phorum LIVE !!!

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23309
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Απρ 2023, 15:35

user έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:29
Μα ναι, δεν κάνει παράθεση -απαντηση για να μη μπορούμε να του πούμε κάτι πως το ξεκινάει αυτός. Είδες έξυπνο κόλπο, να το κάνω κι εγώ τώρα.

Δεν θέλω να σε γνωρίσω ούτε στο ζήτησα. Άλλος ήταν ο λόγος κι όχι αυτό που έκανε ο tanipteros στο οποίο μου τη λές ότι δεν μπήκα. Δεν ήταν αυτό που πρότεινα ούτε για τους λόγους που το πρότεινα.

Να περάσετε καλά όλοι, σήμερα Κυριακή, και κόψτε τις μαλακίες όποιοι κάνετε τέτοιες.

Πασιφάη :wave:

Άλλο τώρα, είχε θέμα το πχωρουμ; Δεν μπορούσα να μπω..
Τότε γιατί ήθελες να δεις τα μούτρα μου(σε περίπτωση που δε τα έχεις ήδη δει);
Μια χαρά σου κάνω παραθέσεις όπως βλέπεις. Η ένσταση μου ήταν στην πασι που μου λέει γιατί το συνεχίζω.
Μου απευθύνεις το λόγο και απλά απαντώ
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 02 Απρ 2023, 15:42

Ναύτης έγραψε:
02 Απρ 2023, 10:38
Μην δίνετε τα στοιχεία σας και μην ανοίγετε κάμερες σε συναντήσεις με αγνώστους.
Ό,τι πιο σωστό διάβασα στο νήμα. Δέκα χρόνια σχεδόν γράφω σε φόρουμ, από κοντά έχω γνωριστεί μόνο με 2 άτομα και αυτό με μεγάλη επιφύλαξη. Πέρα από τους κινδύνους, η όλη μαγεία ενός τέτοιου μέσου είναι η ανωνυμία, η οποία σου δίνει μια μεγαλύτερη ελευθερία να εκφράζεις τις απόψεις σου. Στο προηγούμενο φόρουμ που ήμουν, έμαθα στον τρίτο χρόνο μου εκεί ότι είχαν ομαδικές σε messenger, discord κ.λπ., όπου μετείχαν σχεδόν όλα τα μέλη και πραγματικά ξενέρωσα.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 02 Απρ 2023, 15:44

Ερμής έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:35
user έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:29
Μα ναι, δεν κάνει παράθεση -απαντηση για να μη μπορούμε να του πούμε κάτι πως το ξεκινάει αυτός. Είδες έξυπνο κόλπο, να το κάνω κι εγώ τώρα.

Δεν θέλω να σε γνωρίσω ούτε στο ζήτησα. Άλλος ήταν ο λόγος κι όχι αυτό που έκανε ο tanipteros στο οποίο μου τη λές ότι δεν μπήκα. Δεν ήταν αυτό που πρότεινα ούτε για τους λόγους που το πρότεινα.

Να περάσετε καλά όλοι, σήμερα Κυριακή, και κόψτε τις μαλακίες όποιοι κάνετε τέτοιες.

Πασιφάη :wave:

Άλλο τώρα, είχε θέμα το πχωρουμ; Δεν μπορούσα να μπω..
Τότε γιατί ήθελες να δεις τα μούτρα μου(σε περίπτωση που δε τα έχεις ήδη δει);
Μια χαρά σου κάνω παραθέσεις όπως βλέπεις. Η ένσταση μου ήταν στην πασι που μου λέει γιατί το συνεχίζω.
Μου απευθύνεις το λόγο και απλά απαντώ
Ωραία, όπως αυτή τη στιγμή σου απηύθυνα το λόγο χωρίς να σου κάνω παράθεση έτσι ακριβώς μου απηύθυνεςωτο λόγο προηγουμένως χωρίς να μου κάνεις παράθεση. Γι' αυτό η Πασιφάη σου είπε πως το συνεχίζεις. Γιατί αυτό που έγραψες φωτογράφιζε εμένα.

Τη φάτσα σου αν την έβλεπα θα γινόταν για να δεις εσύ τη δική μου και να σταματήσεις να λες εδώ πως πίνω κρασιά και τρώω τουτουμάκια στου Πιτ.
Κι όπως ξαναειπα ήμουν πανέτοιμη και το έχω αποδείξει αυτό...

Άντε καλά να περάσετε με τον συμπχωρουμίτη.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Απρ 2023, 15:47

ik_90 έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:42
Ναύτης έγραψε:
02 Απρ 2023, 10:38
Μην δίνετε τα στοιχεία σας και μην ανοίγετε κάμερες σε συναντήσεις με αγνώστους.
Ό,τι πιο σωστό διάβασα στο νήμα. Δέκα χρόνια σχεδόν γράφω σε φόρουμ, από κοντά έχω γνωριστεί μόνο με 2 άτομα και αυτό με μεγάλη επιφύλαξη. Πέρα από τους κινδύνους, η όλη μαγεία ενός τέτοιου μέσου είναι η ανωνυμία, η οποία σου δίνει μια μεγαλύτερη ελευθερία να εκφράζεις τις απόψεις σου. Στο προηγούμενο φόρουμ που ήμουν, έμαθα στον τρίτο χρόνο μου εκεί ότι είχαν ομαδικές σε messenger, discord κ.λπ., όπου μετείχαν σχεδόν όλα τα μέλη και πραγματικά ξενέρωσα.
Γιατί ξενέρωσες; Αν αυτοί ήθελαν να γνωριστούν και να επικοινωνούν και διαφορετικά, χωρίς να σε υποχρεώνουν να κάνεις το ίδιο, γιατί να σε πειράζει εσένα;

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 02 Απρ 2023, 15:53

Καρολίνα έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:47
Γιατί ξενέρωσες; Αν αυτοί ήθελαν να γνωριστούν και να επικοινωνούν και διαφορετικά, χωρίς να σε υποχρεώνουν να κάνεις το ίδιο, γιατί να σε πειράζει εσένα;
Σαφώς και είναι δικαίωμά τους. Απλώς τρία χρόνια νόμιζα ότι έγραφα σε ένα φόρουμ όπου όλοι ήμασταν άγνωστοι μεταξύ μας (άντε, να είχαν γνωριστεί και κάποιοι από κοντά, μέχρι εκεί). Ε, όταν έχεις αυτή την ιδέα για τον χώρο που γράφεις και ξαφνικά μαθαίνεις ότι όλοι σχεδόν γνωρίζονται με όλους, σου έρχεται πολύ κάπως. Στο τέλος έκανα τη βλακεία να μπω κι εγώ σ' αυτό το τρυπάκι και αυτός ήταν ο λόγος που την έκανα από εκεί. Παραγνωριστήκαμε.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Απρ 2023, 15:56

ik_90 έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:53
Καρολίνα έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:47
Γιατί ξενέρωσες; Αν αυτοί ήθελαν να γνωριστούν και να επικοινωνούν και διαφορετικά, χωρίς να σε υποχρεώνουν να κάνεις το ίδιο, γιατί να σε πειράζει εσένα;
Σαφώς και είναι δικαίωμά τους. Απλώς τρία χρόνια νόμιζα ότι έγραφα σε ένα φόρουμ όπου όλοι ήμασταν άγνωστοι μεταξύ μας (άντε, να είχαν γνωριστεί και κάποιοι από κοντά, μέχρι εκεί). Ε, όταν έχεις αυτή την ιδέα για τον χώρο που γράφεις και ξαφνικά μαθαίνεις ότι όλοι σχεδόν γνωρίζονται με όλους, σου έρχεται πολύ κάπως. Στο τέλος έκανα τη βλακεία να μπω κι εγώ σ' αυτό το τρυπάκι και αυτός ήταν ο λόγος που την έκανα από εκεί. Παραγνωριστήκαμε.
Το μπολνταρισμένο δεν το καταλαβαίνω, οφείλω να ομολογήσω. Αν εννοείς ότι ήταν κλίκες και αλληλοθαυμάζονταν (όπως κάνουν κάποιοι -ευτυχώς- λίγοι εδώ) και ταυτόχρονα φέρονταν άσχημα στους άλλους, έχει μια λογική, διαφορετικά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 02 Απρ 2023, 15:59

Καρολίνα έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:56
Το μπολνταρισμένο δεν το καταλαβαίνω, οφείλω να ομολογήσω. Αν εννοείς ότι ήταν κλίκες και αλληλοθαυμάζονταν (όπως κάνουν κάποιοι -ευτυχώς- λίγοι εδώ) και ταυτόχρονα φέρονταν άσχημα στους άλλους, έχει μια λογική, διαφορετικά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.
Τους εξήγησα τους λόγους στο αρχικό μου μήνυμα, Καρολίνα.
Εμένα δεν με αρέσει, τι να κάνουμε δηλαδή;
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 02 Απρ 2023, 16:01

ik_90 έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:59
Καρολίνα έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:56
Το μπολνταρισμένο δεν το καταλαβαίνω, οφείλω να ομολογήσω. Αν εννοείς ότι ήταν κλίκες και αλληλοθαυμάζονταν (όπως κάνουν κάποιοι -ευτυχώς- λίγοι εδώ) και ταυτόχρονα φέρονταν άσχημα στους άλλους, έχει μια λογική, διαφορετικά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.
Τους εξήγησα τους λόγους στο αρχικό μου μήνυμα, Καρολίνα.
Εμένα δεν με αρέσει, τι να κάνουμε δηλαδή;
Καλά ντε, μη βαράς.
Απλώς δεν με πείθει ποτέ η δικαιολογία της ανωνυμίας για να μπορεί κάποιος να εκφραστεί ελεύθερα. Αυτό σημαίνει ότι δεν είναι αληθινός. Γνώμη μου, ε, έτσι ΜΕ αρέσει εμένα. :P:P

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 02 Απρ 2023, 16:08

ik_90 έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:42
Ναύτης έγραψε:
02 Απρ 2023, 10:38
Μην δίνετε τα στοιχεία σας και μην ανοίγετε κάμερες σε συναντήσεις με αγνώστους.
Ό,τι πιο σωστό διάβασα στο νήμα. Δέκα χρόνια σχεδόν γράφω σε φόρουμ, από κοντά έχω γνωριστεί μόνο με 2 άτομα και αυτό με μεγάλη επιφύλαξη. Πέρα από τους κινδύνους, η όλη μαγεία ενός τέτοιου μέσου είναι η ανωνυμία, η οποία σου δίνει μια μεγαλύτερη ελευθερία να εκφράζεις τις απόψεις σου. Στο προηγούμενο φόρουμ που ήμουν, έμαθα στον τρίτο χρόνο μου εκεί ότι είχαν ομαδικές σε messenger, discord κ.λπ., όπου μετείχαν σχεδόν όλα τα μέλη και πραγματικά ξενέρωσα.
έχεις ένα πόιντ



όμως εγώ προσωπικά κόλλησα με το σχωρεμένο από τη στιγμή που άρχισα να γνωρίζω πχορουμίτες σε τετ α τετ - αλλά πάντα ανώμαλος ήμανε :smt005:
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 02 Απρ 2023, 16:12

Ναύτης έγραψε:
02 Απρ 2023, 10:38
Μην δίνετε τα στοιχεία σας και μην ανοίγετε κάμερες σε συναντήσεις με αγνώστους.
έλα μωρέ, υπερβολές τώρα


ας τραβήξει και μια μαλακία ο κόζμος, σιγά τα ωά
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23309
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Απρ 2023, 16:18

user έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:44
Ερμής έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:35
user έγραψε:
02 Απρ 2023, 15:29
Μα ναι, δεν κάνει παράθεση -απαντηση για να μη μπορούμε να του πούμε κάτι πως το ξεκινάει αυτός. Είδες έξυπνο κόλπο, να το κάνω κι εγώ τώρα.

Δεν θέλω να σε γνωρίσω ούτε στο ζήτησα. Άλλος ήταν ο λόγος κι όχι αυτό που έκανε ο tanipteros στο οποίο μου τη λές ότι δεν μπήκα. Δεν ήταν αυτό που πρότεινα ούτε για τους λόγους που το πρότεινα.

Να περάσετε καλά όλοι, σήμερα Κυριακή, και κόψτε τις μαλακίες όποιοι κάνετε τέτοιες.

Πασιφάη :wave:

Άλλο τώρα, είχε θέμα το πχωρουμ; Δεν μπορούσα να μπω..
Τότε γιατί ήθελες να δεις τα μούτρα μου(σε περίπτωση που δε τα έχεις ήδη δει);
Μια χαρά σου κάνω παραθέσεις όπως βλέπεις. Η ένσταση μου ήταν στην πασι που μου λέει γιατί το συνεχίζω.
Μου απευθύνεις το λόγο και απλά απαντώ
Ωραία, όπως αυτή τη στιγμή σου απηύθυνα το λόγο χωρίς να σου κάνω παράθεση έτσι ακριβώς μου απηύθυνεςωτο λόγο προηγουμένως χωρίς να μου κάνεις παράθεση. Γι' αυτό η Πασιφάη σου είπε πως το συνεχίζεις. Γιατί αυτό που έγραψες φωτογράφιζε εμένα.

Τη φάτσα σου αν την έβλεπα θα γινόταν για να δεις εσύ τη δική μου και να σταματήσεις να λες εδώ πως πίνω κρασιά και τρώω τουτουμάκια στου Πιτ.
Κι όπως ξαναειπα ήμουν πανέτοιμη και το έχω αποδείξει αυτό...

Άντε καλά να περάσετε με τον συμπχωρουμίτη.
Όχι μόνο εσένα. Και ο Άγις δε νομίζω πως θα συνδεόταν.
Πέρα από αυτά που λέω για περσόνες, πέρα από κάποιες ενδείξεις δεν έχω καμία απόδειξη πως είσαι ο 42. Αν είχα απόδειξη πως είσαι κάποιος άλλος και ειδικά προβληματική περίπτωση(δεν εννοω τον 42 βεβαια που μπορει να έχουμε χαωδεις διαφωνιες αλλα δε τον θεωρω προβληματικο) πίστεψε με δε θα μιλούσαμε τώρα.
Επίσης δε νομίζω πως σου έχω μιλήσει ποτέ προσβλητικά

Οι απειροελαχιστες στιγμές που έχω υπάρξει προσβλητικός εδώ μέσα το άξιζαν και μετανιώνω που δεν υπήρξα περισσότερο. Αλλά απειροελαχιστες μετρημένες στα δάχτυλα τους ενός χεριού.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11550
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 02 Απρ 2023, 16:32

Ναύτης έγραψε:
02 Απρ 2023, 11:02
kongrosian έγραψε:
02 Απρ 2023, 11:00
Ναύτης έγραψε:
02 Απρ 2023, 10:41

Είσαι λάθος, ντόκτορ. Γυναίκα είναι η Καρολίνα και πολύ φίνο παιδί.
ναι, αλλά έχει τρίχες. :-?
Βρε σατανά, υπάρχουν πιο ευγενικοί τρόποι να ζητήσεις από την Καρολίνα να σου στείλει μια φωτό του ποδιού της.
Α μην αρχίσουμε πάλι τα ίδια τώρα που μπήκε η Άνοιξη ... Στο σοβαρό μας Ίδρυμα υπάρχει μια πέμπτη φάλαγγα Ποδολαγνων..
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 02 Απρ 2023, 16:40

Tarkovsky έγραψε:
02 Απρ 2023, 16:08
έχεις ένα πόιντ



όμως εγώ προσωπικά κόλλησα με το σχωρεμένο από τη στιγμή που άρχισα να γνωρίζω πχορουμίτες σε τετ α τετ - αλλά πάντα ανώμαλος ήμανε :smt005:
Καλά, προφανώς και είναι οπτικές αυτά. Δεν είπα ότι έτσι είναι το σωστό, είπα ότι εγώ το βλέπω έτσι.
Πάνω απ' όλα είναι ο λόγος που συμμετέχεις σε ένα φόρουμ. Άλλοι γιατί δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν, άλλοι γιατί θέλουν μια παρέα, άλλοι γιατί θέλουν να συζητήσουν πράγματα που δεν μπορούν με τον irl κύκλο τους (όπως εγώ), άλλοι γιατί είναι μποτάκια (μπλιαχ), άλλοι για να τρολλάρουν... απ΄ όλα έχει ο μπαχτσές.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Απρ 2023, 18:32

Ερμής έγραψε:
02 Απρ 2023, 12:33
Πασιφάη έγραψε:
02 Απρ 2023, 12:27
Ερμής έγραψε:
02 Απρ 2023, 12:17
Γιατί συνεχίζεται η όποια αντιπαράθεση απο μεριάς σου; Νομίζω πως αυτό πρέπει να λήξει.
Άσε γιατί άμα θυμηθώ εγώ μόρτη μου την πρώτη μου φορά εδώ μέσα, που μου πέφτανε κοροϊδίες και μπηχτές, απαξίωση από παντού, θα ξημερώσουμε.
Εγώ έχω πειστεί και για τις δυο. Και αν είπα και καμιά καφρίλα στη μια, ζητώ συγγνώμη.
Πρώτα η σαλαμαντριτσα με έκανε παράθεση. Διάβασε λίγο το νήμα και θα καταλάβεις. Απλά απάντησα. Διάβασε λίγο πρώτα.
Διάβασα. Και; Εγώ άλλο σου είπα. Άλλο απαντάς. Γιατί;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23309
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: phorum LIVE !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Απρ 2023, 18:35

Πασιφάη έγραψε:
02 Απρ 2023, 18:32
Ερμής έγραψε:
02 Απρ 2023, 12:33
Πασιφάη έγραψε:
02 Απρ 2023, 12:27


Γιατί συνεχίζεται η όποια αντιπαράθεση απο μεριάς σου; Νομίζω πως αυτό πρέπει να λήξει.
Άσε γιατί άμα θυμηθώ εγώ μόρτη μου την πρώτη μου φορά εδώ μέσα, που μου πέφτανε κοροϊδίες και μπηχτές, απαξίωση από παντού, θα ξημερώσουμε.
Εγώ έχω πειστεί και για τις δυο. Και αν είπα και καμιά καφρίλα στη μια, ζητώ συγγνώμη.
Πρώτα η σαλαμαντριτσα με έκανε παράθεση. Διάβασε λίγο το νήμα και θα καταλάβεις. Απλά απάντησα. Διάβασε λίγο πρώτα.
Διάβασα. Και; Εγώ άλλο σου είπα. Άλλο απαντάς. Γιατί;
Δεν ήμουν ουδεμία στιγμή προσβλητικός προς τη σαλαμαντρα πέρα από τα γνωστά πειράγματα.
Ποια αντιπαραθεση;
Νομίζω το θέμα το έχουμε αναλύσει παραπάνω με τον εν λόγω χρήστη
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών