Μπουλινγκ ρατσισμός Δυο λόγια σε σένα που είπες στον ΑΜΕΑ αδερφό μου: «Άτομα σαν εσένα δεν θα έπρεπε να δουλεύουν εδώ»

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Μπουλινγκ ρατσισμός Δυο λόγια σε σένα που είπες στον ΑΜΕΑ αδερφό μου: «Άτομα σαν εσένα δεν θα έπρεπε να δουλεύουν εδώ»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 06 Φεβ 2023, 02:35

.
Πολύ άσχημη συμπεριφορά από μια κυρία έδειξε στον Λευτέρη Κοκογιαννάκη στα Χανιά της Κρήτης όπου και ζει μαζί με την οικογένεια του. Την είδηση έκανε γνωστή μέσα από τα social media, με την μορφή καταγγελίας, η αδελφή του νεαρού ηθοποιού της επιτυχημένης σειράς του MEGA, «Kομάντα και δράκοι».
👇👇👇😢
“Ατομα σαν κι εσένα δεν θα έπρεπε να δουλεύουν”, είπε η γυναίκα στον Λευτέρη Κοκογιαννάκη
Η Σπυριδούλα Κοκογιαννάκη έκανε λόγο για ένα περιστατικό ρατσιστικής επίθεσης εις βάρος του αδελφού της και εκείνος το αναδημοσίευσε στον δικό του λογαριασμό στο Facebook. Ειδικότερα, σύμφωνα με όσα καταγγέλει η αδελφή του νεαρού Λευτέρη, πριν λίγες ημέρες μια γυναίκα επισκέφθηκε βιβλιοπωλείο της πόλης στο οποίο και εκείνος εργάζεται. Η γυναίκα άρχισε όμως να ασκεί μπούλινγκ στον Λευτέρη Κοκογιαννάκη λέγοντάς του πως δεν θέλει να την εξυπηρετήσει. «Άτομα σαν εσένα δεν θα έπρεπε να δουλεύουν εδώ» φέρεται να του είπε ζητώντας επίμονα να δει τον εργοδότη του. Εκείνος, εν συνεχεία, τον υπερασπίστηκε και έδιωξε την πελάτισσα από το κατάστημα.



😡😡😡😡😡
Απειλούσε η γυναίκα στο βιβλιοπωλείο τον Λευτέρη Κοκογιαννάκη
«Γράφω αυτό το κείμενο για να το δεις εσύ που φέρθηκες σαν σκουπίδι στον αδελφό μου και επειδή είπες ότι δεν φοβάσαι ακόμα και στο ζάρπα να σε βάλουν γιατί έχεις δίκιο! Αρχικά, να πω ότι ο αδελφός μου είναι ΑΜΕΑ και δουλεύει μέσω ενός προγράμματος του ΟΑΕΔ, μερικές ώρες σε ένα βιβλιοπωλείο. Είναι πολύ έξυπνο και δραστήριο παιδί και οι περισσότεροι ήδη τον γνωρίζετε. Πήγε λοιπόν η εν λόγω κυρία (ο Θεός να την κάνει) και του είπε ότι δεν θέλει να την εξυπηρετήσει και να φωνάξει το αφεντικό του. «Άτομα σαν εσένα λέει δεν θα έπρεπε να δουλεύουν εδώ»! Ο αδελφός μου της εξήγησε ότι μπορεί να την εξυπηρετήσει και εκείνη επέμενε να δει το αφεντικό. Βγήκε ο εργοδότης του έξω και του είπε και εκείνου τα ίδια και μάλιστα είπε γιατί έχει πάρει τον αδελφό μου για δουλειά και άλλα ρατσιστικά που ειλικρινά με στεναχωρούν και μόνο που τα σκέφτομαι! Φυσικά εκείνος τον υπερασπίστηκε και την έδιωξε! Και η κυρία βγήκε και από πάνω και απειλούσε» τονίζει η Σπυριδούλα Κοκογιαννάκη στο κείμενο της.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μπουλινγκ ρατσισμός Δυο λόγια σε σένα που είπες στον ΑΜΕΑ αδερφό μου: «Άτομα σαν εσένα δεν θα έπρεπε να δουλεύουν εδ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Φεβ 2023, 02:47

Να φωνάξουμε τον stavmanr να μας πει πάλι την θεωρία του για το πώς ο ιδιοκτήτης δεν έχει δικαίωμα να διώξει πελάτη από το κατάστημα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14119
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Μπουλινγκ ρατσισμός Δυο λόγια σε σένα που είπες στον ΑΜΕΑ αδερφό μου: «Άτομα σαν εσένα δεν θα έπρεπε να δουλεύουν εδ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 06 Φεβ 2023, 07:42

Δεν εχει παραγινει το κακο με τον καθε μαλακα/μαλακισμενη που μολις τσακωνεται με καποιον, να θέλει να τον "καταγγειλει" στα social media για να παρει πολλα likes? Ολα τα δικια του κοσμου να'χει.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9160
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Μπουλινγκ ρατσισμός Δυο λόγια σε σένα που είπες στον ΑΜΕΑ αδερφό μου: «Άτομα σαν εσένα δεν θα έπρεπε να δουλεύουν εδ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 06 Φεβ 2023, 11:41

panos291 έγραψε:
06 Φεβ 2023, 07:42
Δεν εχει παραγινει το κακο με τον καθε μαλακα/μαλακισμενη που μολις τσακωνεται με καποιον, να θέλει να τον "καταγγειλει" στα social media για να παρει πολλα likes? Ολα τα δικια του κοσμου να'χει.
Αν έγιναν τα πράγματα όπως καταγγέλλονται η συγκεκριμένη πελάτισσα είναι και πολύ στόκος αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου.
Επίσης ήμαρτον πια με την κατάχρηση της λέξης "ρατσισμός"!
Yippie Kay Yay

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών