Τι παίζει με το Μασουτη;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 05 Απρ 2023, 14:16

τιποτε,συνεχιστε να ψηφιζετε καπιταλιστες :giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Japetus
Δημοσιεύσεις: 2047
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:33
Τοποθεσία: KN21QC

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Japetus » 05 Απρ 2023, 15:06

Ερμής έγραψε:
05 Απρ 2023, 11:52
Japetus έγραψε:
05 Απρ 2023, 11:40
Ερμής έγραψε:
05 Απρ 2023, 11:35

Λιντλ και Θανόπουλος. Απλά επειδή Θανόπουλο βρίσκεις μόνο στην Κηφισιά, πήγαινε στα Λιντλ
Τα μαναβικά είναι λίγο περίεργα καθώς μια μεγάλη αλυσίδα δεν μπορεί να προμηθεύσει (το ίδιο γρήγορα τουλάχιστον)με προϊόντα του ίδιου προμηθευτή όλα τα υποκαταστήματά της και από κατάστημα σε κατάστημα βρίσκεις σημαντικές διαφορές...
Μικρά συνοικιακά μάρκετ με ευσυνείδητους ιδιοκτήτες προσφέρουν συνήθως την καλύτερη επιλογή καθώς επιλέγουν οι ίδιοι τους (ντόπιους) προμηθευτές τους..
Τους έλεγχους που έχουν τα λιντλ δεν έχει κανείς ούτε στον ύπνο του. Το ξέρω απο πρώτο χέρι.
Στα λιντλ εγώ τουλάχιστον δεν έχω πάρει ποτέ νόστιμο μαναβικό και είμαι από τους πιο φανατικούς υποστηρικτές τους, δεν πηγαίνω σε άλλο μάρκετ.
Τα προϊόντα όντως είναι καλά ποιοτικά και από πολλούς και διάφορους Έλληνες προμηθευτές, αλλά προκειμένου να γίνει σωστά η προμήθεια, κόβονται αγουρα και στις περισσότερες φορές δεν προλαβαίνουν να ωριμάσουν σωστά.. Δεν ξέρω αν στην Αθήνα παντού είναι έτσι, αλλά στην επαρχία τουλάχιστον έχουμε δυνατότητα να φάμε και φρεσκομαζεμενα λαχανικά από παραγωγούς είτε στη λαϊκή, είτε στα μικρά μάρκετ..
Ένα από τα πιο χαρακτηριστικά λαχανικά είναι η ντομάτα που κόβεται άγουρη για να αντέξει στη μεταφορά με συνέπεια ο καταναλωτής να την αγοράζει είτε άγουρη, είτε ανοστη, είτε μαλακή για πέταμα...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 05 Απρ 2023, 15:07

Bic έγραψε:
05 Απρ 2023, 11:23
Gherschaagk έγραψε:
04 Απρ 2023, 20:45
Ερμής έγραψε:
04 Απρ 2023, 20:39
Ρε μάγκες εσείς οι βόρειοι για πείτε, εκεί απάνω από ο που ξεκίνησε έχει μεγάλα κανονικά σούπερ μαρκετ; γιατι εδώ έχει πολλά μεν αλλά όλα μικρά σα μπακάλικα με ποικιλία μικρότερη από καλό ψιλικατζίδικο.
Μου έχει κάνει εντύπωση γιατί το εχω δει σε αρκετές περιοχές των Αθηνών, όχι μονο εδώ τριγυρω
Ο πιο κοντινός μου είναι ένας grand masoutis και οι υπόλοιποι είναι επίσης μεγάλοι αλλά όχι grand.

Πάω μόνο για καφέδες, είναι πιο ακριβός από αβ και Σκλαβενίτη. Επίσης λένε πως τα λαχανικά του δεν κάνουν ούτε για λίπασμα.
Δεν ξέρω τι σύστημα έχουν, πώς προμηθεύονται λαχανικά, ποιος έχει την ευθύνη για τις αγορές (εννοώ, αν γίνεται τοπικά σε κάθε κατάστημα, ή μαζικά), αλλά έχω παρατηρήσει ότι σε δυο Μασούτηδες που ξέρω και επισκέπτομαι κατά καιρούς, η μαναβική τους είναι στον μεν έναν πάντα από πολύ καλή έως άψογη, στον δε άλλον από μετριότατη έως ΓΤΠΚ. :102:
Έχω πολλά χρόνια να πάρω λαχανικά και φρούτα από Μασούτη. Θυμάμαι μια φορά που την είχα πατήσει σε αυτόν στην Αιγαίου, πήρα ροδάκινα που τα έβλεπες και σου έτρεχαν τα σάλια και όταν καθάρισα στη γεύση ήταν ίδιο με άβραστη πατάτα. Ήταν η τελευταία φορά που άπλωσα χέρι στη μαναβική του Μασούτη. Εν τω μεταξύ ο grand που λέω ανακαινίστηκε, έχει γίνει μέσα πολύ ουάου, κι όπως περνάω για καφέδες με καλοσορίσουν οι φράουλες στα κεσεδάκια, αλλά δεν τολμάω γιατί κάηκα στον χυλό.

Καλό μανάβικο σε Μασούτη μάλλον λες τον μεγάλο της Καλαμαριάς. Μέχρι και εκείνος στα Μουδανιά, που έλεγα δε μπορεί θα έχει καλή μαναβική, ό,τι είχε ήταν για κομποστοποίηση.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 05 Απρ 2023, 15:10

vantono έγραψε:
05 Απρ 2023, 11:12
Ειχα μπει μια φορα στη Γλυφάδα, αν θυμαμαι καλα (έχει Μασουτη στη Γλυφαδα ή θυμαμαι λάθος?). Απο κάτω του μετρίου έως κακή εντυπωση, μου εκανε σαν Σ/Μ.
Γενικά παίζει και να το εχω κατατάξει στον πάτο της αλυσίδας των αλυσίδων ΣΜ.
Ότι έπαθα κι εγώ πρώτη φορά που μπήκα σε Σκλαβενίτη εδώ. Λέω σε κάτι φίλες, πώς είναι έτσι μέσα; Και μου απάντησαν πως του έκαναν ανακαίνιση και πως ήταν πολύ χειρότερος.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 05 Απρ 2023, 15:19

ο ΑΒ εχει ανακαινισμενα καταστηματα συνηθως, ο σκλαβενιτης ακομα και τα πολυ μεγαλα τα πολυσυχναστα ειναι απλα τιμια σε κατασταση, με το ζορι εδωσε λεφτα να αλλαξει τα βαρια σιδερενια καροτσια που δεν εστριβαν


προσπαθω να μποϊκοταρω σκλαβενιτη γιατι βλεπω οτι γιγαντωνεται και αυτο δεν ειναι ποτε καλο, αλλα ο ανταγωνισμος χωλαινει δυστυχως

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 05 Απρ 2023, 15:22

Kotas έγραψε:
05 Απρ 2023, 15:19


προσπαθω να μποϊκοταρω σκλαβενιτη γιατι βλεπω οτι γιγαντωνεται και αυτο δεν ειναι ποτε καλο, αλλα ο ανταγωνισμος χωλαινει δυστυχως
Ακολουθουν 10 παιδια απο πισω, από τα 2 αδέρφια (συν την τρίτη που δεν ασχολείται)
Σε 10-15 χρόνια θα αναλάβουν; ή θα πουλησουν;;
Εκτίμηση: θα τα δώσουν παλι στους Γάλλους...
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11551
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 05 Απρ 2023, 15:23

Ερμής έγραψε:
04 Απρ 2023, 21:11
Sol έγραψε:
04 Απρ 2023, 21:10
Ερμής έγραψε:
04 Απρ 2023, 21:04
Εδώ στο Φάληρο έχω μετρήσει 3 ή 4 τα οποία είναι όλα στο ίδιο στυλ. Το ίδιο και σε άλλες περιοχές πχ στην Κηφισιά που ανεβαίνω συχνά. Τώρα ναι μπορεί να υπάρχουν και μεγάλα γι'αυτό και ρώτησα τους βόρειους που τα ξέρουν καλύτερα.
Αν είναι πιο ακριβός από ΑΒ τότε δεν αξίζει με τπτ.
4,80 το μπρόκολο πριν 5-6 χρονια
Μπορεί να ήταν εκτός εποχής. Για ζαρζαβατικά σας έχω πει ποιος εχει την τοπ ποιότητα
ΣΜ με 5 γράμματα αγαπημένο Επίτιμου μέλους του Ιδρύματος μας.

Επιβεβαιώνω.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Απρ 2023, 15:27

Γαληνός έγραψε:
05 Απρ 2023, 14:03
Στην Θεσσαλονίκη εγώ τα βλέπω μικρά.. του Μασουτη, όλα.
Της γειτονιάς δλδη.

Ίσως ταιριάζει σε νοοτροπία επαρχίας καλυτερα.
Πρωτευουσα που δεν προλαβαινεις θες ένα μεγάλο με ποικιλια να ξεμπερδεύεις.

Επαρχία (Θεσσαλονίκη κλπ) μπορεί να παει ο πελατης 10 φορές τη Ν εβδομάδα, άρα έχει νόημα τα μικρά.
Ποια μωρέ είναι μικρά; Ο Μασούτης ήταν η πρώτη αλυσίδα που έφτιαξε κέντρο logistics. Εμένα αυτό που είναι δίπλα μου είναι τεράστιο. Έχει βέβαια και μικρά καταστήματα εντός πόλης, αλλά όλες οι αλυσίδες έχουν και μικρότερα καταστήματα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 05 Απρ 2023, 15:30

επισης ο σκλαβενιτης (οπως και αλλες αλυσιδες αλλα εκει συμβαινει κατα κορον) κανει τκ γνωστο κολπο με το 1+1 προσφορα

δηλ, σαμπουαν 1+1 δωρο, ομως η τιμη ουσιαστικα αντιστοιχει στην αξια και των δυο προιοντων, εγω τουλαχιστον αυτο εχω αντιληφθει βλεποντας τις τιμες των μονών προιοντων στο νετ που ειναι υποδιπλασιες της τιμης του 1+1

με αυτον τον τροπο νομιζεις οτι παιρνεις δωρεαν τη μια συσκευασια ενω την πληρωνεις κανονικοτατα και σε αναγκαζει να στοκαρεις προιοντα για να κανει τζιρους



αλλο θεμα, εχω πετυχει πολλες φορες στον σκλαβενιτη να εχει λχ στα μακαρονια μελισσα Ν6 μειωμενη τιμη σε κιτρινο ταμπελακι

η τιμη ειναι πραγματι μειωμενη (ας πουμε 0,60 ευρω), ομως παραδιπλα σου εχει ως προσφορα 4 πακετα δεμενα μαζι της ιδιας μαρκας σε φιξ τιμη 3,20 ευρω ποσου

το παραδοξο; αν αγορασεις 4 μονές συσκευασιες δηλ. 4 επι 0,60 θα πληρωσεις συνολικα 2,40 ευρω

αν παρεις την πολλαπλη συσκευασια της προσφορας θα πληρωσεις παλια για 4 πακετα 3,20 ευρω!
την ιδια μερα παντα και την ιδια μαρκα!

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 05 Απρ 2023, 15:38

Kotas έγραψε:
05 Απρ 2023, 15:19
ο ΑΒ εχει ανακαινισμενα καταστηματα συνηθως, ο σκλαβενιτης ακομα και τα πολυ μεγαλα τα πολυσυχναστα ειναι απλα τιμια σε κατασταση, με το ζορι εδωσε λεφτα να αλλαξει τα βαρια σιδερενια καροτσια που δεν εστριβαν


προσπαθω να μποϊκοταρω σκλαβενιτη γιατι βλεπω οτι γιγαντωνεται και αυτο δεν ειναι ποτε καλο, αλλα ο ανταγωνισμος χωλαινει δυστυχως
Ξέρω άνθρωπο που δούλευε στον ΑΒ και έλεγε πως φέρονται πολύ άσχημα στους εργαζόμενους. Αυτόν τον κάλεσε ο υποδιευθυντής του καταστήματος να του κάνει παρατήρηση που μίλησε με πελάτη που ήταν γνωστός του.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Απρ 2023, 15:42

Kotas έγραψε:
05 Απρ 2023, 15:30
αλλο θεμα, εχω πετυχει πολλες φορες στον σκλαβενιτη να εχει λχ στα μακαρονια μελισσα Ν6 μειωμενη τιμη σε κιτρινο ταμπελακι

η τιμη ειναι πραγματι μειωμενη (ας πουμε 0,60 ευρω), ομως παραδιπλα σου εχει ως προσφορα 4 πακετα δεμενα μαζι της ιδιας μαρκας σε φιξ τιμη 3,20 ευρω ποσου

το παραδοξο; αν αγορασεις 4 μονές συσκευασιες δηλ. 4 επι 0,60 θα πληρωσεις συνολικα 2,40 ευρω

αν παρεις την πολλαπλη συσκευασια της προσφορας θα πληρωσεις παλια για 4 πακετα 3,20 ευρω!
την ιδια μερα παντα και την ιδια μαρκα!
Όλοι το κάνουν αυτό. Πολύ συχνά οι διπλές συσκευασίες έχουν τιμή μεγαλύτερη από 2 μονάδες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 05 Απρ 2023, 15:45

Γαληνός έγραψε:
05 Απρ 2023, 15:22
Kotas έγραψε:
05 Απρ 2023, 15:19


προσπαθω να μποϊκοταρω σκλαβενιτη γιατι βλεπω οτι γιγαντωνεται και αυτο δεν ειναι ποτε καλο, αλλα ο ανταγωνισμος χωλαινει δυστυχως
Ακολουθουν 10 παιδια απο πισω, από τα 2 αδέρφια (συν την τρίτη που δεν ασχολείται)
Σε 10-15 χρόνια θα αναλάβουν; ή θα πουλησουν;;
Εκτίμηση: θα τα δώσουν παλι στους Γάλλους...
Εδώ στην πόλη μας,έχει μία τοπική αλυσίδα σ/μ που λέγεται Αγορά και έχει αρκετά υποκαταστήματα στην πόλη.Όχι τεράστια μαγαζιά,πλην ενός,αλλά ούτε και μικρά.
Τα αγοράζει όλα ο Σκλαβενίτης μαθαίνουμε.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 05 Απρ 2023, 15:45

Gherschaagk έγραψε:
05 Απρ 2023, 15:07
Bic έγραψε:
05 Απρ 2023, 11:23
Gherschaagk έγραψε:
04 Απρ 2023, 20:45


Ο πιο κοντινός μου είναι ένας grand masoutis και οι υπόλοιποι είναι επίσης μεγάλοι αλλά όχι grand.

Πάω μόνο για καφέδες, είναι πιο ακριβός από αβ και Σκλαβενίτη. Επίσης λένε πως τα λαχανικά του δεν κάνουν ούτε για λίπασμα.
Δεν ξέρω τι σύστημα έχουν, πώς προμηθεύονται λαχανικά, ποιος έχει την ευθύνη για τις αγορές (εννοώ, αν γίνεται τοπικά σε κάθε κατάστημα, ή μαζικά), αλλά έχω παρατηρήσει ότι σε δυο Μασούτηδες που ξέρω και επισκέπτομαι κατά καιρούς, η μαναβική τους είναι στον μεν έναν πάντα από πολύ καλή έως άψογη, στον δε άλλον από μετριότατη έως ΓΤΠΚ. :102:
Έχω πολλά χρόνια να πάρω λαχανικά και φρούτα από Μασούτη. Θυμάμαι μια φορά που την είχα πατήσει σε αυτόν στην Αιγαίου, πήρα ροδάκινα που τα έβλεπες και σου έτρεχαν τα σάλια και όταν καθάρισα στη γεύση ήταν ίδιο με άβραστη πατάτα. Ήταν η τελευταία φορά που άπλωσα χέρι στη μαναβική του Μασούτη. Εν τω μεταξύ ο grand που λέω ανακαινίστηκε, έχει γίνει μέσα πολύ ουάου, κι όπως περνάω για καφέδες με καλοσορίσουν οι φράουλες στα κεσεδάκια, αλλά δεν τολμάω γιατί κάηκα στον χυλό.

Καλό μανάβικο σε Μασούτη μάλλον λες τον μεγάλο της Καλαμαριάς. Μέχρι και εκείνος στα Μουδανιά, που έλεγα δε μπορεί θα έχει καλή μαναβική, ό,τι είχε ήταν για κομποστοποίηση.
Όχι τον μεγάλο (το grand), αυτόν εδώ απέναντί μου λέω. Αν εξαιρέσουμε προϊόντα που είναι εκτός εποχής κι έρχονται εισαγόμενα (πχ λεμόνια το καλοκαίρι και άλλα παραπλήσια), είναι από καλός έως πολύ καλός. Τις περισσότερες φορές, φυσικά. Για πιο σίγουρα φυσικά, πας σε κανένα καλό μανάβικο, εννοείται αυτό.

Στο Grand πήγαινα κάποιες φορές παλιότερα (σπάνια), που υπεύθυνος στα λαχανικά ήταν φίλος/γνωστός. Και γι' αυτό είχα την απορία πιο πάνω τι παίζει με τις προμήθειες και ποιος αποφασίζει, γιατί όταν τον πέτυχα σε κάποια στιγμή σε κατάστημα της Χαλκιδικής (στην Σίβηρη) στο οποίο συνήθως η μαναβική ήταν μέτρια-βραστά έως χάλια, εκείνες τις λίγες χρονιές που ήταν αυτός εκεί η ποιότητα είχε ανέβει πολύ. Τυχαίο; Μπορεί, δεν ξέρω...
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 05 Απρ 2023, 15:47

hellegennes έγραψε:
05 Απρ 2023, 15:42
Kotas έγραψε:
05 Απρ 2023, 15:30
αλλο θεμα, εχω πετυχει πολλες φορες στον σκλαβενιτη να εχει λχ στα μακαρονια μελισσα Ν6 μειωμενη τιμη σε κιτρινο ταμπελακι

η τιμη ειναι πραγματι μειωμενη (ας πουμε 0,60 ευρω), ομως παραδιπλα σου εχει ως προσφορα 4 πακετα δεμενα μαζι της ιδιας μαρκας σε φιξ τιμη 3,20 ευρω ποσου

το παραδοξο; αν αγορασεις 4 μονές συσκευασιες δηλ. 4 επι 0,60 θα πληρωσεις συνολικα 2,40 ευρω

αν παρεις την πολλαπλη συσκευασια της προσφορας θα πληρωσεις παλια για 4 πακετα 3,20 ευρω!
την ιδια μερα παντα και την ιδια μαρκα!
Όλοι το κάνουν αυτό. Πολύ συχνά οι διπλές συσκευασίες έχουν τιμή μεγαλύτερη από 2 μονάδες.
αναφερεσαι στο παραδειγμα με τα μακαρονια μονο


το αλλο παραδειγμα με το 1+1 δωρο το εχει παρατηρησεις κανεις; το βλεπω τοσο λαθος;

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Τι παίζει με το Μασουτη;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 05 Απρ 2023, 15:49

Ο Μασούτης πουλάει μία τετράδα ντόνατς σοκολάτα σε συσκευασία,γύρω στα 2,40 αν θυμάμαι καλά,που είναι και γαμώ :romance-hearteyes:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών