Ερωτας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10314
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 28 Αύγ 2023, 16:28

Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Αύγ 2023, 20:17
Ας αρχίσουμε από το απλό, το ότι ούτε εσύ θα είσαι ερωτευμένη σε λίγο το γνωρίζεις; Ο έρωτας δεν είναι μόνιμος.
Δεν χωρίζεις απαραίτητα επειδή πέρασε ο έρωτας.
Η ΙΔΨ συν οι καταστάσεις έχουν βάλει το χεράκι τους...
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10314
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 28 Αύγ 2023, 16:31

Bazoomba έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:25
Αν δεν σε γουσταρε κασπερακι, θα την ειχε κανει με ελαφρα μετα τα πρωτα σας γαμησια. Το οτι ανεχεται τις συναισθηματικες σου μεταπτωσεις και το οτι ηταν ετοιμος να δαρθει με τον πατερα σου δειχνει οτι το παιδι εχει αισθηματα για την παρτη σου.
:smt005::smt005::smt005:
Ξερεις γιατί το σερνικο δεσμεύεται;;; Ναι γιαυτο...ξερεις και τι ερωτεύεται και πως ερωτεύεται;;;
Όλα τα σερνικα πάνω στη γη μόνο γιαυτο πλησιάζουν τα θηλυκά.
Οποτε άσε μας βρε μπαζουμπα.
Το αγόρι μια χαρά βολεύτηκε...
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9235
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 28 Αύγ 2023, 17:05

ksk έγραψε:
28 Αύγ 2023, 16:31
Bazoomba έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:25
Αν δεν σε γουσταρε κασπερακι, θα την ειχε κανει με ελαφρα μετα τα πρωτα σας γαμησια. Το οτι ανεχεται τις συναισθηματικες σου μεταπτωσεις και το οτι ηταν ετοιμος να δαρθει με τον πατερα σου δειχνει οτι το παιδι εχει αισθηματα για την παρτη σου.
:smt005::smt005::smt005:
Ξερεις γιατί το σερνικο δεσμεύεται;;; Ναι γιαυτο...ξερεις και τι ερωτεύεται και πως ερωτεύεται;;;
Όλα τα σερνικα πάνω στη γη μόνο γιαυτο πλησιάζουν τα θηλυκά.
Οποτε άσε μας βρε μπαζουμπα.
Το αγόρι μια χαρά βολεύτηκε...
Δεν σε κραταω αγαπη μου για να σε αφησω.
Επειδη τυγχανει να εχω κι εγω 2ο εγκεφαλο πανω μου, θα σου πω πως μετα το θεκθ βιωνομε εμεις οι ανδρες αυτο που οι επιστημονες στο χουριομ λεγανε ποστ νατ κλαριτυ.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28238
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 28 Αύγ 2023, 17:07

Κανεις δεν φευγει μετα τα πρωτα γαμησια αν ειναι καλα γαμησια εχει δικιο η κσκ,εξαλλου μιλαμε για τον λατρεια που πριν την κασπερ ηταν παρθενος.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2939
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 28 Αύγ 2023, 18:43

vagabondo έγραψε:
26 Αύγ 2023, 21:32
Casp έγραψε:
26 Αύγ 2023, 16:17


Σκεφτομαι σοβαρα να χωρισω. Εδω και μερες φλερταρω με την ιδεα.
Αν δεν υπήρχε το πρόβλημα με τους γονείς σου, θα σκεφτόσουν να χωρίσεις;
Δεν θα χωριζα εξαιτιας των γονιων μου, θα χωριζα επειδη πιστευα πως δεν ειναι ερωτευμενος μαζι μου.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2939
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 28 Αύγ 2023, 18:45

Ασέβαστος έγραψε:
26 Αύγ 2023, 22:09
αν σου πιανει τον κωλο με καθε ευκαιρια, ειναι ερωτευμενος.
Και τον κωλο και τα βυζια και συνεχως με φιλαει και συνεχως θελει να με βλεπει.

Απλα εγω ειμαι μαλακισμενη και το μυαλο μου σκεφτεται παραλογα και εμμονικα.
ΕΙΜΑΙ ΗΛΙΘΙΑ
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2939
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 28 Αύγ 2023, 18:48

user έγραψε:
27 Αύγ 2023, 14:46
Τι γίνεται με τον έρωτα της Κασπ?

Εγώ ένα ξέρω. Όποιος είναι ερωτευμένος "έρχεται"
Και ερχεται και προσπαθει και «θυσιαζεται».

Αν του ξανανοιξω του ανθρωπου συζητηση οτι δεν με θελει, θα εξαφανιστει. Και εγω θα μουτζωνομαι.

Περιμενω να πληρωθω για να παω σε ψυχολογο. Δεν παει αλλο η κατασταση, καταστρεφω και τους 2 μας
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2939
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 28 Αύγ 2023, 18:50

Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Αύγ 2023, 20:17
Ας αρχίσουμε από το απλό, το ότι ούτε εσύ θα είσαι ερωτευμένη σε λίγο το γνωρίζεις; Ο έρωτας δεν είναι μόνιμος.
Δεν χωρίζεις απαραίτητα επειδή πέρασε ο έρωτας.
Ειμαστε και οι 2 ερωτευμενοι (ναι ξερω, θα με βρισεις, και πιθανον σε υποτροπη μου σε μια βδομαδα να πιστευω παλι πως δεν ειναι) αλλα προφανως μετα μενετε επειδη σας δενουν αλλα πραγματα, πιο δυνατα απο τον ερωτα. Στην φαση που ειμαστε ομως, ειναι τοσο ωραια που δεν θελω να περασει ο ερωτας. Ειναι νωρις ακομα.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2939
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 28 Αύγ 2023, 19:08

Bazoomba έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:25
Αν δεν σε γουσταρε κασπερακι, θα την ειχε κανει με ελαφρα μετα τα πρωτα σας γαμησια. Το οτι ανεχεται τις συναισθηματικες σου μεταπτωσεις και το οτι ηταν ετοιμος να δαρθει με τον πατερα σου δειχνει οτι το παιδι εχει αισθηματα για την παρτη σου.
Ειπα στην φιλη της μανας μου (αυτη μου ελεγε οτι με αγαπαει, επειδη του μιλησε στο τηλ για ωρα και τον γνωρισε και απο κοντα μια φορα που πηγαμε προσφατα σε ταβερνα) οτι αλλη μου φιλη εβγαλε κι αυτη το συμπερασμα οτι με τις κινησεις του δειχνει πως δεν με αγαπαει και δεν με θελει, και οτι αλλα περιμενε να δει. (Εφτασα στο αμην για να της το πω, επειδη πηγα απο το σπιτι της για να μου δωσει κατι και καταλαβε πως δεν ημουν καλα, και μετα που με ξαναπηρε τηλεφωνο και ημουν ετοιμη να κλαψω, παλι επεμενε και δεν ειπα τιποτα. Ε μετα την πηρα εγω απο μονη μου και της το ειπα).

Η απαντηση της, «Κοριτσι μου εισαι ηλιθια. Ο ανθρωπος ειναι φως φαναρι οτι σε θελει. Εδω μου ελεγε οτι αν δει γκρατζουνια πανω σου θα ορμηξει στον πατερα σου. Νοιαζεται πραγματικα και ειναι συντροφος. Το οτι ολοι σου λενε πως φαινεται να μην τον νοιαζει ειναι επειδη ειναι ντροπαλος και ησυχος και δεν εκδηλωνει αυτα που νιωθει εκτος. Πολλοι ανθρωποι ειναι ετσι». Και οντως οταν το συζητησα μαζι του, αυτο μου ειπε. Οτι δεν νιωθει ανετα να ειναι κολλημενος πανω μου μπροστα απο ατομα που δεν ξερει καλα. Επειδη οταν ειμαστε με την αδερφη του, ή μονοι μας σε καφετερια, μια χαρα κολλημενοι ο ενας πανω στον αλλον ειμαστε. Και εγω καθομαι και ακουω μαλακιες, ή σκεφτομαι τα δικα μου. Δεν μπορω να δεχτω ευκολα την διαφορετικοτητα των αλλων. Παιζει playstation και καρτες και ακομα και γι αυτο, για να μην τον παρεξηγησω (ειδικα οταν μενουμε ολη μερα σπιτι λογω οικονομικων ή και καυσωνα) μου λεει να παιζουμε μαζι ή με ρωταει ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ να το φερει εδω για να παιζει λιγο, τις ωρες που θα ειμαι απασχολημενη με κατι αλλο (πχ μπανιο). Σκεφτεται το παραμικρο που θα μου πει ή θα κανει για να μην αρχισω παλι να σκεφτομαι τις μαλακιες μου, αντι να δεχτω πως αυτος ειναι και του αρεσει να κανει και πραγματα που εμενα δεν μου αρεσουν και δεν θα εκανα (και ομως παιζαμε ενα παιχνιδι στο playstation μαζι για κανενα διωρο χθες και μια χαρα το ευχαριστηθηκα κι’ εγω). Θελω να κανει αυτα που του αρεσουν, ειτε μονος του ειτε με τον κολλητο του (επειδη οποτε τον βλεπει παιζουν καρτες ή βλεπουν ταινιες) για να μπορει να ειναι χαρουμενος και να μην νιωθω οτι του στερω τα hobbies του και να νιωθει πιεση οταν βρισκεται μαζι μου.

Προχθες με ενημερωσε (τηλεφωνικα κιολας, ουτε καν με μηνυμα) οτι 3-7 θα εβγαινε με τον κολλητο του, επειδη ειχε 1 βδομαδα να τον δει και του εκανε παραπονα αυτος. Του εβαλε και χρονικο περιθωριο (ο κολλητος του γενικα δεν εχει ορια και ξερει πως εγω εχω θεμα με αυτο και χαλιεμαι κυριως γι αυτο). Πηγε, εγω θα εμενα σπιτι να διαβασω κατι σημειωσεις για την δουλεια αλλα τελικα πηγα να δω την κορη της νονας μου που ηθελε παρεα και με εψαξε το πρωι, και γυρισαμε και οι 2 πισω χαρουμενοι. Ηταν με τον κολλητο του και οπως συνηθως μου εστελνε μηνυματα για να δει πώς ειμαι και πού ειμαι (επειδη θα πηγαιναμε Αγια Ναπα για περπατημα στον πεζοδρομο και δεν του εστειλα καν, για να τον αφησω να απολαυσει λιγο τον χρονο του με τον φιλο του).

Γενικα, πρεπει να με χαστουκισω ασχημα για να σταματησω να σκεφτομαι μαλακιες.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10009
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 28 Αύγ 2023, 19:16

Casp έγραψε:
28 Αύγ 2023, 19:08
Γενικα, πρεπει να με χαστουκισω ασχημα για να σταματησω να σκεφτομαι μαλακιες.
Εικόνα
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2939
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 28 Αύγ 2023, 19:25

vagabondo έγραψε:
28 Αύγ 2023, 19:16
Casp έγραψε:
28 Αύγ 2023, 19:08
Γενικα, πρεπει να με χαστουκισω ασχημα για να σταματησω να σκεφτομαι μαλακιες.
Εικόνα
Μονο ενα; Πολλα χαστουκια χρειαζομαι.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10314
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 28 Αύγ 2023, 19:50

Bazoomba έγραψε:
28 Αύγ 2023, 17:05
ksk έγραψε:
28 Αύγ 2023, 16:31
Bazoomba έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:25
Αν δεν σε γουσταρε κασπερακι, θα την ειχε κανει με ελαφρα μετα τα πρωτα σας γαμησια. Το οτι ανεχεται τις συναισθηματικες σου μεταπτωσεις και το οτι ηταν ετοιμος να δαρθει με τον πατερα σου δειχνει οτι το παιδι εχει αισθηματα για την παρτη σου.
:smt005::smt005::smt005:
Ξερεις γιατί το σερνικο δεσμεύεται;;; Ναι γιαυτο...ξερεις και τι ερωτεύεται και πως ερωτεύεται;;;
Όλα τα σερνικα πάνω στη γη μόνο γιαυτο πλησιάζουν τα θηλυκά.
Οποτε άσε μας βρε μπαζουμπα.
Το αγόρι μια χαρά βολεύτηκε...
Δεν σε κραταω αγαπη μου για να σε αφησω.
Επειδη τυγχανει να εχω κι εγω 2ο εγκεφαλο πανω μου, θα σου πω πως μετα το θεκθ βιωνομε εμεις οι ανδρες αυτο που οι επιστημονες στο χουριομ λεγανε ποστ νατ κλαριτυ.
Μην έχεις αυταπάτες... ο πρωτόγονος εγκέφαλος σου τα ρυθμίζει...
Θα μπορούσα να γίνω πιο σκληρή είναι πολύ σοφτ αυτό το άρθρο
https://www.psychologynow.gr/arthra-psy ... maste.html
Τα ένστικτα επιβίωσης συν όλα αυτά που έχουν περάσει στο αριστερό σου ημισφαίριο σε οδηγούν και διαλέγουν πριν από σενα για σενα.
Παρατηρητής...

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 28 Αύγ 2023, 20:07

Casp έγραψε:
28 Αύγ 2023, 18:48
user έγραψε:
27 Αύγ 2023, 14:46
Τι γίνεται με τον έρωτα της Κασπ?

Εγώ ένα ξέρω. Όποιος είναι ερωτευμένος "έρχεται"
Και ερχεται και προσπαθει και «θυσιαζεται».

Αν του ξανανοιξω του ανθρωπου συζητηση οτι δεν με θελει, θα εξαφανιστει. Και εγω θα μουτζωνομαι.

Περιμενω να πληρωθω για να παω σε ψυχολογο. Δεν παει αλλο η κατασταση, καταστρεφω και τους 2 μας
Τι έγινε τώρα πάλι άλλαξες γνώμη??? Κυριολεκτικά απ' την μια στιγμή στην άλλη.

Πάντως να σε ρωτήσω, ξέρεις τη διαφορά ανάμεσα στην αγάπη και τον έρωτα έτσι?

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14620
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 28 Αύγ 2023, 20:14

user έγραψε:
27 Αύγ 2023, 14:46
Εγώ ένα ξέρω. Όποιος είναι ερωτευμένος "έρχεται"
τι "εννοείς"?

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 28 Αύγ 2023, 20:29

nowhere έγραψε:
28 Αύγ 2023, 20:14
user έγραψε:
27 Αύγ 2023, 14:46
Εγώ ένα ξέρω. Όποιος είναι ερωτευμένος "έρχεται"
τι "εννοείς"?
Δεν εννοώ κάτι άλλο από αυτό που γράφω. Απλά ήθελα να τονίσω το έρχεται και το έκανα μάλλον με λάθος τρόπο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών