Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 04 Φεβ 2019, 10:59

Nandros έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:57
Pirate7G έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:12
Nandros έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:04
Να ρωτήσω, γιατί αυτό Nandros @ Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο το άφησες ασχολίαστο;
Γιατί σε αντίθεση με εσας τους παντογνωστες, και τους κοινωνούς της μιας και αναντίρρητης αλήθειας, εγώ δεν τα ξέρω όλα. Και αυτό που μου παρέθεσες δεν ξέρω τι είναι κι αν είναι έτσι όπως παρουσιάζεται ή κάνα τέρας ακροδεξιάς μήτρας, όπως ο Μελιγαλάς.
Δεν με πειράζει όμως. Μαθαίνω.

Βεβαίως όχι από εδώ μέσα. Η μονόπλευρη και υπερυποκειμενικη αναφορά των γεγονότων, που κάνετε, μόνο σπρώξιμο προς την αντίθετη κατεύθυνση προσφέρει.
Δεν είμαι ακροδεξιός. Το ιντερνέτ είναι ανοιχτό για όλους, όσους ενδιαφέρονται.
Τα ευαίσθητα στομάχια κρατηθείτε μακρυά!Show
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
http://www.parakato.gr/2017/08/blog-post_931.html
.
Δεν έχω καταλάβει τι μου δείχνεις.
Τι ακριβώς θες να πεις με αυτά; Που ξέρουμε ποιός τα έκανε; Δεν θα μου έκανε καμία εντύπωση να είναι εγκλήματα των ναζί η των συνεργατών τους και να τα έχουν ρίξει σε άλλους.
Έχουν κάνει πολύ χειρότερα για να αμφιβάλλει κάνεις. Ολόκληρη η ευρωπαϊκή Ήπειρος βρίθει από ναζιστικής φρικαλεότητες. Είτε αυτές αφορούν παιδιά, είτε γυναίκες εγκύους ή μη, είτε αναπήρους, είτε γέρους.

Εχθές, κιόλας, διάβαζα την ιστορία του τύπου που οργάνωσε την δολοφονία του χίτλερ (η οποία δυστυχώς απέτυχε), όπου ενώ ξεκίνησε σαν συνεργάτης των ναζί από τις πολλές φρικαλεότητες που είδε (με τελευταία την δολοφονία ενός μικρού παιδιού από ένας κωλοναζι ο οποίος το κοπανησε τόσες φορές πάνω σε δέντρο όπου το σκότωσε στο τέλος) στράφηκε εναντίον τους.

Και παραδείγματα άπειρα έχουμε κια στην Ελλάδα. Οπότε γιατί τόση βεβαιότητα;
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 04 Φεβ 2019, 11:05

Rocco Siffredi έγραψε:
03 Φεβ 2019, 23:26
Pirate7G έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:22
Rocco Siffredi έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:09
καλα χαλαρωσε
1η φορα την ακουω την ιστορια
υπαρχει πουθενα να διαβασουμε το στορυ;
Αυτό δεν το γνωρίζω. Λογικά κάπου θα υπάρχει.
Είναι από τις ιστορίες που μαθαίνεις μεγαλώνοντας σε έναν τόπο.
Μικρές ή μεγάλες. Σημαντικές ή ασήμαντες
Για παράδειγμα ποιος είναι ο δρόμος τη πόλης μου, που ο βασιλιάς έκανε τον αγαπημένο του περίπατο ή ποιος βασιλείας ερωτεύθηκε την φύση της Κηφισίας κι από ένα απλό χωριουδάκι την εξύψωσε και την έκανε αριστοκρατική περιοχή.
αυτες οι ιστοριες που σου μεταφερονται στο προφορικο παντα εχουν το κινδυνο να εχει πεσει πολυ σαλτσα και να εχουν "εμπλουτιστει"
μπορει ναναι και αληθεια η ιστορια αλλα αν υπαρχει σε κατι πιο επισημο θαταν ενδιαφερον να την διαβασουμε

οτι η Χ θαπαιζε ποδοσφαιρο με τους ναζι δεν σου κανει λιγο περιεργο
μου φαινεται λιγο αστειο γιαυτο γελασα πριν δεν το εχω ακουσει ποτε

Γιατί να είναι περίεργο το ότι η Χ θα έπαιζε μπάλα μαζί τους; Συνεργατες-Δούλοι των ναζί ήταν.

Όσον αφορά την ιστορία αυτή όλοι οι παππούδες; στην περιοχή μου ακριβώς έτσι την λενε.
Αν εσένα σου φαίνεται κάτι περίεργο, δεν σημαίνει ότι είναι κιόλας. Οι εντυπώσεις πολύ συχνά μπορεί να είναι απλά παραπλανητικες.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 04 Φεβ 2019, 12:13

Αν είσαι χιτης του 44 οι ιδέες με τις οποίες μεγάλωσες μικρός ως Ελλην πόσο απέχουν από αυτές των ναζί; Ακόμη και σήμερα οι αντιλήψεις της χρυσής αυγής μπροστά στα ακαταλαβίστικα των κκεδων μου θυμίζουν ,άσχετα αν πρόκειται για Ακραία έκφραση ,αυτά που μου έμαθε το συντηρητικό δεξιό σχολείο της μεταπολίτευσης...
Είμαι βέβαιος πως πολλοί συντηρητικοί της.Κατοχής θα.έλεγαν τι διάολο θέλουν τέλος πάντων αυτοί οι κκεδες;ευτυχώς που οι ναζί τους κυνηγάνε μπας.και γλιτώσουμε από αυτή τη φάρα....
Δεν νομίζω πως πρέπει να ψέξεις κάποιον μόνο.και μόνο για τους συνειρμούς που του προκαλεί ένα πολιτικό κείμενο
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Τρίκαλος
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 20:33

Re: Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τρίκαλος » 04 Φεβ 2019, 13:01

Pirate7G έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:23
Τρίκαλος έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:18
Pirate7G έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:14


Αν είχες αυτό το ύφος από την αρχή θα είχες πάρει απαντήσεις σε όσα θα μπορούσα να απαντήσω.
Όμως βρίζοντας με και παίζοντας το πρύτανης με οδήγησε στο τελευταίο ρητορικό ερώτημα, ως μη αναστρέψιμη επιλογή.
Bye
Κλασική τρελίτσα.
Το δικό σου ύφος αυθεντίας με άλλους δεν σε ενοχλεί. Το λοιπόν, όπως εκφράζεστε και το υφάκι που έχετε, με τον ακριβώς ίδιο τρόπο θα παίρνετε απαντήσεις. Μην κλαίτε, το χάσατε το ηθικό πλεονέκτημα.

Ναι οκ...
Πες ότι θες. Χωρίς να έχουμε ξαναμιλήσει με έβρισες. Ούτε οι νεοναζί εδώ μέσα δεν το έχουν κάνει αυτό. Νομίζεις ότι θα δωσω σημασία από εκεί και πέρα σε ότι πεις;
Μπα
Πάντα θα λέω αυτό που θέλω και νιώθω. Όταν αυτό το βασίζω πάνω σε γεγονότα, θα το φωνάζω ακόμη πιο δυνατά. Να μου το επιτρέψεις αυτό σύντροφε.
Αν θεωρείς βρισιά το " οχετό ψεμάτων", δικαίωμά σου.
Αν δίνεις ή όχι σημασία σε αυτά που λέω, πάλι δικαίωμά σου. Δεν είμαστε όμως οι δυο μας σε ένα τραπέζι και να συζητάμε χωρίς να μας ακούει κανείς.
Όσο για την είσοδο των νεοναζί- ποσό βολικό είναι να λειτουργούν σαν μπαλαντέρ- στην κουβέντα, μην νομίζεις ότι είναι υπέρ σου αυτό που έγραψες. Οι χουλιγκάνοι της Ρωσίας (και όχι μόνο) λύνουν τις διάφορες τους σε δάση και πεδιάδες, μακριά από τον φίλαθλο κοσμο. Προτείνω λοιπόν, να συνεννοηθείς με αυτούς που δεν σε βρίζουν - γιατί άραγε; Μήπως γιατί ο ένας αλληλοταϊζεται από τον άλλον; - και να πράξετε το ίδιο. Αν, οι της απέναντι πλευράς, θεωρούν ότι θα παίξουν εκτός έδρας,ας προτείνω το ουδέτερο έδαφος της Σαχάρας και χωρίς διαιτητή.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Τρίκαλος την 04 Φεβ 2019, 13:08, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
"Σκαιός και αγροίκος είμαι. Είναι στη φύση μου, τη σκάφη-σκάφη να λέω."

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 04 Φεβ 2019, 13:04

Αντηχεί ο Γράμμος τα τραγούδια.
Ξημερώνει η Λευτεριά.
Ξανανθίζουν πάλι τα λουλούδια
και φυτρώνουν δάφνινα κλαδιά.
:smt124
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 04 Φεβ 2019, 13:23

Τρίκαλος έγραψε:
04 Φεβ 2019, 13:01
Pirate7G έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:23
Τρίκαλος έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:18

Κλασική τρελίτσα.
Το δικό σου ύφος αυθεντίας με άλλους δεν σε ενοχλεί. Το λοιπόν, όπως εκφράζεστε και το υφάκι που έχετε, με τον ακριβώς ίδιο τρόπο θα παίρνετε απαντήσεις. Μην κλαίτε, το χάσατε το ηθικό πλεονέκτημα.

Ναι οκ...
Πες ότι θες. Χωρίς να έχουμε ξαναμιλήσει με έβρισες. Ούτε οι νεοναζί εδώ μέσα δεν το έχουν κάνει αυτό. Νομίζεις ότι θα δωσω σημασία από εκεί και πέρα σε ότι πεις;
Μπα
Πάντα θα λέω αυτό που θέλω και νιώθω. Όταν αυτό το βασίζω πάνω σε γεγονότα, θα το φωνάζω ακόμη πιο δυνατά. Να μου το επιτρέψεις αυτό σύντροφε.
Αν θεωρείς βρισιά το " οχετό ψεμάτων", δικαίωμά σου.
Αν δίνεις ή όχι σημασία σε αυτά που λέω, πάλι δικαίωμά σου. Δεν είμαστε όμως οι δυο μας σε ένα τραπέζι και να συζητάμε χωρίς να μας ακούει κανείς.
Όσο για την είσοδο των νεοναζί- ποσό βολικό είναι να λειτουργούν σαν μπαλαντέρ- στην κουβέντα, μην νομίζεις ότι είναι υπέρ σου αυτό που έγραψες. Οι χουλιγκάνοι της Ρωσίας (και όχι μόνο) λύνουν τις διάφορες τους σε δάση και πεδιάδες, μακριά από τον φίλαθλο κοσμο. Προτείνω λοιπόν, να συνεννοηθείς με αυτούς που δεν σε βρίζουν - γιατί άραγε; Μήπως γιατί ο ένας αλληλοταϊζεται από τον άλλον; - και να πράξετε το ίδιο. Αν, οι της απέναντι πλευράς, θεωρούν ότι θα παίξουν εκτός έδρας,ας προτείνω το ουδέτερο έδαφος της Σαχάρας και χωρίς διαιτητή.

Τζάμπα γράφεις
Δεν διαβάζω τίποτα από αυτά. Ο μόνος χρονος που μπορώ να διαθέσω πλέον για εσένα είναι αυτός που σπατάλησα για να σε εμερωσω για αυτό.
Έλα γειά...
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Τρίκαλος
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 442
Εγγραφή: 31 Δεκ 2018, 20:33

Re: Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τρίκαλος » 04 Φεβ 2019, 13:28

Pirate7G έγραψε:
04 Φεβ 2019, 13:23
Τρίκαλος έγραψε:
04 Φεβ 2019, 13:01
Pirate7G έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:23



Ναι οκ...
Πες ότι θες. Χωρίς να έχουμε ξαναμιλήσει με έβρισες. Ούτε οι νεοναζί εδώ μέσα δεν το έχουν κάνει αυτό. Νομίζεις ότι θα δωσω σημασία από εκεί και πέρα σε ότι πεις;
Μπα
Πάντα θα λέω αυτό που θέλω και νιώθω. Όταν αυτό το βασίζω πάνω σε γεγονότα, θα το φωνάζω ακόμη πιο δυνατά. Να μου το επιτρέψεις αυτό σύντροφε.
Αν θεωρείς βρισιά το " οχετό ψεμάτων", δικαίωμά σου.
Αν δίνεις ή όχι σημασία σε αυτά που λέω, πάλι δικαίωμά σου. Δεν είμαστε όμως οι δυο μας σε ένα τραπέζι και να συζητάμε χωρίς να μας ακούει κανείς.
Όσο για την είσοδο των νεοναζί- ποσό βολικό είναι να λειτουργούν σαν μπαλαντέρ- στην κουβέντα, μην νομίζεις ότι είναι υπέρ σου αυτό που έγραψες. Οι χουλιγκάνοι της Ρωσίας (και όχι μόνο) λύνουν τις διάφορες τους σε δάση και πεδιάδες, μακριά από τον φίλαθλο κοσμο. Προτείνω λοιπόν, να συνεννοηθείς με αυτούς που δεν σε βρίζουν - γιατί άραγε; Μήπως γιατί ο ένας αλληλοταϊζεται από τον άλλον; - και να πράξετε το ίδιο. Αν, οι της απέναντι πλευράς, θεωρούν ότι θα παίξουν εκτός έδρας,ας προτείνω το ουδέτερο έδαφος της Σαχάρας και χωρίς διαιτητή.

Τζάμπα γράφεις
Δεν διαβάζω τίποτα από αυτά. Ο μόνος χρονος που μπορώ να διαθέσω πλέον για εσένα είναι αυτός που σπατάλησα για να σε εμερωσω για αυτό.
Έλα γειά...
Δεν τα γράφω για εσένα μικρέ μου πειρατή, εσύ είσαι η αφορμή.
Όπως είπα και παραπάνω, δεν είμαστε τα δυο μας.
"Σκαιός και αγροίκος είμαι. Είναι στη φύση μου, τη σκάφη-σκάφη να λέω."

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 04 Φεβ 2019, 18:04

Pirate7G έγραψε:
04 Φεβ 2019, 10:59
Nandros έγραψε:
03 Φεβ 2019, 22:57
Δεν είμαι ακροδεξιός. Το ιντερνέτ είναι ανοιχτό για όλους, όσους ενδιαφέρονται.
Τα ευαίσθητα στομάχια κρατηθείτε μακρυά!Show
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
http://www.parakato.gr/2017/08/blog-post_931.html
Δεν έχω καταλάβει τι μου δείχνεις.
Τι ακριβώς θες να πεις με αυτά; (***) Που ξέρουμε ποιός τα έκανε; Δεν θα μου έκανε καμία εντύπωση να είναι εγκλήματα των ναζί η των συνεργατών τους και να τα έχουν ρίξει σε άλλους.
Έχουν κάνει πολύ χειρότερα για να αμφιβάλλει κάνεις. Ολόκληρη η ευρωπαϊκή Ήπειρος βρίθει από ναζιστικής φρικαλεότητες. Είτε αυτές αφορούν παιδιά, είτε γυναίκες εγκύους ή μη, είτε αναπήρους, είτε γέρους.

Εχθές, κιόλας, διάβαζα την ιστορία του τύπου που οργάνωσε την δολοφονία του χίτλερ (η οποία δυστυχώς απέτυχε), όπου ενώ ξεκίνησε σαν συνεργάτης των ναζί από τις πολλές φρικαλεότητες που είδε (με τελευταία την δολοφονία ενός μικρού παιδιού από ένας κωλοναζι ο οποίος το κοπανησε τόσες φορές πάνω σε δέντρο όπου το σκότωσε στο τέλος) στράφηκε εναντίον τους.

Και παραδείγματα άπειρα έχουμε κια στην Ελλάδα. Οπότε γιατί τόση βεβαιότητα;
(***) Εγκλήματα τέτοιου μεγέθους δεν γίνεται να αποδοθούν σε άλλους, στους ναζί στην περίπτωση μας. Υπήρχαν εκατοντάδες μάρτυρες που τα έζησαν και δεν πιάνει η πλαστογραφία.

Όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται μπορεί να διαβάσει εδώ:
https://www.e-grammes.gr/%CF%86%CE%B5%C ... E%AE%CF%82

http://istoriakatoxis.blogspot.com/2013/07/1944.html

http://www.parakato.gr/2017/07/1944.html

http://rozosotiris.blogspot.com/search/ ... E%91%CE%A3

http://elldiktyo.blogspot.com/2016/04/k ... 43-44.html


Και μια άσχετη ερώτηση: Την Σφαγή των Πολωνων αξιωματικών στο Κατύν, ποιοι θεωρείς ότι την έκαναν; Οι ναζί ή οι σοβιετικοί;
.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 20 Φεβ 2019, 23:44

Προσοχή, προσοχή, έκτακτο ανακοινωθέν διαδώστε το όπου μπορείτε κοινοποιήστε σε facebook και Instagram Twitter, porbhub ...
λέμε τώρα

άντε με το καλό και στο phorum

κύριε Παναγιώτη Μηλα
για εμφύλιο μπες και μίλα
με φανατισμό και λύσσα
χωστα δώθε κείθε στά ισα .
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 28 Μάιος 2019, 22:17



Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά . Για του λόγου το αληθές κάτι έγραψε μία Ιφιγένεια Παπ Παπ πριν από μια μέρα και παρακολουθήστε αν αντέχετε τον οχετό που ακολούθησε ,αυτά όλα εντάσσονται στα στη σφαίρα της ψυχιατρικής ...
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...


Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Ναι ρε θα συζητάμε για τον εμφύλιο μέχρι να μπούμε στον τάφο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 02 Νοέμ 2019, 05:59

https://www.mama365.gr/21253/farmakeres ... aikes.html

Διάβασα τα σχόλια και μαύρισε.η ψυχή μου... αποδείξτε μου ρε σεις ότι αυτά είχαν εξαλειφθεί στο σοσιαλιστικό στρατόπεδο να ψηφίσω σφυροδρέπανό ,αποδειχτε το μου μάγκες
αλλά μήπως δεν... Τα ίδια...περίττωματα και εκεί;
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών