H απόλυτη λύση

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9959
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 27 Σεπ 2023, 06:45

Όλοι το έχουμε πάθει, τουλάχιστον αυτοί που φοράμε γυαλιά

Αφήνεις τα γυαλιά σου στο υπνοδωμάτιο ή κάπου στο νιπτήρα και μπαίνεις για μπάνιο. Αφήνεις το νερό να τρέξει, φτιάχνεις την τέλεια θερμοκρασία, μπαίνεις από κάτω. Τι ωραία. Χαλαρώνεις λίγο με το πρόσωπο προς τα πάνω όπως κάνουν στις ταινίες, κάποια στιγμή αποφασίζεις να αρχίσεις να πλένεσαι. Η μαμά μου έχει πει ότι ξεκινάμε από πάνω με τα μαλλιά, οπότε απλώνεις το χέρι να πιάσεις το σαμπουάν. Κοιτάς το ράφι, και φυσικά επειδή υπάρχουν γυναίκες στο σπίτι, βλέπεις κάπου 2139462394327 μπουκάλια.

Πιάνεις το πρώτο, νερά στα μάτια, τα γυαλιά μακριά, δε βλέπεις τίποτα αλλά τέλος πάντως λες θα το παλέψω, δεν είμαι και τυφλός, κάπου θα έχει ευδιάκριτη τη λέξη "ΣΑΜΠΟΥΑΝ" ή "ΚΟΝΤΙΣΙΟΝΕΡ" ή "MΠΟΝΤΙ ΓΟΥΟΣ"

Αμ δε.

Ο υπεύθυνος μάρκετινγκ θέλει οπωσδήποτε να διαβάσεις τη διαφημιστική καμπάνια την οποία έχει χωρέσει ΌΛΗ με επιμέλεια στην ταμπέλα του προϊόντος. Το γυρνάς από πίσω, τα ίδια και χειρότερα, ακόμα μικρότερα γράμματα. Το ξαναγυρνάς μπροστά, ψάχνεις ψάχνεις, τίποτα. Κάπου εκεί αρχίζεις και αναρωτιέσαι δηλαδή και τι θα γίνει αν είναι λάθος μπουκάλι και βάλω κοντίσιονερ στ'αρχίδια μου, τι θα πάθω; (spoiler alert: τίποτα). Αλλά λες όχι, δεν είμαστε κάφροι, θα το παλέψω.

Βγαίνεις έξω, σκουπίζεσαι, πας και βρίσκεις τα γυαλιά σου, κάθεσαι γυμνός στη λεκάνη, ξαναπιάνεις το μπουκάλι και αρχιζεις το διάβασμα.

-Πρώτη σειρά με τεράστια γράμματα: "NEW FORMULA"
-Πιό κάτω με μεγάλα γράμματα: "Signature scent - Nourishing secrets"
-Μετά ξανά τεράστια γράμματα, η μάρκα
-Μετά κανονικά γράμματα: "Clinically proven 0% added Phosphates", λες και ξέρω τι σημαίνει φόσφεϊτς
-Ξανά μεγάλα γράμματα:"Clean and balanced long lasting freshness"
Μέχρι εκεί είχα κάποια ελπίδα να διαβάσω με νερά στα μάτια και χωρίς γυαλιά (αν είχα την παραμικρή όρεξη να διαβάσω τις μαλακίες τους)

-Mετά μια στρογγυλή σφραγίδα "Αustralia's No1"
-Άλλη σφραγίδα "PETA cruelty free" και δίπλα ένα λαγουδάκι
-Μετά κανονικά γράμματα "coconut oil and turmeric improved formula designed to rejuvenate, rescue and strenghten damaged hair"
Kαι τέλος κάτω κάτω με μικροσκοπικά γράμματα:"Conditioner"

Ρε δε γαμιέσαι

Κι όμως φίλοι μου υπάρχει λύση
Φέτος το καλοκαίρι, ο 10χρονος ανηψιός μου ο οποίος είναι πιό άντρας από ότι έχω ελπίδα ποτέ να γίνω, μου έδειξε το σωστό δρόμο:
Εικόνα
3 σε ένα, και κόκκινο κιόλας, δεν το χάνεις με τίποτα.

Φακ γιου μάρκετινγκ γκάϊ
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 27 Σεπ 2023, 07:29

Chilloutbuddy έγραψε:
27 Σεπ 2023, 06:45
Όντως, το έπαθα φέτος πρώτη φορά σε ξενοδοχείο :a040:
Πολύ τραυματική εμπειρία :a040:
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9959
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 27 Σεπ 2023, 07:37

Saturn έγραψε:
27 Σεπ 2023, 07:29
Chilloutbuddy έγραψε:
27 Σεπ 2023, 06:45
Όντως, το έπαθα φέτος πρώτη φορά σε ξενοδοχείο :a040:
Πολύ τραυματική εμπειρία :a040:
και στο σπίτι πώς δεν το παθαίνεις; Θυμάσαι τα μπουκάλια τι είναι το καθένα;
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 27 Σεπ 2023, 07:39

Ναι βρε, στο σπίτι έχω τα μπουκάλια μου και τα ξέρω, δεν είναι οτι έχω στο μπάνιο τον πάγκο του ΣΜ

Αλλά αυτό που περιγράφεις, με έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά, δηλαδή οκ, με την πρεσβυωπία τα έχω δει όλα φίλε :a040:
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10315
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 27 Σεπ 2023, 07:50

Εικόνα
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Σεπ 2023, 08:05

Chilloutbuddy έγραψε:
27 Σεπ 2023, 06:45
Όλοι το έχουμε πάθει, τουλάχιστον αυτοί που φοράμε γυαλιά

Αφήνεις τα γυαλιά σου στο υπνοδωμάτιο ή κάπου στο νιπτήρα και μπαίνεις για μπάνιο. Αφήνεις το νερό να τρέξει, φτιάχνεις την τέλεια θερμοκρασία, μπαίνεις από κάτω. Τι ωραία. Χαλαρώνεις λίγο με το πρόσωπο προς τα πάνω όπως κάνουν στις ταινίες, κάποια στιγμή αποφασίζεις να αρχίσεις να πλένεσαι. Η μαμά μου έχει πει ότι ξεκινάμε από πάνω με τα μαλλιά, οπότε απλώνεις το χέρι να πιάσεις το σαμπουάν. Κοιτάς το ράφι, και φυσικά επειδή υπάρχουν γυναίκες στο σπίτι, βλέπεις κάπου 2139462394327 μπουκάλια.

Πιάνεις το πρώτο, νερά στα μάτια, τα γυαλιά μακριά, δε βλέπεις τίποτα αλλά τέλος πάντως λες θα το παλέψω, δεν είμαι και τυφλός, κάπου θα έχει ευδιάκριτη τη λέξη "ΣΑΜΠΟΥΑΝ" ή "ΚΟΝΤΙΣΙΟΝΕΡ" ή "MΠΟΝΤΙ ΓΟΥΟΣ"

Αμ δε.

Ο υπεύθυνος μάρκετινγκ θέλει οπωσδήποτε να διαβάσεις τη διαφημιστική καμπάνια την οποία έχει χωρέσει ΌΛΗ με επιμέλεια στην ταμπέλα του προϊόντος. Το γυρνάς από πίσω, τα ίδια και χειρότερα, ακόμα μικρότερα γράμματα. Το ξαναγυρνάς μπροστά, ψάχνεις ψάχνεις, τίποτα. Κάπου εκεί αρχίζεις και αναρωτιέσαι δηλαδή και τι θα γίνει αν είναι λάθος μπουκάλι και βάλω κοντίσιονερ στ'αρχίδια μου, τι θα πάθω; (spoiler alert: τίποτα). Αλλά λες όχι, δεν είμαστε κάφροι, θα το παλέψω.

εγω το λυνω εδω το προβλημα. ειμαι καφρος και στ αρχιδια μου, επισης δεν εχω μαλλια οποτε ολα τα ζουμια στα μπουκαλια το ιδιο μου κανουν.

το προβλημα το εχω στο σμ, οπου γραφει το χαρτι παντεν κοντισιονερ ξερογω, και ολα τα παντεν εχουν το ιδιο μπουκαλι, με μεγαλα γραμματα ολες τις μαλακιες που λες, και με μικρα λενε το τι χυσαμολι εχει μεσα το μπουκαλι.

με τον ιδιο τροπο το λυνω. παιρνω το πρωτο που βλεπω μπροστα μου, κι αμα δεν ειναι αυτο που πρεπει στ αρχιδια μου, ειμαι καφρος, και ας πηγαινε η ενδιαφερομενη να το παρει μονη της.

επισης αν και εχω μαζι μου γυαλια, δεν τα φοραω, προσπαθωντας να αποδειξω στον εαυτο μου οτι ειμαι κατω απο 40. θα τα φορεσω μονο αν ειναι απολυτη αναγκη, και αν ειμαι καπου μονος και δε με βλεπει κανεις.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 27 Σεπ 2023, 08:10

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
27 Σεπ 2023, 07:50
Εικόνα
Θα μεινεις καραφλος με αυτο

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 27 Σεπ 2023, 10:20

Chilloutbuddy έγραψε:
27 Σεπ 2023, 06:45
Όλοι το έχουμε πάθει, τουλάχιστον αυτοί που φοράμε γυαλιά

Αφήνεις τα γυαλιά σου στο υπνοδωμάτιο ή κάπου στο νιπτήρα και μπαίνεις για μπάνιο. Αφήνεις το νερό να τρέξει, φτιάχνεις την τέλεια θερμοκρασία, μπαίνεις από κάτω. Τι ωραία. Χαλαρώνεις λίγο με το πρόσωπο προς τα πάνω όπως κάνουν στις ταινίες, κάποια στιγμή αποφασίζεις να αρχίσεις να πλένεσαι. Η μαμά μου έχει πει ότι ξεκινάμε από πάνω με τα μαλλιά, οπότε απλώνεις το χέρι να πιάσεις το σαμπουάν. Κοιτάς το ράφι, και φυσικά επειδή υπάρχουν γυναίκες στο σπίτι, βλέπεις κάπου 2139462394327 μπουκάλια.

Πιάνεις το πρώτο, νερά στα μάτια, τα γυαλιά μακριά, δε βλέπεις τίποτα αλλά τέλος πάντως λες θα το παλέψω, δεν είμαι και τυφλός, κάπου θα έχει ευδιάκριτη τη λέξη "ΣΑΜΠΟΥΑΝ" ή "ΚΟΝΤΙΣΙΟΝΕΡ" ή "MΠΟΝΤΙ ΓΟΥΟΣ"

Αμ δε.

Ο υπεύθυνος μάρκετινγκ θέλει οπωσδήποτε να διαβάσεις τη διαφημιστική καμπάνια την οποία έχει χωρέσει ΌΛΗ με επιμέλεια στην ταμπέλα του προϊόντος. Το γυρνάς από πίσω, τα ίδια και χειρότερα, ακόμα μικρότερα γράμματα. Το ξαναγυρνάς μπροστά, ψάχνεις ψάχνεις, τίποτα. Κάπου εκεί αρχίζεις και αναρωτιέσαι δηλαδή και τι θα γίνει αν είναι λάθος μπουκάλι και βάλω κοντίσιονερ στ'αρχίδια μου, τι θα πάθω; (spoiler alert: τίποτα). Αλλά λες όχι, δεν είμαστε κάφροι, θα το παλέψω.

Βγαίνεις έξω, σκουπίζεσαι, πας και βρίσκεις τα γυαλιά σου, κάθεσαι γυμνός στη λεκάνη, ξαναπιάνεις το μπουκάλι και αρχιζεις το διάβασμα.

-Πρώτη σειρά με τεράστια γράμματα: "NEW FORMULA"
-Πιό κάτω με μεγάλα γράμματα: "Signature scent - Nourishing secrets"
-Μετά ξανά τεράστια γράμματα, η μάρκα
-Μετά κανονικά γράμματα: "Clinically proven 0% added Phosphates", λες και ξέρω τι σημαίνει φόσφεϊτς
-Ξανά μεγάλα γράμματα:"Clean and balanced long lasting freshness"
Μέχρι εκεί είχα κάποια ελπίδα να διαβάσω με νερά στα μάτια και χωρίς γυαλιά (αν είχα την παραμικρή όρεξη να διαβάσω τις μαλακίες τους)

-Mετά μια στρογγυλή σφραγίδα "Αustralia's No1"
-Άλλη σφραγίδα "PETA cruelty free" και δίπλα ένα λαγουδάκι
-Μετά κανονικά γράμματα "coconut oil and turmeric improved formula designed to rejuvenate, rescue and strenghten damaged hair"
Kαι τέλος κάτω κάτω με μικροσκοπικά γράμματα:"Conditioner"

Ρε δε γαμιέσαι

Κι όμως φίλοι μου υπάρχει λύση
Φέτος το καλοκαίρι, ο 10χρονος ανηψιός μου ο οποίος είναι πιό άντρας από ότι έχω ελπίδα ποτέ να γίνω, μου έδειξε το σωστό δρόμο:
Εικόνα
3 σε ένα, και κόκκινο κιόλας, δεν το χάνεις με τίποτα.

Φακ γιου μάρκετινγκ γκάϊ
Σε διαφημιστική εταιρεία δουλεύεις;

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 27 Σεπ 2023, 10:26

Το γκάλαξι μπρέιν σολούσιον είναι διαφορετικά μπάνια, και άσε τες να τις πλακώσει η σαβούρα που χοαρντάρουν
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 27 Σεπ 2023, 12:24

Ξυρίζεις κεφάλι (καθημερινά) και χρησιμοποιείς πλάκα σαπούνι για όλο το σώμα και το κεφάλι εννοείται.

Το πλεονέκτημά του είναι ότι όταν το ξεβγάλεις, αμέσως αισθάνεσαι στιλπνότητα του καθαρού δέρματος. Με το αφρόλουτρο όσο και να ξεβγάζεις αισθάνεσαι μια εκνευριστική γιαλιστεράδα που σου λέει ότι δεν έχει φύγει από πάνω σου.

Θα συμφωνήσω σε αυτό
.Κοιτάς το ράφι, και φυσικά επειδή υπάρχουν γυναίκες στο σπίτι, βλέπεις κάπου 2139462394327 μπουκάλια
και θα προσθέσω, ότι τα καπάκια είναι απλώς ακουμπισμένα πάνω στο μπουκάλι και όχι βιδωμένα. πας να το πιάσεις από το καπάκι, σηκώνεις προς τα πάνω και σηκώνεται και το μπουκάλι μαζί από τη φορά της κίνησης. Στα μέσα της διαδρομής, πέφτει με τη βαρύτητα και σου μένα το καπάκι στο χέρι ενώ έγινε μουνί το πάτωμα. Μα γιατί δεν πιάνεις το μπουκάλι καλά; (θα μου πεις). Γιατί είχες την ελπίδα να γλιτώσεις από το αίσθημα του υγρού σαπουνιού που είναι πάνω σε όλην σχεδόν την επιφάνεια του μπουκαλιού και θα γλιτώσεις από τον κόπο να το ξεβγάλεις καλά απέξω. Τελικά φτάνεις να τοποθετείς όλα τα μπουκάλια στην μπανιέρα στο πάτωμα και τα ξεβγάζεις κάνα πεντάλεπτο και τα βιδώνεις καλά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 27 Σεπ 2023, 14:03

Chilloutbuddy έγραψε:
27 Σεπ 2023, 06:45
Κοιτάς το ράφι, και φυσικά επειδή υπάρχουν γυναίκες στο σπίτι, βλέπεις κάπου 2139462394327 μπουκάλια.
Χειρότερος από την γυναίκα μου είναι ο ένας γυιός μου, ο οποίος έχει μακρύτερα μαλλιά από εκείνη και περισσότερα "προϊόντα"
Chilloutbuddy έγραψε:
27 Σεπ 2023, 06:45
Πιάνεις το πρώτο, νερά στα μάτια, τα γυαλιά μακριά, δε βλέπεις τίποτα αλλά τέλος πάντως λες θα το παλέψω, δεν είμαι και τυφλός, κάπου θα έχει ευδιάκριτη τη λέξη "ΣΑΜΠΟΥΑΝ" ή "ΚΟΝΤΙΣΙΟΝΕΡ" ή "MΠΟΝΤΙ ΓΟΥΟΣ"
Στα 60φεύγα τα ξεπέρασα αυτά, γιατί στο ένα μάτι έγινε αποκόλληση αμφιβληστροειδούς, με αποτέλεσμα να χρειαστεί ρεκτιφιέ. Τώρα, σ'εκείνο το μάτι δεν έχω ούτε μυωπία, ούτε πρεσβυωπία.
Chilloutbuddy έγραψε:
27 Σεπ 2023, 06:45
Φέτος το καλοκαίρι, ο 10χρονος ανηψιός μου ο οποίος είναι πιό άντρας από ότι έχω ελπίδα ποτέ να γίνω, μου έδειξε το σωστό δρόμο:
Εικόνα
3 σε ένα, και κόκκινο κιόλας, δεν το χάνεις με τίποτα.
Εδώ όμως, έχω πρόβλημα. Μπλε και κίτρινο είναι τα χρώματα που προτιμώ, αφού τα άλλα τα μπερδεύω.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 27 Σεπ 2023, 14:08

Γιατί θα μείνει καραφλός με πράσινο σαπούνι; Ίσα ίσα είναι καλύτερο για τα μαλλιά αλλά τα αγριεύει.
Για κάποιες θεραπείες που έκανα σε νοσοκομείο λόγω ασθένειας, μου είχαν πει για το διάστημα αυτό να χρησιμοποιώ πράσινο βιολογικό σαπούνι, ούτε σαμπουάν ούτε αφρόλουτρα.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 27 Σεπ 2023, 14:09

Όχι πράσινο, πλεον το άσπρο να προτιμάτε, συμβουλή γιατρού
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27037
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 27 Σεπ 2023, 14:26

Ασέβαστος έγραψε:
27 Σεπ 2023, 08:05
εγω το λυνω εδω το προβλημα. ειμαι καφρος και στ αρχιδια μου, επισης δεν εχω μαλλια οποτε ολα τα ζουμια στα μπουκαλια το ιδιο μου κανουν.

το προβλημα το εχω στο σμ, οπου γραφει το χαρτι παντεν κοντισιονερ ξερογω, και ολα τα παντεν εχουν το ιδιο μπουκαλι, με μεγαλα γραμματα ολες τις μαλακιες που λες, και με μικρα λενε το τι χυσαμολι εχει μεσα το μπουκαλι.

με τον ιδιο τροπο το λυνω. παιρνω το πρωτο που βλεπω μπροστα μου, κι αμα δεν ειναι αυτο που πρεπει στ αρχιδια μου, ειμαι καφρος, και ας πηγαινε η ενδιαφερομενη να το παρει μονη της.

επισης αν και εχω μαζι μου γυαλια, δεν τα φοραω, προσπαθωντας να αποδειξω στον εαυτο μου οτι ειμαι κατω απο 40. θα τα φορεσω μονο αν ειναι απολυτη αναγκη, και αν ειμαι καπου μονος και δε με βλεπει κανεις.
Όταν κορόιδευες τους μύωπες και τους έλεγες γυαλάκηδες ήταν καλά; Άρπα την τώρα για να μάθεις! :g030:

Θυμάμαι την εποχή που κάποιοι γνωστοί άρχισαν να φορούν γυαλιά πρεσβυωπίας, εγώ καταργούσα τα δικά μου (μυωπίας) :smt077:
Και εσύ να τα φοράς στην δουλειά, μην δώσεις λάθος προϊόν.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: H απόλυτη λύση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Σεπ 2023, 16:05

Nandros έγραψε:
27 Σεπ 2023, 14:26
Ασέβαστος έγραψε:
27 Σεπ 2023, 08:05
εγω το λυνω εδω το προβλημα. ειμαι καφρος και στ αρχιδια μου, επισης δεν εχω μαλλια οποτε ολα τα ζουμια στα μπουκαλια το ιδιο μου κανουν.

το προβλημα το εχω στο σμ, οπου γραφει το χαρτι παντεν κοντισιονερ ξερογω, και ολα τα παντεν εχουν το ιδιο μπουκαλι, με μεγαλα γραμματα ολες τις μαλακιες που λες, και με μικρα λενε το τι χυσαμολι εχει μεσα το μπουκαλι.

με τον ιδιο τροπο το λυνω. παιρνω το πρωτο που βλεπω μπροστα μου, κι αμα δεν ειναι αυτο που πρεπει στ αρχιδια μου, ειμαι καφρος, και ας πηγαινε η ενδιαφερομενη να το παρει μονη της.

επισης αν και εχω μαζι μου γυαλια, δεν τα φοραω, προσπαθωντας να αποδειξω στον εαυτο μου οτι ειμαι κατω απο 40. θα τα φορεσω μονο αν ειναι απολυτη αναγκη, και αν ειμαι καπου μονος και δε με βλεπει κανεις.
Όταν κορόιδευες τους μύωπες και τους έλεγες γυαλάκηδες ήταν καλά; Άρπα την τώρα για να μάθεις! :g030:

Θυμάμαι την εποχή που κάποιοι γνωστοί άρχισαν να φορούν γυαλιά πρεσβυωπίας, εγώ καταργούσα τα δικά μου (μυωπίας) :smt077:
Και εσύ να τα φοράς στην δουλειά, μην δώσεις λάθος προϊόν.
.
στη δουλεια μου τωρα μονο ηλιου.

το χειμωνα στο μαγαζι, και τυφλος ξερω τι δινω.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών