Ερώτηση Για δέμα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2183
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 02 Απρ 2024, 19:27

"Κακοποιητικός" υπό την πρωτοβάθμια/πρωτογενή έννοια (όσο έχω παρακολουθήσει, έτσι;) δεν νομίζω πως έγινες. Κάπως "φόρτωμα" ίσως έγινες.

Θα σε προέτρεπα να αφήσεις πίσω σου την όλη φάση και να συνεχίσεις τη ζωή σου.

Αν όλο αυτό σου "άδειασε" την ύπαρξη, καθώς μου φαίνεται ότι περιγράφεις, μήπως η ίδια η ύπαρξή σου δεν είχε ούτως ή άλλως ζωτικό περιεχόμενο και "σπονδυλική στήλη"; Ο άλλος (ο ερωτικός άλλος, ο αγαπητικός άλλος) δεν μπορεί να "γεμίσει" μια ύπαρξη χωρίς ίδιον έρμα -δεν είναι αυτή η "δουλειά" του...

Γνώμη μου
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 02 Απρ 2024, 19:57

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:27
"Κακοποιητικός" υπό την πρωτοβάθμια/πρωτογενή έννοια (όσο έχω παρακολουθήσει, έτσι;) δεν νομίζω πως έγινες. Κάπως "φόρτωμα" ίσως έγινες.

Θα σε προέτρεπα να αφήσεις πίσω σου την όλη φάση και να συνεχίσεις τη ζωή σου.

Αν όλο αυτό σου "άδειασε" την ύπαρξη, καθώς μου φαίνεται ότι περιγράφεις, μήπως η ίδια η ύπαρξή σου δεν είχε ούτως ή άλλως ζωτικό περιεχόμενο και "σπονδυλική στήλη"; Ο άλλος (ο ερωτικός άλλος, ο αγαπητικός άλλος) δεν μπορεί να "γεμίσει" μια ύπαρξη χωρίς ίδιον έρμα -δεν είναι αυτή η "δουλειά" του...

Γνώμη μου
Με την κριτική τι να κανω; Να την αφήσω να δημοσιευτεί ή να την ακυρωσω.
Η ύπαρξή μου σχετίζεται κυρίως με τα βιβλία. Δεν έχω μεγάλο κοινωνικό κυκλο, δεν συμπαθώ ιδιαίτερα τους ανθρωπους και μενω σε ένα μέρος που μισω. Σίγουρα το να επικεντρωσω σε άλλα πράγματα θα βοηθήσει, απλως νιωθω ότι κάνω συνέχεια τα ίδια λάθη και ότι τραβάω τις καταστάσεις στα άκρα.
Σε λίγο διάστημα ξεκινώ καινούργια δουλειά, υποτίθεται πως έχω και κάποια συγγραφικά πρότζεκτ στα σκαριά, αλλά ναι, σε μεγάλο βαθμό είχα φανταστεί πως εκείνη θα με συγχωρουσε. Μας φανταζόμουν μαζί να γελάμε γισ αυτή τη φάση της διαστασης. Προφανώς αυτό είναι ανεδαφικο. Και το θέμα είναι ότι εγώ την ανάγκασα να με διαγραψει. Δεν της έστειλα και λίγα μέιλ. Δεν κάθισα ήσυχος. Και μετά παραπονιομουν που αυτή προσθετε άτομα που εγώ αντιπαθώ. Μάλλον εγώ την οδήγησα εκεί. Ναι, αυτή φέρθηκε αρκετά άσχημα αλλά το υπόλοιπο κομμάτι ήταν δική μου ευθύνη. Θα περάσει υποθέτω, απλώς δεν ειναι εύκολο πια. Προφανώς φταίω εγώ. Ή τουλάχιστον αυτές στις οποίες ελκυομαι. Πρέπει να αποδεχτώ ότι θα πεθάνω μόνος και να μην μου φαίνεται ως κάτι φρικτό.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 02 Απρ 2024, 20:03

Α ,ξέχασε να με μπλοκαρει στο Spotify. Με μπλόκαρε σε κάθε άλλη πιθανή πλατφορμα βέβαια. Σε όλα μου τα προφίλ.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 02 Απρ 2024, 20:57

Με έχει πιάσει φοβερός πονοκέφαλος και έχω τάση για εμετό. Δεν νομίζω να καταφέρω να επιβιωσω. Σκέφτομαι αν τελικά έπασχε από ναρκισσιστικη διαταραχή ή όχι. Δεν μπορώ να καταλήξω. Ή μήπως πάσχω εγω; Ή μήπως και οι δυο; Είδα κάτι βιντεακια που εξηγούσαν ότι για να μην με μπλοκαρεο ως τώρα ήταν υποπτο και το έκανε για να με χρησιμοποιήσει στο μέλλον. Εμένα όμως δεν θα νε πείραζε να με χρησιμοποιεί. Και πήγα και τα διελυσα όλα με έναν χαζομηνυμα. Βλακας.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8777
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 02 Απρ 2024, 22:04

Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.
:smt005::smt005:

πόσο θεός
nothing but heart

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 02 Απρ 2024, 22:23

1. Τι να κάνω με την κριτική; Ειναι καλή ιδέα να την αφήσω να δημοσιευτεί ή θα νευριάσει ακόμα παραπάνω;
2. Γιατί δεν με μπλοκαρε στο Spotify? Κάποτε είχαμε κοινή Playlist. Μου είχε βάλει ένα ρομαντικό γαλλικό τραγούδι. Πάει πολύ να της στείλω να με μπλοκάρει κι εκεί για να μην μου μπαίνουν ιδέες ότι μπορεί να επικοινωνήσει ξανά;
3.Θελω να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα. Θεωρείτε πως υπήρχε πριν έστω και μια πιθανότητα να επικοινωνήσει ξανά παρόλο που δεν με είχε μπλοκαρει; Προτιμώ να σκέφτομαι πως δεν υπήρχε.
4. Υπάρχει τώρα έστω και μια πιθανότητα να επικοινωνήσει ξανα;
5. Αν στείλω κάτι στα γενέθλια της, κάποιο δώρο, σε μερικούς μήνες, θα θεωρηθεί κακοποιηση;

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 811
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 03 Απρ 2024, 01:27

Kappa έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:23
1. Τι να κάνω με την κριτική; Ειναι καλή ιδέα να την αφήσω να δημοσιευτεί ή θα νευριάσει ακόμα παραπάνω;
2. Γιατί δεν με μπλοκαρε στο Spotify? Κάποτε είχαμε κοινή Playlist. Μου είχε βάλει ένα ρομαντικό γαλλικό τραγούδι. Πάει πολύ να της στείλω να με μπλοκάρει κι εκεί για να μην μου μπαίνουν ιδέες ότι μπορεί να επικοινωνήσει ξανά;
3.Θελω να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα. Θεωρείτε πως υπήρχε πριν έστω και μια πιθανότητα να επικοινωνήσει ξανά παρόλο που δεν με είχε μπλοκαρει; Προτιμώ να σκέφτομαι πως δεν υπήρχε.
4. Υπάρχει τώρα έστω και μια πιθανότητα να επικοινωνήσει ξανα;
5. Αν στείλω κάτι στα γενέθλια της, κάποιο δώρο, σε μερικούς μήνες, θα θεωρηθεί κακοποιηση;
1. Ναι στο πρώτο, στ'αρχίδια μας για το δεύτερο.
2. Γιατί το ξέχασε. Στείλτης όμως ένα μήνυμα (ό,τι θες) να δω κάτι
3. Ναι, όταν μια γυναίκα λέει όχι, στην πραγματικότητα εννοεί ναι. Σε σένα έχει πει 135 φορές όχι, οπότε πρέπει να σε θέλει σίγουρα.
4. δες το 3
5. εξαρτάται το περιεχόμενο. Θα έχει μέσα απειλές? άνθρακα? βόμβα? cringey beta shit? (η σειρά είναι απ'το κακό στο χειρότερο)

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 03 Απρ 2024, 03:05

student έγραψε:
23 Φεβ 2024, 16:51
enaon έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:59
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.
θα μας τρελάνεις, τα κρύα απογεύματα και σκεφτεσαι ντικπικ; Επαιξε και έχασε η κοπέλα, καλά να πάθει.
Αν και ετεροχρονισμένα λόγω μηνιαίου μπάνιου, κλαίω ρε μαλκα, δεν υπάρχεις.

Ντίκπικ σε παγωμένες συνθήκες...για να εντυπωσιαστεί μια λωψου μεναγκο. Ο κάπας χαναχτυπα με νέες περιπέτειες :smt005:
Τι έκανες και έφαγες Μπαν, εσύ δεν τσακώνεσαι ποτέ. Κάποιος συντονιστής τρόμαξε από την Γωνία του Φοιτητή; :p2:
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 03 Απρ 2024, 03:11

Kappa έγραψε:
02 Απρ 2024, 15:24
Όσο δεν με μπλόκερνε
Είστε σίγουρα επιμελητής κειμένων; :-?
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 03 Απρ 2024, 03:17

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
03 Απρ 2024, 03:11
Kappa έγραψε:
02 Απρ 2024, 15:24
Όσο δεν με μπλόκερνε
Είστε σίγουρα επιμελητής κειμένων; :-?
Πώς είναι ο σωστός τύπος κλίσης;

Έχω δουλέψει ως επιμελητής, αλλά όχι δεν είμαι επαγγελματίας ούτε φιλόλογος.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 03 Απρ 2024, 03:22

νύχτα έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:04
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.
:smt005::smt005:

πόσο θεός
Είναι όντως αλλόκοτο που καταφέρνει ενώ γράφει τόσο και τόσα γλοιώδη πράγματα, να είναι υποφερτού βαθμού γλίτσας ενίοτε και χαριτωμένος, ενώ εσύ να καταφέρνεις να έχεις χτίσει τόσο γλοιώδη περσόνα με τόσο λεπτεπίλεπτες τοποθετήσεις. Το έχει αυτό το αλλόκοτο, η ειλικρίνεια και ο πηγαίος αυθορμητισμός :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας την 03 Απρ 2024, 03:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 03 Απρ 2024, 03:24

masterridley έγραψε:
03 Απρ 2024, 01:27
Kappa έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:23
1. Τι να κάνω με την κριτική; Ειναι καλή ιδέα να την αφήσω να δημοσιευτεί ή θα νευριάσει ακόμα παραπάνω;
2. Γιατί δεν με μπλοκαρε στο Spotify? Κάποτε είχαμε κοινή Playlist. Μου είχε βάλει ένα ρομαντικό γαλλικό τραγούδι. Πάει πολύ να της στείλω να με μπλοκάρει κι εκεί για να μην μου μπαίνουν ιδέες ότι μπορεί να επικοινωνήσει ξανά;
3.Θελω να μου απαντήσει κάποιος υπεύθυνα. Θεωρείτε πως υπήρχε πριν έστω και μια πιθανότητα να επικοινωνήσει ξανά παρόλο που δεν με είχε μπλοκαρει; Προτιμώ να σκέφτομαι πως δεν υπήρχε.
4. Υπάρχει τώρα έστω και μια πιθανότητα να επικοινωνήσει ξανα;
5. Αν στείλω κάτι στα γενέθλια της, κάποιο δώρο, σε μερικούς μήνες, θα θεωρηθεί κακοποιηση;
1. Ναι στο πρώτο, στ'αρχίδια μας για το δεύτερο.
2. Γιατί το ξέχασε. Στείλτης όμως ένα μήνυμα (ό,τι θες) να δω κάτι
3. Ναι, όταν μια γυναίκα λέει όχι, στην πραγματικότητα εννοεί ναι. Σε σένα έχει πει 135 φορές όχι, οπότε πρέπει να σε θέλει σίγουρα.
4. δες το 3
5. εξαρτάται το περιεχόμενο. Θα έχει μέσα απειλές? άνθρακα? βόμβα? cringey beta shit? (η σειρά είναι απ'το κακό στο χειρότερο)
1. Οκει άρα το αφήνω να δημοσιευτεί,δεν είμαι και σε συναισθηματική κατάσταση να ασχοληθώ περαιτέρω. Ελπίζω απλώς να μην μου κάνει ασφαλιστικά. Δεν νομίζω να νευριάσει βέβαια. Διαφήμιση θα της κάνω.
2. Το σκέφτηκα αλλά σε τι θα ωφελήσει; Της είπα πάντως ότι είναι θετικό που με μπλοκαρε γιατι έτσι θα με βοηθήσει να προχωρήσω και ότι πλέον καταλαβαίνω ότι έκλεισε η πόρτα οριστικά. Να της στείλω "μια τελευταία χάρη απλώς. Μπλοκαρε με και στο Spotify. Ευχαριστώ!";
5. Έλεγα να της στείλω τις καρτ ποσταλ που είχα παραγγείλει από το μουσείο Μπενάκη και που δεν τις έστειλα με το δέμα γιατί δεν είχαν φτάσει εγκαίρως.
Και που με μπλοκαρε εντωμεταξύ πρακτικά δεν αλλάζει κάτι. Μόνο στο φβ δεν θα βλέπω τι ποσταρει, τα υπόλοιπα τα έχει δημόσια. Άρα πρέπει να σταματήσω να το τσεκάρω.

Δεν εχω καταφέρει να κοιμηθώ. Είναι χειρότερα από όταν μου έστειλε το μειλ ότι θέλει διάλειμμα. Σήμερα πριν στείλω το μειλ είχα σκεφτεί να την μπλοκάρω εγώ. Αλλά φυσικά δεν μπόρεσα. Ποιος θα έκλεινε ηθελημένα την πόρτα σε τέτοια γυναικα; Το έκανα εμμεσως όμως. Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο. Να υποφέρω πιστεύοντας πως ίσως κάποτε μου μιλούσε ή να υποφέρω ξέροντας πως δεν θα μου ξαναμιλήσει ποτέ.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 03 Απρ 2024, 03:45

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
03 Απρ 2024, 03:22
νύχτα έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:04
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.
:smt005::smt005:

πόσο θεός
Είναι όντως αλλόκοτο που καταφέρνει ενώ γράφει τόσο και τόσα γλοιώδη πράγματα, να είναι υποφερτού βαθμού γλίτσας ενίοτε και χαριτωμένος, ενώ εσύ να καταφέρνεις να έχεις χτίσει τόσο γλοιώδη περσόνα με τόσο λεπτεπίλεπτες τοποθετήσεις. Το έχει αυτό το αλλόκοτο, η ειλικρίνεια και ο πηγαίος αυθορμητισμός :D
Είμαι πράγματι χαριτωμενος. Ισως για αυτό έκανε υπομονή τόσο καιρό. Δεν έπρεπε να γίνω προσβλητικός απέναντι της. Οσο εκραζα μόνο αυτούς που έβγαινε, δεν την πειραζε.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8777
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 03 Απρ 2024, 07:38

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
03 Απρ 2024, 03:22
νύχτα έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:04
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.
:smt005::smt005:

πόσο θεός
Είναι όντως αλλόκοτο που καταφέρνει ενώ γράφει τόσο και τόσα γλοιώδη πράγματα, να είναι υποφερτού βαθμού γλίτσας ενίοτε και χαριτωμένος, ενώ εσύ να καταφέρνεις να έχεις χτίσει τόσο γλοιώδη περσόνα με τόσο λεπτεπίλεπτες τοποθετήσεις. Το έχει αυτό το αλλόκοτο, η ειλικρίνεια και ο πηγαίος αυθορμητισμός :D
αντε σε κανένα γιατρο βρε παπάρα :smt055
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 03 Απρ 2024, 08:31

νύχτα έγραψε:
03 Απρ 2024, 07:38


αντε σε κανένα γιατρο βρε παπάρα :smt055
Δεν υπάρχει χρόνος συντρόφισσα. Προέχει να τσακισουμε τον φασισμό :giggle:
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών