Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 23 Αύγ 2023, 19:10

nowhere έγραψε:
23 Αύγ 2023, 19:07
kongrosian έγραψε:
23 Αύγ 2023, 19:04
με την κασπερ γνωριζομαστε χρονια.
όλοι?είμαστε φιλαράκια κάτι?
οσοι θελετε το κακο της, να το ξεκαθαρισετε απο τωρα.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2940
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Αύγ 2023, 19:13

kongrosian έγραψε:
23 Αύγ 2023, 19:03
Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 19:00
kongrosian έγραψε:
23 Αύγ 2023, 18:59


τεσπα, δεν ξερω. προσεχε μονο, μην βρεθεις προ εκπληξεων με τις τραπεζες. :102:
Δεν σου δινουν κλειδια και αγωραπωλητηριο αν δεν ξεχρεωσεις το σπιτι. :fp:
Ουτε αποδειξεις. Τις εχω ολες, πως να βρεθω προ εκληξεων; Ακομα και το δανειο που ισχυριζεται πως εκανε, ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ. Δικη της ειναι η δοση.
οκ ρε παιδι μου. σου λεω δεν ξερω. μπορει να πηρε το δανειο με καποια υποθηκη. καποιο αλλο ακινητο ισως. :102:
Το διαμερισμα το δικο μου δεν θα μπορουσε να το βαλει υποθηκη παντως. Ειναι στο ονομα μου και δεν ειχε την εγκριση μου.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14621
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 23 Αύγ 2023, 19:18

kongrosian έγραψε:
23 Αύγ 2023, 19:10
οσοι θελετε το κακο της, να το ξεκαθαρισετε απο τωρα.
οκ εσύ που θέλεις το καλό της και είστε φιλαράκια συνέχισε να την κουρδίζεις να αμολάει προσωπικές πληροφορίες,εμείς που θέλουμε το κακό της δεν μπορεί,κάτι χειρότερο θα σκεφτούμε

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 23 Αύγ 2023, 19:27

nowhere έγραψε:
23 Αύγ 2023, 19:18
kongrosian έγραψε:
23 Αύγ 2023, 19:10
οσοι θελετε το κακο της, να το ξεκαθαρισετε απο τωρα.
οκ εσύ που θέλεις το καλό της και είστε φιλαράκια συνέχισε να την κουρδίζεις να αμολάει προσωπικές πληροφορίες,εμείς που θέλουμε το κακό της δεν μπορεί,κάτι χειρότερο θα σκεφτούμε
:-?

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 24 Αύγ 2023, 00:43

Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:33
nowhere έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:31
φίλες σου λέει μετά.έρχονται τάχαμου τάχαμου για καφέ και σου τρώνε τα 5 αυγά
Οταν σου αδειαζουν το ψυγειο ενω ξερουν οτι δεν εχεις να βγαλεις τον μηνα, και οταν μπαστακωνονται εδω 8ωρο, ε ενα θεματακι υπαρχει ξερεις.

Μεχρι το 5ωρο και οσο ηταν η αλλη, αντεχα. Μετα ηθελα απλα να ουρλιαξω και να της πω «φυγε, θελω να μεινω μονη μου» :roll:
Γύφτισσες. Κανένας άνθρωπος δεν σηκώνεται σε σπίτι όπου είναι καλεσμένος να ανοίγει ψυγεία. Πόσο μάλλον όταν ξέρουν
πως έχεις οικονομικό πρόβλημα. Το έχουν περάσει για ξενοδοχείο. Ό,τι και να πεις το δίκαιο είναι με το μέρος σου. Γίνε όσο σκληρή θες. Το πολύ πολύ να μην σου ξαναμιλήσουν.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22701
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 24 Αύγ 2023, 01:07

Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:13
και μια φορα που πηγα στο σπιτι της μιας, δεν με κερασε ουτε καφε, και στα γενεθλια της δεν βγηκαμε καν εξω, της πηρα δουλεια και στα δικα μου, που δεν ειχα σκοπο να τις καλεσω, ΟΙ ΙΔΙΕΣ απαιτουσαν εξοδο για κερασμα…
Μην στεναχωριέσαι, μερικοί άνθρωποι είναι περίεργοι. Εσυ, είσαι καλυτερα σημερα σκρουτζ μας;

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 24 Αύγ 2023, 01:41

:+1: στον nowhere

Η τύπισσα πρέπει να ξεκολλησει λίγο με τα προσωπικά δεδομένα που μοιράζεται εδώ. Δε χρειάζεται να δώσει και οδο/αριθμο ξέρω γω στο μέλος του φόρουμ δολοφόνο με το τσεκούρι :102:

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13374
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 25 Αύγ 2023, 13:01

Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:13

Για πειτε λοιπον εσεις, ΠΩΣ ΔΙΩΧΝΕΤΕ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ; Σας εχει ξανατυχει; Και αν ναι, πώς βαζετε ορια; Ειναι λογικο να ερχεται καποιος και να μενει τοσες ωρες χωρις καν να ρωταει αν ο αλλος εχει κατι να κανει, ή εστω, να θελει να μεινει λιγο μονος του;! Γιατι οντως, συμπεριφερονταν λες και ηταν σε ξενοδοχειο και οτι εγω ημουν υποχρεωμενη να τις ανεχτω.

(Σημειωση οτι ποτε δεν καναμε τρελλη παρεα)
Σημαντικό είναι να διευκρυνίσουμε αρχικά, πως στο σπίτι μας μπαίνουν ''Αρμένικη βίζιτα'', όσοι ΕΜΕΙΣ επιθυμούμε.
Σε τέτοιου τύπου ''φιλικές φωτοβολίδες'', που σκοτίστηκες κιόλας στο φινάλε, τους λες στα μούτρα, ''πούλο''. Κι ας παρεξηγηθούν.
Εδώ μπήκες σε μια διαδικασία να διεκδικήσεις τη ζωή σου και να πάρεις δραστικές αποφάσεις στα θέματα που έχεις με τους γονείς σου, στις κοτάρες θα κολώσεις;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11551
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 25 Αύγ 2023, 13:57

Οι Κύπριοι γενικά έχουν θέμα με τα λεφτά.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10011
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 25 Αύγ 2023, 16:23

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
25 Αύγ 2023, 13:57
Οι Κύπριοι γενικά έχουν θέμα με τα λεφτά.
Το Ισραήλ είναι κοντά... :roll:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2940
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 25 Αύγ 2023, 19:11

Null έγραψε:
24 Αύγ 2023, 00:43
Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:33
nowhere έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:31
φίλες σου λέει μετά.έρχονται τάχαμου τάχαμου για καφέ και σου τρώνε τα 5 αυγά
Οταν σου αδειαζουν το ψυγειο ενω ξερουν οτι δεν εχεις να βγαλεις τον μηνα, και οταν μπαστακωνονται εδω 8ωρο, ε ενα θεματακι υπαρχει ξερεις.

Μεχρι το 5ωρο και οσο ηταν η αλλη, αντεχα. Μετα ηθελα απλα να ουρλιαξω και να της πω «φυγε, θελω να μεινω μονη μου» :roll:
Γύφτισσες. Κανένας άνθρωπος δεν σηκώνεται σε σπίτι όπου είναι καλεσμένος να ανοίγει ψυγεία. Πόσο μάλλον όταν ξέρουν
πως έχεις οικονομικό πρόβλημα. Το έχουν περάσει για ξενοδοχείο. Ό,τι και να πεις το δίκαιο είναι με το μέρος σου. Γίνε όσο σκληρή θες. Το πολύ πολύ να μην σου ξαναμιλήσουν.
Τι λες καλε; Εγω εχω το προβλημα, εγω ειμαι ο σκρουτς, και μαλιστα Κυπρια, αρα ακομη πιο σκρουτς, καταλαβες;
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2940
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 25 Αύγ 2023, 19:12

Πασιφάη έγραψε:
25 Αύγ 2023, 13:01
Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:13

Για πειτε λοιπον εσεις, ΠΩΣ ΔΙΩΧΝΕΤΕ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ; Σας εχει ξανατυχει; Και αν ναι, πώς βαζετε ορια; Ειναι λογικο να ερχεται καποιος και να μενει τοσες ωρες χωρις καν να ρωταει αν ο αλλος εχει κατι να κανει, ή εστω, να θελει να μεινει λιγο μονος του;! Γιατι οντως, συμπεριφερονταν λες και ηταν σε ξενοδοχειο και οτι εγω ημουν υποχρεωμενη να τις ανεχτω.

(Σημειωση οτι ποτε δεν καναμε τρελλη παρεα)
Σημαντικό είναι να διευκρυνίσουμε αρχικά, πως στο σπίτι μας μπαίνουν ''Αρμένικη βίζιτα'', όσοι ΕΜΕΙΣ επιθυμούμε.
Σε τέτοιου τύπου ''φιλικές φωτοβολίδες'', που σκοτίστηκες κιόλας στο φινάλε, τους λες στα μούτρα, ''πούλο''. Κι ας παρεξηγηθούν.
Εδώ μπήκες σε μια διαδικασία να διεκδικήσεις τη ζωή σου και να πάρεις δραστικές αποφάσεις στα θέματα που έχεις με τους γονείς σου, στις κοτάρες θα κολώσεις;
Ακριβως. Βασικα δεν θα τους ξανα απαντησω καν, και ας παρεξηγησουν. Αφου δεν θελω επαφες μαζι τους ουτως ή αλλως. Και ειδικα τωρα που δεν θα τις βλεπω καν στη δουλεια, δεν θα ειναι αβολο.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11551
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 26 Αύγ 2023, 01:01

Casp έγραψε:
25 Αύγ 2023, 19:11
Null έγραψε:
24 Αύγ 2023, 00:43
Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:33


Οταν σου αδειαζουν το ψυγειο ενω ξερουν οτι δεν εχεις να βγαλεις τον μηνα, και οταν μπαστακωνονται εδω 8ωρο, ε ενα θεματακι υπαρχει ξερεις.

Μεχρι το 5ωρο και οσο ηταν η αλλη, αντεχα. Μετα ηθελα απλα να ουρλιαξω και να της πω «φυγε, θελω να μεινω μονη μου» :roll:
Γύφτισσες. Κανένας άνθρωπος δεν σηκώνεται σε σπίτι όπου είναι καλεσμένος να ανοίγει ψυγεία. Πόσο μάλλον όταν ξέρουν
πως έχεις οικονομικό πρόβλημα. Το έχουν περάσει για ξενοδοχείο. Ό,τι και να πεις το δίκαιο είναι με το μέρος σου. Γίνε όσο σκληρή θες. Το πολύ πολύ να μην σου ξαναμιλήσουν.
Τι λες καλε; Εγω εχω το προβλημα, εγω ειμαι ο σκρουτς, και μαλιστα Κυπρια, αρα ακομη πιο σκρουτς, καταλαβες;
Κι αυτές Κύπριες είναι. Και ο λατρείας.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών