Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Αύγ 2023, 14:34

Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:29
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:26
Θα έβρισκα πιο ενδιαφέρον το τι καταναλώνει η κασπ από το ψυγείο της για να ταΐσει τον γλυκούλη, που είναι πιο συχνός μουσαφίρης από τις φίλες. Εκτός αν η λατρεία φέρνει ταπεράκια από τη γιαγιά, στο πλαίσιο της οικονομικής συντροφικής στήριξης.
Ο γλυκουλης πληρωνει και σουπερμαρκετ ξερεις. 2 φορες τα πληρωσε ολα μονος του. Μου εστειλε και λεφτα για το ρευμα (τα μισα) αλλα εκεινα δεν τα δεχτηκα. Τον βαζω 7 στις 10 να οδηγει εκεινος, για ποτο που βγηκαμε αναγκαστικα προχθες με μια φιλη μου και της χρωστουσα κερασμα, μου εστειλε λεφτα για το δικο του και επιπλεον ο ιδιος μου προτεινε, και εχω και εγω την «ανεση» να το κανω, να του ζηταω χρηματα οταν εχω αναγκη και οτι δεν ειμαι μονη μου. Επισης, δεν ειναι πλουσιος. Κι’ αυτος στενευεται, ειδικα αυτο τον μηνα που ειχε εξτρα εξοδα με το αμαξι, αλλα τα μοιραζομαστε.

Απλα παντα πρεπει να πεις κατι.
Βρε το θέμα δεν είναι τι θα πω εγώ αλλά αν ο γλυκούλης φέρνει ταπεράκι. Αν δεν...


:e045:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 23 Αύγ 2023, 14:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2940
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Αύγ 2023, 14:36

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:34
Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:29
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:26
Θα έβρισκα πιο ενδιαφέρον το τι καταναλώνει η κασπ από το ψυγείο της για να ταΐσει τον γλυκούλη, που είναι πιο συχνός μουσαφίρης από τις φίλες. Εκτός αν η λατρεία φέρνει ταπεράκια από τη γιαγιά, στο πλαίσιο της οικονομικής συντροφικής στήριξης.
Ο γλυκουλης πληρωνει και σουπερμαρκετ ξερεις. 2 φορες τα πληρωσε ολα μονος του. Μου εστειλε και λεφτα για το ρευμα (τα μισα) αλλα εκεινα δεν τα δεχτηκα. Τον βαζω 7 στις 10 να οδηγει εκεινος, για ποτο που βγηκαμε αναγκαστικα προχθες με μια φιλη μου και της χρωστουσα κερασμα, μου εστειλε λεφτα για το δικο του και επιπλεον ο ιδιος μου προτεινε, και εχω και εγω την «ανεση» να το κανω, να του ζηταω χρηματα οταν εχω αναγκη και οτι δεν ειμαι μονη μου. Επισης, δεν ειναι πλουσιος. Κι’ αυτος στενευεται, ειδικα αυτο τον μηνα που ειχε εξτρα εξοδα με το αμαξι, αλλα τα μοιραζομαστε.

Απλα παντα πρεπει να πεις κατι.
:e045:
Ενταξει μαμα, εχεις σε ολα δικαιο.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Αύγ 2023, 14:37

Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:34
Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:29


Ο γλυκουλης πληρωνει και σουπερμαρκετ ξερεις. 2 φορες τα πληρωσε ολα μονος του. Μου εστειλε και λεφτα για το ρευμα (τα μισα) αλλα εκεινα δεν τα δεχτηκα. Τον βαζω 7 στις 10 να οδηγει εκεινος, για ποτο που βγηκαμε αναγκαστικα προχθες με μια φιλη μου και της χρωστουσα κερασμα, μου εστειλε λεφτα για το δικο του και επιπλεον ο ιδιος μου προτεινε, και εχω και εγω την «ανεση» να το κανω, να του ζηταω χρηματα οταν εχω αναγκη και οτι δεν ειμαι μονη μου. Επισης, δεν ειναι πλουσιος. Κι’ αυτος στενευεται, ειδικα αυτο τον μηνα που ειχε εξτρα εξοδα με το αμαξι, αλλα τα μοιραζομαστε.

Απλα παντα πρεπει να πεις κατι.
:e045:
Ενταξει μαμα, εχεις σε ολα δικαιο.
Η μαμά του γλυκούλη είσαι εσύ, καλό μου.

Ο δικός μου γιος δεν είναι γλυκούλης. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Evritis
Δημοσιεύσεις: 751
Εγγραφή: 14 Φεβ 2021, 17:14

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Evritis » 23 Αύγ 2023, 14:38

Τις περισσότερες φορές ένα "δε μου λες, να το ληξουμε για σήμερα γιατί έχω κλαταρει;" Πιάνει.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2940
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Αύγ 2023, 14:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:34


Βρε το θέμα δεν είναι τι θα πω εγώ αλλά αν ο γλυκούλης φέρνει ταπεράκι. Αν δεν...


:e045:
Δεν φερνει, με βοηθαει στο μαγειρεμα και πλενει και τα πιατα. Plus τα δωρα για το σπιτι που φερνει συχνα πυκνα.
Θες κατι αλλο;
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2940
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Αύγ 2023, 14:39

Evritis έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:38
Τις περισσότερες φορές ένα "δε μου λες, να το ληξουμε για σήμερα γιατί έχω κλαταρει;" Πιάνει.
Αυτο ακριβως ειναι που πρεπει να βρω το θαρρος να κανω.
Εγω φταιω που ντρεπομαι να μιλησω.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42985
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 23 Αύγ 2023, 14:41

Η αλήθεια είναι δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το μεγάλο πρόβλημα. Σιγά μη σε εκμεταλλεύτηκαν για 5 αυγά. Είπαμε πληθωρισμός αλλά οκ.

Παρέα ήθελαν. Αν εσύ ήθελες να ηρεμήσεις απλά το λες. Τόσο απλό. Οι εξωστρεφείς παίρνουν ενέργεια με παρέα. Οι εσωστρεφείς παίρνουν ενέργεια όταν είναι μόνοι τους.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 23 Αύγ 2023, 14:41

βρες Ανδρα νο2 :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Casp
Δημοσιεύσεις: 2940
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Αύγ 2023, 14:43

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:41
Η αλήθεια είναι δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το μεγάλο πρόβλημα. Σιγά μη σε εκμεταλλεύτηκαν για 5 αυγά. Είπαμε πληθωρισμός αλλά οκ.

Παρέα ήθελαν. Αν εσύ ήθελες να ηρεμήσεις απλά το λες. Τόσο απλό. Οι εξωστρεφείς παίρνουν ενέργεια με παρέα. Οι εσωστρεφείς παίρνουν ενέργεια όταν είναι μόνοι τους.
Δεν ειναι τα 5 αυγα το προβλημα ρε συ, για ονομα! Το προβλημα ηταν που ανοιγαν ψυγεια, ερμαρακια και συμπεριφερονταν λες και ηταν σπιτι τους. Και εξωστρεφεις να ειναι καποιος, σορρυ αλλα παλι δεν το βρισκω λογικο να καθεσαι με τις ωρες στο σπιτι καποιου χωρις να ρωτας αν εχει κατι να κανει ή αν γουσταρει, και μαλιστα να κλεινεις και ραντεβου για την επομενη ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

Και ναι οι συγκεκριμενες 2 κοπελες ειναι εκμεταλλευτριες, δεν ειναι μονο αυτο το περιστατικο που ειδα για να βγαλω το συμπερασμα.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14621
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 23 Αύγ 2023, 14:53

Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:33
Οταν σου αδειαζουν το ψυγειο ενω ξερουν οτι δεν εχεις να βγαλεις τον μηνα, και οταν μπαστακωνονται εδω 8ωρο, ε ενα θεματακι υπαρχει ξερεις.

Μεχρι το 5ωρο και οσο ηταν η αλλη, αντεχα. Μετα ηθελα απλα να ουρλιαξω και να της πω «φυγε, θελω να μεινω μονη μου» :roll:
με το μπαστάκωμα κάνεις αυτό που είπε ο σιντ,με τα λεφτά κάτι παίζει με σένα.δεν γίνεται να υπολογίζεις συνέχεια ποιος κέρασε ποιον,ποιος χάλασε τι,πόσες πατάτες τσίμπησε,αλλά όλοι να σε εκμεταλλεύονται και να κοιτάνε να στα φάνε.κάτι περιγράφεις λάθος

Casp
Δημοσιεύσεις: 2940
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Αύγ 2023, 14:58

nowhere έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:53
Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:33
Οταν σου αδειαζουν το ψυγειο ενω ξερουν οτι δεν εχεις να βγαλεις τον μηνα, και οταν μπαστακωνονται εδω 8ωρο, ε ενα θεματακι υπαρχει ξερεις.

Μεχρι το 5ωρο και οσο ηταν η αλλη, αντεχα. Μετα ηθελα απλα να ουρλιαξω και να της πω «φυγε, θελω να μεινω μονη μου» :roll:
με το μπαστάκωμα κάνεις αυτό που είπε ο σιντ,με τα λεφτά κάτι παίζει με σένα.δεν γίνεται να υπολογίζεις συνέχεια ποιος κέρασε ποιον,ποιος χάλασε τι,πόσες πατάτες τσίμπησε,αλλά όλοι να σε εκμεταλλεύονται και να κοιτάνε να στα φάνε.κάτι περιγράφεις λάθος
Ναι, καταλαβαινω πώς φαινεται. Δεν σου βρισκω λαθος. Οταν δεν ξερεις τα ατομα και δεν τα συνανστρεφεσαι, και μολις περιγραψω ενα και μονο περιστατικο και αναφερω τα λεφτα, αντιλαμβανεσαι οτι το προβλημα το εχω εγω και οχι εκεινες.

Η κοπελα που εμεινε σπιτι μου τοσες και ωρες και ανοιγε ψυγεια μονη της, παντα μα παντα εκανε λες και ημουν η μαμα της. Μεχρι και σουπερμαρκετ πηγαμε μαζι επειδη ηθελε γαλα και δεν ειχε λεφτα, και επειδη ηξερε πως θα πληρωσω, πηρε ενα σωρο αλλα πραγματα. Τον ιδιο μισθο παιρναμε, στην ιδια δουλεια ειμασταν, απλα αυτη ΤΑ ΑΠΟΤΑΜΙΕΥΕ ΟΛΑ αλλα κλαιγοταν για να της τα πληρωνω εγω και ο φιλος της. Ποσες φορες μου ειπε μες τα μουτρα «τι τον εχω, ας πληρωνει» και ποσες αλλες επιτηδες μες τα μουτρα μου ελεγε πως δεχεται εισφορες για να παρει μινι φορεμα, ή οτι δεν εχει το ενα και το αλλο. Στη δουλεια το λοκερ μου ηταν παντα ανοιχτο και μου το αδειαζε. Παντα οποτε ηταν να βγουμε, δεν οδηγουσε ποτε εκεινη. Ε τι να περιγραψω αλλο; Δεν ειμαι ηλιθια, ξερω με τι ατομα εχω να κανω.

Αλλη φιλη μας, πριν μια βδομαδα, μολις εμαθε οτι θελει κι αυτη να ερθει μαζι μας παραλια, μου ειπε να βρουμε δικαιολογια για να παμε μονες μας. Και λογω οικονομικου επειδη θα ηθελε παλι κερασμα, και λογω πρηξιματος.

Και η αλλη κοπελα το ιδιο. Ηθελε παντα να πηγαινω εγω να την παιρνω απο το σπιτι, στα γενεθλια της της πηραμε δωρο και δεν βγηκαμε ουτε καν για ενα καφε και οταν ηταν τα δικα μου, επειδη τοτε η γιαγια μου ηταν στα νοσοκομεια και δεν θα εκανα κατι, ΑΠΑΙΤΟΥΣΕ να βγουμε εξω για να με μεθουσουν και να τις κερασω (σε καθε εξοδο πινει τουλαχιστον 5 ποτα). Ε οταν τους λες και μες τα μουτρα πως δεν θες να βγεις γιατι δεν μπορεις οικονομικα και σε πρηζουν και δεν καταλαβαινουν, συγγνωμη αλλα δεν θελω να συνεχιζω να κανω παρεα με τετοια ατομα.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14621
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 23 Αύγ 2023, 15:04

μην κάνεις.ποιο είναι το πρόβλημα?

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29840
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 23 Αύγ 2023, 15:18

Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:26
Otto Weininger έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:19
Μόλις μπει μέσα, πες της "έλα μπες για ντους γρήγορα, μας περιμένει η Λατρεία για threesome".

Αν δεν φύγει και με αυτό, τότε τι να πω. Τουλάχιστον θα πάψει να παραπονιέται η Λατρεία για τις φίλες σου. Κάτι είναι και αυτό.
Μου ειπε να τις ρεζιλεψω στο chat που εχουμε (ειμαστε 4 κοπελες, η μια ειναι λογικη και ειναι φιλη μου και θελει και εκεινη να ξεκοψει μαζι τους. Της ειπα τι εγινε χθες και μου λεει οκ μετα απο αυτο δεν θελω καν να ξαναβγω μαζι τους, εκμεταλλευονται φουλ καταστασεις). Αλλα ξερω τι θα πουν, θα εχουν ετοιμη την δικαιολογια οτι εμειναν για να μου κανουν παρεα.
Θα μπορούσαν να το πουν αυτό σαν δικαιολογία για να αποδεχτούν το όργιο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23472
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 23 Αύγ 2023, 15:26

Casp έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:43
Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:41
Η αλήθεια είναι δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το μεγάλο πρόβλημα. Σιγά μη σε εκμεταλλεύτηκαν για 5 αυγά. Είπαμε πληθωρισμός αλλά οκ.

Παρέα ήθελαν. Αν εσύ ήθελες να ηρεμήσεις απλά το λες. Τόσο απλό. Οι εξωστρεφείς παίρνουν ενέργεια με παρέα. Οι εσωστρεφείς παίρνουν ενέργεια όταν είναι μόνοι τους.
Δεν ειναι τα 5 αυγα το προβλημα ρε συ, για ονομα! Το προβλημα ηταν που ανοιγαν ψυγεια, ερμαρακια και συμπεριφερονταν λες και ηταν σπιτι τους. Και εξωστρεφεις να ειναι καποιος, σορρυ αλλα παλι δεν το βρισκω λογικο να καθεσαι με τις ωρες στο σπιτι καποιου χωρις να ρωτας αν εχει κατι να κανει ή αν γουσταρει, και μαλιστα να κλεινεις και ραντεβου για την επομενη ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.

Και ναι οι συγκεκριμενες 2 κοπελες ειναι εκμεταλλευτριες, δεν ειναι μονο αυτο το περιστατικο που ειδα για να βγαλω το συμπερασμα.
αυτό που ανέχεσαι είναι κλασσικό τρακάρισμα και μάλιστα το χειρότερο είδος που αφορά φόρτωμα στο σπιτι.... λοιπόν ξεφορτώσουν τις γρήγορα γιατί και ότι και να κάνεις θα βγεις ζημιωμενη ...τέτοια άτομα είναι γαϊδούρια
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23472
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Φιλοξενια vs κοροϊδια/εκμεταλλευση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 23 Αύγ 2023, 15:27

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Αύγ 2023, 14:41
Η αλήθεια είναι δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το μεγάλο πρόβλημα. Σιγά μη σε εκμεταλλεύτηκαν για 5 αυγά. Είπαμε πληθωρισμός αλλά οκ.

Παρέα ήθελαν. Αν εσύ ήθελες να ηρεμήσεις απλά το λες. Τόσο απλό. Οι εξωστρεφείς παίρνουν ενέργεια με παρέα. Οι εσωστρεφείς παίρνουν ενέργεια όταν είναι μόνοι τους.
καλά τα αβγά αλλά όταν πας επίσκεψη ψυγείο δεν ανοίγεις...βασικοί κανόνες κοινωνικοποίησης
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών