Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2177
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 11 Απρ 2024, 22:12

Ελπίζω να μην άλλαξαν και τα λοττο.

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4163
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 11 Απρ 2024, 22:58

κι εμενα αλλαγμένα μου φαίνονται τα δρακουλίνια...
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 12 Απρ 2024, 00:50

Είδα ότι το γράφουν και αρκετοί στο φβ σε διάφορα ποστ τον τελευταίο μήνα. Εντωμεταξύ έφαγα όλα κι όλα τρία κομματάκια από τα αθλια pizza και ακόμα μου έρχεται αναγούλα στη σκέψη της άθλιας γεύσης τους. Είναι εφιαλτικά κακογευστα.
Ελπίζω να ξεκινήσουν να μαζευονται υπογραφες. Αν και αμετανόητους τους άκουσα οταν πήρα τηλέφωνο. Η τηλεφωνητρια ακουγόταν σαν να δέχεται δέκα τέτοια τηλεφωνήματα την ημέρα. Ελπίζω και εύχομαι να μην έχουν αλλάξει και τα lotto όντως αν και μετά από αυτή την τραυματική εμπειρία δεν νομίζω να ξαναπάρω από αυτή τη σειρά. Και κάτι είδα ότι έκαναν αλλαγές και στα φουντουνια. Δεν πάνε καλά οι άνθρωποι.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 12 Απρ 2024, 01:06

Βασικα καπως έτσι πρέπει να είναι η γεύση των ιδρωμενων @@ του beta. Και πρέπει να έχουν ήδη αποσυρθεί τα αυθεντικά :(

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10017
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 12 Απρ 2024, 01:13

Fata_Morgana έγραψε:
11 Απρ 2024, 22:12
Ελπίζω να μην άλλαξαν και τα λοττο.
Τζόγος, τζόγος παντού! :e040:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4426
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 12 Απρ 2024, 01:20

Ευτυχώς που δεν τρώω γαριδάκια.
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29846
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 12 Απρ 2024, 01:39

Πριν 3 μέρες έφαγα, δεν παρατήρησα κάτι.

Όπως και να χει, τα πιτσίνια παραμένουν ίδια, ίδιο και τα φουντούνια


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


HerculesI
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 03 Φεβ 2023, 20:48

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από HerculesI » 12 Απρ 2024, 02:00

Ασέβαστος έγραψε:
11 Απρ 2024, 19:33
τι σκατα τρωτε ρε;
Αυτό! Και να πεις ότι έχουν ελκυστική γεύση...Καμία σχέση. Μόνο αν σου τα δώσουν να τα φας με το ζόρι.

HerculesI
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 03 Φεβ 2023, 20:48

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από HerculesI » 12 Απρ 2024, 02:04

taliban έγραψε:
11 Απρ 2024, 20:00
Kappa έγραψε:
11 Απρ 2024, 19:36
Εγώ έχω άψογες εξετάσεις πάντως. Ούτε υψηλή χοληστερίνη, ουτε ομοκυστεΐνη και πολύ καλό τεστ κοπώσεως.
Καλά η χοληστερίνη είναι κληρονομικό-γονιδιακό δεν ξέρω.
Όλη μέρα περπατάω το λιγότερο 10χλμ την μέρα δουλειά.
Τρώω υγιεινά.
Και την είναι κατσικωμένη στο 220!!! :lol:
Δεν είναι μόνο η χοληστερίνη αλλά και πολλά άλλα γονιδιακά σχετικά με τη μακροζωία

Για αυτό βλέπεις κάποιους με πολύ κακο τρόπο ζωής να φτάνουν στα βαθιά γεράματα... Και το αντίστροφο. Όλα στη ζωή είναι τυχη και πιθανότητες

Αλλά από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ο,τι μπορεί καλύτερο.

HerculesI
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 03 Φεβ 2023, 20:48

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από HerculesI » 12 Απρ 2024, 02:15

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
11 Απρ 2024, 19:19
Kappa έγραψε:
11 Απρ 2024, 18:54
hellegennes έγραψε:
11 Απρ 2024, 18:39
Έφαγα σχετικά πρόσφατα κι απ' τα δύο. Δεν έχει αλλάξει κάτι. Ίσως τα θυμάσαι αλλιώς. Εκτός αν τα πήρες χαλασμένα.


Μολις καλεσα στο νουμερο που εχει η συσκευασια, μια βαριεστημενη τηλεφωνητρια με ενημερωσε οτι εχει αλλαξει η συνταγη , συγκεκριμενα τα "καρυκεύματα " οπως διευκρινησε. Αλλα διαβαζοντας κριτικες στο σκρουτζ βλεπω οτι ειναι βαθυτερο το προβλημα. Δεν αλλαξαν απλως καρυκευμα, αφαιρεσαν σχεδόν το τυρί. Έχουν μέχρι και διαφορετικό χρώμα,είναι πιο πορτοκαλι λόγω της αυξημενης ντομάτας (τα pizza)

Ίσως ήσουν τυχερός και βρήκες παλαιότερη συσκευασία. Μιλάμε για φοβερή μπόχα και ξινιλα η καινούργια.
Αν παίρνεις τηλέφωνα για να ρωτήσεις τι παίζει με τα δρακουλινια σου, έχει πολύ ελεύθερο χρόνο, μπράβο σου. Ωστόσο αν και γενικά κατά της εργασίας, να σηκώνω τηλέφωνα για να ενημερώνω για δρακουλινια, φαίνεται αξιοπρεπής και ελαφρά εργασία.
:smt005:

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28249
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 12 Απρ 2024, 02:20

Kappa έγραψε:
11 Απρ 2024, 19:36
Εγώ έχω άψογες εξετάσεις πάντως. Ούτε υψηλή χοληστερίνη, ουτε ομοκυστεΐνη και πολύ καλό τεστ κοπώσεως.
Tυπε δεν παιζει ουτε μια στο εκατομμυριο τα γαριδακια και τα δρακουλινια να κανουν καλο στους πολυποδες.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 12 Απρ 2024, 06:29

Kappa έγραψε:
11 Απρ 2024, 19:22
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
11 Απρ 2024, 19:19
Kappa έγραψε:
11 Απρ 2024, 18:54




Μολις καλεσα στο νουμερο που εχει η συσκευασια, μια βαριεστημενη τηλεφωνητρια με ενημερωσε οτι εχει αλλαξει η συνταγη , συγκεκριμενα τα "καρυκεύματα " οπως διευκρινησε. Αλλα διαβαζοντας κριτικες στο σκρουτζ βλεπω οτι ειναι βαθυτερο το προβλημα. Δεν αλλαξαν απλως καρυκευμα, αφαιρεσαν σχεδόν το τυρί. Έχουν μέχρι και διαφορετικό χρώμα,είναι πιο πορτοκαλι λόγω της αυξημενης ντομάτας (τα pizza)

Ίσως ήσουν τυχερός και βρήκες παλαιότερη συσκευασία. Μιλάμε για φοβερή μπόχα και ξινιλα η καινούργια.
Αν παίρνεις τηλέφωνα για να ρωτήσεις τι παίζει με τα δρακουλινια σου, έχει πολύ ελεύθερο χρόνο, μπράβο σου. Ωστόσο αν και γενικά κατά της εργασίας, να σηκώνω τηλέφωνα για να ενημερώνω για δρακουλινια, φαίνεται αξιοπρεπής και ελαφρά εργασία.
Για τα pizza πήρα. Γιατί να μείνω απαθής σε ένα κατεστραμμενο σύμβολο της παιδικής μας ηλικιας; Και τι ελευθερο χρόνο μωρέ, πολλη ωρα είναι να καλέσεις τον αριθμο; Δεν περίμενα στη γραμμή, το σήκωσε αμέσως μια κυρία και όταν τη ρώτησα γιατί είναι τόσο διαφορετική η γεύση μού είπε ότι αλλαξαν καρυκεύματα αλλά το προϊόν είναι "ασφαλες ". Της είπα ότι δεν τρώγεται και να το μεταφέρει ως παράπονο στους υπεύθυνους και είπε εντάξει.
Η ασφάλεια πάνω από όλα, γνωστό αυτό. Πιστεύω πάντως τα παράπονα να καταγράφονται λεπτομερώς και να προωθούνται προς τα πάνω, έτσι πρέπει να κάνει μια σύγχρονη εταιρεία, και να μην είναι απλά μια ψυχολογική ανακούφιση για τους πολίτες που τους δημιουργείται η ψευδαίσθηση πως είναι ενεργοί και διεκδικούν καλύτερα ποιότητα σε όλα τα επίπεδα της καθημερινής τους ζωής, γιατί έτσι λίγο λίγο, η κοινωνία μας καταρρέει και σπάει η εμπιστοσύνη, μια από τις δυνατές της συγκολλητικές αξίες.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5227
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 12 Απρ 2024, 07:57

Kappa έγραψε:
12 Απρ 2024, 00:50
Ελπίζω να ξεκινήσουν να μαζευονται υπογραφες. Αν και αμετανόητους τους άκουσα οταν πήρα τηλέφωνο. Η τηλεφωνητρια ακουγόταν σαν να δέχεται δέκα τέτοια τηλεφωνήματα την ημέρα. Ελπίζω και εύχομαι να μην έχουν αλλάξει και τα lotto όντως αν και μετά από αυτή την τραυματική εμπειρία δεν νομίζω να ξαναπάρω από αυτή τη σειρά. Και κάτι είδα ότι έκαναν αλλαγές και στα φουντουνια. Δεν πάνε καλά οι άνθρωποι.
Ότι δεν πάνε καλά οι άνθρωποι είναι το μόνο σίγουρο.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19766
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 12 Απρ 2024, 08:23

Otto Weininger έγραψε:
12 Απρ 2024, 01:39
Πριν 3 μέρες έφαγα, δεν παρατήρησα κάτι.

Όπως και να χει, τα πιτσίνια παραμένουν ίδια, ίδιο και τα φουντούνια
Από εκεί που τα πήρες θα είχαν ακόμα απόθεμα. Σήμερα έχω δουλειά Σαλαμίνα, θα ψάξω να δω μήπως δεν έχουν φέρει τα καινούργια. Για ένα αποχαιρετιστήριο σνακ.

Άβαταρ μέλους
Έκτωρ
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: 02 Μαρ 2024, 11:39

Re: Γαριδάκια pizza και δρακουλίνια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Έκτωρ » 12 Απρ 2024, 11:06

Kappa έγραψε:
11 Απρ 2024, 18:35
Είχα πολύ καιρό να φάω και πήρα σήμερα για να έτρωγα όσο θα έβλεπα ταινία. Άλλαξαν τη γεύση. Είναι μια αθλιότητα. Βρωμανε και είναι απίστευτα ξινά. Ποιος ηλιθιος σκέφτηκε να τα αλλαξει;
Κι εμένα μου βρωμάνε τώρα. Και μάλλον πάντα έτσι ήταν, απλώς ο εγκέφαλός μου έχει ωραιοποιήσει και εξιδανικεύσει τις αναμνήσεις της παιδικής μου ηλικίας, τότε που τα έπαιρνα μαζί μου για κολατσιό στο σχολείο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών