Έστω ότι...

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Γραφικός

Re: Έστω ότι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 17 Μαρ 2019, 16:57

Έστω ότι βλέπουμε ένα ντοκιμαντέρ. Έχει πέσει μεγάλη πείνα ανάμεσα στα λιοντάρια. Μας γνωρίζει ο σκηνοθέτης την μάνα λέαινα και τα μικρά της. Καπάκι μας γνωρίζει την μάνα αντιλόπη και τα μικρά της. Μαζί με το κοπάδι τους, οι αντιλόπες περνάνε από την περιοχή των λιονταριών. Η μάνα λέαινα κυνηγάει την μάνα αντιλόπη. Αν δεν πιάσουν καμιά αντιλόπη τα λιοντάρια μπορεί να πεθάνουν από ασιτία.
Προτιμάτε να επιβιώσει η λέαινα, η αντιλόπη ή το βλέπετε ως ψυχροί παρατηρητές χωρίς να σας νοιάζει η έκβαση του κυνηγιού;
Αν είστε με το ένα από τα δύο ζώα με ποια κριτήρια το επιλέξατε;

Γραφικός

Re: Έστω ότι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 21 Μαρ 2019, 12:36

Έστω ότι το Α και το Β είναι ένα στρέιτ ζευγάρι. Το Α δεν κάνει στοματικό στο Β, το Β κάνει στοματικό στο Α. Σε κάποια φάση λέει το Β στο Α:
-Να σου πω κάτι; Νιώθω ότι με εκμεταλλεύεσαι και με υποτιμάς. Δεν δίνεις καμία σημασία στην ποιότητα του οργασμού μου. Θέλω να μου κάνεις κι εσύ στοματικό.
- Δεν γίνεται, ξέχνα το, δεν μου αρέσει.
- Σε αυτή την περίπτωση θα φύγω με το Γ που δεν με σιχαίνεται.
- Ώρα καλή στην πρύμνη σου κι αέρα στα πανιά σου.
Είναι κάποιο από τα δυο γράμματα μαλακισμένο; Αν ναι μπορούμε να κρίνουμε από τώρα ποιο ή πρέπει πρώτα να μάθουμε το φύλο του καθενός;

Γραφικός

Re: Έστω ότι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 21 Αύγ 2019, 18:37

Έστω ότι η γη έχει ακόμη έναν χρόνο ζωής. Έχουμε βρει έναν πλανήτη αλλά είναι κατοικημένος μεν, μη κατοικήσιμος για γήινους δε. Για να τον κάνουμε κατοικήσιμο για γήινους πρέπει να τον κάνουμε μη κατοικήσιμο για τους πλανητογενείς, πρέπει, ας πούμε, να ρίξουμε πυρηνικά. Μιλάμε για κανονική πλανητοκάθαρση, δεν θα μείνει ούτε ένας ζωντανός. Αν δεν το κάνουμε από την άλλη θα τραγουδήσουμε "έχετε γεια βρυσούλες" δεν θα σωθεί κανένας κάτοικος και καθόλου πολιτισμός. Εμείς, οι μανάδες μας, τα παιδιά μας, οι σύντροφοί μας, οι φίλοι μας, όλοι θα πεθάνουν.
Τα ρίχνετε τα πυρηνικά ή, προκειμένου να σκοτώσετε τόσο κόσμο αποδέχεστε την μοίρα της ανθρωπότητας;

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Έστω ότι...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 21 Αύγ 2019, 19:55

Θα έριχνα τα πυρηνικά ενώ μου έκανε στοματικό η τύπισσα Β και θα άλλαζα κανάλι για να δω αμερικανότυπους που πιάνουν κροκόδειλους και τέτοια.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών