Valentine's Day

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

Πιστεύετε στην ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου

Το δημοψήφισμα λήγει την 16 Φεβ 2019, 11:49

1. Ναι,πιστεύω(είμαι ρομαντικός)
16
36%
2.Όχι, δεν πιστεύω (είμαι ρεαλιστής)
19
43%
3.Ναι ,αλλά μόνο όταν δέχομαι δώρα (είμαι ο Άγις)
9
20%
 
Σύνολο ψήφων: 44

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 15 Φεβ 2019, 08:56

Naida έγραψε:
15 Φεβ 2019, 05:01


Τώρα ακολουθεί η αληθινά ερωτική μέρα.

Τ σ ι κ ν ο π έ μ π τ η :EE1::EE1:
Θα πλακωθείτε στο φαγητό, θα κολλήσουνε χορταράκια και ρίγανες στα δόντια σας, στο τέλος θα νταγκλάρετε και θα πάτε για ύπνο, και την άλλη μέρα το πρώτο π[οστ θα έιναι στο νήμα "χέσιμο στο γραφείο" :011:

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 15 Φεβ 2019, 09:09

Είμαστε κι εμείς, που ονειρευόμαστε έναν έρωτα σαν αυτό του Λέοναρντ Κοέν και της Μαριάν Ιλέν αλλά εισαστε και σεις με σχέσεις σαν αυτές, που παρουσιάζει η Αννίτα Πάνια στην εκπομπή της.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Φεβ 2019, 09:23

Custom_F έγραψε:
15 Φεβ 2019, 08:52
Naida έγραψε:
15 Φεβ 2019, 05:01

Τώρα ακολουθεί η αληθινά ερωτική μέρα.

Τ σ ι κ ν ο π έ μ π τ η :EE1::EE1:
Αυτή ναι! Αυτή μάλιστα! Έρωτας! :g094:

(κ θαρχισουν... που θα πάτε, κ θα σας σερβίρουν ότι σαβουρα έχουν, κ μπλα μπλα μπλα... κ δεν ξέρετε να ψήσετε εσείς, τι στο καλό θα γιορτάσετε... )
Ε μα! Σιγά μη πάμε πουθενά, ή σε σπίτι ή στη δουλειά :romance-hearteyes:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 15 Φεβ 2019, 09:24

Dwarven Blacksmith έγραψε:
15 Φεβ 2019, 01:29
Λοιπόν τελικά για μη το' χετε απορία, όντως δε το είχε πάρει σοβαρά αυτό με το φιλί στο μάγουλο, μου είπε ότι μάλλον έχει ανοσία στις φετινές αρρώστιες (;;;) οπότε κομπλέ.
ευτυχώς η Νανούκα είναι ξύπνιο και δυναμικό κορίτσι!
:hebit:
και δε τσιμπάει!
vantono έγραψε:
15 Φεβ 2019, 01:44
γεια σας ζουζουνοτσαχπινοκουρκουμπινογλυκάκια μου,πώς τα περάσατε? Εγώ εχω πεσει σ ενα βαθύ ποστ κόιταλ ντιπρεσιον εχω αυτοκριντζάρει ολόκληρος και αισθάνομαι ότι σας αγαπαω ολους αν σας ειχα μπροστα μου μια αγκαλιά θα σας εκανα φιλιά πολλά καλημέρα τα λέμε το πρωί!
:g094:
Καλημέρα γλυκό και τρυφερό αγόρι!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Φεβ 2019, 09:25

Υδράργυρος έγραψε:
15 Φεβ 2019, 08:56
Naida έγραψε:
15 Φεβ 2019, 05:01


Τώρα ακολουθεί η αληθινά ερωτική μέρα.

Τ σ ι κ ν ο π έ μ π τ η :EE1::EE1:
Θα πλακωθείτε στο φαγητό, θα κολλήσουνε χορταράκια και ρίγανες στα δόντια σας, στο τέλος θα νταγκλάρετε και θα πάτε για ύπνο, και την άλλη μέρα το πρώτο π[οστ θα έιναι στο νήμα "χέσιμο στο γραφείο" :011:
Εγώ είμαι απογευματινός τύπος :102:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 15 Φεβ 2019, 10:47

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
15 Φεβ 2019, 09:09
Είμαστε κι εμείς, που ονειρευόμαστε έναν έρωτα σαν αυτό του Λέοναρντ Κοέν και της Μαριάν Ιλέν αλλά εισαστε και σεις με σχέσεις σαν αυτές, που παρουσιάζει η Αννίτα Πάνια στην εκπομπή της.

Μπούμπυς αυτό μοιάζει με τουή που κόπιαρες


*όχι πως αμφιβάλλω ότι βλέπεις πάνια


vantono έγραψε:
15 Φεβ 2019, 01:44
γεια σας ζουζουνοτσαχπινοκουρκουμπινογλυκάκια μου,πώς τα περάσατε? Εγώ εχω πεσει σ ενα βαθύ ποστ κόιταλ ντιπρεσιον εχω αυτοκριντζάρει ολόκληρος και αισθάνομαι ότι σας αγαπαω ολους αν σας ειχα μπροστα μου μια αγκαλιά θα σας εκανα φιλιά πολλά καλημέρα τα λέμε το πρωί!


αν ήταν να μαντέψω, θα έλεγα ότι ο βαν θα πηδήξει από γκρεμό κάποια στιγμή στο μέλλον

μην το κάνεις βαν
υπάρχουν καλύτεροι τρόποι

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 15 Φεβ 2019, 12:13

Χουργιατς έγραψε:
15 Φεβ 2019, 10:47
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
15 Φεβ 2019, 09:09
Είμαστε κι εμείς, που ονειρευόμαστε έναν έρωτα σαν αυτό του Λέοναρντ Κοέν και της Μαριάν Ιλέν αλλά εισαστε και σεις με σχέσεις σαν αυτές, που παρουσιάζει η Αννίτα Πάνια στην εκπομπή της.

Μπούμπυς αυτό μοιάζει με τουή που κόπιαρες


*όχι πως αμφιβάλλω ότι βλέπεις πάνια

Aυτο το σχολιο μοιαζει με οσα ακουγονται στα παρατραγουδα της Πανια.
Ποιο παρατραγουδο να εισαι αραγε.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 15 Φεβ 2019, 13:05

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
15 Φεβ 2019, 12:13

Aυτο το σχολιο μοιαζει με οσα ακουγονται στα παρατραγουδα της Πανια.
Ποιο παρατραγουδο να εισαι αραγε.

Πάρε 0.60 επειδή σ'αγαπάω

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 15 Φεβ 2019, 17:27

mec έγραψε:
14 Φεβ 2019, 21:20
Τι έγινε, περάσατε καλά; Εγώ όχι και τόσο και για την ακρίβεια ξενέρωσα. Μου ανήγγειλε τα σχέδια της να επεκτείνει το ξενοδοχείο. Έμπλεξα με εργασιομανή τώρα που σκέφτομαι πως είναι η ώρα να χαρούμε τη ζωή με περισσότερο ελεύθερο χρόνο. Μου χαλάει τα σχέδια, αλλά την καταλαβαίνω κιόλας. Είναι ακόμα νέα για να αποσυρθεί. Πρέπει να πάρω αποφάσεις και μου φαίνεται πολύ δύσκολο. Ειλικρινά δεν έχω το κουράγιο να ξαναρχίσω κάτι καινούργιο. :a040:
Εσένα σε συμπαθώ πολύ! Την μια εβδομάδα είσαι φουλ ερωτευμένος, κάνεις παραχωρήσεις χωρίς να σου ζητηθούν από τον φόβο μην φανείς λίγος, την άλλη φουλ ξενερωμένος. Η καλή πλευρα της υπόθεσης είναι πως είσαι γεμάτος ζωτικότητα. Είμαι σίγουρος πως κουράγια για restart θα βρίσκεις όσο υπάρχεις!
Πάντως κακώς ξενέρωσες. Εφόσον δεν υπάρχουν παιδιά, είναι καλό ο καθένας να είναι και λίγο στον δικό του κόσμο.

mec
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 29 Ιαν 2019, 14:43
Phorum.gr user: mec

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mec » 15 Φεβ 2019, 18:28

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
15 Φεβ 2019, 17:27
Εσένα σε συμπαθώ πολύ! Την μια εβδομάδα είσαι φουλ ερωτευμένος, κάνεις παραχωρήσεις χωρίς να σου ζητηθούν από τον φόβο μην φανείς λίγος, την άλλη φουλ ξενερωμένος. Η καλή πλευρα της υπόθεσης είναι πως είσαι γεμάτος ζωτικότητα. Είμαι σίγουρος πως κουράγια για restart θα βρίσκεις όσο υπάρχεις!
Πάντως κακώς ξενέρωσες. Εφόσον δεν υπάρχουν παιδιά, είναι καλό ο καθένας να είναι και λίγο στον δικό του κόσμο.
Και γω σε πάω σαν άτομο. Ωρες ώρες οι περιγραφές σου είναι όλα τα λεφτά. :smt005:

Η συνύπαρξη απαιτεί αμοιβαίες παραχωρήσεις και κάνω όσες μου φαίνονται λογικές. Δεν έχω κανένα παράπονο από αυτήν σε θέματα χαρακτήρα, αλλά κάπου κοντράρονται τα προσωπικά μας σχέδια, σε σημείο που μπορεί να πάρουν και διαφορετικές κατευθύνσεις, θέτοντας σε αμφισβήτηση τη δυνατότητα ενός κοινού προγράμματος ζωής. Θα δούμε.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 15 Φεβ 2019, 18:43

mec έγραψε:
15 Φεβ 2019, 18:28

Δεν έχω κανένα παράπονο από αυτήν σε θέματα χαρακτήρα, αλλά κάπου κοντράρονται τα προσωπικά μας σχέδια, σε σημείο που μπορεί να πάρουν και διαφορετικές κατευθύνσεις, θέτοντας σε αμφισβήτηση τη δυνατότητα ενός κοινού προγράμματος ζωής. Θα δούμε.
Αυτό να μην σε χαλάει, εφόσον δεν έχεις στο μυαλό σου να κάνεις παιδιά. Είναι η καλύτερη δυνατή εξέλιξη. Όταν δυο άνθρωποι ποντάρουν ολοκληρωτικά ο ένας πάνω στον άλλο, κάποτε επίσης θα έρθει η ώρα που ο ένας θα στείλει στον άλλο τον λογαριασμό και θα αρχίσουν να τρώγονται σαν σκυλιά. Η πολύ καθημερινότητα, τα όνειρα που η κάθε πλευρά πάει να επιβάλει, φθείρουν. Απόλαυσε αυτό που έχεις, δεν είναι λόγος αυτός για να χωρίσεις. Νομίζω ξενέρωσες, γιατί αμφιβάλεις για το πόσο σε γουστάρει η συντροφος σου. Μην σκαλίζεις τέτοια πράγματα και αρρωσταίνεις, αλήθεια με ένα ξερό ναι ή όχι, δεν υπάρχει. Καμιά φορά και εμεις οι ίδιοι δεν την ξέρουμε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Φεβ 2019, 18:48

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
15 Φεβ 2019, 18:43
mec έγραψε:
15 Φεβ 2019, 18:28

Δεν έχω κανένα παράπονο από αυτήν σε θέματα χαρακτήρα, αλλά κάπου κοντράρονται τα προσωπικά μας σχέδια, σε σημείο που μπορεί να πάρουν και διαφορετικές κατευθύνσεις, θέτοντας σε αμφισβήτηση τη δυνατότητα ενός κοινού προγράμματος ζωής. Θα δούμε.
Αυτό να μην σε χαλάει, εφόσον δεν έχεις στο μυαλό σου να κάνεις παιδιά. Είναι η καλύτερη δυνατή εξέλιξη. Όταν δυο άνθρωποι ποντάρουν ολοκληρωτικά ο ένας πάνω στον άλλο, κάποτε επίσης θα έρθει η ώρα που ο ένας θα στείλει στον άλλο τον λογαριασμό και θα αρχίσουν να τρώγονται σαν σκυλιά. Η πολύ καθημερινότητα, τα όνειρα που η κάθε πλευρά πάει να επιβάλει, φθείρουν. Απόλαυσε αυτό που έχεις, δεν είναι λόγος αυτός για να χωρίσεις. Νομίζω ξενέρωσες, γιατί αμφιβάλεις για το πόσο σε γουστάρει η συντροφος σου. Μην σκαλίζεις τέτοια πράγματα και αρρωσταίνεις, αλήθεια με ένα ξερό ναι ή όχι, δεν υπάρχει. Καμιά φορά και εμεις οι ίδιοι δεν την ξέρουμε.
Κάνεις ένα δομικό λάθος, υπερκουλ, επειδή είσαι ρομαντική ψυχή κατά βάθος (και ενίοτε επιφανειακώς).
Το τελευταίο πράγμα που ενδιαφέρει τύπους σαν τον mec είναι το κατά πόσον τους γουστάρει πραγματικά η σύντροφος τους.

Υπάρχει αμιγώς "λογιστική" αντιμετώπιση σ' αυτές τις περιπτώσεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 15 Φεβ 2019, 19:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Φεβ 2019, 18:48


Κάνεις ένα δομικό λάθος, υπερκουλ, επειδή είσαι ρομαντική ψυχή κατά βάθος (και ενίοτε επιφανειακώς).
Το τελευταίο πράγμα που ενδιαφέρει τύπους σαν τον mec είναι το κατά πόσον τους γουστάρει πραγματικά η σύντροφος τους.

Υπάρχει αμιγώς "λογιστική" αντιμετώπιση σ' αυτές τις περιπτώσεις.
Ρομαντική ψυχή όντως είμαι, όχι όμως στο να λέω χίλιες φορές σ'αγαπω, να στελνω λουλούδια, σοκολατάκια, λαγουδάκια κ.λ.π. Αυτά τα παράφορα με ξενερώνουν και με κάνουν επιφυλακτικό, μου βγάζουν κάτι ψεύτικο, μια προσπάθεια χειραγώγησης του άλλου. Άλλα και από την άλλη, αν βγαίνουν σε κάποιον άνθρωπο αληθινά, ας τα κάνει, όμορφο είναι και αυτό. Κάθε περίπτωση δεν είναι ίδια και εμείς ακόμα προσαρμόσουμε την συμπεριφορά μας,ανάλογα με τον ποιον έχουμε απέναντι μας.
Τον Mec μην τον απαξιώνεις έτσι, τον βλέπω πως έχει κάτι να πει. Για εμένα στις ιστορίες αυτές, ούτε και ο ίδιος δεν συνειδητοποιείς καλά- καλά τα κίνητρα σου. Μπορεί να ερωτεύτηκε τον εαυτό του, που χτύπησε μικτή και ευκατάστατη γυναίκα, μπορεί να την θαυμάζει αρκετά και να νομίζει πως της πέφτει λίγος, μπορεί να την θέλει ως ντεκόρ στα σχέδια του ή και όλα αυτά ταυτόχρονα. Όλα ανθρώπινα είναι, μην γινόμαστε σκληροί ο ένας με τον άλλο, μέρες που είναι :hebit:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42888
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 15 Φεβ 2019, 19:19

Αφήστε λίγο στην άκρη τα σοκολατάκια. Εμότζις που είναι και τζάμπα, στέλνετε;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Valentine's Day

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Φεβ 2019, 19:21

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
15 Φεβ 2019, 19:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Φεβ 2019, 18:48


Κάνεις ένα δομικό λάθος, υπερκουλ, επειδή είσαι ρομαντική ψυχή κατά βάθος (και ενίοτε επιφανειακώς).
Το τελευταίο πράγμα που ενδιαφέρει τύπους σαν τον mec είναι το κατά πόσον τους γουστάρει πραγματικά η σύντροφος τους.

Υπάρχει αμιγώς "λογιστική" αντιμετώπιση σ' αυτές τις περιπτώσεις.
Ρομαντική ψυχή όντως είμαι, όχι όμως στο να λέω χίλιες φορές σ'αγαπω, να στελνω λουλούδια, σοκολατάκια, λαγουδάκια κ.λ.π.
Αυτό δεν είναι ρομαντισμός, είναι ξεπέτα. :wink
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών