Τι κάνεις το πρωί;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Φεβ 2019, 07:42

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Φεβ 2019, 23:19
Naida έγραψε:
13 Φεβ 2019, 22:41
Otto Weininger έγραψε:
13 Φεβ 2019, 22:36


Κανονικός θα έλεγα. Άσε που από τους φίλους ήμουν πάντα ο πιο κοντός.

1.95 και 1.88 οι δύο κολλητοί, κοντά στα 2 μέτρα ένα κολληταρι από τον στρατό που κρατήσαμε φιλία.
Για τα ελληνικά δεδομένα νομίζω θεωρείσαι ψηλός. Κανονικός πιστεύω είναι κάποιος γύρω στο 1.75.
1.95; τι λες τώρα!
Τι "νομίζεις" ρε συ, στην Ελλάδα δε ζεις;
Βγες έξω και δες. :lol:

Προφανώς και είναι ψηλός, προφανώς και κάπου 1.75 είναι ο μέσος όρος, οι μισοί είναι ψηλότεροι, οι μισοί κοντύτεροι.
Μα εγώ το σωστό λέω ,οι άλλοι μου λένε κοντούς το 1.75.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Φεβ 2019, 08:04

Augustin Meaulnes έγραψε:
13 Φεβ 2019, 23:41
Naida έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:15
casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 20:05


Καταλαβαίνω τι λες γιατί υπάρχουν φορές που την βγάζω πάνω από μία, ή ακόμα και 2 μέρες άυπνη με μαθήματα και δουλειά, και ειλικρινά ο μόνος τρόπος για να μπορούσα να παρακολουθώ τα μαθήματα (και να συμμετέχω κιόλας, μα πραγματικά μόνο εγώ διόρθωνα φοιτητές και καθηγητές, πάθαινα πλάκα :lol: ) με έσωζε ο καφές στο διάλειμμα! Κάνει θαύματα λέμε. ΑΛΛΑ πιστεύω κάνει θαύματα εκεί που πραγματικά τον χρειάζεσαι. Αν πίνεις 4-5 είναι εθισμός, δεν σε αγγίζει καν. Οπότε αν πιεις ένα, ή και 2ο, την ώρα που είσαι έτοιμη να πέσεις κάτω ή να κλείσεις τα μάτια, εννοείται πως θα σε σώσει. Αλλά την ίδια ενέργεια μου δίνει και η τροφή... Από το να πιεις ασπούμε τον 3ο καφέ της μέρας, προτίμησε να φας κάτι. Κανα φρούτο, χυμό, μπάρα.
Δε μου κάνουν τίποτα φρούτα και τέτοια. Σήμερα στη δουλειά νυσταζα κατά τις 1, έφαγα 2 μήλα. Στις 2 πήρα 2ο καφέ Προσπαθώ να μην ξεφεύγω. Πίνω δύο μεγάλους κι αν πάρω και 3ο είναι κανονικός.
Θα σου πω πώς τον έκοψα εγώ, οχι τον καφε ακριβώς, την καθημερινή ανάγκη του

Πρώτα απο ολα όπως σωστα λες, δεν πίνω ποτε με το που ξυπνήσω, αν τον συνδέσεις με το άνοιγμα του ματιού, τον σκεφτεσαι όλη μέρα
Επισης δεν τον συνδυάζω με παγάκια, γαλατα, κρέμες, ζάχαρες κτλ. Εκτος του οτι χαλάει την γεύση ενός καλου επρεσσου, δεν σε ξυπνάει γιατι γινεται μια γλυκατζούρα και κρατάει πολυ χρονικα-> γίνεται ιεροτελεστία -> το συνδέεις με την ρουτίνα σου και την υποφερτη διεξαγωγή του προγράμματος σου

Δεν πίνω επισης ποτε (μιλάμε για καθημερινή οχι έκτακτες συνθηκες) διπλό καφέ υγ σε ενα σταντ απ κομεντυ ελληνικό, λεει ο τύπος: Μ αρεσει ο επρεσσο γιατι το πρωι ειναι καφές και το βραδυ ειναι κοκαΐνη χαχα

Άπαξ και νύχτωσε, αν ειμαι σπιτι πίνω ή πράσινο τσάι με μελι ή φρούτα χτυπημενα στο μπλέντερ με χυμό πορτοκάλι. Μήλα παίρνω μαζι μου πάντα για μετα το γεύμα αλλα οχι κόκκινα που δεν βρισκω πια της προκοπής αλλα φουτζι ελαφρώς γλυκοξινα. Στο βραδινό γεύμα που νυστάζω μετα, τρώω ενα σοκολατακι μαύρο και ξηρούς καρπούς. Όσα περισσότερα μικρότερα γεύματα φας που δεν ειναι πολυ εφικτό οκ, τοσο λιγοτερο νυστάζεις μεσα στην μερα. Οποτε η μερα εχει ικατι πολυ απρόσμενο και ιδιαιτερο, μια επιτυχία, ενα άριστο σεξ, μια καλη ιδέα, αφυπνιζομαι ετσι και το εχω συνδέσει να μην πιώ καφε τις επόμενες 24 ωρες. Τις άλλες μέρες , ειναι δυόμιση γουλιές ακριβώς καλου εσπρέσο taf, coffeelab,nossa κλπ την πιο ηλιόλουστη στιγμη του μεσημεριού και οταν με πιανει λαχταρα για δεύτερο, διαλογιζομαι και φέρνω την εικόνα ενός μικελ ή Έβερεστ στο μυαλο και μου περνάει

Προ ετων, έπινα δυο φραπεδες χαλαρά μεχρι να γράψω αυτο το ποστ, λολ

Υγ2
Οι εβδομάδες διακοπών καλοκαιρι εξαιρούνται, δεν εχω βρει καλύτερη ασχολία ενω μπανιζω κωλαρακια, σνιφ
Δεν πίνω εσπρέσσο εγώ, καπουτσίνο πίνω. Δεν έχω εξάρτηση από τον καφέ σαν εξάρτηση. Κυριακή ας πούμε μπορεί και να μη πιω. Ή θα πιω έναν μόνο. Εκτός κι αν έχω καμιά γενική στο σπίτι. Σήμερα πήρα κι άλλα φρουτα. Αχλάδι ,μπανανα,μήλο. Θα δω αν θ' αλλάξει κάτι πριν πιω τον 2ο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 14 Φεβ 2019, 08:12

Η πρώτη κίνηση το πρωί είναι ζέσταμα νερού και χτύπημα νες με κουταλάκι και μετά ανοιγω μάτια :003:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 14 Φεβ 2019, 08:34

argouen έγραψε:
14 Φεβ 2019, 08:12
Η πρώτη κίνηση το πρωί είναι ζέσταμα νερού και χτύπημα νες με κουταλάκι και μετά ανοιγω μάτια :003:
Χαρά στο κουράγιο σου. Εγώ έχω τη μηχανή του εσπρέσο έτοιμη από το βράδυ, πατάω το κουμπί και σε 2 λεπτά πίνω έναν υέροχο εσπρέσο. Και ξεκινάει το τρέξιμο

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29392
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 14 Φεβ 2019, 08:36

perseus έγραψε:
14 Φεβ 2019, 04:33
Τώρα είμαι στα 80 κιλά (3 x 10) στην συγκεκριμένη άσκηση. Και θα τα ρίξω; Πρέπει να πάω στα 120 Για τα κυβικά μου. Σχεδόν στα μισά ειμαι.
4χ10 στα 80 κιλα εκανα εγω στα 52 μου ,120 δεν προκειται να πας σε επαναληψεις τουλαχιστον .
105 κάνει ο προπονητής μου που είναι ο 70 κιλά και δεν θα πάω εγώ 120 ; Έστω 115 ;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 14 Φεβ 2019, 08:55

Otto Weininger έγραψε:
13 Φεβ 2019, 22:54
Ερμής έγραψε:
13 Φεβ 2019, 22:41
Δοκίμασε και την gold standard. Εγγύηση.

Μου ρίχνεις 2 3 πόντους και ειμαι στα 88. Παντελόνι έχω πέσει νούμερο αλλά αρχίζω να έχω θέμα και εγώ σε χέρια στήθος πλάτη οπότε έχω κάνει αλλαγή προγράμματος σε πολλές επαναλήψεις λιγότερα κιλά, συν την προπόνηση της πυγμαχίας. Επίσης μια φορα την εβδομάδα μεταβολικη κυκλική προπόνηση. Εφόσον αρχίζεις κ εσυ να έχεις θέμα με χέρια κ στηθος ρίξε κιλά και ανέβασε επαναλήψεις συν αρκετή αερόβια.
Από την άλλη δεν θέλω να ρίξω τα κιλά. Δεν έχω φτάσει καν στο μέγιστο που μπορώ.
Όταν ξεκίνησα τα βάρη (δεν εκανα ποτέ πριν, δεν παταγα σε γυμναστήριο, βαριόμουν απο την ίδια στιγμή) τα άρχισα όλα απο το μηδέν.
Δηλαδή στήθος στο πάγκο μόνο με την μπάρα των 20 κιλών :lol:

Τώρα είμαι στα 80 κιλά (3 x 10) στην συγκεκριμένη άσκηση. Και θα τα ρίξω; Πρέπει να πάω στα 120 Για τα κυβικά μου. Σχεδόν στα μισά ειμαι.
Και αυτό ισχύει για όλα.

Βέβαια εγώ κάνω 5 φορές την βδομάδα προπόνηση, μια ομάδα την φορά.
4 ασκήσεις των τριών σετ, με 40 δευτερα διάλειμμα μεταξύ του κάθε σετ.
Γύρω στα 35 λεπτά την ημέρα δηλαδη.

Απλά θα αλλάξω το πρόγραμμα και θα βάλω 2 φορές cardio μου φαίνεται.
Ρε παιδιά, είναι σίγουρα καλή ιδέα αυτό με τα πολλά κιλά; Δηλαδή καταλαβαίνω να γυμνάσεις κάπως πόδια κορμό χέρια όλα μαζί για να μπορείς να σηκώσεις 120 κιλά εύκολα αν χρειαστεί, αλλά μόνο με τα χέρια 120; Δεν υπάρχει άγχος ότι κάποτε θα πέσει ο ρυθμός και θα κρεμάσει ο όγκος;

επίσης ρε γαμώτο, δεν είναι πολύ περίεργο που τα όργανα γυμναστηρίου δεν συλλέγουν κάπως την ενέργεια που παράγουμε; Βλέπω το υαβα μερικές φορές απ'έξω, 100άδες άνθρωποι και πολλές KWώρες που πάνε χαμένες. Θα έπρεπε να έχουμε ένα καλό παουερμπανκ, να το βάζουμε στα όργανά και να το γεμίζουμε κάνοντας ασκήσεις :)

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29392
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 14 Φεβ 2019, 09:02

enaon έγραψε:
14 Φεβ 2019, 08:55
Otto Weininger έγραψε:
13 Φεβ 2019, 22:54
Ερμής έγραψε:
13 Φεβ 2019, 22:41
Δοκίμασε και την gold standard. Εγγύηση.

Μου ρίχνεις 2 3 πόντους και ειμαι στα 88. Παντελόνι έχω πέσει νούμερο αλλά αρχίζω να έχω θέμα και εγώ σε χέρια στήθος πλάτη οπότε έχω κάνει αλλαγή προγράμματος σε πολλές επαναλήψεις λιγότερα κιλά, συν την προπόνηση της πυγμαχίας. Επίσης μια φορα την εβδομάδα μεταβολικη κυκλική προπόνηση. Εφόσον αρχίζεις κ εσυ να έχεις θέμα με χέρια κ στηθος ρίξε κιλά και ανέβασε επαναλήψεις συν αρκετή αερόβια.
Από την άλλη δεν θέλω να ρίξω τα κιλά. Δεν έχω φτάσει καν στο μέγιστο που μπορώ.
Όταν ξεκίνησα τα βάρη (δεν εκανα ποτέ πριν, δεν παταγα σε γυμναστήριο, βαριόμουν απο την ίδια στιγμή) τα άρχισα όλα απο το μηδέν.
Δηλαδή στήθος στο πάγκο μόνο με την μπάρα των 20 κιλών :lol:

Τώρα είμαι στα 80 κιλά (3 x 10) στην συγκεκριμένη άσκηση. Και θα τα ρίξω; Πρέπει να πάω στα 120 Για τα κυβικά μου. Σχεδόν στα μισά ειμαι.
Και αυτό ισχύει για όλα.

Βέβαια εγώ κάνω 5 φορές την βδομάδα προπόνηση, μια ομάδα την φορά.
4 ασκήσεις των τριών σετ, με 40 δευτερα διάλειμμα μεταξύ του κάθε σετ.
Γύρω στα 35 λεπτά την ημέρα δηλαδη.

Απλά θα αλλάξω το πρόγραμμα και θα βάλω 2 φορές cardio μου φαίνεται.
Ρε παιδιά, είναι σίγουρα καλή ιδέα αυτό με τα πολλά κιλά; Δηλαδή καταλαβαίνω να γυμνάσεις κάπως πόδια κορμό χέρια όλα μαζί για να μπορείς να σηκώσεις 120 κιλά εύκολα αν χρειαστεί, αλλά μόνο με τα χέρια 120; Δεν υπάρχει άγχος ότι κάποτε θα πέσει ο ρυθμός και θα κρεμάσει ο όγκος;
Εντάξει, στα 90 κιλά που θα φτάσει το βάρος μου δεν είναι και τόσο τραγικά. Και να πέσει ο ρυθμός δεν κρεμας. Σιγά. Αρκεί να κάνεις γυμναστική και μετά έτσι; Έστω και χωρίς τόσα βάρη.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Φεβ 2019, 09:05

argouen έγραψε:
14 Φεβ 2019, 08:12
Η πρώτη κίνηση το πρωί είναι ζέσταμα νερού και χτύπημα νες με κουταλάκι και μετά ανοιγω μάτια :003:
Με το κουταλακι ε; Έτσι έφτιαχνα του πατέρα μου καφέ.
Εγώ οπότε πίνω νες τον χτυπάω στο μιξεράκι.

Επίσης ξέχασα να πω βάζω και μουσική το πρωί! Όταν είμαι μόνη μου βεβαια.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 14 Φεβ 2019, 09:13

Otto Weininger έγραψε:
14 Φεβ 2019, 09:02
Αρκεί να κάνεις γυμναστική και μετά έτσι; Έστω και χωρίς τόσα βάρη.
εννούσα να γίνει κάτι για 6 μήνες ένα χρόνο και να μην μπορείς να ακολουθείς τόσο καλό πρόγραμμα. Νομίζω αυτό ήταν πάντα το άγχος μου με τα βάρη, φοβόμουν οτι αν τα αρχίσεις τα παντρεύεσαι.

Γενικά δεν το καταλαβαίνω καλά ρε οττο, αν θέλεις εξήγησε μου την λογική. Γιατί να φτιάξεις μεγάλους μύες, που θα ζητάνε πολύ ενέργεια ακόμα και στην αναμονή, που θα σημαίνει πολύ φαΐ, μεγάλο στομάχι και σχεδόν μονόδρομος να παχύνεις αν αναγκαστείς να διακόψεις την ρουτίνα;

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 14 Φεβ 2019, 09:29

Το φαγητό σου δίνει ενέργεια. Είναι καλύτερο να πάρεις κάποια κιλά και να γυμνάζεσαι παρά να χάσεις κάποια και να μην γυμνάζεσαι.

Αν δω ότι κάποια στιγμή για τον οποιοδήποτε λόγο δεν μπορώ να κάνω αυτό που κάνω τώρα, θα πάω οπωσδήποτε κολυμβητήριο, ακόμη κι αν δεν κάνω πρωταθλητισμό, δεν θα καταπονούνται αρθρώσεις όπως τώρα. Αν χρειαστεί, γιατί τώρα αυτό που κάνω όσο κουραστικό κι αν είναι το γουστάρω τρελά.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 14 Φεβ 2019, 09:47

τα κιλά απο κρέας ή λίπος δεν ειναι ίδια με τα κιλά απο μύες, εκείνοι ζητάνε ενέργεια για να υπάρχουν.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22899
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 14 Φεβ 2019, 09:49

με το που σηκωθω πάω μπανιο για κατουρο και γαργαρες με στοματικό διάλυμα για 45 δευτερα, το οποιο στ.διάλυμα το προτιμώ όσο πιο έντονο και spicy γινεται, με ξυπνάει για τα καλά (τα δοντια εχω συνηθίσει να τα βουρτσιζω βράδυ, πριν τον ύπνο), τέλος πλένω και τα μούτρα με κρύο νερο. Μετά πίνω ενα ποτήρι γάλα, τρώω δυο φέτες σαλάμι γαλοπούλα,ενα κομμάτι χαλβά νοτιομακεδονικό,παίρνω τη μουρουνελαιοκάψουλά μου +μισό ποτήρι νερό. Και τέλος, ξεκινάω να ντύνομαι. Παλιότερα έτρωγα κανονικό πλήρες πρωινό,με αυγά κτλ, αλλά πλέον προτιμησα να το ελαττώσω και να το κερδίσω σε ύπνο. Λίγες ώρες πιο μετά άλλωστε, για δεκατιανό-κολατσό, τρώω και μια μπανάνα. Καφές αρκετά μετά τη μπανάνα συνήθως, και αν.
Από γυμναστική (επειδη βλεπω την αναφερετε και πιο πανω) δεν την παλεύω καθολου το πρωί, αισθανομαι πως αμα κανω πρωινή, θα σπάσω στα τέσσερα. Στο θεμα γυμναστικής ήμουν ανεκαθεν όσο πιο βραδινός τύπος γίνεται. Σε καθε γυμναστηριο που πήγαινα,το εκλεινα ο ίδιος κατα τις 11, μαζι με τον ιδιοκτήτη φεύγαμε.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29392
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 14 Φεβ 2019, 09:50

enaon έγραψε:
14 Φεβ 2019, 09:13
Otto Weininger έγραψε:
14 Φεβ 2019, 09:02
Αρκεί να κάνεις γυμναστική και μετά έτσι; Έστω και χωρίς τόσα βάρη.
εννούσα να γίνει κάτι για 6 μήνες ένα χρόνο και να μην μπορείς να ακολουθείς τόσο καλό πρόγραμμα. Νομίζω αυτό ήταν πάντα το άγχος μου με τα βάρη, φοβόμουν οτι αν τα αρχίσεις τα παντρεύεσαι.

Γενικά δεν το καταλαβαίνω καλά ρε οττο, αν θέλεις εξήγησε μου την λογική. Γιατί να φτιάξεις μεγάλους μύες, που θα ζητάνε πολύ ενέργεια ακόμα και στην αναμονή, που θα σημαίνει πολύ φαΐ, μεγάλο στομάχι και σχεδόν μονόδρομος να παχύνεις αν αναγκαστείς να διακόψεις την ρουτίνα;
Καλά μη νομίζεις ότι έχω ή θα φτιάξω ποτέ μύες bodybuilder κλπ.
Αυτά είναι βλακείες για μένα. Οπότε δεν θα έχω τέτοιο πρόβλημα, το πολύ να πέσω και άλλο σε κιλά πχ 85 και να συντηρείς ένα -πολυ- καλό σώμα αν το θες με απλές καθημερινές ασκήσεις ρουτίνας.

Προσεχείς σχετικά την διατροφή, κάνεις ποδήλατο/τρεξιμο/κολύμπι, push ups,κοιλιακούς και μονόζυγο/δίζυγο και διατηρείται το σώμα μια χαρά.

enaon έγραψε:
14 Φεβ 2019, 09:47
τα κιλά απο κρέας ή λίπος δεν ειναι ίδια με τα κιλά απο μύες, εκείνοι ζητάνε ενέργεια για να υπάρχουν.
Ναι, αλλά με 85 κιλά μύες ας πούμε φαίνεσαι και εισαι πιο τεράστιος από έναν 100 κιλά με λίπος.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 14 Φεβ 2019, 09:51

οκ ναι μια χαρά έτσι, φαντάστηκα χτίσιμο λανθασμένα.

νύχτα

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 14 Φεβ 2019, 09:55

α ναι, λαμβάνω και μία κάψουλα B complex

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών