Γνωμες;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Kappa
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 01 Μαρ 2024, 20:01

Είχα πρόταση να εμφανιστώ σε μια εκπομπή σε μεγάλο σταθμο για να μιλήσω για ένα πρότζεκτ που ασχολούμαι αλλά αρνηθηκα γιατι φοβάμαι ότι θα τα πάω χάλια. Τωρα σκέφτομαι μηπως έπραξα κακώς. Αλλά σε πάνω από δύο περιπτώσεις με έχει πιάσει άγχος σε ομιλίες και χάνω τα λόγια μου σε απελπιστικο σημειο. Η συνέντευξη δεν θα ήταν μεγάλη, για πέντε λεπτά, μέσω σκαιπ. Αλλά με έχει πιάσει και σε ένα zoom meeting το ίδιο. Και όλα αυτά ξέρετε από πότε, από τότε που πήγα στην παρουσίαση μαζί της. Και δεν τρολαρω καθόλου, μού έχει αφήσει κουσούρι. Αν πιω πριν τη συνέντευξη λέτε να μπορέσω να τη βγαλω; Μού είπαν ότι θα ανέφεραν και το ινστα μου., θα έσκαγε αυτή. Αλλά τώρα δεν ξέρω καν αν μπορώ να αλλάξω γνώμη. Η αρχισυντακτρια πάντως με έχει κάνει αντ στο φβ.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 02 Μαρ 2024, 12:51

Θεωρείτε πως έχασα καποια σπουδαία ευκαιρία; Δεδομένου ότι θα διαφημιζονταν τα βιβλία μου και θα κέρδιζα φολλοουερς. Η αρχισυντακτρια επέμενε και αναγκάστηκα να της πω ότι με πιάνει άγχος σε δημόσιες ομιλίες. Πολύ πιθανόν να με θεωρούν τρελό τώρα. Μήπως να της πω ότι άλλαξα γνωμη; Πιστευετε ότι μπορώ να ανταπεξελθω με ζαναξ ή αλκοολ;

Άλλοι συγγραφείς βγάζουν στα σοσιαλ τους έστω και μια μικρή αναφορά που θα κάνουν για εκείνους στην τβ ή στον Τύπο και εγώ αρνηθηκα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70243
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Μαρ 2024, 12:54

Kappa έγραψε:
02 Μαρ 2024, 12:51
Θεωρείτε πως έχασα καποια σπουδαία ευκαιρία; Δεδομένου ότι θα διαφημιζονταν τα βιβλία μου και θα κέρδιζα φολλοουερς. Η αρχισυντακτρια επέμενε και αναγκάστηκα να της πω ότι με πιάνει άγχος σε δημόσιες ομιλίες. Πολύ πιθανόν να με θεωρούν τρελό τώρα. Μήπως να της πω ότι άλλαξα γνωμη; Πιστευετε ότι μπορώ να ανταπεξελθω με ζαναξ ή αλκοολ;

Άλλοι συγγραφείς βγάζουν στα σοσιαλ τους έστω και μια μικρή αναφορά που θα κάνουν για εκείνους στην τβ ή στον Τύπο και εγώ αρνηθηκα.
Προτείνω αλκοόλ. Αν πας ντίρλα στην παρουσίαση, θα αποκτήσεις μεγαλύτερη δημοσιότητα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 02 Μαρ 2024, 12:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Μαρ 2024, 12:54
Kappa έγραψε:
02 Μαρ 2024, 12:51
Θεωρείτε πως έχασα καποια σπουδαία ευκαιρία; Δεδομένου ότι θα διαφημιζονταν τα βιβλία μου και θα κέρδιζα φολλοουερς. Η αρχισυντακτρια επέμενε και αναγκάστηκα να της πω ότι με πιάνει άγχος σε δημόσιες ομιλίες. Πολύ πιθανόν να με θεωρούν τρελό τώρα. Μήπως να της πω ότι άλλαξα γνωμη; Πιστευετε ότι μπορώ να ανταπεξελθω με ζαναξ ή αλκοολ;

Άλλοι συγγραφείς βγάζουν στα σοσιαλ τους έστω και μια μικρή αναφορά που θα κάνουν για εκείνους στην τβ ή στον Τύπο και εγώ αρνηθηκα.
Προτείνω αλκοόλ. Αν πας ντίρλα στην παρουσίαση, θα αποκτήσεις μεγαλύτερη δημοσιότητα.

Ο Τενεσυ Ουίλιαμς έτσι έβγαινε στην τβ, ντίρλα.


Τώρα δεν ξέρω όμως πώς να προσεγγίσω ξανά την αρχισυντακτρια. Είχε πει μάλιστα ότι θα κάνουν αναφορά έτσι κι αλλιώς και θα μου έστελνε το βίντεο αλλά δεν μου έστειλε τίποτα ακόμα. Αρα ίσως δεν το προβαλαν τελικά. Ισως της πω για την επόμενη εκπομπη; Αλλά δεν ξέρω μήπως γίνω ρεζίλι.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 02 Μαρ 2024, 12:57

Πρακτικά θεωρείτε ότι είναι ευκαιρία και να πιεστώ να το κάνω ή να μην ασχοληθώ;

Σκέφτομαι πόσο θα έσκαγε αυτή (και αλλοι)

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 821
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 02 Μαρ 2024, 14:55

Kappa έγραψε:
02 Μαρ 2024, 12:51
Θεωρείτε πως έχασα καποια σπουδαία ευκαιρία; Δεδομένου ότι θα διαφημιζονταν τα βιβλία μου και θα κέρδιζα φολλοουερς. Η αρχισυντακτρια επέμενε και αναγκάστηκα να της πω ότι με πιάνει άγχος σε δημόσιες ομιλίες. Πολύ πιθανόν να με θεωρούν τρελό τώρα. Μήπως να της πω ότι άλλαξα γνωμη; Πιστευετε ότι μπορώ να ανταπεξελθω με ζαναξ ή αλκοολ;
Ούτε χάπια ούτε ξύδια. Οι διαδικασίες γυρίσματος αυτων των εμφανίσεων είναι πολύ πιο καθοδηγουμενες απ'οσο νομίζει το ευρύ κοινό. Και, για τα πολύ σοβαρά σαρδάμ, επαναλαμβανουν τη ληψη, δεν τρέχει τίποτα. Θα φορεσεις κατι καλό, θα πας, και θα κάνεις ο,τι σου λέει ο σκηνοθέτης και το προσωπικό του. Θα τελειώσει στο τσακ μπαμ πριν καν το καταλάβεις.
nik_killthemall έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 21:03
Είμαστε μαζί με το Ισραηλ μπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που ετοιμάζει !
! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 02 Μαρ 2024, 15:00

Το επάγγελμα του "συγγραφεα" απαιτει απο πολυ μικρη εως πολυ μεγαλη εκθεση στα φωτα της δημοσιοτητας, αναλογα με την επιτυχια των βιβλιων. Δεν το ηξερες αυτο πριν ασχοληθεις??

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 02 Μαρ 2024, 15:02

Allah έγραψε:
02 Μαρ 2024, 14:55
Kappa έγραψε:
02 Μαρ 2024, 12:51
Θεωρείτε πως έχασα καποια σπουδαία ευκαιρία; Δεδομένου ότι θα διαφημιζονταν τα βιβλία μου και θα κέρδιζα φολλοουερς. Η αρχισυντακτρια επέμενε και αναγκάστηκα να της πω ότι με πιάνει άγχος σε δημόσιες ομιλίες. Πολύ πιθανόν να με θεωρούν τρελό τώρα. Μήπως να της πω ότι άλλαξα γνωμη; Πιστευετε ότι μπορώ να ανταπεξελθω με ζαναξ ή αλκοολ;
Ούτε χάπια ούτε ξύδια. Οι διαδικασίες γυρίσματος αυτων των εμφανίσεων είναι πολύ πιο καθοδηγουμενες απ'οσο νομίζει το ευρύ κοινό. Και, για τα πολύ σοβαρά σαρδάμ, επαναλαμβανουν τη ληψη, δεν τρέχει τίποτα. Θα φορεσεις κατι καλό, θα πας, και θα κάνεις ο,τι σου λέει ο σκηνοθέτης και το προσωπικό του. Θα τελειώσει στο τσακ μπαμ πριν καν το καταλάβεις.
Mενω επαρχία, δεν θα ηταν στο στούντιο, θα ήταν σύνδεση μέσω σκαιπ. Και πάλι όμως φοβήθηκα μην αρχίσω να τρέμω και χασω τα λογια μου (αυτο είχα πάθει στην παρουσίαση και έγινα ρεζίλι σε ένα γεμάτο αμφιθέατρο)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kappa την 02 Μαρ 2024, 15:04, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 02 Μαρ 2024, 15:03

Space_Passenger έγραψε:
02 Μαρ 2024, 15:00
Το επάγγελμα του "συγγραφεα" απαιτει απο πολυ μικρη εως πολυ μεγαλη εκθεση στα φωτα της δημοσιοτητας, αναλογα με την επιτυχια των βιβλιων. Δεν το ηξερες αυτο πριν ασχοληθεις??

Καλά όχι πάντα. Επίσης το συγκεκριμένο έχει να κάνει με ένα πρότζεκτ που δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα, έγραψα κάτι σχετικό και είχε απήχηση για αυτό και με καλεσαν. Ήθελαν να πω δυο λόγια, θα μου έκαναν δύο τρεις ερωτήσεις και θα ανέφεραν είπαν και το ινστα μου κλπ. Θεωρείτε κακώς δεν πηγα; Δεν με κάνει πιο ποιοτικό που δεν δέχτηκα (ανεξάρτητα από τους λογους) ;

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14700
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 02 Μαρ 2024, 15:06

Πες ότι προτιμάς να μην βγεις ζωντανά ρε τύπε, λόγω προβλημάτων συνδέσεως και αν θέλουν να γυρίσετε ένα σκηνοθετημένο βίντεο με σαφείς ερωτήσεις και απαντήσεις.

Αυτό δεν αναιρεί την συνθήκη ότι πρέπει να είσαι ντίρλα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 02 Μαρ 2024, 15:10

Τώρα δεν είναι κάπως να στείλω πάλι στην αρχισυντακτρια; Αφού μου είπε οκέι δεκτό αν έχεις αυτό το θέμα, κανένα πρόβλημα και ίσως αναφέρουμε το πρότζεκτ και πούμε ότι δεν μπόρεσες να μιλήσεις κλπ. Είπε ότι θα μου έστελνε βίντεο. Δεν μου έστειλε άρα δεν ξέρω αν τελικά το ανέφεραν. Χθες εκτός από την αρχισυντακτρια μού έστειλε και ο ένας από τους δημοσιογράφους της εκπομπής και στο ινστα και στο φβ και του είπα ότι ήδη μίλησα με την αρχισυντακτρια και ότι έχω κάποια προσωπικά θέματα. Τώρα τι να τους πω, ότι τα ξεπερασα;

Πρακτικά όμως θεωρείτε πως χάνω κατι; Τι παραπάνω θα μπορούσα να κερδίσω εκτός από το να με έβλεπε η γιαγιά μου, να έσκαγε η Αθηναία και να κέρδιζα followers ή κάνα γκομενακι; Θα ενδιαφερόταν μεγαλύτερος εκδότης λόγω μιας ψυχαγωγικής εκπομπης;Χλωμό δεν είναι; Αρα από το να ρισκάρω να γινόμουν ρεζίλι καλύτερα δεν έκανα που αρνηθηκα;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kappa την 02 Μαρ 2024, 15:12, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 02 Μαρ 2024, 15:10

Βρες τη σωστη δοση ζαναξ θα ελεγα. Οχι υπερβολες. Την ελαχιστη δυνατη δοση για να εισαι ανετος οτι και αν γινει. Αυτο θελει δοκιμες και χρονο. Εκτος αν την ξερεις ηδη.

ΥΓ: Εγω για μενα την ξερω παντως.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 02 Μαρ 2024, 15:13

Space_Passenger έγραψε:
02 Μαρ 2024, 15:10
Βρες τη σωστη δοση ζαναξ θα ελεγα. Οχι υπερβολες. Την ελαχιστη δυνατη δοση για να εισαι ανετος οτι και αν γινει. Αυτο θελει δοκιμες και χρονο. Εκτος αν την ξερεις ηδη.

ΥΓ: Εγω για μενα την ξερω παντως.
Εμένα με πιάνει και το μισό του 0.25. Είναι περισσότερο στο κεφάλι μου, αν πάρω έστω και λίγο νιώθω χαλαρός. Αλλά έχω και πάρα πολλούς μήνες να πάρω. Από τότε που είχα πάει σπίτι της και μου κατέστρεψε την ψυχολογία.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5291
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 02 Μαρ 2024, 15:14

Πάρε LSD, σε βοηθάει να χαλαρώσεις.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Γνωμες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 02 Μαρ 2024, 15:14

Kappa έγραψε:
02 Μαρ 2024, 15:13
Εμένα με πιάνει και το μισό του 0.25. Είναι περισσότερο στο κεφάλι μου, αν πάρω έστω και λίγο νιώθω χαλαρός. Αλλά έχω και πάρα πολλούς μήνες να πάρω. Από τότε που είχα πάει σπίτι της και μου κατέστρεψε την ψυχολογία.
Μια χαρα εισαι. Εμενα ειναι πολυ πιο πανω.

ΥΓ:: Δρα και σαν "πλασιμπο" ειναι η αληθεια. Οτι και καλα πηρες κατι. :102:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών