Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14894
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 11 Φεβ 2019, 21:45

Natasha έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:44
Οργισμένος έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:29
Natasha έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:26


Μην ολοκληρώσεις καλύτερα την σκέψη σου.
Νατασα με τους γιατρους εχεις καλες σχεσεις;
Όχι απλώς καλές, ερωτικές... :wave::hebit:
Σου προτεινω να τις μετατρεψεις σε επαγγελματικες.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 11 Φεβ 2019, 21:47

Οργισμένος έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:45
Natasha έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:44
Οργισμένος έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:29


Νατασα με τους γιατρους εχεις καλες σχεσεις;
Όχι απλώς καλές, ερωτικές... :wave::hebit:
Σου προτεινω να τις μετατρεψεις σε επαγγελματικες.
Δεν σας πιάνω αγαπητέ, τί θέλετε να πείτε; Αν νομίζετε ότι είμαι τρελή για κάποιο λόγο, τότε όταν θα έρθει καιρός που θα επαληθευτεί η προφητεία, θα θέλετε εσείς γιατρό...
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 11 Φεβ 2019, 21:51

OANNHSEA έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:39
Pirate7G έγραψε:
11 Φεβ 2019, 20:50
Με την ακροδεξιά και την αρρώστια που λέγεται εθνικισμός, γίνεται όλο και πιο πιθανό να πέσουν πυρηνικά. Ο καπιταλισμός, ο εθνικισμός και η ακροδεξιά, πάντα σε πολέμους οδηγουν.



Υγ: και σε 3,2,1 "ναι αλλά το ΚΚΕ......"
Αν επιτεθεί πρώτη η Κίνα, τότε τι θα λες;;; :003:

.

:smt005:
Το ρίξαμε στα αν.
Κάτσε να επιτεθει και ξαναρωτά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pirate7G την 11 Φεβ 2019, 21:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

AtLas2
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 19:23

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AtLas2 » 11 Φεβ 2019, 21:52

natasha εχεις ακουσει ποτε τον ηχο απο μαχητικο αεροσκαφος? εστω σε παρελαση

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 11 Φεβ 2019, 21:56

AtLas2 έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:52
natasha εχεις ακουσει ποτε τον ηχο απο μαχητικο αεροσκαφος? εστω σε παρελαση
Ναι, γιατί ρωτάς;
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 11 Φεβ 2019, 21:58

Λοιπόν, επειδή κάπως βαρυνε εδώ το κλίμα, να γράψω και κάτι ακόμα.
Εάν πέσουν πυρηνικά και χαθεί 2 δις και κάτι κόσμος, οι υπολοιποι -5 δις παρά κάτι- ΠΩΣ θα ζήσουν; Με καρκίνους και λευχαιμίες; Με χίλια δυο άλλα προβλήματα υγείας από τον επηρεασμό από τα πυρηνικά;
Υπάρχουν 2 σενάρια για την εξελιξη των γεγονότων μετά τον πόλεμο, είτε ότι θα έρθει ο αντίχριστος, είτε ότι θα γίνει η περίφημη αναλαμπή του χριστιανισμού-ελληνισμού. ΚΑΙ στις 2 περιπτώσεις, δεν θα πρέπει να υπάρχει κόσμος που θα μπορεί να βιώσει τα επερχόμενα;
Αν εμφανιστεί ο αντί, θα πρέπει οι χριστιανοί που θα υπάρχουν να μπορούν να τον αντιμετωπίσουν γιατί όπως λέγεται τα μαρτύρια που θα υποστούν θα είναι τα χειρότερα όλων των αιώνων. Με τι υγεία άραγε;
Αν πάλι γίνει η αναλαμπή και πάλι θα πρέπει ο κόσμος που θα επιζήσει να έχει υγεία για να την χαρεί αυτήν την αναλαμπή.
Οποτε, μπορεί κάτι να γίνει και να μην πέσουν τελικά.
Ή να γίνει και το άλλο κουφό που άκουσα από τον Δημοσθένη, να πέσουν μεν, αλλά να χρησιμοποιηθεί τέτοια τεχνολογία που να τα ακυρώσουν. Να σταματήσουν δηλ την τεράστια βλάβη που θα προκαλέσουν.
Θέλω να πιστεύω στο τελευταίο, αν και μου φαίνεται πολύ απιθανο, ή να πιστεύω ότι αν πέσουν τελικά θα είναι περιορισμένης εμβέλειας.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Nito
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: 23 Ιαν 2019, 18:32
Επικοινωνία:

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nito » 11 Φεβ 2019, 22:05

Natasha έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:58
Λοιπόν, επειδή κάπως βαρυνε εδώ το κλίμα, να γράψω και κάτι ακόμα.
Εάν πέσουν πυρηνικά και χαθεί 2 δις και κάτι κόσμος, οι υπολοιποι -5 δις παρά κάτι- ΠΩΣ θα ζήσουν; Με καρκίνους και λευχαιμίες; Με χίλια δυο άλλα προβλήματα υγείας από τον επηρεασμό από τα πυρηνικά;
Υπάρχουν 2 σενάρια για την εξελιξη των γεγονότων μετά τον πόλεμο, είτε ότι θα έρθει ο αντίχριστος, είτε ότι θα γίνει η περίφημη αναλαμπή του χριστιανισμού-ελληνισμού. ΚΑΙ στις 2 περιπτώσεις, δεν θα πρέπει να υπάρχει κόσμος που θα μπορεί να βιώσει τα επερχόμενα;
Αν εμφανιστεί ο αντί, θα πρέπει οι χριστιανοί που θα υπάρχουν να μπορούν να τον αντιμετωπίσουν γιατί όπως λέγεται τα μαρτύρια που θα υποστούν θα είναι τα χειρότερα όλων των αιώνων. Με τι υγεία άραγε;
Αν πάλι γίνει η αναλαμπή και πάλι θα πρέπει ο κόσμος που θα επιζήσει να έχει υγεία για να την χαρεί αυτήν την αναλαμπή.
Οποτε, μπορεί κάτι να γίνει και να μην πέσουν τελικά.
Ή να γίνει και το άλλο κουφό που άκουσα από τον Δημοσθένη, να πέσουν μεν, αλλά να χρησιμοποιηθεί τέτοια τεχνολογία που να τα ακυρώσουν. Να σταματήσουν δηλ την τεράστια βλάβη που θα προκαλέσουν.
Θέλω να πιστεύω στο τελευταίο, αν και μου φαίνεται πολύ απιθανο, ή να πιστεύω ότι αν πέσουν τελικά θα είναι περιορισμένης εμβέλειας.
Με όλο το σεβασμό, αλλά μάλλον μας εμπαίζεις, γιατί διαφορετικά θα ήσουν πιο μετρημένη μιλώντας για προφητείες χωρίς πηγές.
Ποιος Γέρων, ποιας μονής, ποιου ημερολογίου προφήτευε την εξολόθρευση του 1/3; Σε ρώτησα και ποιο πάνω, αλλά μάλλον δυσκολεύεσαι να δώσεις σαφή απάντηση.

(δεν είμαι ιδιαίτερα θρήσκος, αλλά είχα από παλιά ψώρα με θρησκειολογικά/μεταφυσικά θέματα.)

νύχτα

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 11 Φεβ 2019, 22:08

Natasha έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:03
νύχτα έγραψε:
11 Φεβ 2019, 20:48
Natasha έγραψε:
11 Φεβ 2019, 19:39
Απλά απορώ και αναρωτιέμαι γιατί δεν αισθάνεστε ότι ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΩΣΕ στην εποχή μας.
Ι carry a heaviness like a mountain
Ένα έχω να πω, είσαι απο τις οάσεις μέσα στο φόρουμ. :hebit:
η τσέλσι

εγώ, πείραμα

:wave:

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 11 Φεβ 2019, 22:09

Nito έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:05
Natasha έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:58
Λοιπόν, επειδή κάπως βαρυνε εδώ το κλίμα, να γράψω και κάτι ακόμα.
Εάν πέσουν πυρηνικά και χαθεί 2 δις και κάτι κόσμος, οι υπολοιποι -5 δις παρά κάτι- ΠΩΣ θα ζήσουν; Με καρκίνους και λευχαιμίες; Με χίλια δυο άλλα προβλήματα υγείας από τον επηρεασμό από τα πυρηνικά;
Υπάρχουν 2 σενάρια για την εξελιξη των γεγονότων μετά τον πόλεμο, είτε ότι θα έρθει ο αντίχριστος, είτε ότι θα γίνει η περίφημη αναλαμπή του χριστιανισμού-ελληνισμού. ΚΑΙ στις 2 περιπτώσεις, δεν θα πρέπει να υπάρχει κόσμος που θα μπορεί να βιώσει τα επερχόμενα;
Αν εμφανιστεί ο αντί, θα πρέπει οι χριστιανοί που θα υπάρχουν να μπορούν να τον αντιμετωπίσουν γιατί όπως λέγεται τα μαρτύρια που θα υποστούν θα είναι τα χειρότερα όλων των αιώνων. Με τι υγεία άραγε;
Αν πάλι γίνει η αναλαμπή και πάλι θα πρέπει ο κόσμος που θα επιζήσει να έχει υγεία για να την χαρεί αυτήν την αναλαμπή.
Οποτε, μπορεί κάτι να γίνει και να μην πέσουν τελικά.
Ή να γίνει και το άλλο κουφό που άκουσα από τον Δημοσθένη, να πέσουν μεν, αλλά να χρησιμοποιηθεί τέτοια τεχνολογία που να τα ακυρώσουν. Να σταματήσουν δηλ την τεράστια βλάβη που θα προκαλέσουν.
Θέλω να πιστεύω στο τελευταίο, αν και μου φαίνεται πολύ απιθανο, ή να πιστεύω ότι αν πέσουν τελικά θα είναι περιορισμένης εμβέλειας.
Με όλο το σεβασμό, αλλά μάλλον μας εμπαίζεις, γιατί διαφορετικά θα ήσουν πιο μετρημένη μιλώντας για προφητείες χωρίς πηγές.
Ποιος Γέρων, ποιας μονής, ποιου ημερολογίου προφήτευε την εξολόθρευση του 1/3; Σε ρώτησα και ποιο πάνω, αλλά μάλλον δυσκολεύεσαι να δώσεις σαφή απάντηση.

(δεν είμαι ιδιαίτερα θρήσκος, αλλά είχα από παλιά ψώρα με θρησκειολογικά/μεταφυσικά θέματα.)
Αυτές τις βλακείες να μην λέγατε, καλά θα ήταν. Ακους εκεί σας εμπαίζω! Αν αυτη είναι η εντύπωση που σου δίνω, τότε είσαι ΠΑΝΤΕΛΩΣ χαζός απο το να καταλαβαίνεις απο μακριά τους ανθρώπους. Μίσο να την βρω την προφητεία, νομίζω είναι απο την Αποκάλυψη.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 11 Φεβ 2019, 22:10

νύχτα έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:08
Natasha έγραψε:
11 Φεβ 2019, 21:03
νύχτα έγραψε:
11 Φεβ 2019, 20:48


Ι carry a heaviness like a mountain
Ένα έχω να πω, είσαι απο τις οάσεις μέσα στο φόρουμ. :hebit:
η τσέλσι

εγώ, πείραμα

:wave:
Άστα αυτά, είσαι και φαίνεσαι ότι είσαι ποιοτητα. Μπαμ κάνεις απο μακριά. Θες να πλακωθούμε τώρα; :romance-hearteyes:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

AtLas2
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 19:23

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AtLas2 » 11 Φεβ 2019, 22:11

αφου περασει η πρωτη ωρα που θα κλαινε ολοι σε εμβρυικη σταση , υπολογιζω την αμεσως επομενη ωρα να πεσει ο πληθυσμος στο μισο στην μαχη του να καβατζοσουμε ενα πακετο μισκο.

Οσον αφορα την εποχη που δεν σας αρεσει , υπολογισε οτι πριν το πολυ 100 χρονια θα περιμενες να ρθει μαιος για να κανεις το ετησιο σου μπανιο. Σημερα γκρινιαζεις αν δεν εχει φυσικο αεριο το σπιτι ή αν πεσει το wifi για 5 λεπτα.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 11 Φεβ 2019, 22:19

Μπορεί να έχει γίνει ήδη ο πυρηνικός πόλεμος και να χρησιμοποίησαν τη χρονομηχανη για να τον ακυρώσουν, όπως μας διδάσκει ο Λιακ. Π. χ. εγώ όταν ξυρίζομαι, έχω τη φοβία πως μπορεί να προλάβω να κόψω μόνο το μισό μούσι και να κυκλοφορώ μετά σαν ατημέλητος καραγκιόζης σε ένα μεταποκαλυπτικο τοπίο.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 11 Φεβ 2019, 22:34

Διαβάστε τον 15ο στίχο του 9ου κεφαλαίου της Αποκάλυψης:

15 καὶ ἐλύθησαν οἱ τέσσαρες ἄγγελοι οἱ ἡτοιμασμένοι εἰς τὴν ὥραν καὶ εἰς τὴν ἡμέραν καὶ μῆνα καὶ ἐνιαυτόν, ἵνα ἀποκτείνωσι ΤΟ ΤΡΙΤΟΝ τῶν ἀνθρώπων.
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 11 Φεβ 2019, 22:35

Ζενίθεδρος έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:19
Μπορεί να έχει γίνει ήδη ο πυρηνικός πόλεμος και να χρησιμοποίησαν τη χρονομηχανη για να τον ακυρώσουν, όπως μας διδάσκει ο Λιακ. Π. χ. εγώ όταν ξυρίζομαι, έχω τη φοβία πως μπορεί να προλάβω να κόψω μόνο το μισό μούσι και να κυκλοφορώ μετά σαν ατημέλητος καραγκιόζης σε ένα μεταποκαλυπτικο τοπίο.
:lol::lol::lol:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Diego
Δημοσιεύσεις: 526
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 22:12

Re: Πώς σας φαίνεται το ενδεχόμενο να πέσουν πυρηνικά...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Diego » 11 Φεβ 2019, 22:39

Natasha έγραψε:
11 Φεβ 2019, 22:34
Διαβάστε τον 15ο στίχο του 9ου κεφαλαίου της Αποκάλυψης:

15 καὶ ἐλύθησαν οἱ τέσσαρες ἄγγελοι οἱ ἡτοιμασμένοι εἰς τὴν ὥραν καὶ εἰς τὴν ἡμέραν καὶ μῆνα καὶ ἐνιαυτόν, ἵνα ἀποκτείνωσι ΤΟ ΤΡΙΤΟΝ τῶν ἀνθρώπων.
Oταν διαβάζω στίχους της Αποκάλυψης μου σηκώνεται.Ενα μυστήριο πράγμα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών