Πώληση κομιξ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10317
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Πώληση κομιξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 03 Απρ 2024, 11:26

Kappa έγραψε:
02 Απρ 2024, 10:00
Έχω ένα σπάνιο Κομιξ (από τα εξαντλημένα του Τερζοπουλου) που δεν κυκλοφορεί καθόλου ούτε ως μεταχειρισμένο. Αρχικά ήταν να το πουλήσω ένα 200αρι, αλλά μου πρότειναν στα 150. Βλέπω όμως ότι αυτός που μου το πρότεινε πουλάει κομιξ. Πώς ξερω οτι θα το πάρει και δεν θα το πουλήσει μετά παραπάνω; Να επιμείνω στην αρχική τιμή;
Φάτε έναν αναρχοαριστερό κοινωνιστή!
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Πώληση κομιξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 03 Απρ 2024, 11:30

Δεν υπάρχει "αισχροκέρδεια" σε μη απαραίτητα είδη. Αισχροκέρδεια είναι οι τιμές που χρεώνουν τα ιδιωτικά κέντρα υγείας, η διαφορά τιμής από τον καλλιεργητή στο σούπερμάρκετ, ακόμα και η κρατική αφαίμαξη των αυτοκινήτων. Τα κόμιξ και τα τσιγάρα και τα ποτά και τα flagship κινητά/αυτοκίνητα ας πουλιούνται και για εκατομμύρια. Κανείς δεν ενδιαφέρεται.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Πώληση κομιξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 03 Απρ 2024, 16:36

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
03 Απρ 2024, 10:47
Πάντως κάποιοι πωλητές μεταχειρισμένων βιβλίων κλπ δεν έχουν τον θεό τους...

Έχω την πρώτη έκδοση του Άσιμου "Αναζητώντας κροκανθρώπους" αγορασμένη σε αμελητέα τιμή το 1981 από τον ίδιο, μαζί με κάποιες κασέτες του που πούλαγε τότε έξω από το Πολυτεχνείο.

Και πας στο metabook και βλέπεις τιμή 490 ευρώ!!! :smt017
https://metabook.gr/books/anazitontas-k ... mos-393827
Στο metabook πουλάνε ακόμα και παραπάνω από βιβλιοπωλεία. Πχ ήθελα να βρω ένα βιβλίο, όχι σπάνιο, που κυκλοφορεί κανονικά, απλώς να το πάρω σε κάπως χαμηλότερη τιμή και το έχουν πιο πάνω από τα βιβλιοπωλεία. Το ίδιο ισχύει και σε ορισμένα ηλεκτρονικά.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12815
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Πώληση κομιξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 03 Απρ 2024, 16:42

Yochanan έγραψε:
02 Απρ 2024, 10:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Απρ 2024, 10:14
Kappa έγραψε:
02 Απρ 2024, 10:00
Έχω ένα σπάνιο Κομιξ (από τα εξαντλημένα του Τερζοπουλου) που δεν κυκλοφορεί καθόλου ούτε ως μεταχειρισμένο. Αρχικά ήταν να το πουλήσω ένα 200αρι, αλλά μου πρότειναν στα 150. Βλέπω όμως ότι αυτός που μου το πρότεινε πουλάει κομιξ. Πώς ξερω οτι θα το πάρει και δεν θα το πουλήσει μετά παραπάνω; Να επιμείνω στην αρχική τιμή;
Σαφώς και θα το πουλήσει παραπάνω. Όσοι πουλάνε μεταχειρισμένα (ρούχα, βιβλία, έπιπλα, οτιδήποτε) αυτό ακριβώς κάνουν. Το δικό σου πρόβλημα, ποιο είναι; :lol:
Oτι θα το πάρει ο αχάριστος που δε φτάνει που του έδωσε ο καππας το κομικς για εκατο πενηντα ψωροευρω δε θα τον ευγνωμονεί για πάντα και θα ανεβάζει στόρις στο ίνστα του ο παλαιοβιβλιοπωλης (ή μάλλον παλιοβιβλιοπώλης) και θα το διαφημίζει στους ΑΛΛΟΥΣ αγοραστές! Μπροστά στα μάτια του κάππα, μπροστά στα ίδια του τα μάτια. Καμια ντροπή ο ανήθικος, ο αχάριστος!!
:lol:

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Πώληση κομιξ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 03 Απρ 2024, 19:03

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
03 Απρ 2024, 10:47
Πάντως κάποιοι πωλητές μεταχειρισμένων βιβλίων κλπ δεν έχουν τον θεό τους...

Έχω την πρώτη έκδοση του Άσιμου "Αναζητώντας κροκανθρώπους" αγορασμένη σε αμελητέα τιμή το 1981 από τον ίδιο, μαζί με κάποιες κασέτες του που πούλαγε τότε έξω από το Πολυτεχνείο.

Και πας στο metabook και βλέπεις τιμή 490 ευρώ!!! :smt017
https://metabook.gr/books/anazitontas-k ... mos-393827
My boy ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ low-key flexing his bags! :romance-hearteyes::romance-hearteyes:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών