Ακύρωση παραγγελιας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15646
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 19 Απρ 2024, 17:11

Feindflug έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:08
Δηλαδή ρε τύπισσες και τύποι, τι παραγγέλνετε από το διαδίκτυο όλη την ώρα;
Ε όχι και όλη την ώρα! :-?
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22871
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 19 Απρ 2024, 17:14

Feindflug έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:08
Δηλαδή ρε τύπισσες και τύποι, τι παραγγέλνετε από το διαδίκτυο όλη την ώρα;
εγω μονο πραγματα που φτιαχνονται στην κινα ετσι και αλλιως, και δεν τα βρισκω εδώ στην πράξη. Αν εισαι και λιγο στο χομπι των κατασκευών ή του φτιαξτο μονο σου γενικά οι διαφορές ειναι τετοιες που κανει την διαδικασία κατασκευης να εχει νοημα ή να ειναι εντελώς ανόητη. Ενα μοτερ για ελικοπτεράκι ας πουμε στο hobbyking πριν 10 χρόνια ειχε 2 ευρώ, το ιδιο εδώ ειχε 30, το ελικόπτερο ολοκληρο απο το αλι ειχε 25.

το σερβο που εβαλα στις τουαλετες για τις γατες κοστισε απο αλι 25, ερχεται σε 15 μερες με acs, ελλάδα θα ειχε πανω απο 100 αν υπηρχε, δεν υπαρχει, δεν θα ηξερα καν οτι βγαινουν τοσο δυνατά αν δεν υπηρχε το αλι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 19 Απρ 2024, 17:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14699
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 19 Απρ 2024, 17:17

aLiCat έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:11
Feindflug έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:08
Δηλαδή ρε τύπισσες και τύποι, τι παραγγέλνετε από το διαδίκτυο όλη την ώρα;
Ε όχι και όλη την ώρα! :-?
Ο άλλος, ρε τύπισσα , έχει παραγγείλει όσο στοιχίζει μισό αυτοκίνητο, από το διαδίκτυο. Τι είναι αυτό που σας λείπει δηλαδή κάθε εβδομάδα και πρέπει να το παραγγείλετε από εκεί; Δεν θέλετε να δοκιμάσετε τα ρούχα και τα παπούτσια πριν τα αγοράσετε; Δεν έχετε σουπερμάρκετ και μανάβικα κοντά σας; Ή αλλάζετε κάθε μήνα ηλεκτρικές συσκευές;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22871
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 19 Απρ 2024, 17:21

για εμενα λες; Οχι βρε, σιγα, καποτε θυμαμαι το επαιζα παλιος και ειχε ανεβασει ο πολμηχ τις αγορές του απο το αλι, μπεμπης ημουνα. Εχει παρα πολλά υλικά για να φτιαχνεις μονος σου πραγματα εκει, σαν λουναπαρκ ειναι για ανθρωπους που δεν ειναι του ετοιμου, και πολυ οικονομικά. Εχθες ηρθαν κατι πλαστελινες 2 συστατικών, αυτες που εχουν τα χρωματοπωλεια κλπ, εδω εχουν 10 ευρώ τα 25 γραμαρια, εκει 2 ευρω τα 50, δεν υπαρχει σχεση.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 15646
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 19 Απρ 2024, 17:27

Feindflug έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:17
aLiCat έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:11
Feindflug έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:08
Δηλαδή ρε τύπισσες και τύποι, τι παραγγέλνετε από το διαδίκτυο όλη την ώρα;
Ε όχι και όλη την ώρα! :-?
Ο άλλος, ρε τύπισσα , έχει παραγγείλει όσο στοιχίζει μισό αυτοκίνητο, από το διαδίκτυο. Τι είναι αυτό που σας λείπει δηλαδή κάθε εβδομάδα και πρέπει να το παραγγείλετε από εκεί; Δεν θέλετε να δοκιμάσετε τα ρούχα και τα παπούτσια πριν τα αγοράσετε; Δεν έχετε σουπερμάρκετ και μανάβικα κοντά σας; Ή αλλάζετε κάθε μήνα ηλεκτρικές συσκευές;
Κατά πρώτον, δεν παραγγέλνω κάθε βδομάδα.

Κατά δεύτερον ενισχύω λίαν επαρκώς την ελληνική οικονομία στα πιο ακριβά είδη, καθώς και στα τρόφιμα (εννοείται).

Κατά τρίτον στα παπούτσια ειδικά (γιατί ρούχα σπάνια αγοράζω από το διαδίκτυο), υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία και σε πιο οικονομικές τιμές.
Δηλαδή αν ξέρεις το νούμερό σου και τι ακριβώς ζητάς, γλυτώνεις και το ψάξιμο από μαγαζί σε μαγαζί καθώς και τα μεταφορικά αν είναι να πας στο φυσικό κατάστημα, που είναι περισσότερα από αυτά που θα δώσεις στη μεταφορική.

Διαδικτυακές αγορές θα κάνω σε μικροπράγματα, καθημερινά, πρακτικής χρήσης.


Πιστεύω να σου έλυσα την απορία. :)
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22871
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 19 Απρ 2024, 17:41

οκ ήμουν και υπερβολικός, δεν λεει τωρα το αλι συνολο αγορών, θυμομουν 2 χιλιαδες και νομιζα εγω ημουν εκει, η πολμηχ ηταν, ο μαστερ :)
θα το πλησιάζω τωρα μαλλον.

Μηχανικός έγραψε:
15 Φεβ 2020, 19:55

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43028
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 19 Απρ 2024, 17:46

Feindflug έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:17
aLiCat έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:11
Feindflug έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:08
Δηλαδή ρε τύπισσες και τύποι, τι παραγγέλνετε από το διαδίκτυο όλη την ώρα;
Ε όχι και όλη την ώρα! :-?
Ο άλλος, ρε τύπισσα , έχει παραγγείλει όσο στοιχίζει μισό αυτοκίνητο, από το διαδίκτυο. Τι είναι αυτό που σας λείπει δηλαδή κάθε εβδομάδα και πρέπει να το παραγγείλετε από εκεί; Δεν θέλετε να δοκιμάσετε τα ρούχα και τα παπούτσια πριν τα αγοράσετε; Δεν έχετε σουπερμάρκετ και μανάβικα κοντά σας; Ή αλλάζετε κάθε μήνα ηλεκτρικές συσκευές;
Μου θύμισες early 90's τώρα, τι το θες το κινητό, χειρούργος είσαι και θα σε πάρουν ότι βρέθηκε δότης καρδιάς;
Να 'σαι καλά!
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 19 Απρ 2024, 18:03

Επειδή έχω παραγγείλει ξανά από το συγκεκριμένο μαγαζί, είχαν καθυστερήσει να στείλουν την παραγγελία αρκετές ημέρες. Προφανώς δεν περίμενα ότι θα τη στείλουν το επόμενο πρωί, δεν ήταν μικρό πακέτο και ουτε ειχα σκοπο να την ακυρωσω , για αυτο αλλωστε και πληρωσα με καρτα. Ετυχε και αφορουσε μεγαλη διαφορα στην τιμη. Επισης, εψαχνα πριν καποιες μερες ενα ανταλλακτικο απο το συγκεκριμένο μαγαζι και μου ειπαν οτι θα παρει δυο μηνες να το βρουν και να μου το στειλουν. Με αυτα τα δεδομενα δεν ηξερα οτι θα δρασουν αστραπιαία και θα στειλουν την παραγγελία λιγες ωρες μετα, δεδομενου οτι μενω επαρχια κλπ κλπ.
Κι αν όντως το έστειλαν εχθές, γιατί έλαβα όλα τα αποδεικτικά σημερα; Επιπλέον, η παραγγελία στάλθηκε με ΕΛΤΑ. Ζήτησα να μου στείλουν κάποιο σκαναρισμενο αποδεικτικό και δεν μου προωθησαν τίποτα. Το έξτρα δεκάρικο δε , είναι ξεκάθαρα κλοπή. Αν υπάρχει κόστος στην επιστροφή χρημάτων (που δεν νομίζω αν γίνεται από την ίδια τράπεζα) ας έλεγαν θα πληρώσετε το αντίστοιχο κόστος της επιστροφής χρημάτων. Τα δέκα ευρώ από πού προκύπτουν;

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22871
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 19 Απρ 2024, 18:15

Kappa έγραψε:
19 Απρ 2024, 18:03
Τα δέκα ευρώ από πού προκύπτουν;
δεν προβλεπεται να σου κρατανε χρηματα για κοστος τραπεζας, ξεχνα το αυτο. Αν δεν κανεις πλακα, σου κανουν εκεινοι πλακα γιατι θα διαβαζουν φορυμ και θα ξερουν οτι σου αρεσει να γκρινιαζεις, ισως για να ξεχάσεις το μπλοκ απο το αλλο σου μισό, ισως να τους στειλεις ενα ευχαριστώ πιο μετα.

Άβαταρ μέλους
decadent
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: 28 Μαρ 2023, 12:57

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από decadent » 19 Απρ 2024, 18:17

Kappa έγραψε:
19 Απρ 2024, 12:14
Την παραγγελία την έκανα προχθές το βράδυ,κατά τις 10. Το μειλ ακύρωσης το έστειλα το απόγευμα εχθές στις 5. Πότε πρόλαβαν να το στείλουν; Και όχι μόνο αυτό, εντέλει κρατάνε και 10 ευρώ παραπάνω από τα έξοδα αποστολής γιατί λέει κόπηκε παραστατικό. Τι σχέση έχει αυτο; Κλέφτες καραμπινατοι. Θα κάνω καταγγελία.
Και πολύ καλά έκαναν και σε χρέωσαν, δεν θα επωμιστούν αυτοί την ελλιπή έρευνά σου, ούτε θα απολογηθούν που φρόντισαν να το στείλουν την επόμενη μέρα. Αν έχεις αμφιβολίες να ζητήσεις παραστατικά.

Ας αντιληφθεί κάποια στιγμή ο Ελληνάρας πως όλα αυτά δεν γίνονται μαγικά, υπάρχουν διαδικασίες και οι υπηρεσίες χρεώνονται.-
Feindflug έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:08
Δηλαδή ρε τύπισσες και τύποι, τι παραγγέλνετε από το διαδίκτυο όλη την ώρα;
Οτιδήποτε δεν βρίσκω εδώ που είμαι. Κυρίως βιβλία.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8479
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 19 Απρ 2024, 18:21

Ασέβαστος έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:16
νομιζω το μυαλο ολων μας πηγε στο αν οι ρομπες ηταν κουμπωμενες.

Δεν ανοίξαμε την συσκευασία για το δούμε αυτό...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32807
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Απρ 2024, 18:23

Καραμελίτσα έγραψε:
19 Απρ 2024, 16:03
Isildur έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:08
"ααα, δεν κατάλαβα ότι είχα κάνει την παραγγελία, νόμιζα μόνο στο καλάθι την είχα βάλει... όχι, δεν τα θέλω"
Πολύ πολύ περίεργο. Το να κάνεις ότι ξεχνάς, ή ότι δεν αντιλήφθηκες που έφτασε το πράγμα, είναι κλασική βρώμικη αντρική τακτική.

Οι γυναίκες θα πρέπει να ξέρουν καλύτερα από το να τις υιοθετούν.
οχι, δεν ειναι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28280
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 19 Απρ 2024, 18:26

Ασέβαστος έγραψε:
19 Απρ 2024, 14:16
OANNHSEA έγραψε:
19 Απρ 2024, 13:27
Ερμής έγραψε:
19 Απρ 2024, 12:25


Πολλές εταιρείες στέλνουν αυθημερόν τις παραγγελίες. Σωστά σου κράτησαν τα μεταφορικά. Επίσης για να γινει αυτη η παραγγελία χάθηκαν εργατοώρες.
Μακάρι όλες οι εταιρείες να το θεσπίσουν αυτό για να μη καβλαντίζει ο καθένας με την εταιρεία του άλλου επειδή δεν έχει κατι καλύτερο να κάνει.
Αν και σας την έχω πει αυτή την ιστορία:
Πριν από 3 χρόνια χτυπάει το κουδούνι - ποιός είναι; - η παραγγελία της κυρίας τάδε (πατρικό της γυναίκας μου) από το νετ...
Ρε γυναίκα, τι παραγγελία έχεις κάνει πάλι; - δεν έχω κάνει καμία παραγγελία!!!
Κατεβαίνουμε και οι δύο κάτω, πρώτος εγώ γιατί γυναίκα δεν μπορεί να μην εμφανιστεί κούκλα ακόμα και στον κούριερ...
Τι είναι αυτά που μας φέρατε; - δεν ξέρω, ορίστε το δελτίο - 6 ρόμπες από κατάστημα της Πάτρας!!! (η γυναίκα μου δεν φοράει ρόμπες...)
Ρόμπες;;; Και με αντικαταβολή; (Εμείς πληρώνουμε πάντα με την προπληρωμένη κάρτα που έχουμε - διαφορετική ο κάθε ένας...)
Έρχεται η γυναίκα μου - το και το, τι κάνουμε τώρα; - δεν παραλαμβάνουμε!!!
Συγγνώμη, δεν θα παραλάβουμε γιατί δεν έχουμε καμία παραγγελία για ρόμπες!!! Να πάνε πίσω παρακαλώ...
Πήρε το δέμα το κούριερ να το γυρίσει πίσω...
Κάποιος μας έκανε ελεεινή πλάκα...
Παίρνουμε τηλέφωνο την εταιρεία στην Πάτρα - το και το... Σας στείλαμε τις ρόμπες πίσω και παρακαλούμε θέλουμε να μάθουμε ποιό καθίκι ήταν αυτό που μας (και σας) την έκανε!!! Ψάχνουνε... Η παραγγελία έχει γίνει τηλεφωνικά πριν μία εβδομάδα σε προϊόν που περίμεναν!!!
Ποιά μέρα σας παρακαλώ και θα πάρω εγώ όλα τα τηλέφωνα που σας ήρθαν από Αθήνα.
Λυπάμαι κύριε, δεν μπορούμε να το κάνουμε αυτό!!!

Με λίγα ένα καθίκι που μας ήξερε, μας έστειλε 6 ρόμπες, βάζοντας τον καταστηματάρχη (έναν άγνωστο δηλαδή) να πληρώσει το κούριερ στείλε και επιστροφή από την τσέπη του!!! Και νόμιζε ότι έκανε πλάκα!!! Εάν είχαμε μάθει ποιός ήταν, την είχε άγρια βαμμένη...

.
νομιζω το μυαλο ολων μας πηγε στο αν οι ρομπες ηταν κουμπωμενες.
Το πραγματικο μυστηριο ειναι γιατι 6
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32807
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Απρ 2024, 18:28

Καραμελίτσα έγραψε:
19 Απρ 2024, 16:19


Ρόμπες από Πάτρα κιόλας. Να κολλήσετε και τίποτα.
οσον αφορα στο προηγουμενο ποστ μου, αντρες εκτος ηλειας, εννοουσα. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32807
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ακύρωση παραγγελιας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Απρ 2024, 18:32

Feindflug έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:17
aLiCat έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:11
Feindflug έγραψε:
19 Απρ 2024, 17:08
Δηλαδή ρε τύπισσες και τύποι, τι παραγγέλνετε από το διαδίκτυο όλη την ώρα;
Ε όχι και όλη την ώρα! :-?
Ο άλλος, ρε τύπισσα , έχει παραγγείλει όσο στοιχίζει μισό αυτοκίνητο, από το διαδίκτυο. Τι είναι αυτό που σας λείπει δηλαδή κάθε εβδομάδα και πρέπει να το παραγγείλετε από εκεί; Δεν θέλετε να δοκιμάσετε τα ρούχα και τα παπούτσια πριν τα αγοράσετε; Δεν έχετε σουπερμάρκετ και μανάβικα κοντά σας; Ή αλλάζετε κάθε μήνα ηλεκτρικές συσκευές;
κι εγω εχω παραγγειλει αλλα τοσα, καθολου ρουχα ομως. βασικα ηλεκτρονικες μαλακιες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών