Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 28 Ιαν 2023, 09:41

lonelyrider έγραψε:
27 Ιαν 2023, 22:26
Τσόντες πολλές να βλέπετε παιδιά κι όλα καλά θα πάνε.
Κι άμα σε 10 χρόνια από τώρα δεν υπάρχει ζευγάρι που να συμπληρώσει 5 χρόνια μαζί χωρίς να παρει διαζύγιο, να μην αναρωτιέστε γιατί.
Εγώ που δεν βλέπω και απλά γουστάρω το παπούτσι γιατί έτσι, και έχω πάνω από 5 χρόνια παντρεμένη και για να χωρίσω θα πρέπει να αντιστραφούν οι πόλοι της γης, να συνεχίσω να τα φοράω ή κάνω κάτι κακό;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3946
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 28 Ιαν 2023, 09:57

Οι γόβες είναι λατρεία. Προσωπικά, όμως, τις προτιμώ στη δουλειά, με κάνουν κι έχω αρκετή αυτοπεποίθηση και ειδικά σε συναντήσεις που έχω άγχος, είναι λες και μου δίνουν "αυτό το κάτι που θέλω".

Είμαι κι εγώ τάπα, φυσικά, οπότε δε με χαλάει το ύψος.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32653
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Ιαν 2023, 10:22

George_V έγραψε:
28 Ιαν 2023, 09:24

Kαλα οκ δικαιωμα σου να μην πιστευεις δεν θα σε κρινω για αυτο αλλα τουλαχιστον θα μπορουσες να γνωριζεις την Αλεξανδρινη διάλεκτο.

Ειναι απογοητευτικο οταν βλεπω κοσμο να μην μπορει να αναγνωρισει εστω τα αρχαια ελληνικα.
για ποιο λογο να μαθω μια νεκρη γλωσσα; ακομη κι αν αναγκαστικα την εμαθα καποτε στο σχολειο, για ποιο λογο να τη χρησιμοποιησω;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 28 Ιαν 2023, 10:44

Ασέβαστος έγραψε:
28 Ιαν 2023, 08:47
και τι ειναι αυτα τα αλαμπουρνεζικα, σε ποια γλωσσα ειναι γραμμενα;
Ελληνικά. Αυστηρώς ακατάλληλα για μπαμπουίνους.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32653
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Ιαν 2023, 11:06

Καβαλάρης έγραψε:
28 Ιαν 2023, 10:44
Ασέβαστος έγραψε:
28 Ιαν 2023, 08:47
και τι ειναι αυτα τα αλαμπουρνεζικα, σε ποια γλωσσα ειναι γραμμενα;
Ελληνικά. Αυστηρώς ακατάλληλα για μπαμπουίνους.
οχι, δεν ειναι.

δεν ειναι ουτε αρχαια, ουτε νεα ελληνικα. ειναι μια αλλοκοτη γλωσσα, που δεν την μιλησε ποτε το ελληνικο εθνος, ο μεσος ελληνας πολιτης.

ειναι μια γλωσσα κατασκευασμενη για να κανει εντυπωση, οτι δηθεν αυτος που μιλαει ειναι μορφωμενος, ξερει κατι παραπανω.

μοιαζει με ελληνικα, δεν ειναι. ειναι ελιτιστικο κατασκευασμα για να κοροιδευει μπαμπουινους, οτι δηθεν ειναι σπουδαιος οποιος τη μιλαει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27093
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 28 Ιαν 2023, 11:26

Ασέβαστος έγραψε:
28 Ιαν 2023, 11:06
Καβαλάρης έγραψε:
28 Ιαν 2023, 10:44
Ασέβαστος έγραψε:
28 Ιαν 2023, 08:47
και τι ειναι αυτα τα αλαμπουρνεζικα, σε ποια γλωσσα ειναι γραμμενα;
Ελληνικά. Αυστηρώς ακατάλληλα για μπαμπουίνους.
οχι, δεν ειναι.

δεν ειναι ουτε αρχαια, ουτε νεα ελληνικα. ειναι μια αλλοκοτη γλωσσα, που δεν την μιλησε ποτε το ελληνικο εθνος, ο μεσος ελληνας πολιτης.

ειναι μια γλωσσα κατασκευασμενη για να κανει εντυπωση, οτι δηθεν αυτος που μιλαει ειναι μορφωμενος, ξερει κατι παραπανω.

μοιαζει με ελληνικα, δεν ειναι. ειναι ελιτιστικο κατασκευασμα για να κοροιδευει μπαμπουινους, οτι δηθεν ειναι σπουδαιος οποιος τη μιλαει.
Ναι ειναι

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE ... E%BD%CE%AE

Και ηταν η lingua franca για αιωνες στην Μεσογειο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32653
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Ιαν 2023, 12:17

George_V έγραψε:
28 Ιαν 2023, 11:26
Ασέβαστος έγραψε:
28 Ιαν 2023, 11:06
Καβαλάρης έγραψε:
28 Ιαν 2023, 10:44

Ελληνικά. Αυστηρώς ακατάλληλα για μπαμπουίνους.
οχι, δεν ειναι.

δεν ειναι ουτε αρχαια, ουτε νεα ελληνικα. ειναι μια αλλοκοτη γλωσσα, που δεν την μιλησε ποτε το ελληνικο εθνος, ο μεσος ελληνας πολιτης.

ειναι μια γλωσσα κατασκευασμενη για να κανει εντυπωση, οτι δηθεν αυτος που μιλαει ειναι μορφωμενος, ξερει κατι παραπανω.

μοιαζει με ελληνικα, δεν ειναι. ειναι ελιτιστικο κατασκευασμα για να κοροιδευει μπαμπουινους, οτι δηθεν ειναι σπουδαιος οποιος τη μιλαει.
Ναι ειναι

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE ... E%BD%CE%AE

Και ηταν η lingua franca για αιωνες στην Μεσογειο.

Ετσι μιλουσε η μαζα, η μονο η ελιτ;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27093
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 28 Ιαν 2023, 12:21

Ασέβαστος έγραψε:
28 Ιαν 2023, 12:17
George_V έγραψε:
28 Ιαν 2023, 11:26
Ασέβαστος έγραψε:
28 Ιαν 2023, 11:06


οχι, δεν ειναι.

δεν ειναι ουτε αρχαια, ουτε νεα ελληνικα. ειναι μια αλλοκοτη γλωσσα, που δεν την μιλησε ποτε το ελληνικο εθνος, ο μεσος ελληνας πολιτης.

ειναι μια γλωσσα κατασκευασμενη για να κανει εντυπωση, οτι δηθεν αυτος που μιλαει ειναι μορφωμενος, ξερει κατι παραπανω.

μοιαζει με ελληνικα, δεν ειναι. ειναι ελιτιστικο κατασκευασμα για να κοροιδευει μπαμπουινους, οτι δηθεν ειναι σπουδαιος οποιος τη μιλαει.
Ναι ειναι

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE ... E%BD%CE%AE

Και ηταν η lingua franca για αιωνες στην Μεσογειο.

Ετσι μιλουσε η μαζα, η μονο η ελιτ;
Oταν λεμε για lingua franca εννοουμε ολοι. Εμποριο, διοικηση, πολιτες καθε κλάσης για τις καθημερινες τους συναλλαγες/εργασιες. Οι φιλοσοφοι και οι πολυμαθεις μιλουσαν (σπανιως) την αρχαια αττικιζουσα διαλεκτο (απο την οποια αττικιζουσα το 99% της μαζας δεν καταλαβαινε Χριστο. Σαν να λεμε σημερα οτι καποιος προσπαθει να πει κατι στον Μπαμπη τον Σουγια μιλωντας καθαρευουσα. Ε ο Μπαμπης δεν θα καταλαβει ουτε το 20% απο οτι θελει να του πει ο αλλος.).

Και ειναι η βαση πανω στην οποια χτιστηκαν τα μεσαιωνικα ελληνικα και αργοτερα τα νεα ελληνικα.

Δε διαβασες την πρωτη γραμμη του λινκ?
Η ελληνιστική κοινή (κοινή εννοείται διάλεκτος) είναι η λαϊκή μορφή της αρχαίας ελληνικής γλώσσας
Γιατι τι νομιζες? Οτι μονο η ελιτ μιλουσε την Αλεξανδρινη και ο λαος μιλουσε καλιαρντα?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23250
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 28 Ιαν 2023, 12:35

Πασιφάη έγραψε:
27 Ιαν 2023, 21:49
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2023, 14:14
Πασιφάη έγραψε:
27 Ιαν 2023, 13:54


Πωω.. Εγώ και μ'αυτό, θα έπεφτα ''ηρωϊκά'' στα τσιμέντα..Θα γέλαγε ο ντουνιάς.. :e040:
Αν το παρατηρήσεις δεν είναι πόλη ψηλό, γιατί και μπροστά έχει χοντρό πάτο. Αλλά οκ δεν είναι και ωραίο σαν παπούτσι.
Είμαι λάτρης της μπότας, παντός είδους. Έχω όμως και κάτι ωραιότατα παπουτσάκια με τακουνάκι πολύ μικρό για κανα σουαρέ. Μέχρις εκεί. Είμαι όμως και ψηλό παιδάκι. Στο 1,74 - 1,75. :D
Ε και..;;; ίσα ίσα. Εμένα τα 12ποντα στιλετα μ'αρέσουν πιο πολύ σε ψηλές.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3730
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 28 Ιαν 2023, 13:08

Gherschaagk έγραψε:
28 Ιαν 2023, 09:41
lonelyrider έγραψε:
27 Ιαν 2023, 22:26
Τσόντες πολλές να βλέπετε παιδιά κι όλα καλά θα πάνε.
Κι άμα σε 10 χρόνια από τώρα δεν υπάρχει ζευγάρι που να συμπληρώσει 5 χρόνια μαζί χωρίς να παρει διαζύγιο, να μην αναρωτιέστε γιατί.
Εγώ που δεν βλέπω και απλά γουστάρω το παπούτσι γιατί έτσι, και έχω πάνω από 5 χρόνια παντρεμένη και για να χωρίσω θα πρέπει να αντιστραφούν οι πόλοι της γης, να συνεχίσω να τα φοράω ή κάνω κάτι κακό;
Κακό ίσως να μην είναι.
Εγώ λογομαχώ με κάποιους παραπάνω που το χουν τσοντοποιησει το θεμα των τακουνιων. Μιλανε για φετιχ , τσοντες, κτλ. Αυτα δεν πρεπει να λαμβανουν χωρα. Διαφθειρονται ψυχες. Μαυριζουν.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23288
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 28 Ιαν 2023, 13:18

Naida έγραψε:
27 Ιαν 2023, 12:53
Belladonna έγραψε:
27 Ιαν 2023, 12:48
Είναι και θέμα συνήθειας.
Μια περίοδο φορούσα τακούνι κάθε μέρα, στη δουλειά, στη βόλτα παντού.
Μέχρι και δουλειές στο σπίτι μπορούσα να κάνω. Όχι 12ποντα βέβαια αλλά 7-8 πόντους που τα φορούσα όμως από το πρωί μέχρι το βράδυ.
Τώρα τα έχω ξεσυνηθίσει και ακόμα και τα 7ποντα με ενοχλούν στο περπάτημα.

Όσο για τους άντρες, ΠΟΛΛΟΙ ξεσηκώνονται με γόβες.
Ισχύει. Πολλοί οι ποδολαγνοι.
Δεν ταυτίζεται πάντα η ποδολαγνεία με τη γοβολαγνεία.
Ποδολάγνος ειμαι κι εγώ εν μέρει, αλλά τις γόβες τις θεωρώ επιεικώς αδιάφορες. Δεν μου κάνουν καμία αίσθηση, αλλά δεν με ενοχλούν κιόλας.
Οσες γυναίκες ειναι ήδη ψηλές μάλιστα (1.73 και άνω) και αρέσκονται στο να φορουν συνεχώς γόβες, θεωρώ ότι τσάμπα καταστρέφουν το σώμα τους.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23288
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 28 Ιαν 2023, 13:23

unholydiver έγραψε:
27 Ιαν 2023, 13:36
Τα πρώτα τακούνια φορέθηκαν από άντρες για να στερεώνεται καλύτερα το πόδι στον αναβολέα (μαρσπιές για άλογα :003: ). Μέτα έγινε μόδα στους αριστοκράτες αρρένες γιατί του έκανε ψηλότερους και πιο επιβλητικούς.
Και αργότερα τα φόρεσαν οι γυναίκες όχι τόσο για το επιπλέον ύψός άλλά γιατί πρώτον: Κάνουν τη γάμπα να φαίνεται πιο σφιχτή και λεπτή από ότι πραγματικά είναι, δεύτερον: Η διορθωτική στάση που αναγκαστικά πέρνει το σώμα για να εξισσοροπήσει την ανωμαλία (τακούνια) κάνει τη πλάτη και τη μέση να φαίνονται πιο ίσια(λιγότερη καμπούρα), "βγάζει " το στήθος πιο μπροστά και κυριώς κάνει τα όπίσθια να φαίνονται πιο πετάχτα και ζουμερά και σφιχτά από ότι είναι (κοινώς προσθέτει κώλο :smt005: )
Τρίτον ενισχύει το φυσικό παλατζάρισμα δεξιά και αριστερά του γυναικίου κώλου κατά το περπάτημα. :romance-hearteyes:
Τώρα βέβαια ποιος νοιάζεται για τα προβληματα στη μέση, στα γόνατα, στο ισχίο και το κόντεμα του αχίλλειου τένοντα :102:
:bravo:

hellegennes έγραψε:
27 Ιαν 2023, 13:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιαν 2023, 13:26
Είναι σα να λέει κάποια (που με το δεκάποντο φτάνει το 1.80 και γνώρισε κάποιον που ήταν 1.75) στη φίλη της "χθες βγήκα με κάποιον κοντό". :lol:
Τι σαν; Συνέχεια το λένε αυτό γυναίκες. Όχι όλες αλλά πολλές γυναίκες έχουν εμμονή με το ύψος του συντρόφου τους και στο 1,75 μπορεί να τον βλέπουν κοντό. Δεν έχει καμμιά σχέση το δικό τους ύψος, ας είναι και 1,55. Βασικά οι πιο κοντές έχουν ακόμα μεγαλύτερη εμμονή.
:bravo:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23288
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 28 Ιαν 2023, 13:27

Πασιφάη έγραψε:
27 Ιαν 2023, 21:49
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2023, 14:14


Αν το παρατηρήσεις δεν είναι πόλη ψηλό, γιατί και μπροστά έχει χοντρό πάτο. Αλλά οκ δεν είναι και ωραίο σαν παπούτσι.
Είμαι λάτρης της μπότας, παντός είδους. Έχω όμως και κάτι ωραιότατα παπουτσάκια με τακουνάκι πολύ μικρό για κανα σουαρέ. Μέχρις εκεί. Είμαι όμως και ψηλό παιδάκι. Στο 1,74 - 1,75. :D
Κι εμείς! Μποτάρβυλα λατρεύομεν και τιμούμε δεόντως, και εις τας γυναίκας και εις εμάς.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69821
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Ιαν 2023, 13:28

vantono έγραψε:
28 Ιαν 2023, 13:18
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2023, 12:53
Belladonna έγραψε:
27 Ιαν 2023, 12:48
Είναι και θέμα συνήθειας.
Μια περίοδο φορούσα τακούνι κάθε μέρα, στη δουλειά, στη βόλτα παντού.
Μέχρι και δουλειές στο σπίτι μπορούσα να κάνω. Όχι 12ποντα βέβαια αλλά 7-8 πόντους που τα φορούσα όμως από το πρωί μέχρι το βράδυ.
Τώρα τα έχω ξεσυνηθίσει και ακόμα και τα 7ποντα με ενοχλούν στο περπάτημα.

Όσο για τους άντρες, ΠΟΛΛΟΙ ξεσηκώνονται με γόβες.
Ισχύει. Πολλοί οι ποδολαγνοι.
Δεν ταυτίζεται πάντα η ποδολαγνεία με τη γοβολαγνεία.
Ποδολάγνος ειμαι κι εγώ εν μέρει, αλλά τις γόβες τις θεωρώ επιεικώς αδιάφορες. Δεν μου κάνουν καμία αίσθηση, αλλά δεν με ενοχλούν κιόλας.
Οσες γυναίκες ειναι ήδη ψηλές μάλιστα (1.73 και άνω) και αρέσκονται στο να φορουν συνεχώς γόβες, θεωρώ ότι τσάμπα καταστρέφουν το σώμα τους.
Μα οι γόβες στιλέτο δεν είναι για κάθε μέρα. Και σαφώς όχι για τη δουλειά. Στην τελική, υπάρχουν γόβες και με χαμηλότερο τακούνι, που είναι σαφώς πολύ πιο βολικές. Όπως υπάρχουν και γόβες με χοντρό τακούνι αλλά αυτές δεν είναι γόβες, είναι κάτι στο περίπου, καμμία σχέση. Για τα δίπατα και τρίπατα παπούτσια, πιαφες φιαπες πως τα λένε, καθημερινά, αθλητικά :lol: ή γκράντε, ουδέν σχόλιο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23288
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Eρωτηση προς γυναικες: Πως τα αντέχετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 28 Ιαν 2023, 13:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιαν 2023, 13:28
vantono έγραψε:
28 Ιαν 2023, 13:18
Naida έγραψε:
27 Ιαν 2023, 12:53


Ισχύει. Πολλοί οι ποδολαγνοι.
Δεν ταυτίζεται πάντα η ποδολαγνεία με τη γοβολαγνεία.
Ποδολάγνος ειμαι κι εγώ εν μέρει, αλλά τις γόβες τις θεωρώ επιεικώς αδιάφορες. Δεν μου κάνουν καμία αίσθηση, αλλά δεν με ενοχλούν κιόλας.
Οσες γυναίκες ειναι ήδη ψηλές μάλιστα (1.73 και άνω) και αρέσκονται στο να φορουν συνεχώς γόβες, θεωρώ ότι τσάμπα καταστρέφουν το σώμα τους.
Μα οι γόβες στιλέτο δεν είναι για κάθε μέρα. Και σαφώς όχι για τη δουλειά. Στην τελική, υπάρχουν γόβες και με χαμηλότερο τακούνι, που είναι σαφώς πολύ πιο βολικές. Όπως υπάρχουν και γόβες με χοντρό τακούνι αλλά αυτές δεν είναι γόβες, είναι κάτι στο περίπου, καμμία σχέση. Για τα δίπατα και τρίπατα παπούτσια, πιαφες φιαπες πως τα λένε, καθημερινά, αθλητικά :lol: ή γκράντε, ουδέν σχόλιο.
Η δικιά μου πήρε πρόσφατα κατι μεταξύ γόβας-μπότας με πυραμιδωτό τακούνι απο κατω. Φαίνονται και γαμώ σαν σχέδιο, αλλά η μόνη παραφωνία οπτικά, είναι το τακούνι. Οταν μου τις πρωτο-έδειξε κρατιόμουν να μη γελάσω, μου φαινονταν αστείες.
Οταν τις φόρεσε, μου ειπε πως ειναι ο,τι πιο βολικό σε τακουνοειδή έχει φορέσει στη ζωή της.

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών