Η γωνιά του φοιτητή...

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13351
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Φεβ 2024, 22:26

Saturn έγραψε:
23 Φεβ 2024, 22:22
:50aris:
Έλα αλάνι, βάζαμε τραγουδάρες με τον έτερο μαγκίτη, γι'αυτό και το θάρρος. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 23 Φεβ 2024, 22:27

Εγώ μωρή σου κλείνω το μάτι!
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13351
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Φεβ 2024, 22:31

Saturn έγραψε:
23 Φεβ 2024, 22:27
Εγώ μωρή σου κλείνω το μάτι!
Είπαμε, είσαι αλάνι αφού. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 23 Φεβ 2024, 22:32

Ναι, στο βάθος!
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13351
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Φεβ 2024, 22:35

Saturn έγραψε:
23 Φεβ 2024, 22:32
Ναι, στο βάθος!
Είπα, είσαι. Άσε τα μα και τα μου στην Πατρινιά λέμε. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 23 Φεβ 2024, 22:36

student έγραψε:
21 Φεβ 2024, 19:08
Τι σκέφτομαι τώρα...

πρώτα απ όλα σκέφτομαι αυτά που σκέφτομαι να μην τα γράψω στο "τί σκεφτεσαι τώρα". Να τα γράψω εδώ καλύτερα...να μαι ο ίδιος ο οικοδεσπότης των σκέψεών μου.

Μετά σκέφτομαι όλα αυτά τα μαζεμένα από ένα μήνα μπάνιου, σκέψεις επί σκέψεων αποτέλεσμα φιμωμένης ανώνυμης παρακολούθησης. Ν ασχοληθώ πχ με τον σκύλο που μ έβρισε και βρίζει όλον τον κόσμο? ν ασχοληθώ με το γιατί τελικά μπαναρίστηκα μόνο εγώ? Μπα....ήταν τελικά καρποφόρο όλο αυτό. Σε προσωπικό επίπεδο. Μου δειξε πολλά για πολλούς. Μάλλον μού δειξε τελικά πολλά για όλους. Μου θύμισε επίσης πολλά ...

Σίγουρα για τσακωμό ήταν το Μπαν; Αποκλείεις λόγω ακατάσχετης φλυαρίας που δεν καταλήγει πουθενά;
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 23 Φεβ 2024, 22:38

Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2024, 22:35
Saturn έγραψε:
23 Φεβ 2024, 22:32
Ναι, στο βάθος!
Είπα, είσαι. Άσε τα μα και τα μου στην Πατρινιά λέμε. :lol:
Δεν αντιλέγω, είναι πώς θα μου το βγάλει ο άλλος απέναντι. :P
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13351
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Φεβ 2024, 22:42

Saturn έγραψε:
23 Φεβ 2024, 22:38
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2024, 22:35
Saturn έγραψε:
23 Φεβ 2024, 22:32
Ναι, στο βάθος!
Είπα, είσαι. Άσε τα μα και τα μου στην Πατρινιά λέμε. :lol:
Δεν αντιλέγω, είναι πώς θα μου το βγάλει ο άλλος απέναντι. :P
Εγώ ξέρω πως στο ''βγάζω''. Πα μαλ,πα μαλ! :D
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 23 Φεβ 2024, 22:46

:P
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 24 Φεβ 2024, 08:42

Saturn έγραψε:
23 Φεβ 2024, 17:08
Εγώ τελικά δεν κατάλαβα γιατί μπαναρίστηκες
:102::102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3053
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 25 Φεβ 2024, 16:39

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
23 Φεβ 2024, 22:36
student έγραψε:
21 Φεβ 2024, 19:08
Τι σκέφτομαι τώρα...

πρώτα απ όλα σκέφτομαι αυτά που σκέφτομαι να μην τα γράψω στο "τί σκεφτεσαι τώρα". Να τα γράψω εδώ καλύτερα...να μαι ο ίδιος ο οικοδεσπότης των σκέψεών μου.

Μετά σκέφτομαι όλα αυτά τα μαζεμένα από ένα μήνα μπάνιου, σκέψεις επί σκέψεων αποτέλεσμα φιμωμένης ανώνυμης παρακολούθησης. Ν ασχοληθώ πχ με τον σκύλο που μ έβρισε και βρίζει όλον τον κόσμο? ν ασχοληθώ με το γιατί τελικά μπαναρίστηκα μόνο εγώ? Μπα....ήταν τελικά καρποφόρο όλο αυτό. Σε προσωπικό επίπεδο. Μου δειξε πολλά για πολλούς. Μάλλον μού δειξε τελικά πολλά για όλους. Μου θύμισε επίσης πολλά ...

Σίγουρα για τσακωμό ήταν το Μπαν; Αποκλείεις λόγω ακατάσχετης φλυαρίας που δεν καταλήγει πουθενά;
Σκέφτηκα για λίγο που να σου απαντήσω... συνολικά...επιλέγω εδώ μιας και μου κανες την τιμή να περάσεις ...

Βρε μαλάκα, γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου? Σου χω ξαναπεί το πόσο έξυπνο και πνευματώδη σε θεωρώ και έχεις ξεπεράσει προ πολλού τα όρια της συμπάθειας...αλλά...

...όταν ρε μάγκα μου σε κυριέψει αυτό το πράγμα που σε κυριεύει καμιά φορά, 99% συνδεδεμένο με κάποια γυναίκα, γίνεσαι ξεφτίλας, αηδίας...εξομοιώνεσαι, imo, με τους σιχαμένους του πχώρου ...και δεν σου αρμόζει, imo. Αν το κάνεις επίτηδες και συνειδητά, τι να πω, είμαι εγώ διπλός μαλάκας γιατί ασχολούμαι κι όλας. Αν κυριαρχεί επάνω σου ένας άλλος εαυτός όπως δείχνεις, κόφτο. Δε σου αρμόζει.

Προσωπικά, συνεχίζω να σε συμπαθώ...δεν εξαρτάται αυτό από το πως με βλέπεις εσύ. Αν δεν σε συμπαθούσα είτε απλά θα σ έγραφα στ αρχίδια μου, είτε θα σε καταχωρούσα στην ανθολογία των ζώων στην οποία δεν θεωρώ ότι ανήκεις. Απλά κόψε το να υποκύπτεις σε αυτή τη μαλακία που σε κάνει ξαφνικά να εμφανίζεσαι στον κατάλογο σαν μια φθονερή βδέλλα που προσπαθεί να δαν(α)ειστεί ενέργεια από τις μουνιακές αρτηρίες ...κά(s)ποιας...

ΥΓ
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
25 Φεβ 2024, 15:38
Fata_Morgana έγραψε:
25 Φεβ 2024, 15:33
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
25 Φεβ 2024, 15:17


Κάνε παιδί και άσε τις μαλακίες.
Είμαι υπεύθυνος άνθρωπος.
Ναι τι;

Εννοείς δεν μπορείς να το μεγαλώσεις; Είναι σκληρός ο κόσμος που θα το φέρεις; Είναι ήδη μεσήλικας ο έτσι;


Να διευκρινίσω ότι δεν εννοώ πως οτιδήποτε εκτός από παιδί είναι μαλακίες ή ότι όποιος κάνει παιδί κόβει αυτόματα τις μαλακίες. Αλλά στην περίπτωση σου είναι 2 απαραίτητα βήματα και πιθανόν αλληλοβοηθουμενα.
Άνθρωπος! :hebit:
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
23 Φεβ 2024, 18:57



Αυτά είναι. Βρήκαμε έναν φλούφλη να μας έχει βασίλισσα και ...Μια ελλεϊνιδίστικη υπηκοότητα την κερδίζεις.


Εικόνα

:078:
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 25 Φεβ 2024, 16:44

student έγραψε:
25 Φεβ 2024, 16:39
:hebit:
Είναι κόλπο :a108: προσπαθώ να την πείσω να της κάνω εγώ :a108:


Υγ
Ξέρω ότι φαίνομαι μισογύνης αλλά όχι στο ορκίζομαι, είμαι μισάνθρωπος γενικά
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3053
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 25 Φεβ 2024, 16:53

Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2024, 22:18
student έγραψε:
23 Φεβ 2024, 20:50
Εμένα πάντως μπορείτε να με βρείτε στο ...στείλτε pm και θα σας το πω :003:
Έφαγες μπαν, εσύ; :o

Τεσπα, με θέτε στο νήμα και μένα την αντίχριστη βλαμμένη; :102:
Λοιπόν μ εσένα... :8)

ξεκαθαρίζω, νομίζω, όλο και περισσότερο το γιατί δεν με πείραξε ποτέ η αντιχριστοσύνη σου...
υπό φυσιολογικές συνθήκες βλέπεις, οποιοσδήποτε γνήσιος αντίχριστος μου προκαλεί μια άμεση και βαθιά αναγούλα, σαν αυθόρμητη σωματική αντίδραση, και επ ουδενί δεν μπορώ να συναναστραφώ ακόμα και αν προσπαθήσω.
Μ εσένα δεν την είχα αυτή την αντίδραση ποτέ και με προβλημάτιζε αυτό ως προς το γιατί συμβαίνει.

Πλέον νομίζω μου έχει γίνει ξεκάθαρο...δεν συμβαίνει γιατί ΔΕΝ είσαι ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΗ!
Είσαι μεν ξεκάθαρα και έντονα ΑΝΤΙΘΡΗΣΚΗ... αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι μέσα στην ψυχή σου που να είναι αντί ΧΡΙΣΤΟ!
Αντιθέτως όσο σε γνωρίζω τόσο πιο πολύ μου φαίνεται ότι περπατάς και ζεις και σκέφτεται ΣΥΝ-ΧΡΙΣΤΟ και πιστεύω ότι αυτός είναι και ο λόγος που η οικογένειά σου είναι ευλογημένη.

Το ότι δεν Τον πιστεύεις λοιπόν (ή μάλλον δεν πιστεύεις σε Αυτόν) επ ουδενί δεν σε κάνει αντίΧριστη.

Ξέρεις πλέον, νομίζω, στην καρδιά σου ότι είσαι ευπρόσδεκτη όπου και αν είμαι. Πόσο μάλλον στη δική μου γωνίτσα.
Να βάλω τσιπουράκι?

ΥΓ1. Δεν πιστεύω να το πίνεις με γλυκάνισο

ΥΓ2. Σχολίασα εκτενώς για το "αντίχριστη" και το τι βαθμό βάζω στην κλίμακα. Για το τι βαθμού "βλαμμένη" σε θεωρώ...δεν θα κάνω κανένα σχόλιο... συνειδητά :smt005::hebit:
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3053
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 25 Φεβ 2024, 17:14

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
25 Φεβ 2024, 16:44
student έγραψε:
25 Φεβ 2024, 16:39
:hebit:
Είναι κόλπο :a108: προσπαθώ να την πείσω να της κάνω εγώ :a108:


Υγ
Ξέρω ότι φαίνομαι μισογύνης αλλά όχι στο ορκίζομαι, είμαι μισάνθρωπος γενικά
Μα δεν είσαι ρε μαλάκα μισάνθρωπος, καθόλου. Τι να συμπαθήσει και να εκτιμήσει κανείς σε έναν μισάνθρωπο...Τις κόβεις απλά γιατί δεν μπορείς να παλέψεις τη συνειδητοποίηση...

...πρώτον αυτού που έχει καταντήσει ο σύγχρονος άνθρωπος (και κυρίως η σύγχρονη γυναίκα)
...και δεύτερον των μηδαμινών ελπίδων να μπορέσεις να βιώσεις την ολοκλήρωση που θα έπρεπε εξ ορισμού να βιώσει ο κάθε...άνθρωπος σε αυτή τη ζωή...αυτό για το οποίο δημιουργήθηκε.

Κάποιες στιγμές όλη αυτή η αηδία που μονίμως νιώθεις ...ξεχειλίζει και σε καταναλώνει εντελώς και σε κυριεύει...και εμφανίζεται το μαλακισμένο πνεύμα που σου παίρνει τον έλεγχο...αυτό που μονίμως σε περιτριγυρίζει και το μάχεσαι....

έχε πίστη και γύρνα το διακόπτη...μπορεί να σου έρθει και εσένα το δώρο...
αλλά πρέπει να έχει φύγει πρώτα το δηλητήριο από την ψυχή για να μπορέσεις να το εκτιμήσεις....αλλιώς θα πάει χαμένο... οπότε καλύτερα να μην έρθει καθόλου...θα είναι χειρότερο το χρέωμα.

Υπομονή αγορίνα...ζούμε εν μέσω της χειρότερης κατάντιας που έχει φτάσει η ανθρώπινη φύση εδώ και χιλιετίες... παράνοια...Θα γίνει και πολύ χειρότερο...αν δεν βρεις τρόπο να παλέψεις το τώρα...γάμησέ τα.

Σε νιώθω όμως βαθύτατα. Μόνος σου, να έχεις αντίληψη του τί και που ζεις, χωρίς το άλλο απαραίτητο μισό να στηρίζει και να σηκώνετε μαζί το βάρος...
το να την παλέψεις μέσα σε όλο αυτό γίνεται ανθρωπίνως ασήκωτο φορτίο....το πως να παραμείνεις ...άνθρωπος...?

ΥΓ. Η προσευχή μου σήμερα σε είχε στο επίκεντρο...εκεί που προέκυψε...σ ένα ανεμοδαρμένο εκκλησάκι στην ερημιά... δεν κατάλαβα τότε πως γιατί έγινες το επίκεντρο...τώρα νομίζω καταλαβαίνω.

Ο Κύριος να σου δώσει δύναμη να την παλέψεις...να βρεις ελπίδα...
το να μπορείς να δεις καθαρά...φέρνει μεγάλη θλίψη... και είναι δύσκολο να την αντέξει άνθρωπος χωρίς άνωθεν βοήθεια.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Η γωνιά του φοιτητή...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 25 Φεβ 2024, 17:24

student έγραψε:
25 Φεβ 2024, 16:53
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2024, 22:18
student έγραψε:
23 Φεβ 2024, 20:50
Εμένα πάντως μπορείτε να με βρείτε στο ...στείλτε pm και θα σας το πω :003:
Έφαγες μπαν, εσύ; :o

Τεσπα, με θέτε στο νήμα και μένα την αντίχριστη βλαμμένη; :102:
Λοιπόν μ εσένα... :8)

ξεκαθαρίζω, νομίζω, όλο και περισσότερο το γιατί δεν με πείραξε ποτέ η αντιχριστοσύνη σου...
υπό φυσιολογικές συνθήκες βλέπεις, οποιοσδήποτε γνήσιος αντίχριστος μου προκαλεί μια άμεση και βαθιά αναγούλα, σαν αυθόρμητη σωματική αντίδραση, και επ ουδενί δεν μπορώ να συναναστραφώ ακόμα και αν προσπαθήσω.
Μ εσένα δεν την είχα αυτή την αντίδραση ποτέ και με προβλημάτιζε αυτό ως προς το γιατί συμβαίνει.

Πλέον νομίζω μου έχει γίνει ξεκάθαρο...δεν συμβαίνει γιατί ΔΕΝ είσαι ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΗ!
Είσαι μεν ξεκάθαρα και έντονα ΑΝΤΙΘΡΗΣΚΗ... αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι μέσα στην ψυχή σου που να είναι αντί ΧΡΙΣΤΟ!
Αντιθέτως όσο σε γνωρίζω τόσο πιο πολύ μου φαίνεται ότι περπατάς και ζεις και σκέφτεται ΣΥΝ-ΧΡΙΣΤΟ και πιστεύω ότι αυτός είναι και ο λόγος που η οικογένειά σου είναι ευλογημένη.

Το ότι δεν Τον πιστεύεις λοιπόν (ή μάλλον δεν πιστεύεις σε Αυτόν) επ ουδενί δεν σε κάνει αντίΧριστη.

Ξέρεις πλέον, νομίζω, στην καρδιά σου ότι είσαι ευπρόσδεκτη όπου και αν είμαι. Πόσο μάλλον στη δική μου γωνίτσα.
Να βάλω τσιπουράκι?

ΥΓ1. Δεν πιστεύω να το πίνεις με γλυκάνισο

ΥΓ2. Σχολίασα εκτενώς για το "αντίχριστη" και το τι βαθμό βάζω στην κλίμακα. Για το τι βαθμού "βλαμμένη" σε θεωρώ...δεν θα κάνω κανένα σχόλιο... συνειδητά :smt005::hebit:
τώρα αυτό, γιατί μου θυμίζει εμένα...εννοώ κάπως έτσι θα μίλαγα εγώ.. :p2:
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών