Τι κάνεις το πρωί;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 13 Φεβ 2019, 13:05

:003:
Εντάξει ξέρω πώς ακούγεται κάπως, αλλά οι πρώτες πρωινές ώρες είναι οι βασικότερες της ημέρας (σύμφωνα με το life coaching :P ). Το τι έχεις συνηθίσει να κάνεις πρωί πρωί θα καθορίσει την πορεία σου στη ζωή. Εγώ μόλις ξυπνήσω (μεταξύ 6 και 7), φτιάχνω καφέ κι αφιερώνω το χρόνο μου αρχικά για βασικές αποφάσεις, planning κλπ και μετά τρώω ένα κανονικό γεύμα σαν να ήταν μεσημέρι.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 13 Φεβ 2019, 13:30

αυτή τη στιγμή βάζω ηλεκτρική και μετά θα σφουγγαρίσω.
(βασικά κάνω ένα διάλειμμα για τσιγάρο.)
και μετά λέω να καθαρίσω τα ντουλάπια.
:(
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 13 Φεβ 2019, 13:43

Διαβαζω το παραφορουμ.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14634
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 13 Φεβ 2019, 13:46

Αν με παίρνει χρονικά και ενεργειακά μου αρέσει πολύ το πρωινό σεχ
Αν όχι το ραδιοφωνάκι είναι πάντα ανοιχτό (πολύ χαμηλά ώστε να μην ενοχλεί την κυρά)
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

the comet the course the tail

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 13 Φεβ 2019, 13:49

πίνω ένα χυμό, πάω για περπάτημα μια ώρα... κατά τις 6:30 αυτά...
μετά γυρίζω, κάνω ένα ντους, ένα καφέ και 5-6 τσιγάρα...
μετά φεύγω για την δουλειά...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Φεβ 2019, 13:57

Κάποιες μέρες ντουζ,στέγνωμα μαλλιών, ντύνομαι- φεύγω.
Άλλες μέρες πλένω πρόσωπο-ντυνομαι-φεύγω.
Καποιες μέρες τρώω και τοστ.
Το μαλλί σε λούσιμο - στέγνωμα μου τρώει πολύ χρόνο. Ώρες ώρες μου έρχεται να το θυσιάσω. Μετά σκέφτομαι έρχεται καλοκαίρι δε θα τα στεγνωνω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Nito
Δημοσιεύσεις: 753
Εγγραφή: 23 Ιαν 2019, 18:32
Επικοινωνία:

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nito » 13 Φεβ 2019, 14:15

Δευτ.-Παρ.: Καφές, ηλ. τσιγάρο και Παπαδάκης
Σαββατοκύριακα: Ομοίως τα δύο πρώτα παραπάνω και Αυτιάς

mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 13 Φεβ 2019, 15:56

Είχα τη συνήθεια να ενημερώνομαι πρωί πρωί από τα RSS του firefox. Με την αναβάθμιση αφαίρεσαν την λειτουργία και τώρα πρέπει να εγκαταστήσω κάτι άλλο.
the comet the course the tail έγραψε:
13 Φεβ 2019, 13:49
πίνω ένα χυμό, πάω για περπάτημα μια ώρα... κατά τις 6:30 αυτά...
μετά γυρίζω, κάνω ένα ντους,
Ωραίος :smt023 Όσες φορές το δοκίμασα ήμουν άλλος άνθρωπος μετά, αλλά δυστυχώς δεν μου βγαίνει σε καθημερινή βάση. Το χειμώνα, ιδίως, είναι μεγάλο ζόρισμα.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9030
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 13 Φεβ 2019, 16:04

Ξύρισμα - Πρωινό - Ντύσιμο εντός 20'.
Μετά πάω στη δουλειά.
Yippie Kay Yay

casper quantum

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από casper quantum » 13 Φεβ 2019, 16:39

Δευτέρα - Παρασκευή: ξύπνημα στις 7:30, πλένω πρόσωπο/δόντια, ντύνομαι, βάφομαι (πολύ ελαφριά μόνο στα μάτια και λίγο στα χείλη), βάζω καμια κρέμα/άρωμα, ετοιμάζω τσάντα (με τα βιβλία/ντοσιέ της ημέρας), και ίσα που προλαβαίνω να κάνω ένα τοστ (όχι πάντα). Μου έμεινε το συνήθειο πια να τρώω κάτι πριν φύγω, λόγω της δουλειάς που αν είμαι πρωινή θα πάρω διάλειμμα πολύ αργά και δεν γουστάρω να ζαλίζομαι.

Τα Σκα που ξυπνάω στις 5:30, αν έχω καμιά μπάρα δημητριακών ή βρω μπροστά μου καμιά μπανάνα, την αρπάζω για να την φάω καθώς περπατάω πριν μπω αεροδρόμιο - και δυστυχώς όχι πάντα γιατί ξεχνάω. Ετοιμάζω τον ένα και μοναδικό καφέ της μέρας για να τον πιω στο αυτοκίνητο (και είμαι πολύ proud που κατάφερα να πίνω μόνο ένα :D ) και φεύγω γύρω στις 6:15-6:20 αφού πάρω λεφτά και ετοιμάσω κάτι στα γρήγορα για να φάω στη δουλειά.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Φεβ 2019, 18:48

casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 16:39
Δευτέρα - Παρασκευή: ξύπνημα στις 7:30, πλένω πρόσωπο/δόντια, ντύνομαι, βάφομαι (πολύ ελαφριά μόνο στα μάτια και λίγο στα χείλη), βάζω καμια κρέμα/άρωμα, ετοιμάζω τσάντα (με τα βιβλία/ντοσιέ της ημέρας), και ίσα που προλαβαίνω να κάνω ένα τοστ (όχι πάντα). Μου έμεινε το συνήθειο πια να τρώω κάτι πριν φύγω, λόγω της δουλειάς που αν είμαι πρωινή θα πάρω διάλειμμα πολύ αργά και δεν γουστάρω να ζαλίζομαι.

Τα Σκα που ξυπνάω στις 5:30, αν έχω καμιά μπάρα δημητριακών ή βρω μπροστά μου καμιά μπανάνα, την αρπάζω για να την φάω καθώς περπατάω πριν μπω αεροδρόμιο - και δυστυχώς όχι πάντα γιατί ξεχνάω. Ετοιμάζω τον ένα και μοναδικό καφέ της μέρας για να τον πιω στο αυτοκίνητο (και είμαι πολύ proud που κατάφερα να πίνω μόνο ένα :D ) και φεύγω γύρω στις 6:15-6:20 αφού πάρω λεφτά και ετοιμάσω κάτι στα γρήγορα για να φάω στη δουλειά.
Πως την παλεύεις με μόνο έναν καφέ; Αααααχ νιάτα...
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23202
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 13 Φεβ 2019, 18:54

Naida έγραψε:
13 Φεβ 2019, 18:48
casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 16:39
Δευτέρα - Παρασκευή: ξύπνημα στις 7:30, πλένω πρόσωπο/δόντια, ντύνομαι, βάφομαι (πολύ ελαφριά μόνο στα μάτια και λίγο στα χείλη), βάζω καμια κρέμα/άρωμα, ετοιμάζω τσάντα (με τα βιβλία/ντοσιέ της ημέρας), και ίσα που προλαβαίνω να κάνω ένα τοστ (όχι πάντα). Μου έμεινε το συνήθειο πια να τρώω κάτι πριν φύγω, λόγω της δουλειάς που αν είμαι πρωινή θα πάρω διάλειμμα πολύ αργά και δεν γουστάρω να ζαλίζομαι.

Τα Σκα που ξυπνάω στις 5:30, αν έχω καμιά μπάρα δημητριακών ή βρω μπροστά μου καμιά μπανάνα, την αρπάζω για να την φάω καθώς περπατάω πριν μπω αεροδρόμιο - και δυστυχώς όχι πάντα γιατί ξεχνάω. Ετοιμάζω τον ένα και μοναδικό καφέ της μέρας για να τον πιω στο αυτοκίνητο (και είμαι πολύ proud που κατάφερα να πίνω μόνο ένα :D ) και φεύγω γύρω στις 6:15-6:20 αφού πάρω λεφτά και ετοιμάσω κάτι στα γρήγορα για να φάω στη δουλειά.
Πως την παλεύεις με μόνο έναν καφέ; Αααααχ νιάτα...
Δε παίζει ρόλο. Τον πρώτο καφέ της μέρας τον πίνω κανένα δίωρο αφού έχω ξυπνήσει και το αυτό γιατί μ'αρέσει η γεύση του φρεσκοκομμενου ζεστού εσπρέσο
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 13 Φεβ 2019, 18:55

Αφήστε τα πρωινά και τα τζόκινκ και διαβάστε πόσο σημαντικός είναι ο ύπνος για την υγεία. Αν μπορείτε να ξεκλέψετε 10 λεπτά να κοιμηθείτε, κάντο το.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Φεβ 2019, 19:04

Ερμής έγραψε:
13 Φεβ 2019, 18:54
Naida έγραψε:
13 Φεβ 2019, 18:48
casper quantum έγραψε:
13 Φεβ 2019, 16:39
Δευτέρα - Παρασκευή: ξύπνημα στις 7:30, πλένω πρόσωπο/δόντια, ντύνομαι, βάφομαι (πολύ ελαφριά μόνο στα μάτια και λίγο στα χείλη), βάζω καμια κρέμα/άρωμα, ετοιμάζω τσάντα (με τα βιβλία/ντοσιέ της ημέρας), και ίσα που προλαβαίνω να κάνω ένα τοστ (όχι πάντα). Μου έμεινε το συνήθειο πια να τρώω κάτι πριν φύγω, λόγω της δουλειάς που αν είμαι πρωινή θα πάρω διάλειμμα πολύ αργά και δεν γουστάρω να ζαλίζομαι.

Τα Σκα που ξυπνάω στις 5:30, αν έχω καμιά μπάρα δημητριακών ή βρω μπροστά μου καμιά μπανάνα, την αρπάζω για να την φάω καθώς περπατάω πριν μπω αεροδρόμιο - και δυστυχώς όχι πάντα γιατί ξεχνάω. Ετοιμάζω τον ένα και μοναδικό καφέ της μέρας για να τον πιω στο αυτοκίνητο (και είμαι πολύ proud που κατάφερα να πίνω μόνο ένα :D ) και φεύγω γύρω στις 6:15-6:20 αφού πάρω λεφτά και ετοιμάσω κάτι στα γρήγορα για να φάω στη δουλειά.
Πως την παλεύεις με μόνο έναν καφέ; Αααααχ νιάτα...
Δε παίζει ρόλο. Τον πρώτο καφέ της μέρας τον πίνω κανένα δίωρο αφού έχω ξυπνήσει και το αυτό γιατί μ'αρέσει η γεύση του φρεσκοκομμενου ζεστού εσπρέσο
Κι εγώ μετά από 1-2 ώρες πίνω καφέ γιατί τον παίρνω στη δουλειά. Δεν φτιάχνω σπίτι. Αλλά με έναν καφέ βγάζεις την μέρα;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27131
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Τι κάνεις το πρωί;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 13 Φεβ 2019, 19:09

Βουρτσίζω τη γλώσσα και πίνω δύο ποτήρια χλιαρό νερό καθήμενος στο σκοτάδι (τον χειμώνα). Έπειτα ξεκινώ την καθημερινή ρουτίνα ευπρεπισμού (λουτρό, ξύρισμα, ιματισμός κλπ). Αλέθω και παρασκευάζω ρόφημα καφέ το οποίο παίρνω μαζί μου σε θερμός της κοντίγκο. (Λόγω διακοπτόμενης νηστείας δεν καταναλώνω πρωινό και προάριστο)
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών