δεκ 2022, 09:33
Με τον Τριντό. Θα του ζήταγα ιδέες για το πώς μπορούμε να προωθήσουμε και να πείσουμε τους συμπολίτες μου στην Ελλάδα να αποδεχτούν τον γάμο ομοφυλόφιλων ζευγαριών και την υιοθεσία παιδιών από ομοφυλόφιλα ζευγάρια όπως το έχει καταφέρει η χώρα του.
Πρώτον, δεν θα ήξερε να σου πει τίποτα χρήσιμο· μόνο ηλίθιες γενικούρες. Η κουλτούρα μιας χώρας δεν επηρεάζεται από τις πολιτικές του αρχηγού του κράτους.

Δεύτερον, για να αλλάξει το νομικό πλαίσιο δεν απαιτείται να είναι θετική η πλειοψηφία. Οι περισσότερες χώρες που πέρασαν ανάλογους νόμους το έκαναν όσο η πλειοψηφία ήταν αρνητική. Ακόμα είναι σε κάποιες απ' αυτές. Στην Αυστρία η πλειοψηφία είναι ακόμη αρνητική απέναντι στην υιοθεσία από γκέι ζευγάρια ενώ νομιμοποιήθηκε εδώ και χρόνια. Στην Φινλανδία είναι οριακά υπέρ (51%), που επίσης είναι νόμιμη η υιοθεσία, το ίδιο και στην Νορβηγία. Στην Μάλτα κοντεύει να κλείσει δεκαετία ο νόμος και η αποδοχή είναι μόλις στο 20%.

Οπότε ό,τι και να σου έλεγε θα ήταν παντελώς άχρηστο. Ούτε αλλάζει η κουλτούρα με πολιτικές, ούτε ο Τριντό είναι αρκετά ικανός και έξυπνος για να σου πει ιδέες, ούτε έχει σχέση ο ίδιος και η κυβέρνησή του με την κατάσταση αποδοχής στον Καναδά, ούτε όλα αυτά έχουν καμμιά σημασία για το αν θα περάσει ή όχι νόμος που να τα επιτρέπει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Δεκ 2022, 14:00

ST48410 έγραψε:
27 Δεκ 2022, 13:46
hellegennes έγραψε:
27 Δεκ 2022, 13:43
Ιδανικά με όλους. Αλλά αν έπρεπε να επιλέξω έναν, θα διάλεγα τον Μακρόν, για να διαπιστώσω αν στ' αλήθεια είναι τόσο αμόρφωτος και ηλίθιος όσο φαίνεται.

Η τακτική μου με οποιονδήποτε απ' αυτούς θα ήταν να τους κάνω ερωτήσεις εγκυκλοπαιδικής φύσης και ερωτήσεις λογικής. Θα ήθελα να διαπιστώσω ποιος απ' όλους έχει μόρφωση επιπέδου δημοτικού τουλάχιστον. Οι προσδοκίες μου είναι πολύ μικρές για τους περισσότερους. Απ' όλους αυτούς ίσως ο Πούτιν να έδινε τις περισσότερες σωστές απαντήσεις.
Δεν θα είχες να λύσεις καμιά απορία; Ό,τι κι αν είναι (έξυπνοι ή μετρίας ευφυίας) καλούνται καθημερινά να λάβουν αποφάσεις με μεγάλες επιπτώσεις στις ζωές πολλών ανθρώπων.
Γιατί; Σκοπεύω να γίνω ηγέτης κράτους και χρειάζομαι πληροφορίες για τις δραστηριότητές τους;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
GreekGuy
Δημοσιεύσεις: 1052
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2022, 19:52
Phorum.gr user: greekguy
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GreekGuy » 27 Δεκ 2022, 14:01

Γιατί να πιεις καφέ με έναν που σου κλέβει χρήματα, σε εξαπατάει, σου λέει ψέμματα τάζοντάς σου ελπίδες, γενικά με έναν τέτοιον απατεώνα;
Όλα γίνονται για κάποιον λόγο, ακόμα και αν δε γνωρίζεις τον λόγο.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10307
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 27 Δεκ 2022, 14:02

Green Dragon έγραψε:
27 Δεκ 2022, 13:29
Νετανιάχου και θα εστίαζα την συζήτηση στο πως τα καταφέρνει η χώρα του να επιβιώνει ενώ βρίσκεται κυριολεκτικά στο στόμα του λύκου. Νομίζω οι απαντήσεις θα ήταν χρήσιμες και για εμάς που έχουμε δίπλα μας τους κωλότουρκους.
Καλά, δεν ξέρεις πώς; Θα ρωτούσες τον Μπίμπη;
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Δεκ 2022, 14:10

Εδώ ο Ντέιβιντ Κάμερον, τότε πρωθυπουργός του ΗΒ, δεν ξέρει ποιος έγραψε το Κυβέρνα Βρετανία και ποιος το μελοποίησε (σαν να λέμε να μην ξέρει ο Μητσοτάκης ποιος έγραψε τον Ύμνο εις την Ελευθερίαν και ποιος τον μελοποίησε).



Επίσης δεν ξέρει τι σημαίνει Magna Carta, που δεν χρειάζεται να ξέρεις καν λατινικά έστω για να το συμπεράνεις εκείνη την στιγμή.

Τι έκανε λίγο αργότερα ο Κάμερον; Α, ναι, δημοψήφισμα για την έξοδο του ΗΒ από την ΕΕ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9162
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 27 Δεκ 2022, 14:12

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
27 Δεκ 2022, 14:02
Green Dragon έγραψε:
27 Δεκ 2022, 13:29
Νετανιάχου και θα εστίαζα την συζήτηση στο πως τα καταφέρνει η χώρα του να επιβιώνει ενώ βρίσκεται κυριολεκτικά στο στόμα του λύκου. Νομίζω οι απαντήσεις θα ήταν χρήσιμες και για εμάς που έχουμε δίπλα μας τους κωλότουρκους.
Καλά, δεν ξέρεις πώς; Θα ρωτούσες τον Μπίμπη;
Βημα πρωτο: Φτιαξε μια πανισχυρη χωρα που βασιζεται σε μια ισχυροτερη ελιτ.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9162
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 27 Δεκ 2022, 14:13

hellegennes έγραψε:
27 Δεκ 2022, 14:10
Εδώ ο Ντέιβιντ Κάμερον, τότε πρωθυπουργός του ΗΒ, δεν ξέρει ποιος έγραψε το Κυβέρνα Βρετανία και ποιος το μελοποίησε (σαν να λέμε να μην ξέρει ο Μητσοτάκης ποιος έγραψε τον Ύμνο εις την Ελευθερίαν και ποιος τον μελοποίησε).



Επίσης δεν ξέρει τι σημαίνει Magna Carta, που δεν χρειάζεται να ξέρεις καν λατινικά έστω για να το συμπεράνεις εκείνη την στιγμή.

Τι έκανε λίγο αργότερα ο Κάμερον; Α, ναι, δημοψήφισμα για την έξοδο του ΗΒ από την ΕΕ.
Κι εσυ Αλι Χαμενεη λοιπον :romance-hearteyes:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11663
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 27 Δεκ 2022, 14:17

Αλιόσα έγραψε:
27 Δεκ 2022, 13:45
Τον Πούτιν θα τον πλάκωνα, δεν θα έπινα καφέ μαζί του.
Και γαμω θα ήταν μια συζήτηση με τον Πούτιν, για οποιοδήποτε θέμα. Μαλλον και με τον Ερντογάν, εκτός από γκόμενες (συντηρητικός μουσουλμάνος και ετσι).
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21422
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 27 Δεκ 2022, 14:27

Scouser έγραψε:
27 Δεκ 2022, 14:17
Αλιόσα έγραψε:
27 Δεκ 2022, 13:45
Τον Πούτιν θα τον πλάκωνα, δεν θα έπινα καφέ μαζί του.
Και γαμω θα ήταν μια συζήτηση με τον Πούτιν, για οποιοδήποτε θέμα. Μαλλον και με τον Ερντογάν, εκτός από γκόμενες (συντηρητικός μουσουλμάνος και ετσι).
έλα ρε, μπίχτης είναι - τάρανδο θα την έχει κάνει τη γυναίκα του, φαίνεται ο τύπος
η θρησκεία είναι για το πόπολο
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
NoMoreLice
Δημοσιεύσεις: 926
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:14

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NoMoreLice » 27 Δεκ 2022, 14:34

Τούρκικος μερακλίδικος πολλά βαρύς και όχι με τον Ταγίπαρο να χαζεύουμε το Βόσπορο. 2η επιλογή φραπές στο χέρι με Κιμ όσο με ξεναγεί στο μετρό της Πιονγιάνγκ.
Να δώσει η Μεγαλόχαρη κι η Παναγιά η Κανάλα
να μεγαλώσω γρήγορα σαν τα κορίτσια τ' άλλα

:scross:

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19532
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Με ποιον εν ενεργεία ηγέτη χώρας θα πίνατε καφέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 27 Δεκ 2022, 16:26

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
27 Δεκ 2022, 14:02
Green Dragon έγραψε:
27 Δεκ 2022, 13:29
Νετανιάχου και θα εστίαζα την συζήτηση στο πως τα καταφέρνει η χώρα του να επιβιώνει ενώ βρίσκεται κυριολεκτικά στο στόμα του λύκου. Νομίζω οι απαντήσεις θα ήταν χρήσιμες και για εμάς που έχουμε δίπλα μας τους κωλότουρκους.
Καλά, δεν ξέρεις πώς; Θα ρωτούσες τον Μπίμπη;
Σίγουρα θα έχει να πει πολύ περισσότερα από αυτά που ήδη καταλαβαίνουμε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών