Πλαφόν στις κότες βάζει ο Έθνι στις πόλεις

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Πλαφόν στις κότες βάζει ο Έθνι στις πόλεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 23 Μαρ 2023, 00:13

Έχουνε χαζεψει τελείως οι κάτω των 50. Περπατάω σε πεζοδρόμιο που χωράει ένα άτομο ανά κατεύθυνση, έρχονται δύο κλωσσες η μία δίπλα στην άλλη και απλωτά, από απέναντι. Παραμεριζω όσο πιο δεξιά μπορώ πριν πέσω στον πολυσύχναστο δρόμο, χτυπάει πάνω μου η μια αφού στρίψει ανεπιτυχώς Τερμα δεξιά τελευταία στιγμή σαν να ήταν η ύστατη επιλογή (σαν τον Τιτανικό ένα πράγμα, αλλά με πιο γελοίο στολισμό) και μου λέει "σιγά καλέ", της απαντώ σε άπταιστα Perseusικα - βλ. Νήμα για βλαχάκι) "από δεξιά ζώον" και απαντάει με ύφος "α σώπα μωρέ" τσεκάροντας για την συμπαράσταση περαστικών. Κατά διαόλου πάμε...

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Πλαφόν στις κότες βάζει ο Έθνι στις πόλεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 23 Μαρ 2023, 00:22

Μήπως ήθελε να τριφτεί πάνω σου για κάποιο λόγο;

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15594
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Πλαφόν στις κότες βάζει ο Έθνι στις πόλεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 23 Μαρ 2023, 00:30

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
23 Μαρ 2023, 00:13
Έχουνε χαζεψει τελείως οι κάτω των 50. Περπατάω σε πεζοδρόμιο που χωράει ένα άτομο ανά κατεύθυνση, έρχονται δύο κλωσσες η μία δίπλα στην άλλη και απλωτά, από απέναντι. Παραμεριζω όσο πιο δεξιά μπορώ πριν πέσω στον πολυσύχναστο δρόμο, χτυπάει πάνω μου η μια αφού στρίψει ανεπιτυχώς Τερμα δεξιά τελευταία στιγμή σαν να ήταν η ύστατη επιλογή (σαν τον Τιτανικό ένα πράγμα, αλλά με πιο γελοίο στολισμό) και μου λέει "σιγά καλέ", της απαντώ σε άπταιστα Perseusικα - βλ. Νήμα για βλαχάκι) "από δεξιά ζώον" και απαντάει με ύφος "α σώπα μωρέ" τσεκάροντας για την συμπαράσταση περαστικών. Κατά διαόλου πάμε...
Άσ'τα να πάνε... :D

Εικόνα
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών