Ερωτας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 26 Αύγ 2023, 16:17

Απο ποιες χειρονομιες και πραξεις καταλαβαινεις οτι καποιος ειναι πραγματικα ερωτευμενος μαζι σου;
Ειτε απο μονος σου ενω ειστε οι 2ο σας, ειτε με παρεα.
Και αν ειστε με παρεα, πως η παρεα πιστευετε μπορει να αντιληφθει οτι υπαρχει πραγματικος ερωτας;
Γινεται επισης να το αντιληφθει μεσα απο μια συναντηση και μονο;


Γιατι ρωταω θα μου πειτε.
Σκεφτομαι σοβαρα να χωρισω. Εδω και μερες φλερταρω με την ιδεα.
Ναι το ξερω, ξεσπαω κι εδω.
Γαλη, σε αδικησα και ξεσπαω πανω σου επειδη κατι ειδες, προσπαθεις να μου ανοιξεις τα ματια και εγω δεν το δεχομαι.
Ναι, δεν μπορω και δεν το αντεχω να ακουω κατι αρνητικο για εκεινον.
Τον γνωρισε μια φιλη μου που ειναι οντως ΦΙΛΗ και με αγαπαει, μεγαλωσαμε μαζι στην ιδια γειτονια, της σταθηκα και εγω και η μανα μου, προσπαθει και εκεινη να με συνεφερει. Μου ειπε οτι δεν ειδε καν ανθρωπο ερωτευμενο και οτιδηποτε αλλο παρατηρησε δεν ηθελε να μου το πει, οσο κι αν την πιεσα. Δεν ηξερε αν πρεπει να μου μιλησει, αν παρεξηγησω κτλ. Δεν παρεξηγησα, ηθελα να μου πει περισσοτερα, ξερω πως θελει το καλο μου και οτι τα λεει απο αγαπη, αλλα το μονο που καταφερα να μου πει ειναι οτι δεν ειδε ανθρωπο ερωτευμενο, κι αυτο μου το ειπε επειδη της ανεφερα οτι το ιδιο πραγμα το ειπε και μια αλλη κοπελα που τον γνωρισε.

Εγω εδω και μερες σκεφτομαι πώς θα ηταν η ζωη μου αν χωριζαμε, και οτι θα μου παρει χρονο αλλα πρεπει να το ξεπερασω. Και ας δουλευουμε πλεον απεναντι…

Αποψε μπορει και να γινει, γιατι θα ακολουθησει μεγαλη συζητηση.
Και επηρεαζομαι κυριως επειδη εγω, μονη μου, μεσα μου, δεν νιωθω καλα και εχω αμφιβολιες. Αν ηταν οντως ερωτευμενος, δεν θα ειχα ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ και δεν θα ακουγα κανεναν.

Βοηθηστε με please. Ορκιζομαι πως στην φαση που βρισκομαι δεν θα ξεσπασω σε κανεναν…

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΛΑΘΟΣ. Και αν ειχαν, θα το ΗΞΕΡΑ και δεν θα ημουν ετσι…
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 810
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 26 Αύγ 2023, 16:29

Ρε συ, θα μας τρελάνεις;; Τι "εδώ και μέρες"; Εσύ δεν έγραφες για ρίγη στο σεξ, για σπιτικά παγωτά, και μπριζόλες και ότι είσαι στον έβδομο ουρανό;;

Το μόνο πρόβλημα που βλέπω εδώ είναι οι συνεχείς ψυχολογικές σου μεταπτώσεις. Μήπως θα έπρεπε να εξετάσεις γιατί και από που προέρχονται; Δεν είναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα..

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14618
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 26 Αύγ 2023, 16:30

:smt005:

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 810
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 26 Αύγ 2023, 16:31

Επίσης, κάνεις αυτό το πράγμα που έκανες και παλιά, αφήνεις τους άλλους να επηρεάζουν τις αποφάσεις σου. Σαν να μην παίρνεις αποφάσεις για σένα, αλλά για τους άλλους (πχ πας κόντρα ή μαζί με τις απόψεις των άλλων, αντί να παίρνεις αποφάσεις μόνο για σένα)

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14618
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 26 Αύγ 2023, 16:37

ότι θέλει θα κάνει,αν θέλει να επηρεαστεί θα το κάνει δεν θα ζητήσει την γνώμη σου.πες τι πιστεύεις τώρα

Άβαταρ μέλους
Πλέριος
Δημοσιεύσεις: 1584
Εγγραφή: 29 Οκτ 2022, 21:15
Phorum.gr user: aytos

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πλέριος » 26 Αύγ 2023, 16:38

νομιζω οτι πρεπει να εμπιστευθεις οποιαδηποτε γνωμη θα διαβασεις στο ιντερνετ, ναι

ειδικα την ΓΑΛΗ

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 26 Αύγ 2023, 16:39

masterridley έγραψε:
26 Αύγ 2023, 16:29
Ρε συ, θα μας τρελάνεις;; Τι "εδώ και μέρες"; Εσύ δεν έγραφες για ρίγη στο σεξ, για σπιτικά παγωτά, και μπριζόλες και ότι είσαι στον έβδομο ουρανό;;

Το μόνο πρόβλημα που βλέπω εδώ είναι οι συνεχείς ψυχολογικές σου μεταπτώσεις. Μήπως θα έπρεπε να εξετάσεις γιατί και από που προέρχονται; Δεν είναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα..
Πριν μια βδομαδα ειμασταν ετοιμοι να χωρισουμε.
Τσακωνομαστε, και μαλιστα ασχημα, αρκετα συχνα.
Δεν ειναι ολα ροδινα, απλα ΕΓΩ θα ηθελα να ειναι, επειδη γαμω την τρελα μου μεσα, τον θελω!
Ειναι φως φαναρι οτι εγω ειμαι ερωτευμενη. Το προβλημα παντα, απο τις αρχες κιολας, και ρωτουσα και εδω για οσους θυμουνται, ειναι αν με θελει εκεινος. Ποτε δεν ημουν σιγουρη. Σε σημειο που ουτε καν οι αλλοι που τον γνωριζουν δεν το αντιλαμβανονται οτι ειναι. Απλα επειδη κανει πραγματα που μου δειχνουν το αναποδο, εθελοτυφλω. Μετα κανει αλλα, εκνευριζομαι, σκεφτομαι λογικα, πεφτω, και το κερασακι, μου το λενε οι αλλοι μες τα μουτρα, που πλεον η κατασταση δεν παει αλλο…

Βασικα ειναι κριμα και αδικο και για εκεινον.

Οτι θελω ψυχολογο, ναι θελω.
Βασικα νομιζω πως εχω καταθλιψη. Χθες με επιασε δυσπνοια και μετα με επιασαν τα κλαματα. Σκεφτομουν οτι ειμαι αχρηστη και οτι θελω να πεθανω. Τον αγκαλιασα, μου περασε η δυσπνοια, με ρωτισε τι εχω δεν απαντησα, ξεκινησα παλι να κλαιω ΚΡΥΦΑ στην αγκαλια του και με το που του ειπα «κοιμησου», απλα κοιμηθηκε. Σημερα το πρωι ακουσα αυτα που ακουσα απο την φιλη μου και καθε φορα επιβεβαιωνομαι, δεν ειναι οτι απλα επηρεαζομαι. Αν ημουν σιγουρη, δεν θα επηρεαζομουν.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 26 Αύγ 2023, 16:40

masterridley έγραψε:
26 Αύγ 2023, 16:31
Επίσης, κάνεις αυτό το πράγμα που έκανες και παλιά, αφήνεις τους άλλους να επηρεάζουν τις αποφάσεις σου. Σαν να μην παίρνεις αποφάσεις για σένα, αλλά για τους άλλους (πχ πας κόντρα ή μαζί με τις απόψεις των άλλων, αντί να παίρνεις αποφάσεις μόνο για σένα)
Οχι, απλα ζηταω βοηθεια επειδη δεν μπορω να δω τιποτα καθαρα ετσι οπως ειμαι. Πρωτον επειδη δεν ειμαι καλα, και δευτερο επειδη ειμαι φουλ ερωτευμενη και εθελοτυφλω τις πλειστες φορες
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 26 Αύγ 2023, 16:44

masterridley έγραψε:
26 Αύγ 2023, 16:29
Εσύ δεν έγραφες για ρίγη στο σεξ
Που το έγραψε αυτό; Δώσε σύνδεσμο.

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 810
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 26 Αύγ 2023, 16:45

Casp έγραψε:
26 Αύγ 2023, 16:40
masterridley έγραψε:
26 Αύγ 2023, 16:31
Επίσης, κάνεις αυτό το πράγμα που έκανες και παλιά, αφήνεις τους άλλους να επηρεάζουν τις αποφάσεις σου. Σαν να μην παίρνεις αποφάσεις για σένα, αλλά για τους άλλους (πχ πας κόντρα ή μαζί με τις απόψεις των άλλων, αντί να παίρνεις αποφάσεις μόνο για σένα)
Οχι, απλα ζηταω βοηθεια επειδη δεν μπορω να δω τιποτα καθαρα ετσι οπως ειμαι. Πρωτον επειδη δεν ειμαι καλα, και δευτερο επειδη ειμαι φουλ ερωτευμενη και εθελοτυφλω τις πλειστες φορες
Μα είναι απλά τα πράγματα. Ήσουν καλύτερα πριν τον γνωρίσεις; Εγώ δεν σε ξέρω άρα μπορεί και να ήσουνα, η ζωή σου να ήταν ήσυχη και άρα να είσαι καλύτερα μόνη.

Αν απ'την άλλη, είχες αυτά τα καταθλιπτικά και πριν τον γνωρίσεις, τότε δεν αξίζει να τα χρεώσεις στην σχέση σου και να χάσεις τα όποια θετικά.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 26 Αύγ 2023, 16:48

masterridley έγραψε:
26 Αύγ 2023, 16:45
Casp έγραψε:
26 Αύγ 2023, 16:40
masterridley έγραψε:
26 Αύγ 2023, 16:31
Επίσης, κάνεις αυτό το πράγμα που έκανες και παλιά, αφήνεις τους άλλους να επηρεάζουν τις αποφάσεις σου. Σαν να μην παίρνεις αποφάσεις για σένα, αλλά για τους άλλους (πχ πας κόντρα ή μαζί με τις απόψεις των άλλων, αντί να παίρνεις αποφάσεις μόνο για σένα)
Οχι, απλα ζηταω βοηθεια επειδη δεν μπορω να δω τιποτα καθαρα ετσι οπως ειμαι. Πρωτον επειδη δεν ειμαι καλα, και δευτερο επειδη ειμαι φουλ ερωτευμενη και εθελοτυφλω τις πλειστες φορες
Μα είναι απλά τα πράγματα. Ήσουν καλύτερα πριν τον γνωρίσεις; Εγώ δεν σε ξέρω άρα μπορεί και να ήσουνα, η ζωή σου να ήταν ήσυχη και άρα να είσαι καλύτερα μόνη.

Αν απ'την άλλη, είχες αυτά τα καταθλιπτικά και πριν τον γνωρίσεις, τότε δεν αξίζει να τα χρεώσεις στην σχέση σου και να χάσεις τα όποια θετικά.
Πριν τον γνωρισω ημουν μια χαρα, δεν ειχα καταθλιπτικα, απολαμβανα και την παρεα, και την μοναξια. Τον γνωρισα, πετουσα στα συννεφα και μετα επεφτα στα πατωματα επειδη ΠΟΤΕ δεν ημουν σιγουρη. Ο κυριος λογος τσακωμου μας ειναι αυτος. Το οτι παντα νιωθω και του λεω πως δεν νοιαζεται και δεν ειναι ερωτευμενος.

Δεν του χρεωνω ομως με την καμια τις ψυχολογικες μεταπτωσεις μου. Αυτες ερχονται ουτως ή αλλως και για αλλους λογους, πχ χαμηλη αυτοεκτιμηση, γονεις, η γιαγια μου που πεθανε (και ο παππους μου πιο πριν), η αλλαγη δουλειας κτλ
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10314
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 26 Αύγ 2023, 17:04

Δεν είσαι ερωτευμένη...
Αποκούμπι αναζητουσες και στο έδωσε.
Παρατηρητής...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14618
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 26 Αύγ 2023, 17:09

δεν χρειάζονται πολλά λόγια.είναι φανερό ότι δεν είναι ερωτευμένος στ αλήθεια όπως εσύ που έχεις χαλάσει 12,5 ευρώ παραπάνω χωρίς να τα υπολογίσεις και που τον έχεις δοξάσει σε γνωστούς και άγνωστους.βάλε τον μπαμπά σου να του ρίξει ένα βρωμόξυλο να μάθει.γνώμη μου

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 810
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 26 Αύγ 2023, 17:12

Casp έγραψε:
26 Αύγ 2023, 16:48
Πριν τον γνωρισω ημουν μια χαρα, δεν ειχα καταθλιπτικα, απολαμβανα και την παρεα, και την μοναξια. Τον γνωρισα, πετουσα στα συννεφα και μετα επεφτα στα πατωματα επειδη ΠΟΤΕ δεν ημουν σιγουρη. Ο κυριος λογος τσακωμου μας ειναι αυτος. Το οτι παντα νιωθω και του λεω πως δεν νοιαζεται και δεν ειναι ερωτευμενος.

Δεν του χρεωνω ομως με την καμια τις ψυχολογικες μεταπτωσεις μου. Αυτες ερχονται ουτως ή αλλως και για αλλους λογους, πχ χαμηλη αυτοεκτιμηση, γονεις, η γιαγια μου που πεθανε (και ο παππους μου πιο πριν), η αλλαγη δουλειας κτλ
Τότε είναι απλό, χωρίζεις 😈

Αλλά seriously, επειδή όλα συνέβησαν σχεδόν ταυτόχρονα (θάνατος γιαγιάς, ο αδελφός σου που έγραφες πως είσαι σε αδιέξοδο κτλ), δεν μπορώ εγώ (ως τρίτος παρατηρητής) να είμαι σίγουρος ότι δεν έπεσες σε κατάθλιψη λόγο όοολων αυτών και ότι δεν θα ήσουν πχ χειρότερα τώρα χωρίς τον τύπο. Μπορεί βέβαια ο τύπος να είναι ένα ακόμα επιβαρυντικό στοιχείο, αλλά αυτό μόνο εσύ το ξέρεις.

Κατ'εμέ, ή δέχεσαι τον τύπο όπως είναι (λίγο ζαμανφού κι έτσι) ή χωρίζεις. Το να απαιτείς να γίνει σαν και σένα και να τρώγεται με αυτά τα θέματα, θα καταλήξει μόνο στο να πάθει κι αυτός ψυχολογικά. Και αυτό είναι το τελευταίο πράγμα που θες σε μια σχέση! (να μην είναι κανένας υγιής)

Casp
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Ερωτας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 26 Αύγ 2023, 17:13

nowhere έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:09
δεν χρειάζονται πολλά λόγια.είναι φανερό ότι δεν είναι ερωτευμένος στ αλήθεια όπως εσύ που έχεις χαλάσει 12,5 ευρώ παραπάνω χωρίς να τα υπολογίσεις και που τον έχεις δοξάσει σε γνωστούς και άγνωστους.βάλε τον μπαμπά σου να του ρίξει ένα βρωμόξυλο να μάθει.γνώμη μου
Σταματα ρε συ, σταματα :(
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών