Sos

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Casp
Δημοσιεύσεις: 2967
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 14 Αύγ 2023, 17:27

Για οσους δεν γνωριζουν. Κανω μια μικρη περιληψη. Εδω και 2 μηνες μενουμε μαζι στο δικο μου διαμερισμα εγω με με τον φιλο μου. Οι γονεις μου ενω δεν τον ξερουν, δεν τον εγκρινουν, μου εκαναν παντα πολεμο. Δεν ηρεμουν μεχρι να χωρισουμε. Ο μπαμπας μου εδω και 2 νυχτες ειναι εξω απο το σπιτι μου, κανει περιπολιες, με παιρνει συνεχεια τηλεφωνα εξαγριωμενος, απαιτουσε να παω να μιλησουμε. Σημερα, με τα πολλα, πηγα, επειδη δεν αντεξα αλλο και οσο κι αν φοβομουν, δεν ηθελα να βαζω αλλο λαδι στη φωτια.

Τι πουτανα με ειπε, τι οτι πρεπει να χωρισω, τι οτι θα με γκαστρωσει, τι οτι θελει να μου φαει τα λεφτα (ακομα και οταν του ειπα οτι ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ τα εξοδα και οτι με βοηθαει οταν εχω αναγκη, μου γυρισε μπουμεραγνκ επειδη με πληρωνει λεει για τις υπηρεσιες μου), τι οτι αν τον ξαναδει ΘΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ, και μπορει μαζι με αυτον, ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ, και ας παει φυλακη. Και ναι παιδια, δεν ειναι στα λογια. Το εννοει, και τον ξερω.

Η λατρεια ειναι επισης πυρ και μανια, τρεμει για μενα αυτη τη στιγμη επειδη ειναι δουλεια (μου ειπε να παρω αστυνομια αλλα και αυτον αν ερθει απο εδω) και εγω σπιτι κλειδωμενη και απαντησα στα εξαγριωμενα μηνυματα της μανας μου οτι αν κανει κατι ο μπαμπας μου εγω θα παω στην αστυνομια, και εγραψα και γραπτα (για να υπαρχουν και τα μηνυματα γραπτα) οτι με εχουν αρρωστησει οι απειλες οτι θα μας σκοτωσει και οτι θα παω να φουνταρω. Και μου στελνει μηνυμα ο μπαμπας μου και μου λεει «στα αναθεμα να πας, μην ερθεις ουτε στην κηδεια μου»…

Θελω να παω στην αστυνομια, ΠΡΕΠΕΙ να παω βασικα, αλλα ΤΡΕΜΩ, ΦΟΒΑΜΑΙ.

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ



Τους ειπα να τους πεταξω τα κλειδια, δεν παιρνω δεκαρα απο εκεινους χρονια τωρα, τους ειπα οτι θα παμε να νοικιασουμε με την λατρεια και δεν θα με ξαναδουν, ΤΙΠΟΤΑ. Δεν θα ησυχασουν αν δεν δουν οτι χωρισαμε.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9249
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 14 Αύγ 2023, 17:39

Αλλαξε πολη και κοψε επαφες.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15619
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 14 Αύγ 2023, 17:43

Αν (εκτός από τοξικοί) είναι και τόσο επικίνδυνοι για τη σωματική σας ακεραιότητα, ζήτα βοήθεια από δικηγόρο για ενδεχόμενα ασφαλιστικά μέτρα.
:102:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aLiCat την 14 Αύγ 2023, 18:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 14 Αύγ 2023, 17:48

πολύ πολύ ασχημο και φριχτό να είσαι στα κάγκελα με τους ίδιους σου τους γονείς.
Καλά ξεμπερδέματα
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42992
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Αύγ 2023, 18:20

Περνάει ο καιρός και δεν το συνηθίζει. Οπότε ναι, αν δεν έχεις σκοπό να ξεριζωθείς, θα πρέπει να πας στην αστυνομία.
All the best.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24557
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Αύγ 2023, 18:26

Ε ναι

Casp
Δημοσιεύσεις: 2967
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 14 Αύγ 2023, 18:59

Μου ειπε η λατρεια να μιλησω με ενα ατομο που εμπιστευομαι για να μας δωσει μια εξτρα συμβουλη και εγω πηρα την 2η μαμα μου (την κολλητη της μανας μου, που μεγαλωσαν μαζι και παντα με υποστηριζει και πλεον ισα που τους μιλαει με αυτη την κατασταση και τα εβαλε μαζι της και η μανα μου), και μου ειπε να περιμενω ακομα λιγο, και αν γινει οτιδηποτε και ξαναερθει και φωναζει ή χτυπαει τις πορτες, τοτε να παρω την αστυνομια. Του το λεω εγω και μου λεει δωσε μου σε παρακαλω το τηλ της, θελω να της μιλησω κι’ εγω.

Και μιλουσαν (ενω ηταν δουλεια η λατρεια) πανω απο μισαωρο. Του ειπε πανω κατω τα ιδια και οτι αν ορμηξει ο μπαμπας μου να ορμηξει κι’ αυτος. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλη συμβουλη αυτη… δεν θελω να τον αφησω να παθει κατι… (κι’ αυτος της ελεγε πως αν δει εστω και μια γκρατζουνια πανω μου, ειναι τελειωμενος ο μπαμπας μου).. ουσιαστικα αν νιωσουμε πραγματικο κινδυνο και οχι μονο απειλες, τοτε να δρασουμε αμεσα, για να μην τον εξαγριωσουμε τωρα περισσοτερο. Και με πηρε πισω αυτη και μου λεει «Κασπερ, αν ειχα εστω και μια αμφιβολια αν αξιζει αυτο το παιδι ολο αυτο το βασανο που τραβας τωρα, τωρα μου εχει φυγει. Ειναι χρυσαφι, σε λατρευει. Τωρα σε καταλαβαινω απολυτα…. Μην χασετε τα νιατα και τον ερωτα σας, ΖΗΣΤΕ ΤΟ». Γι’ αυτο τον ανθρωπο οντως θα αξιζε να κανω και να αντεξω τα παντα. Και το οτι ειναι ακομη εδω, αντεχει και ειναι διπλα μου σε ολα, δειχνει την ποιοτητα του χαρακτηρα του και το βαθος των συναισθηματων του. Δεν θα αφησω κανεναν, ουτε καν τους γονεις μου, να μας το χαλασουν. Που αν ηταν πραγματικοι γονεις, θα στεκονταν διπλα μου και οχι απεναντι.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 14 Αύγ 2023, 19:12

😥😟😟

Πρόσεχε..
Το καλύτερο θα ήταν να αλλάξετε πόλη όπως είπαν.

Thrifty
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 14 Αύγ 2023, 18:53

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thrifty » 14 Αύγ 2023, 19:13

Casp έγραψε:
14 Αύγ 2023, 17:27
Για οσους δεν γνωριζουν. Κανω μια μικρη περιληψη. Εδω και 2 μηνες μενουμε μαζι στο δικο μου διαμερισμα εγω με με τον φιλο μου. Οι γονεις μου ενω δεν τον ξερουν, δεν τον εγκρινουν, μου εκαναν παντα πολεμο. Δεν ηρεμουν μεχρι να χωρισουμε. Ο μπαμπας μου εδω και 2 νυχτες ειναι εξω απο το σπιτι μου, κανει περιπολιες, με παιρνει συνεχεια τηλεφωνα εξαγριωμενος, απαιτουσε να παω να μιλησουμε. Σημερα, με τα πολλα, πηγα, επειδη δεν αντεξα αλλο και οσο κι αν φοβομουν, δεν ηθελα να βαζω αλλο λαδι στη φωτια.

Τι πουτανα με ειπε, τι οτι πρεπει να χωρισω, τι οτι θα με γκαστρωσει, τι οτι θελει να μου φαει τα λεφτα (ακομα και οταν του ειπα οτι ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ τα εξοδα και οτι με βοηθαει οταν εχω αναγκη, μου γυρισε μπουμεραγνκ επειδη με πληρωνει λεει για τις υπηρεσιες μου), τι οτι αν τον ξαναδει ΘΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ, και μπορει μαζι με αυτον, ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ, και ας παει φυλακη. Και ναι παιδια, δεν ειναι στα λογια. Το εννοει, και τον ξερω.


Η λατρεια ειναι επισης πυρ και μανια, τρεμει για μενα αυτη τη στιγμη επειδη ειναι δουλεια (μου ειπε να παρω αστυνομια αλλα και αυτον αν ερθει απο εδω) και εγω σπιτι κλειδωμενη και απαντησα στα εξαγριωμενα μηνυματα της μανας μου οτι αν κανει κατι ο μπαμπας μου εγω θα παω στην αστυνομια, και εγραψα και γραπτα (για να υπαρχουν και τα μηνυματα γραπτα) οτι με εχουν αρρωστησει οι απειλες οτι θα μας σκοτωσει και οτι θα παω να φουνταρω. Και μου στελνει μηνυμα ο μπαμπας μου και μου λεει «στα αναθεμα να πας, μην ερθεις ουτε στην κηδεια μου»…

Θελω να παω στην αστυνομια, ΠΡΕΠΕΙ να παω βασικα, αλλα ΤΡΕΜΩ, ΦΟΒΑΜΑΙ.

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ



Τους ειπα να τους πεταξω τα κλειδια, δεν παιρνω δεκαρα απο εκεινους χρονια τωρα, τους ειπα οτι θα παμε να νοικιασουμε με την λατρεια και δεν θα με ξαναδουν, ΤΙΠΟΤΑ. Δεν θα ησυχασουν αν δεν δουν οτι χωρισαμε.
Συγγνώμη, αλλά εδώ δεν υπάρχει άλλη επιλογή πέρα απο το νας πας στο κοντινότερο αστυνομικό τμήμα και κάνεις καταγγελία για παρενόχληση.

Στις περισσότερες περιπτώσεις αυτά τα εννοούν και κάπως έτσι γίνονται τα φονικά που διαβάζουμε στις ειδήσεις.

Τα πρόσεχε, αχ κτλ είναι τζάμπα. ΤΩΡΑ στο αστυνομικό τμήμα!

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 14 Αύγ 2023, 19:30

Και τι ζόρι τραβάνε;
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 14 Αύγ 2023, 19:31

Ξιδακι πες του.
Εσυ μεινε προσηλωμενη στο στοχο σου, προσεχε τον βεβαια μην κανει καμια μαλακια, και θα του περασει

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14561
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 14 Αύγ 2023, 19:36

Δεν μπορεί να ναι αλήθεια τέτοιο σίριαλ με στρωμένο σενάριο για την 2η σεζόν.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14566
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 14 Αύγ 2023, 19:45

Ζενίθεδρος έγραψε:
14 Αύγ 2023, 19:36
Δεν μπορεί να ναι αλήθεια τέτοιο σίριαλ με στρωμένο σενάριο για την 2η σεζόν.
Ο ΑΙΝΕΙΑΝ σε ποιον κύκλο μπαίνει?
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13396
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 14 Αύγ 2023, 21:46

Πήγαινε στην Αστυνομία, κάνε καταγγελία και εν συνεχεία ασφαλιστικά μέτρα. Εννοείται πως κόβεις μαχαίρι την όποια επαφή.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5115
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Sos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 14 Αύγ 2023, 22:42

Μήπως είναι μουσουλμάνος η λατρεία;

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών